Hitachi 42PD9700

marek_13

New member
bankrootghost napisał:
Poza tym nie masz chyba wątpliwości, że sprzęt Made in Japan to coś, co nie za bardzo da się porównać z Assembled in Czech Republic.

hehehe - no bez wątpienia - w pierwszych postach wyczytałem, że to jeden z nielicznych telewizorów robionych w całości w Japonii :?: :-x . Ale wtopa - made in czechoslovakia, ale wstyd - wreszcie wiemy czemu ten serwis centralny jest w Pradze, zawsze się nad tym zastanawiałem.
 
Ostatnia edycja:

Goliat

New member
Bez reklam
marek_13 napisał:
hehehe - no bez wątpienia - w pierwszych postach wyczytałem, że to jeden z nielicznych telewizorów robionych w całości w Japonii :?: :-x . Ale wtopa - made in czechoslovakia, ale wstyd - wreszcie wiemy czemu ten serwis centralny jest w Pradze, zawsze się nad tym zastanawiałem.
Proszę nie przesadzaj.......a Czech Republik to nie Czechoslovakia (już jej nie ma :p).
A jak sądzicie gdzie są produkowane panasonic'ki????-też Czech Republik....nie będę się rozpisywał o innych "markach"......dla mnie ważne jest to że nasze TV są w 95% składane z części orginalnych Hitachi a nie jak inne wspaniałe wytwory składane z tego co jest pod ręką (a byś się ździwił co poniektórzy potrafią wrzucić do obudowy ;))
Pozdrawiam i bez paniki.
p.s. miałem na kartonie nalepkę Czech Republik (małą ..... można ją łatwo odkleić ;))
 

Goliat

New member
Bez reklam
marek_13 napisał:
Goliat, Ty naprawdę myślisz, że ja tego nie wiem???
Nie no na pewno wiesz.....ale chyba z rozpędu tak wyszło :D ...zresztą w moim miescie jest ulica Czechosłowacka więc masz wybaczone.
Pozdrawiam.
 

luis

New member
Panowie kupiłem na http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=185436984 kabelek 5 metrowy(okazja) PROFIGOLD hdmi to dvi. Podłączyłem do lapka (cyfrowe VGA DVI) z rozdziałem 1920 na 1200 oraz do tv do gniazda hdmi . Obraz żyleta żylet, ale nie ma dzwięku. Pdpowiedzcie jak włączyć fonię? Cała przyjemność prysła z powodu mojej niemocy audio-technicznej.
Pozdrawiam

Przepraszam znalazłem malutkie wejście audio tuż przy gniazdku hdmi. Powinienem częściej i dokładniej czytać instrukcję obsługi
 
Ostatnia edycja:

Goliat

New member
Bez reklam
luis napisał:
Panowie kupiłem na http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=185436984 kabelek 5 metrowy(okazja) PROFIGOLD hdmi to dvi. Podłączyłem do lapka (cyfrowe VGA DVI) z rozdziałem 1920 na 1200 oraz do tv do gniazda hdmi . Obraz żyleta żylet, ale nie ma dzwięku. Pdpowiedzcie jak włączyć fonię? Cała przyjemność prysła z powodu mojej niemocy audio-technicznej.
Pozdrawiam
Och luis,luis leniu :D...podłącz kabelkiem (wyjście audio out i do TV audio in HDMI2) DVI jest wyjściem OBRAZU!!!! Nie dźwięku :(
Podłącz i ciesz oczka oraz uszka ;)
Pozdrawiam.
 

luis

New member
Goliat napisał:
Och luis,luis leniu :D...podłącz kabelkiem (wyjście audio out i do TV audio in HDMI2) DVI jest wyjściem OBRAZU!!!! Nie dźwięku :(
Podłącz i ciesz oczka oraz uszka ;)
Pozdrawiam.
Dzięki za uwagę, ale to wejście audio (mam z tyłu mało oświetlonego miejsca) było podobne do otworów montażowych, a ja byłem przekonany, że w tych kabelkach idzie też fonia.
Pozdro
 

byczy

New member
luis napisał:
Panowie kupiłem na http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=185436984 kabelek 5 metrowy(okazja) PROFIGOLD hdmi to dvi. Podłączyłem do lapka (cyfrowe VGA DVI) z rozdziałem 1920 na 1200 oraz do tv do gniazda hdmi . Obraz żyleta żylet, ale nie ma dzwięku. Pdpowiedzcie jak włączyć fonię? Cała przyjemność prysła z powodu mojej niemocy audio-technicznej.
Pozdrawiam

Przepraszam znalazłem malutkie wejście audio tuż przy gniazdku hdmi. Powinienem częściej i dokładniej czytać instrukcję obsługi

luis jakim sposobem udalo ci sie na hdmi wyciagnac 1920x1200?? bo mi z pc jedynie pokazuje rodzielczosc 1920x1080i a jak dam full to sie wywraca tv i pisze jakies bzdury.

musze kupic kabel vga i sprubowac go podpiac po vga i zobaczyc jak wygladaja tamte rozdzielczosci bo w instrukcji pisza ze on przyjmuje na twarz 1600x1200.

a i mam pytanie do ciebie bo ja zauwazylem na swoim tv ze jak otwieram strone i ma byc biala to jest jakas taka szarawa, jakby mgla zachodzil ekran ale jak juz wlacze np strone forum gdzie czarne jest to kolory sa zywe i lementy biale sa biale.... nie wiem czego to wina jest moze ustawien tv ??
 
Ostatnia edycja:

luis

New member
byczy napisał:
luis jakim sposobem udalo ci sie na hdmi wyciagnac 1920x1200?? bo mi z pc jedynie pokazuje rodzielczosc 1920x1080i a jak dam full to sie wywraca tv i pisze jakies bzdury.

musze kupic kabel vga i sprubowac go podpiac po vga i zobaczyc jak wygladaja tamte rozdzielczosci bo w instrukcji pisza ze on przyjmuje na twarz 1600x1200.

a i mam pytanie do ciebie bo ja zauwazylem na swoim tv ze jak otwieram strone i ma byc biala to jest jakas taka szarawa, jakby mgla zachodzil ekran ale jak juz wlacze np strone forum gdzie czarne jest to kolory sa zywe i lementy biale sa biale.... nie wiem czego to wina jest moze ustawien tv ??

Byczy ja mam taką rozdzielczość na laptopie a jak jest na hdmi w tv to nie wiem jak to odczytać :?: . Po prostu jestem w tym początkującym i cenne by były jakieś wskazówki:!: . Taki kabelek dostaniesz na stronie jaką dałem kilka chwil wcześniej za 150 zł w promocji. PROFIGOLD jest the very best jeśli chodzi o kabelki.
Teraz jeszcze raz połączyłem i jest automatycznie 1920x1080 ale obraz na niektórych ikonach w dole po lewej ekranu lekko drga a przy 1280x720 (768)jest super.
Filmy na diwix idą bez problemów i są bardzo wyrażne
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

byczy

New member
luis napisał:
Byczy ja mam taką rozdzielczość na laptopie a jak jest na hdmi w tv to nie wiem jak to odczytać :?: . Po prostu jestem w tym początkującym i cenne by były jakieś wskazówki:!: . Taki kabelek dostaniesz na stronie jaką dałem kilka chwil wcześniej za 150 zł w promocji. PROFIGOLD jest the very best jeśli chodzi o kabelki.
Teraz jeszcze raz połączyłem i jest automatycznie 1920x1080 ale obraz na niektórych ikonach w dole po lewej ekranu lekko drga a przy 1280x720 (768)jest super.
Filmy na diwix idą bez problemów i są bardzo wyrażne
Pozdro

luis mam pytanie czy u ciebie tez jest taki dosc wkurw... overscan? przy rodzialce 720p i 1080i?
mnie doprowadza to do szewskiej pasji gdyz ten overscan jest dosyc spory prawie szerokosc ikony z lewej i to samo z prawej noi caly pasek u gory i dolu.......wiec nie idzie wylaczyc X okienka bo go poprostu na ekranie niema.......
zastanawiam sie tylko czy to u wszystkich tak jest czy to moze wina leciwego radka 9700pro.......
bylem u kumpla co ma bravie i grafike z hdmi i ten efekt tez wystepuje ale nie w takim wymiarze jak u mnie..... (tak sie zastanawialem to w sumie po cholere to hdmi na grafice jak i tak pierdzielony overscan jest??)

no a rodzielczosc 1080i/50 czy 60 to na tym radeonie to jest porazka poprostu mam nadzieje ze w nwoszych ATI normalnie taki tryb wystepuje a nie trzeba robic kombinacji alpejskiej z uzyciem power stripa i innych czarow.......

a divx to przestalem ogladac bo w porownaiu do x.264 w 720p to mnie drazni wszystko w tym divx......... ;)
 

kacper_74

New member
Moj 42PD9700 pracuje już około 300 godzin i wyglada na to ze opinie o poprawie jakosci obrazu po piewszym okresie uzytkowania sie sprawdzaja.
Mam wrazenie ze kolory sa bardziej soczyste, obraz bardziej plynny ostry i "głebszy", a moze poprostu przyzwyczailem sie juz do tego co widze na tej plazmie i coraz bardziej mi sie podoba. Faktem jest ze moje zadowolenie z zakupu jest coraz wieksze. Brakuje mi tylko czerni ktorą mialem na CRT Philipsa nie mowiąc juz o czarnym jaki ogladam u rodzicow na Sony Trinitronie. Bajką jest ze piksel wyswietlajacy w plazmie czarny kolor nie swieci wogole. Świeci i to calkiem jasno. Widac to doskonale w ciemnym pomieszczeniu, szczegolnie w porownaniu z gleboką czernia ramki otaczajacej panel. Na dzien dzisiejszy ogladal sygnal z kablowgi UPC raczej marnej jakości. Obraz jest ziarnisty i zaszumiony ale lada dzien przesiadam sie na ktoras z platform cyfrowych i wreszcie bedzie gladko :). A obraz z DVD poza brakiem prawdziwej czerni naprawde niezly.
 

bankrootghost

New member
kacper_74 napisał:
Bajką jest ze piksel wyswietlajacy w plazmie czarny kolor nie swieci wogole. Świeci i to calkiem jasno. Widac to doskonale w ciemnym pomieszczeniu, szczegolnie w porownaniu z gleboką czernia ramki otaczajacej panel....

opisany przez Ciebie efekt wyraźnie wskazuje na źle ustawiony kontrast i jasnośc Twojego telewizora.
Ustaw to za pomocą jakiejś płyty kalibrującej i zobaczysz, że wszystko będzie OK.
 

kacper_74

New member
bankrootghost napisał:
opisany przez Ciebie efekt wyraźnie wskazuje na źle ustawiony kontrast i jasnośc Twojego telewizora.
Ustaw to za pomocą jakiejś płyty kalibrującej i zobaczysz, że wszystko będzie OK.


Chcesz mi powiedzieć, że wieczorem, przy zgaszonym świetle, podczas wyświetlania czarnej planszy ekran Twojej plazmy jest tak samo czarny jak ramka obudowy go otaczająca?
Albo się nie rozumiemy albo mój tv jest uszkodzony. :)
 

byczy

New member
bankrootghost napisał:
to ja już się nie dziwię opiniom, że ten telewizor ma słabą czerń jak świeci przy zerowej jasności i zerowym kontraście

mi tam nic nie swieci czarne jest czarne czy to w dzien czy w nocy....
w scenach ciemnych tez bardzo ladnie czern jest odwzorowywana i nie zauwazylem takiego czegos jak przy LCD.....

a pozatym to wszedzie gdzie czytalem to pisali ze hitachi wlasnie wyroznia z tych wszystkich telewizorkow ze jest konkretna czern wyswietlana.

pzdr
 

byczy

New member
kacper_74 napisał:
W to akurat wątpię.
W dzień czarne nie może być czarne bo sam panel jest koloru ciemno-szarego.

a czy to ma cos do zeczy?
czarny kolor to chyba nie sa wylaczone komorki??

akurat teraz uzywam plazmy jako monitora i pisze na tym forum i tlo jest czarne a nie ciemno szare...... :) (tlo #000000 - czern)


325h na liczniku godzin :) czas na zmiane ustawien :)
ma ktos moze dostep do plyty kalibrujacej (dve,avia) ??
 
Ostatnia edycja:

bankrootghost

New member
byczy napisał:
a czy to ma cos do zeczy?
czarny kolor to chyba nie sa wylaczone komorki??
a jak sobie inaczej wyobrażasz?
czerń to są właśnie wyłączone (nie pobudzone) komórki.
Przecież nie ma czarnego luminoforu, nieprawda ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry