Hitachi 42PD9700

luis

New member
byczy napisał:
luis mam pytanie czy u ciebie tez jest taki dosc wkurw... overscan? przy rodzialce 720p i 1080i?
mnie doprowadza to do szewskiej pasji gdyz ten overscan jest dosyc spory prawie szerokosc ikony z lewej i to samo z prawej noi caly pasek u gory i dolu.......wiec nie idzie wylaczyc X okienka bo go poprostu na ekranie niema.......
zastanawiam sie tylko czy to u wszystkich tak jest czy to moze wina leciwego radka 9700pro.......
bylem u kumpla co ma bravie i grafike z hdmi i ten efekt tez wystepuje ale nie w takim wymiarze jak u mnie..... (tak sie zastanawialem to w sumie po cholere to hdmi na grafice jak i tak pierdzielony overscan jest??)

no a rodzielczosc 1080i/50 czy 60 to na tym radeonie to jest porazka poprostu mam nadzieje ze w nwoszych ATI normalnie taki tryb wystepuje a nie trzeba robic kombinacji alpejskiej z uzyciem power stripa i innych czarow.......

a divx to przestalem ogladac bo w porownaiu do x.264 w 720p to mnie drazni wszystko w tym divx......... ;)

Byczy na 720 jest ok cały ekran komputera a na 1080i jest podobnie jak u Ciebie i do tego drgają ikony z lewej strony bliżej dołu. Czy u Ciebie też drżą na krawędziach jak np. auto w ruchu pozostawia lekkie smużenie
 

byczy

New member
luis napisał:
Byczy na 720 jest ok cały ekran komputera a na 1080i jest podobnie jak u Ciebie i do tego drgają ikony z lewej strony bliżej dołu. Czy u Ciebie też drżą na krawędziach jak np. auto w ruchu pozostawia lekkie smużenie

przy 1080i zeczywiscie ikony drgaja i pozatym w tym trybie to jednak male ikonki sa i ciezko jest pracowac ale filmy super wygladaja

ale jedno mnie zastanawia czemu u Ciebie w 720p elegancko caly ekran z kompa wyswietla a umnie przycina....
 

menek1

New member
Poczekamy jeszce z pól roku i 9700N będzie można kupić za 5000 zł, no ale cóż nie żałuje wydanych pienążków przynajmniej o tyle dłużej moge cieszyć sie wspanialym obrazem :cool:
 

byczy

New member
Kolego Goliat nie wiem czy mi sie zdawalo ale chyba jestes jedna z osob u ktorej odbedzie sie kalibracja TV ??

miejmy nadzieje ze jesli tak to podzielisz sie spostrzezeniami :)


nawiazujac do powyzszych 2 postow, tez sie ciesze ze swoj tv kupilem za 5,4k i jak narazie odpukac nic sie z nim niedzieje i kazda ogladnieta minuta na nim sprawia tyle przyjemnosci :)
zycze tego wszystkim uzytkownikom tego TV jak i uzytkownikom inych marek:)

pzdr
 
Ostatnia edycja:

Goliat

New member
Bez reklam
byczy napisał:
Kolego Goliat nie wiem czy mi sie zdawalo ale chyba jestes jedna z osob u ktorej odbedzie sie kalibracja TV ??

miejmy nadzieje ze jesli tak to podzielisz sie spostrzezeniami :)


nawiazujac do powyzszych 2 postow, tez sie ciesze ze swoj tv kupilem za 5,4k i jak narazie odpukac nic sie z nim niedzieje i kazda ogladnieta minuta na nim sprawia tyle przyjemnosci :)
zycze tego wszystkim uzytkownikom tego TV jak i uzytkownikom inych marek:)

pzdr
No niby tak :D po długim będę coś więcej wiedział ........ a podzielić się wrażeniami z kolegami to przyjemność i warunek "kalibracji" (zresztą sam jestem ciekaw efektów)...
....ale to dopiero po długim ;)
Pozdrawiam.
p.s. jeżeli chodzi o cenę to użytkuję ten TV od września ubiegłego roku więc nie mam co żałować (na plus jedynie to że następny TV 55cali odczekam do bólu :D)
 

marek_13

New member
Ja miesiąc temu dałem 5.999, ale prawda jest taka, że dałbym i 8.000 i teraz widzę, że też bym nie żałował. Nie wiem zresztą, czy za jakieś parę miechów nie będę miał szansy zamiany PD9700 na P50t01, ale zawsze zostanę wiernym fanem tego wątku. Może nawet jakiś czas będę miał oba naraz to podzielę się wrażeniami z porównania.

pozdro all
 
Ostatnia edycja:

Goliat

New member
Bez reklam
po kalibracji :)

Już jestem po kalibracji i chciałbym podziękować ar2 (Baaardzo :eek:k:)...efekty na dołączonym pliku
http://www.speedyshare.com/309718707.html
Przy okazji dowiedziałem się że i mój Hitek miga :( (na czarnym tle) ale zastosowałem zmiany a'la kacper_74 i już jest Oki.
Co do efektów kalibracji to muszę powiedzieć że kilku beta testerów :p których zaprosiłem po w/w uznało że obraz jest bardziej stonowany a kolory cieplejsze.Osobiście muszę się przyzwyczaić (bo jednak mam spatrzony gust po kilku CRT Sony i ich zimnej bieli) ale wydaje się że jest lepiej.
Jeszcze raz dzięki ar2 za kalibrację a współużytkownikom Hitków polecam ewentualną ;)
Pozdrawiam.
p.s. przepraszam za jakość zdjęć ale już napisałem że fotograf ze mnie żaden.
 

byczy

New member
Goliat napisał:
Już jestem po kalibracji i chciałbym podziękować ar2 (Baaardzo :eek:k:)...efekty na dołączonym pliku
http://www.speedyshare.com/309718707.html
Przy okazji dowiedziałem się że i mój Hitek miga :( (na czarnym tle) ale zastosowałem zmiany a'la kacper_74 i już jest Oki.
Co do efektów kalibracji to muszę powiedzieć że kilku beta testerów :p których zaprosiłem po w/w uznało że obraz jest bardziej stonowany a kolory cieplejsze.Osobiście muszę się przyzwyczaić (bo jednak mam spatrzony gust po kilku CRT Sony i ich zimnej bieli) ale wydaje się że jest lepiej.
Jeszcze raz dzięki ar2 za kalibrację a współużytkownikom Hitków polecam ewentualną ;)
Pozdrawiam.
p.s. przepraszam za jakość zdjęć ale już napisałem że fotograf ze mnie żaden.

na zdjeciach widac roznice przed i po, wedlug mnie jest duza poprawa jakosci obrazu
jak dla mnie bomba kolory chociaz wiem ze mi sie podobacc moze a ktos inny powie ze sie do niczego nie nadaje ale to wedlug mnie kwestia gustu

a czy kolega p,odzieli sie ustawieniami po kalibracji??
czy jest to tajemnica?
 
Ostatnia edycja:

rogny

New member
Witam wszystkich szczęsliwych użytkowników Hitachi 42PD9700 ja właśnie odebrałem swój model z UK. Mam wersję V po podłaczeniu ustawiłem na docieranie wg ustawień oliata z angielskiego forum. Chodzi już 48 godzin non stop. Ja akurat jestem niemieckojęczny, czy może ktoś coś wiecej napisać o docieraniu tj.

1. Czy telewizor może chodzić non stop przez ponad tydzień dzień i noc...?
2. Czy powinno sie zmieniać kanały od czasu do czasu...?
3. Mam UPC i zauważyłem na moim hitku fale antenowe , szczególnie na ciemnym tle...czy ktoś kto ma UPC podziela moje spostrzeżenia..?
4. Czy te kolejne 200 godzin które, zaleca goliat z forum UK są ustawieniami docelowymi...?

Dzieki koledzy za wyrozumiałość ale jestem bardzo zapracowany podobnie jak Luis i niem mam czasu na zabawy i eksperymenty..
pozdr
Robert
 

bankrootghost

New member
byczy napisał:
na zdjeciach widac roznice przed i po, wedlug mnie jest duza poprawa jakosci obrazu
jak dla mnie bomba kolory chociaz wiem ze mi sie podobacc moze a ktos inny powie ze sie do niczego nie nadaje ale to wedlug mnie kwestia gustu

a czy kolega p,odzieli sie ustawieniami po kalibracji??
czy jest to tajemnica?

naprawdę widzisz dużą poprawę jakości obrazu ?

co do ustawień po kalibracji:

zgodnie z tym co napisał ar2 kalibracji dokonuje się właśnie dlatego, że każdy z telewizorów różni się (niewątpliwie), zatem ustawienia Goliata mogą spowodować wręcz odwrotny skutek od zamierzonego.No cóż, wygląda na to, że będziesz musiał zapłacić ...
 

byczy

New member
bankrootghost napisał:
naprawdę widzisz dużą poprawę jakości obrazu ?

co do ustawień po kalibracji:

zgodnie z tym co napisał ar2 kalibracji dokonuje się właśnie dlatego, że każdy z telewizorów różni się (niewątpliwie), zatem ustawienia Goliata mogą spowodować wręcz odwrotny skutek od zamierzonego.No cóż, wygląda na to, że będziesz musiał zapłacić ...

nie wiem czy goliat sie nie obrazi ale uzylem jego fotek zeby pokazac porownanie przed i po

nie widac poprawy jakosci obrazu??



przed po


wedlug mnie jest roznica :)

ja wczoraj za pomoca plyty do kalibracji INHD otrzymalem podobne efekty (i konsultacji ;)).....wiadome ze nie sa one tak doskonale jak przy pomocy urzadzenia do kalibracji ktore wie jakie dokladne parametry ma miec dany kolor i inne zeczy.

pozdrawiam
 

byczy

New member
rogny napisał:
1. Czy telewizor może chodzić non stop przez ponad tydzień dzień i noc...?

obawiam sie ze jednak przy tak dlugim swieceniu i to na jednym kanale z statycznymi elementami (logo) moze dojsc do jakiegos problemu z duchami itp...
pozatym czy to jest duzo 200h? wystarczy ze sie bedzie ogladalo po pare godzin dziennie i w ciagu 3 tygodni spokojnie sie to 200h wyswieci bez mysli ze po swieceniu non stop przez tydzien moga byc problemy z panelem...

rogny napisał:
2. Czy powinno sie zmieniać kanały od czasu do czasu...?

chyba sie powinno

rogny napisał:
3. Mam UPC i zauważyłem na moim hitku fale antenowe , szczególnie na ciemnym tle...czy ktoś kto ma UPC podziela moje spostrzeżenia..?

ja mam tv podpiety na anteny naziemnej i na kanalach czasem pojawia sie takie "falowanie" mozliwe ze sygnal z kablowki gdzies jest zaklucany przez ine zrodlo, gdzies jakis rodzielacz jest itp itd

rogny napisał:
4. Czy te kolejne 200 godzin które, zaleca goliat z forum UK są ustawieniami docelowymi...?

ja przestawilem po 300h na ustawienia opisnae przez goliata i forum UK jednak wczoraj przestawilem je delikatnie po lekturze o kalibracji :)

mi szczerze mowiac nie podeszly te ustawienia, obraz po hdmi z PC mialem blady, malo soczysty, to samo dotyczylo sygnalu z anteny (dla kazdeko wejscia odzielnie sie ustawia parametry)

pozdrawiam
 

Goliat

New member
Bez reklam
byczy napisał:
nie wiem czy goliat sie nie obrazi ale uzylem jego fotek zeby pokazac porownanie przed i po

nie widac poprawy jakosci obrazu??



przed po


wedlug mnie jest roznica :)

ja wczoraj za pomoca plyty do kalibracji INHD otrzymalem podobne efekty (i konsultacji ;)).....wiadome ze nie sa one tak doskonale jak przy pomocy urzadzenia do kalibracji ktore wie jakie dokladne parametry ma miec dany kolor i inne zeczy.

pozdrawiam
Ja obrazić??????NIE I DZIĘKI za wstawienie zdjęć bo jak próbowałem to wychodziła kaszanka :(
Jeżeli chodzi o różnicę po kalibracji to Hitek wymagał jak to nazwał ar2 "drobnej kalibracji" a więc foto nie odda tego co się zmieniło (chociaż i tak widać)......a zmieniła się :
biel (faktycznie nie jest aż taka chłodna)
czerń (lepsza gradacja no i poprawiłem migotanie tak jak kacper_74 ;))
kolory (są bardziej soczyste i nasycone)
........ po spapugowaniu ustawień (Hitek ma na każde wejście osobne ustawienia a kalibrację ar2 wykonał na "component" DVD największą różnicę zauważyłem na wejściu HDMI jest LEPIEJ!!! i to DUUUUUŻO LEPIEJ!!!!
Pozdrawiam.
 

raul1

New member
Goliat napisał:
Ja obrazić??????NIE I DZIĘKI za wstawienie zdjęć bo jak próbowałem to wychodziła kaszanka :(
Jeżeli chodzi o różnicę po kalibracji to Hitek wymagał jak to nazwał ar2 "drobnej kalibracji" a więc foto nie odda tego co się zmieniło (chociaż i tak widać)......a zmieniła się :
biel (faktycznie nie jest aż taka chłodna)
czerń (lepsza gradacja no i poprawiłem migotanie tak jak kacper_74 ;))
kolory (są bardziej soczyste i nasycone)
........ po spapugowaniu ustawień (Hitek ma na każde wejście osobne ustawienia a kalibrację ar2 wykonał na "component" DVD największą różnicę zauważyłem na wejściu HDMI jest LEPIEJ!!! i to DUUUUUŻO LEPIEJ!!!!
Pozdrawiam.
Uważam, że zdjęcia i tak pokazują znaczną różnice:shock:. Różnice przemawiają na korzyść kalibracji. Masz rację, że kolory po kalibracji są znacznie bardziej cieplejsze. Czerń jest bardziej intensywna. Jednym słowem bardzo dobry obraz!!!!
 

rogny

New member
Dzieki Byczy, troche mnie oświeciłeś...
Goliat możesz podzielić się z kolegami, albo zamieścić gdzieś instrukcję jak najlepiej skalibrować Hitka...? Faktycznie zdjecia chociaż male, ale bez porównania. Ja narazie wygrzewam...
pozdro dla wszystkich
Robert
 

bankrootghost

New member
pytanie podstawowe:

czy kalibracji dokonano w menu serwisowym ?
jeśli tak, to tylko w nim ?

pytanie pierwsze wynika z wątpliwości, czy kalibracja nie narusza Gwarancji (zmiany w menu).
pytanie drugie wynika z wątpliwości, czy kalibracji nie można przeprowadzić samemu (bez "kolorymetru")
 

byczy

New member
bankrootghost napisał:
pytanie podstawowe:
pytanie drugie wynika z wątpliwości, czy kalibracji nie można przeprowadzić samemu (bez "kolorymetru")

samemu wykonac kalibracje moze byc ciezko, bo nie sadze bys wiedzial jakie parametry musi miec wyswietlany kolor aby odpowiadal wzorcowi, a po to jest to urządzenie aby porównać kolor wyswietlany z wzorcem
to tak na chlopski rozum ;)
 
Do góry