Hitachi 42PD9700

kacper_74

New member
Panowie, ponawiam prośbę. Napiszcie jakie macie wartości w menu serwisowym w liniach 275, 829, 830, 831 i 832.
Z góry dzieki.

marek_13 - pomimo faktu, że opis wejścia do menu serwisowego był podawany kilkakrotnie w tym wątku napisze jescze raz bo zależy mi na informacji jw.
Telewizor w stanie stanbay.
Wciskasz jednoczesnie 3 przyciski na panelu bocznym z prawej strony tv: przycisk zasialnia, kanał w dół, wybór wejścia/OK
i trzymasz przez około 5 sekund aż pojawi się menu serwisowe.
Po menu poruszasz sie srebrnym, okrągłym kursorem na pilocie (góra/dół).
Z menu wychodzisz wyłączając tv za pomocą pilota.
 
Ostatnia edycja:

byczy

New member
niema problemu z tymi materialami :)
poto jest to forum i my zeby umieszczac roznego rodzaju ciekawostki :) jesli sie znajdzie gdzies indziej :) i beda pomocne

narazie nie mam jak sprawdzic jakie mam ustawienia w tych liniach bo pojechalem w rodzinne strony na swieta i rozstalem sie z swoim trelewizorem :)

jak wruce do siebie to sprawdze i napisze ale to bedzie dopiero po 15 kwietnia.....

pzdr
HEj!
 

marek_13

New member
śmiszna sprawa, ale ja kupiłem ostatni i mam wersję 100. zaczyna mi się wydawać, że szkopuł jest w literkach - gdzie druga oznacza kolejną serię, bo ja mam VF100 42 TE 100 ???????
A ustawienia takie:
275 0
829 0
830 0
831 0
832 1

814 0
894 133 - i to się zgadza (ilość godzin pracy)

no i teraz mam szkopuł nie lada, czy to zmieniać, czy nie?? Goliat napisz jakie są u ciebie, no i może inni koledzy by się przebudzili hehe

pozdro all - zdrowych Świąt i wesołego Alleluja

p.s. kacper a nie podesłałbyś kawałka tego materiału, na który to falowanie ci wychodziło
 
Ostatnia edycja:

luis

New member
Witam Was Koledzy
Kupiłem wirtualnie(za zaliczeniem) ten tv u Niemca:evil: ,miał być w Berlinie w środę, czekałem w czwartek no i będzie zapewne we wtorek po świętach:cry: ( i dobrze bo zamiast ucztować testowałbym hitka) ale otrzymałem od Marka 13 instrukcję na płycie z dostawą do domu (za co mu jeszcze raz bardzo dziękuję)i to mnie na razie najbardziej cieszy. Bardzo Wam koledzy zazdroszczę obcowania z tą plazemką, ale wszystko przede mną co Wy macie za sobą. Pozdrawiam i
Niech zające i barany pospełniają Wasze plany.
Święta to jest czas wyżerki, rzućcie wszystkie swe rozterki.
Niech to będzie czas uroczy.
Życzę wszystkim miłej Wielkanocy

oraz 1000000 godzin bez serwisu Waszych sorry Naszych pięknych PLAZM Hitachi

 

kacper_74

New member
marek_13 napisał:
p.s. kacper a nie podesłałbyś kawałka tego materiału, na który to falowanie ci wychodziło

Dzięki marek za podanie ustawień. Masz tak jak ja miałem orginalnie. Co do zmian to skoro nie widzisz migotania w swoim tv to po co psuć cos co dobrze działa, ja bym nic nie ruszał.
Jeżeli chodzi o materiał gdzie widać migotanie to właściwie w każdym filmie dvd występują sceny w ktorych ono sie pojawia. Na pewno zobaczysz to na czarnym tle kiedy pojawiaja sie biale napisy. Ja to ostatnio wyraznie widzialem w Terminator 3 na napisach poczatkowych. Kiedy pojawial sie napisy caly ekran robil sie jasniejszy, kiedy znikal ciemnial. Tego nie da sie nie zauważyć, chyba ze w mocno naslonecznionym pomieszczeniu. Testy proponuje przeprowadzac wieczorem :) .
 

marek_13

New member
taaa - dzięki Kacper tak zrobię, jak wreszcie jakiś film obejrzę 1-szy raz hehe. Dzisiaj pierwszy raz zdjęcia oglądałem na tym sprzęcie - z usb i z karty sd (te same coby porównać) - no zupełna TRAGEDIA - jakieś zielone, nieostre małpoludy powychodziły, koszmar. A na laptoku wszystko OK jest - o co tu chodzi znowu??? Kręciłem te ustawienia - niewiele się zmienia. W swoim crt samsunga 100 hz mam lepsze choć też do bani!!!

pozdro all
 

byczy

New member

bankrootghost

New member
a czy przypadkiem nie jest tak, że zależy to od rozdzielczości zdjęć ???

założę się o każde pieniądze, że jakbyś oglądał zdjęcia zrobione w rozdzielczości 1024x1080 wszystko byłoby całkiem fajne
 

kol350

New member
przejrzalem to menu servisowe i zauważyłem że linia 725 zmienia "język"
czy wystarczy zmienić wartość w tej linii aby mieć pl menu (jeśli tak to na jaką )
Czy ktoś kto ma PL MENU może sprawdzić jaką wartość ma w tej linii?
(jednak obawiam się że do zmiany języka menu chyba potrzebne jest wgranie z zewnątrz softu?)
ja mam wersję C soft 100

odnośnie oglądania zdjęć to uważam że jest suuuuper!!!!!
 

kacper_74

New member
A ja jestem ciekaw co to za funkcja SPDOFF (i jak ona działa) w pozycjach 275, 829, 830, 831 w tym menu, która u mnie powodowała migotanie.
Wie ktoś?
 
Ostatnia edycja:

marek_13

New member
bankrootghost napisał:
a czy przypadkiem nie jest tak, że zależy to od rozdzielczości zdjęć ???

założę się o każde pieniądze, że jakbyś oglądał zdjęcia zrobione w rozdzielczości 1024x1080 wszystko byłoby całkiem fajne

no nie kurczaki, pewnie, że nie 1024x1080. Zdjęcia są 2048x1536 z prościutkiego, ale cudownego aparatu Casio Exilim EX-S3, z matrycą 3,2 mega pixela. No nie da się oglądać wszyskie linie poszarpane, np. tabliczki pod znakami drogowymi w ogóle nie do odczytania (tak jak kiedyś odbicia na crt były hehe). A w laptoku, no nie idealnie, ale całkiem poprawnie, karta ustawiona na 1440x900 (16:9 17"). Nie rozumiem tego - to jak ktoś robi zdjęcia na matrycy 9 mega pixela to co się dzieje? Podobno plazmy się kiepsko nadają do wyświetlania obrazów statycznych - tak mi koleś z Plazma City nadawał, a wygląda na to, że on kumaty jest. No nie wiem... Kol350 - a ty w jakiej rozdzielczości te fotki oglądasz??? Może coś popsułem kurcze, bo zapakowałem tą kartę normalnie podczas pracy sprzętu?

pozdro all
 

marek_13

New member
kol350 napisał:
przejrzalem to menu servisowe i zauważyłem że linia 725 zmienia "język"
czy wystarczy zmienić wartość w tej linii aby mieć pl menu (jeśli tak to na jaką )
Czy ktoś kto ma PL MENU może sprawdzić jaką wartość ma w tej linii?
(jednak obawiam się że do zmiany języka menu chyba potrzebne jest wgranie z zewnątrz softu?)
ja mam wersję C soft 100

odnośnie oglądania zdjęć to uważam że jest suuuuper!!!!!

to znaczy, że my mamy 12 wersji starszy soft niż Goliat (on podawał 112) ??? A skąd taki soft nowy skombinować, może ktoś ma chody tam we Wrocławiu i cuś by załatwili?

pozdro
 
Ostatnia edycja:

Goliat

New member
Bez reklam
marek_13 napisał:
to znaczy, że my mamy 12 wersji starszy soft niż Goliat (on podawał 112) ??? A skąd taki soft nowy skombinować, może ktoś ma chody tam we Wrocławiu i cuś by załatwili?

pozdro
Hmm według logiki tak wypada ...... a swoją drogą ciekawostka że zakupiony we wrześniu ubiegłego a większość z kolegów ma jednak z bieżącego roku ....
Czyżby jakieś zapasy magazynowe albo (nie życzę nikomu) powroty z serwisu?? (miałem doświadczenie z PV60 poserwisowymi :( )
Dojścia do serwisu nie mam więc nie pomogę ale z tego co poczytałem to możnaby zczytać z TV (jest program do flashowania Hitachi) i wtedy poprzerzucać do innych TV (ale muszę ustalić czy nie ma możliwości uwalenia :()
Pozdrawiam.
 

marek_13

New member
No dobra Goliat, ale nie napisałeś w końcu jakie masz nastawy w tych liniach 275,829,830,831,832 !!!
Poza tym diabli wiedzą, co znaczą te literki, ty masz VC107, Kasper VE101, Byczy VC112, a ja VF100 ??? i konkretny firmware może pasować tylko do serii na przykład... no nie wiem.
Louis a ty już masz wreszcie tego swojego z reichu - jak masz to się pochwal co tam masz w menu serwisowym - twój będzie najmłodszy teoretycznie.

pozdro
 
Ostatnia edycja:

luis

New member
marek_13 napisał:
No dobra Goliat, ale nie napisałeś w końcu jakie masz nastawy w tych liniach 275,829,830,831,832 !!!
Poza tym diabli wiedzą, co znaczą te literki, ty masz VC107, Kasper VE101, Byczy VC112, a ja VF100 ??? i konkretny firmware może pasować tylko do serii na przykład... no nie wiem.
Louis a ty już masz wreszcie tego swojego z reichu - jak masz to się pochwal co tam masz w menu serwisowym - twój będzie najmłodszy teoretycznie.

pozdro

Witam
Przed chwilką odebrałem w Berlinie. Wersja C.
Ma 1 godzinkę pracy a literki to VF100 . Pod cyferkami 275-832 jest 0
Jest cudowny. Znajomym (sharp lcd 42XD1 full HD)szczęka opadła . Mówią że to nie możliwe. Obydwoje mamy polsat cyfrowy.
Wybaczcie ale udaję się cieszyć. Pozdrawiam Wszystkich
 

marek_13

New member
luis napisał:
Witam
Przed chwilką odebrałem w Berlinie. Wersja C.
Ma 1 godzinkę pracy a literki to VF100 . Pod cyferkami 275-832 jest 0
Jest cudowny. Znajomym (sharp lcd 42XD1 full HD)szczęka opadła . Mówią że to nie możliwe. Obydwoje mamy polsat cyfrowy.
Wybaczcie ale udaję się cieszyć. Pozdrawiam Wszystkich

Taa - dzięki - znaczy z tego, że chyba ta seria VF100 to nie jest jakiś zabytek ponaprawczy, który niemiec-kustosz wysyła na wschód :D . Zdjęcia porobiłem w niższej rozdzielczości, wychodzą lepiej, ale też do kitu - jakoś dziwnie się też w tym trybie menu otwiera :( .
 

kacper_74

New member
Nikt nie wie za jaką funkcję odpowiadaja linie 829-831?
Zastanawiam się czy coś tracę zmieniając wartość w tych liniach.
Wparawdzie wczoraj wieczorem bawilem sie telewizorem ogladajac to samo na obu ustaweniach i nie widze różnicy. Na chłopski rozum moge tylko wywnioskować ( w oparciu o obserwację zjawiska migotania) ze funkcja którą wlączam i wylaczam w liniach 829-831 ma za zadanie zwiekszenie kontrastu w ciemnych scenach. Robi to przez poglebienie czerni w ciemnych obszarach ekranu w momencie braku jasnych/kontrastowych elementów. Pojawiające się jasne obiekty na ekranie powoduja ze ciemne obszary zmieniają swój odcień i w wyniku tego powstaje to nieszczesne migotanie. Mozliwe ze w nowszych wersjach softu panowie z hitachi dopracowali ta funkcje i jej dzialanie nie skutkuje takimi efektami jak u mnie. Ale to sa tylko moje domysly.
 

marek_13

New member
Goliat napisał:
Znalazłem ten artykuł który zamyka temat błędu HDMI na "N" Boxie http://www.pcworld.pl/news/107603_5.html ....... no chyba że znowu znajdzie się ktoś przekorny :p
Pozdrawiam.

"zamyka temat błędu" ??? hehehe, a to niby dlaczego? Artykulik - takie bleble = wszyscy właściciele N-ki od 9 mcy to wiedzą, że nie działa hdmi, więc ameryki tu nikt nie odkrył - ale dlaczego nie działa (zwalony hardware, software, czy oba razem), jakoś się nie doszukałem, tym bardzej, że zarówno ITI, jak producent sprzętu unikają tematu jak ognia i oficjalnego stanowiska w temacie - brak!!!
Ale swoich nastaw w tych liniach, o których tu piszemy - dalej nie podałeś, echhh - jestem rozczarowany.

pozdro
 
Do góry