Heavy Rain

k0val

New member
Zagrałem w demko i gra ciałkiem ciekawa coś świeżego dobra odmiana od siekanek i po męczącym dniu lepsza alternatywa ale mimo wszystko nie kupie bo po pierwsze nie mam czasu ,a jak już mam to wole obejrzeć zwykły film ,po drugie mam grę tego typu na ps3 "LOST" która kosztowała zaledwie 20 zł z allegro i wbrew pozorom mało różni się nie licząc sterowania ale zasada ta sama mini gierki zagadki i trochę chodzenia.Wydaje mi się ,że gra jest dla zapaleńców którzy muszą zaliczyć taki tytuł i zdobyć kolejne trofea mnie to nie jara.Nadal uważam że na ps3 najlepszą grą jest FIFA ,bo żadna inna gra nie daje tyle fanu i teraz jak już mam ochotę w coś zagrać to wracam do niej i z kumplami również.
 

Peek

New member
Bez reklam
jakieś argumenty Peek???

Ależ oczywiście!

Oto największe mankamenty, które w moim mniemaniu nie pozwalają dac tej grze nawet dziewiątki:

1. Fabuła nie jest tak wciągająca jak się spodziewałem (w czasie grania udało mi się zrobić dzień przerwy, bo po połowie gry byłem nią zmęczony).
2. Postacie Madison Paige i Ethana Marsa (przykro mi, ale według mnie postacie są nudne i miałkie, wiem, że pokazywane są dramaty ludzi, ale na miłość boską, więcej prywatnego śledztwa!)
3. Ogólne wrażenie "spodziewałem się czegoś więcej po tych hucznych zapowiedziach".

Możecie to uznać za marudzenie (wszak w mojej opinii nawet Uncharted 2 na 10 nie zasługuje, ale Bioshock już tak!), ale 10/10 to ocena dla gry, która cieszy nas za każdym razem jak do niej siadamy, taka od której nie chcemy a nawet nie potrzebujemy odpoczynku i żałujemy jak się już skończy. Heavy Rain nie jest taką grą, rewolucji nie ma, choć to miła odmiana od "klasycznych" gier. Jak dla mnie 8.5, no góra 8.9.
 

debeef

New member
Bez reklam
Fabuła jest wyśmienita, nawet znani filmowcy nie potrafią ustrzec się bugów fabularnych, a tu mamy mnóstwo rozwidleń scenariusza, które musiały się we wszystkich kombinacjach zgadzać...to było prawie awykonalne, a jednak udało im się w 95%. Dlatego dla mnie to 10/10

"cieszy nas za każdym razem jak do niej siadamy, taka od której nie chcemy a nawet nie potrzebujemy odpoczynku i żałujemy jak się już skończy"
Pięknie ująłeś czym jest Heavy Rain;)

Tu opinia kolegi Krilla z innego forum z którą się w przeważającej większości zgadzam:
"Ocena jaką Heavy Rain dostał w N+ po prostu nie mogła być inna. Niesprawiedliwie byłoby nie docenić tak ambitnej gry video. Gry, która jest we własnej lidze i która nie zawiodła oczekiwań. Heavy Rain od razu stał się najważniejszym, moim zdaniem, tytułem tej generacji. Dla TAKICH przeżyć kupiłem HD-gena. Krótkie stwierdzenie Marcellusa w recenzji, że to przełom najlepiej podsumowuje rozważania na temat wpływu HR na branżę. Ewolucja medium gier video ma miejsce na naszych oczach. Takich interaktywnych filmów będzie być może wiele, ale będziemy pamiętać, że prawdziwie dojrzałą historię w takiej konwencji jako pierwszy stworzył zespół kierowany przez Davida Cage'a. W absolutnie genialnej konwencji, należałoby dodać. Osobiście przez całe te 10 godzin czułem, że mam do czynienia z tytułem wyjątkowym i bardzo ważnym. Te 10 godzin było bardziej emocjonujące i intensywne niż kupa czasu poświęcona jakiejś strzelance. Nic nie wciągnęło mnie tak mocno i nic zrobiło na mnie w ostatnich latach większego wrażenia niż historia Ethana Marsa i pozostałych postaci. Mroczna atmosfera jak w filmie, tysiące niedopowiedzeń, ciężkie wybory... Tak niewiele jest równie fascynujących opowieści. Nawet nie ma co myśleć o technicznych niedociągnięciach. Gra nie musi być moim zdaniem perfekcyjna pod każdym względem, jak to ujął Mielu w komentarzu do recenzji, żeby uzyskać maksymalnie wysoką notę. To co się liczy, to emocje, przeżycie, a te, których dostarczył mi Heavy Rain nie zaoferowała mi dotąd chyba żadna inna gra ani film. Zastanawiam się, co mogłoby potencjalnie zrobić na mnie większe wrażenie i na razie nie umiem powiedzieć. Zresztą, nie chcę na razie grać w nic innego. Chcę wrócić do Heavy Rain i nasycić się nim."
 

Peek

New member
Bez reklam
No moim zdaniem 10 to to nie jest, ale każdy tam ma swoje gusta.

Teraz zanurzyłem się w nowym Battlefieldzie, który zauroczył mnie całym sobą.
 

debeef

New member
Bez reklam
No oczywiście...dla mnie w Battlefieldzie nie ma nic ciekawego, a ze strzelanek FPP trawie tylko K2...choc uwielbiam byloby lepszym slowem
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Ocena Heavy Rain w Neo+ zaskakująco wysoka, ale recenzent potrafił ją uzasadnić, więc ją przyjmuję. Bardzo blisko mojej 9.5.

A żeby Was pogodzić podpowiem, że żadne Battlefield ani Killzone nie ma podejścia do Half-Life 2. Zwłaszcza fenomenalnego Epizodu Drugiego ;)
 

debeef

New member
Bez reklam
dużo HR w twoim poscie Mata, ale patrząc na twoją trophycard musze Ci wybaczyć.
Żeby nie było offtopa Cage zapowiedział, że nie będzie robił następnego thrillera i chce spróbować czegoś nowego...szkoda...liczyłem na coś w klimatach HR za jakiś czas...
 

tomiga

New member
HR to gra wobec ktorej nie mozna przejsc obojetnie. Tak wiec ja rowniez wrzuce swoje uwagi i spostrzezenia. Mnie gra przypadla do gustu i to bardzo, z drugiej strony fakt, nie jest ona niestety dopracowana do perfekcji... z trzeciej jednak strony nie przeszkadza to az tak bardzo w odbiorze gry gdyz, moim zdaniem, jej cel zostal osiagniety.

Co mi się podobało:
a) Praca kamery (malo kto na to zwraca uwage - ale ujecia sa fantastyczne)
b) Historia i podejmowanie decyzji - historia jest ciekawa i decyzje ktore musimy podjac w trakcie gry nie sa jednoznaczne, a nawet wiecej - nie ma dobrych decyzji,
c) Sterowanie (nie wyborazam sobie zeby mozna byla ta gre zrobic lepiej niz przy uzyciu QTE - dobrego QTE)
d) Ograniczony czas na podjęcie decyzji - swietna sprawa ktora odroznia ta gre od wiekszosci przygodowek. Gra wymusz podjecie decyzji w okreslonym czasie i jest to swietny patent gdyz nie ma mozliowsci przeklikania wszystkich dostepnych opcji w danym momencie. Czujemy presje i musimy podjac jakas decyzje, ktorej konsekwencje musimy poniesc. (Jezeli ktos nie zdazdy przeczytac czegos, to trudno, trzeba bylo grac w jezyku natywnym dla siebie ;)

e) ari - patent wnoszący troche kolorow do gry ;) pomimo lekkiego zabarwienia SF nie wpływa on na realność rozgrywki (generalnie wszystko co można przy jego pomocy zrobić można by było zrobić w alternatywny sposób, natomiast ten jest bardziej widowiskowy/interesujacy)
f) muzyka i dźwięk - ten element doprowadzony jest do perfekcji, odglosy oraz muzyka tworza niepowtarzalny klimat
g) filmowość gry
h) elementy które niekoniecznie pchaja fabułe do przodu, jest kilka rozdziałów które nie zawierają znaczących elementów dla fabuły lub ich przejście z góry wiemy jak sie skonczy
i) emocje - tak ta gra dostarcza niesamowitych emocji,
h) fajne smaczki w roznych zakonczeniach

Co mozna by poprawić
a) Scenariusz
Nie da sie ukyrc jest kilka luk lub nieścisłości w scenariuszu. Objawi się to w taki sposób iż w pewnym momencie pojawiają się opcje nie wiadomo skąd (prawdopodobnie z rozdziałów/ścieżek które w naszej grze nie wybraliśmy) i nie specjalnie pasuja do koncepcji, która do tej pory obraliśmy.
b) postaci - jak podkreśla większość recenzentow oprocz Ethana pozostałe postaci nie są aż tak mocno zarysowane i nie jesteśmy w stanie się z nimi zidentyfikować (troszke szkoda),
c) napisy koncowe... powinny zawierac scenaki ktore przeszlismy my w "naszym filmie"
d) czasami naprawde nic nie trzeba robic ze sterowaniem (niektore elementy przechodza sie same - nie za czesto ale sie zdarza)

Co mozna by bylo zrobic inaczej (niekoniecznie lepiej)
a) watek detektywistyczny - wbrew pozorom nie jest to kryminal, jak ktos chce sie pobawic w Sherlocka Holems to raczej nie jest gra dla niego, historia praktycznie rozwiazuje sie sama i nawet znanie rozwiazania nie psuje zbytnio rozgrywki

Inne uwagi (techniczne)
- w pewnych sytuacjach (nie bylo ich zbyt duzo) postacie zaslanialy dostepne opcje
- grafika w pewnych momentach byla nierowna (aczkolwiek tez nie bylo to zbyt wiele miejsc gdzie byla kiepska - w wiekszosci swietan/rewelacyjna)
- problem z glosnoscia dubbingu (PL)

Nie bede ocenial tej gry w skali punktowej bo jak dla mnie nie bardzo ma to sens... gra jest na tyle oryginalna/niestandardowa ze kazdy powinien sam wyrobic sobie o niej zdanie i jakos nie bardzo wiedze mozliwosci porownywania jej z takimi produkcjami jak BioShock czy Uncharted (oprocz czysto technicznych)... To sa inne poziomy abstrakcji...
 
Ostatnia edycja:

debeef

New member
Bez reklam
jak będziesz modem Masta to ok (mam nadzieję że to nigdy nie nastąpi, bo jesteś najbardziej upierdliwą osobą na tym forum)
do tego jednak czasu się odczep i w topicu o HR pisz raczej wtedy gdy choć kupisz tą grę...oczywiście dla Ciebie nie jest ważny temat tylko ilość postów które możesz gdziekolwiek wcisnąć, do tego wiesz, że nie zostawię twoich uszczypliwych, bezsensownych uwag bez komentarza, co znowu zostawia tobie pole do popisu i następne posty lecą...żal
 

koprus

New member
widze masta że 90% swojego wolnego czasu spędzasz na tym forum a resztę poświęcasz na granie - dlatego taki sfrustrowany z Ciebie polaczek
 
Do góry