Heavy Rain

debeef

New member
Bez reklam
dzisiaj pewnie skończę, na razie bajka, choć raz mi się zacięło i miałem jeden tekst który nie powinien wystąpić, bo podjąłem inną decyzję, no i raz do kobiety jeden z bohaterów zwrócił się "proszę pana"...poza tym żadnych zażaleń, a gra jest prześwietna i trzyma przy konsoli jak magnez i wciąga jak odkurzacz. Co do dubbingu to Ethan jest najsłabszy, potem Mad, fajny jest Jayden, a mistrzem jest Shelby. Jak juz ktoś napisał na razie gra roku
 

koprus

New member
ja swój egzemplarz zamówiłem dzisiaj.

ale jeżeli jest 20 alternatywnych zakończeń tzn że fanatycy będą musieli siedzieć nad grą tyle razy żeby zobaczyć wszystko?

tak jak w demku np. można było pobić kolesia u prostytutki ale ja wtedy oddałem pada żonie i to mnie pobito... i już miałem ochotę włączyć od nowa bo zastanawiałem się co by było jak bym mu wkropił...?
 

Peek

New member
Bez reklam
Oj gra roku na pewno to nie będzie. Fabuła jest za bardzo miałka. Spodziewałem się kryminału, a dostałem dramat psychologiczny w dodatku całość średnio do mnie przemawia. Zobaczymy zakończenie po jakiś 6.5-7h grania jest średnio.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Jak na razie jedyna gra tej generacji (poza Quantum of Solace - tu nic trudnego, po prostu była bardzo krótka :)) którą praktycznie przeszedłem na 1 podejście (zaczeliśmy grać o 11 rano, potem tylko przerwa na obiad i drugą połowe meczu LM) i do 3 w nocy granie. Gdyby nie to że ostatnie 5 podrozdziałów z niewyjaśnionego błędu gry musielismy powtarzać gre ukończylibyśmy właśnie wtedy o 3 w nocy, a tak poszliśmy spać i rano po niecałej godzinie gry - koniec :eek:k:
Czasowo wyszło mi prawie 16 godzin gry, ale moja towarzyszko dość wolno grała i stąd pewnie taki czas, choć gra na pewno nie pęknie szybciej jak w jakieś 13 godzin, szczególnie że 95% myśli za pierwszym razem sprawdzaliśmy.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Hehe każdy się napalał a wyszła klapka :p Ja już po demku wiedziałem, że gierka będzie średnia. Gra nigdy nie będzie filmem i niewiem po co usilnie tak w to brną...
 

nolf

New member
Ja grę przeszedłem już 2 razy :) Udało mi się dzięki temu zobaczyć 2 różne zakończenia (pozytywne i negatywne). Gra super choć pozostaje pewien niedosyt.
- Dubbing mógłby być lepszy zdecydowanie choć to aż tak mi nie przeszkadzało.
- Gra momentami długo się wczytywała
- pojawiały się "przycinki" gdzie uciekał głos co w istotnych momentach było bardzo irytujące
- raz gra się zawiesiła
- przechodząc grę drugi raz widzimy, że sceny następują po sobie jak klocki bez drobnych zmian i czasem przez to pojawiają sie drobne wpadki w zależności od naszych wcześniejszych wyborów (ktoś mówi o czymś co nie miało miejsca)

Dla mnie jednak najbardziej bolesne było zakończenie. Nie będę pisał nic więcej by nie zdradzać szczegółów.

Mimo wszystko gra jest świetna, zupełnie nowa i zaraz przejdę ją 3 raz bo mam jeszcze jeden pomysł w głowie :) Świetny pomysł, klimat, grafika itp. Na pewno warto zagrać. Szkoda tylko tych drobnych niedoróbek.

Ps. Jak ktoś ma pytania dotyczące szczegółów gry zapraszam na prv.
 

nolf

New member
Przeszedłem 3 raz i kolejne zupełnie inne zakończenie :) Musze przyznać, że po trzykrotnym przejściu gry stwierdzam, że jest genialna. Mimo drobnych niedoróbek o których wspominałem wcześniej na pewno będzie to jeden z najmocniejszych tytułów tego roku. Oczywiście nie jest to gra dla każdego. Fani shooterów itp mogą nie czuć się w tym klimacie najlepiej ale na pewno większość doceni klimat tej gry i jej niesamowitą różnorodność możliwości rozwoju fabuły. Fajne jest to, że rozdziały po ponownym przejściu na tym samym slocie zostają dopisane. Ciekaw jestem ile jest ich w całej grze. Może ktoś z Was się orientuje?? :) Aktualnie mam odblokowane 62 rozdziały.
 

debeef

New member
Bez reklam
Ja zacząłem drugie okrążenie, ale czytając co piszą redaktorzy Neo+ widze, że pogram znacznie dłużej niż dwa razy...
 

nolf

New member
Tak w 3H bo jak grasz trzeci raz to nie grasz od początku tylko na tym samym slocie od danego rozdziału. Wtedy stare rozdziały zostają plus dochodzą nowe jeśli idziesz inną ścieżką :) Jak przejdziesz dwa razy to wiesz gdzie może się coś zmienić i które rozdziały nie wpływają na diametralną zmianę fabuły :) Nie chcę wchodzić w szczegóły by nie psuć zabawy innym :) A tak apropos siedzę w domu ze złamaną noga i to moja jedyna rozrywka do 5.03 ;)

PS. :) Najlepszy dubbing jest na moje Szajby :D "Złamasie" :D
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
Ale przecież poprzednie rozdziały wpływają w jakimś stopniu na fabułe, a jak Ty wybierasz sobie któryś tam rozdział z kolei to jest on już jakoś zmieniony przez wcześniejsze wydarzenia. Pasowałoby chyba grać całkiem od nowa, a przynajmniej od jakiś początkowych rozdziałów. Hm?
 

vasyndrom

New member
i ja dzis stalem sie szczesliwym posiadaczem heavy rain poki co zbieram sily by gierke odpakowac i odpalic co pewnie nastapi dopiero jutro :( ... ciekawe czy w wydaniu brytyjskim jest rowniez polski dubbing (dla mej kobiety oczywiscie) :D
 

nolf

New member
Na początku myślałem, że jak przeszedłem grę i zagram np 10 rozdział i go zmienię to zmieni się cała reszta a tak nie jest. Reszta zostaje tak samo do puki jej nie przejdę (kolejne rozdziały). Początek gry jest dla mnie zbyt nudny, żeby go przechodzić od nowa tym bardziej, że powtarza się demo. Początkowe rozdziały na pewno mają wpływ na dalsze losy jednak nie tak duży. Po przejściu gry 2-3 razy widać to idealnie. Wiec jak przejdziesz i zobaczysz 2 czy 3 zakończenia to mówisz sobie - a co by było gdyby w X rozdziale ktoś zginął, przeżył albo by się coś wydarzyło?? ;) I grasz od nowa od danego momentu do końca. Rozdziały zostają te które były a nowe dochodzą lub się powtarzają. Dlatego w zasadzie możesz grać od dowolnego momentu do końca tworząc nową historię. Oczywiście nie zmieniając tego co było wcześniej. Oczywiście można grać zupełnie od nowa ale mi szkoda na to czasu bo i tak jak grasz kolejny raz to 50-80 % musisz powtórzyć. Ja zaczynałem od około 30-50% gry.
 

debeef

New member
Bez reklam
ja jednak gram całą grę i trzeci raz pewnie zrobię to samo...jeśli całość wpływa na zakończenie lub na scenki to trzeba grać całość.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
.. ale sami też nakazali poprzez pucharki wielokrotne przejście gry (17 zakończeń)


Póki co HR najwyżej ocenioną grą 2010 roku:
  1. Heavy Rain Quantic Dream/SCEA, 2010 90.29% (49 Reviews)
  2. BioShock 2 2K Marin/2K Games, 2010 87.56% (36 Reviews)
  3. Bayonetta PlatinumGames/Sega, 2010 86.09% (33 Reviews)
  4. Darksiders Vigil Games/THQ, 2010 83.15% (53 Reviews)
  5. Final Fantasy XIII Square Enix, 2010 82.92% (6 Reviews)
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Skończyłem!!!

SPOILER!!! (napisane na biało zaznaczcie myszką, jakby ktoś nie wiedział)
Moje zakończenie:
Ethan - Przeszedł pościg na autostradzie, odciął sobie palec, i wypił truciznę, wycofał się tylko przy próbie bólu i przy zabiciu człowieka. W taxówce na końcu wybrał zły adres, jednak po zakończeniu zameldował się w nowym mieszkaniu z Madison i Shaunem,

Madison - Dowiedziała się od starej, że brat Johna Sepharda miał na imię Scott, włamała się do jego mieszkania, odkryła plantację orchidei Scott zamknął ją w pakamerze, uciekła z pożaru i zadzwoniła do Normana.

Norman - Po dowodach doszedł, że zabójcą jest Scott Shelby, w magazynie na końcu uratował topiącego się Shauna i zastrzelił shelbyego ratując przy tym Madison, zapanował nad uzależnieniem od narkotyków o czym świadczy to, że spuścił Tripo w kiblu.

Shelby - Prowadził śledztwo wyłącznie po to, żeby zebrać i zniszczyć dowody na siebie. Nie pomógł Kramerowi - nie podał mu tabletki, został zastrzelony przez Normana Jaydena.


A jak wasze zakończenia?
 
Ostatnia edycja:
Do góry