Heavy Rain

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ciekawa ta twoja skala ocen:p Wali po jajcach - 7,5, gra świetna 7,0, gra dobra 5.0 heh. a ta argumentacja jest całkowicie wyczerpująca... No już myślałem że moja skala zaniża każdą możliwą ocenę do czego się wielu przyczepiało ale ja chociaż starałem się podać choć garstkę argumentów ale 7,5 bo to nie rewolucja to już cokolwiek dziwny sposób oceniania.
 
Ostatnia edycja:

arczik

New member
jestem w trakcie ale czuje raczej rozczarowanie. doceniam tworcow ktorzy sie posatrali o rozne zakonczenia ale grania w grze jest raczej niewiele a ja kupilem produkt aby sobie pograc. fakt ze co 45 sekund machne sobie analogiem polkole albo wcisne w dol a do tego w czterech odpowiedziach dialogu akcja nastepuje dopiero jak wybierzesz wlasciwa skresla te pozycje u mnie maksymalnie.
 

Darek50

New member
Całkowicie zgadzam się z moim przedmówcą. Dla mnie to raczej multimedialna prezentacja a nie gra. Tak jak napisałem wcześniej to taka słabsza wersja "SIMSÓW" dla dorosłych. Niestety rozczarowanie.
 

debeef

New member
Bez reklam
To jak będzie wyglądać ta gra, ani jak się w nią będzie grało nie było żadną tajemnicą, jeśli bierzecie gry nie sprawdzając czy wam będą pasować lub na tak zwane 500000 much nie może się mylić to tylko wasza wina...
 

tomiga

New member
To jak będzie wyglądać ta gra, ani jak się w nią będzie grało nie było żadną tajemnicą, jeśli bierzecie gry nie sprawdzając czy wam będą pasować lub na tak zwane 500000 much nie może się mylić to tylko wasza wina...

Popieram kolege... bylo demo i ono bardzo dobrze odzwierciedlalo mechanike rozgrywki... wiec nie rozumiem skad zawod tym elementem.
 

arczik

New member
Popieram kolege... bylo demo i ono bardzo dobrze odzwierciedlalo mechanike rozgrywki... wiec nie rozumiem skad zawod tym elementem.

nie tylko tym. gra jest tez banalnie prosta do ukonczenia,nudna jak but na poczatku,nie zdaza sie rozkrecic dobrze bo sie juz konczy,dzwiek zanika i tnie sie co chwila,dwa razy zupelnie mi sie zwiesila w czasie dogrywania etapu no i nie wspominajac ze przez cala rozgrywke leje jak z cebra.
 

tomiga

New member
nie tylko tym. gra jest tez banalnie prosta do ukonczenia,nudna jak but na poczatku,nie zdaza sie rozkrecic dobrze bo sie juz konczy,dzwiek zanika i tnie sie co chwila,dwa razy zupelnie mi sie zwiesila w czasie dogrywania etapu no i nie wspominajac ze przez cala rozgrywke leje jak z cebra.
Fajnie ze zagrales i wyrobiles sobie opinie... jak widac gra nie dla Ciebie.
 

Peek

New member
Bez reklam
Wiadomo nie jest to gra dla wszystkich, aczkolwiek nie uważam, żeby była to gra idealna albo jak prawi Bambo (wiem z opisu na PSN) "arcydzieło".

Z tym, że kolega arczik trochę się wygłupił, bo nie dość, że Heavy Rain ma w tytule "deszcz" (więc skąd pretensje o lanie jak z cebra?) to nie jest to gra, która trudno przejść (bo nawet jak nie kiwniesz palcem to gra sama sie przejdzie, chodzi o to jakie decyzje podejmiesz i jak one wpłyną na dalszą fabułę) co do nudy to mam takie odczucie, że postacie Ethana i Madison faktycznie powiewały nudą, ale Scottem i Normanem grało mi się bardzo dobrze. Grze zdarzają się zgrzyty podczas szybkiej akcji, zawiesiła mi się raz.
 

furi_dp

New member
witam

wczoraj skończyłem.

gra zajęła mi łącznie ok 16 godzin.

moje zakończenie było czymś pomiędzy happy endem a totalną masakrą ale nie będę zdradzał szczegółów - jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam na priv.

gra jak dla mnie rewelacyjna, nie zacięła się ani razu, można się delikatnie przyczepić do niewielkiej różnicy w głośności poszczególnych dialogów i (bardzo rzadko ale jednak) niedpracowania niektórych tekstur jeśli chodzi o grafikę, np. kocyk którym był przykryty Shaun był totalnie kanciasty :)
gra jest prosta do przejścia ale domyślam się, że taki był zamysł autorów.
co do emocji podczas gry, nadal jestem w sporym szoku.
teraz czekam, aż swoją historię rozpocznie moja druga połówka a ja będę się przyglądał z boku :)

pozdro
 

mg30906

New member
i ja dzis stalem sie szczesliwym posiadaczem heavy rain poki co zbieram sily by gierke odpakowac i odpalic co pewnie nastapi dopiero jutro :( ... ciekawe czy w wydaniu brytyjskim jest rowniez polski dubbing (dla mej kobiety oczywiscie) :D

Część , czy sprawdziłeś czy w wersji UK jest polski dubbing ? i czy wogóle warto brać to pod uwage , bo czytając opinie Forumowiczów zdania są podzielone ale raczej są na nie..
zamawiam u rodzinki kilka gierek z UK (w Fifie 10 był komentator plus menu pl)
i ciekawi mnie czy jest w HR, to samo dotyczy GOWIII ale to juz nie ten wątek .

pzdr
 

arczik

New member
Część , czy sprawdziłeś czy w wersji UK jest polski dubbing ? i czy wogóle warto brać to pod uwage , bo czytając opinie Forumowiczów zdania są podzielone ale raczej są na nie..
zamawiam u rodzinki kilka gierek z UK (w Fifie 10 był komentator plus menu pl)
i ciekawi mnie czy jest w HR, to samo dotyczy GOWIII ale to juz nie ten wątek .

pzdr

w wersji uk nie ma polskiego dubbingu na stowe.
 

vasyndrom

New member
Część , czy sprawdziłeś czy w wersji UK jest polski dubbing ? i czy wogóle warto brać to pod uwage , bo czytając opinie Forumowiczów zdania są podzielone ale raczej są na nie..
zamawiam u rodzinki kilka gierek z UK (w Fifie 10 był komentator plus menu pl)
i ciekawi mnie czy jest w HR, to samo dotyczy GOWIII ale to juz nie ten wątek .

pzdr

tak jak powiedzial kolega wczesniej i ja kilka postow temu, heavy rain nie ma polskich napisow ani dubbingu.

jesli chodzi o gow 3 to dam znac jutro/pojutrze ma kopia wlasnie do mnie idzie .... no ale jutro dzien swietego patryka i bog wie czy dorwe ja w swoje rece ;)
 

pRzeKop

New member
Ja wczoraj po kilku podejściach.
Mnie te wskazówki pomogły.
Pierwszy wybór podobno nie ma znaczenia.

SPOILER
Próbuje wycisnąć kolejne zakończenia i udało mi się ...
doprowadzić wszystkich do końca.
Nie pozwoliłem Madison przedostać się przez policje i Norman'owi wygrać ze Scottem.
Ethan wydostał dzieciaka z wody, ale policja go rozstrzelała przed magazynem.
Madison wydała książkę.
Żona i dziecko Ethana odwiedzili go na cmentarzu.
Laura skapowała się kim jest Scott i go zastrzeliła na ulicy.
 

MaciejJB

New member
aha dzięki spróbuje :) tylko najgorzej mi idzie jak policja ma Cię nie stuknąć reszta idzie :)
Masz jakąś teorię na to??

Bo tylko to mi zostało i będe miał platynę ;)
 

zieloony

New member
Witam kolegów.
Na świeżo pragnę się podzielić spostrzeżeniami dotyczącymi gierki (filmu).
Miałem obiekcje przed zakupem Heavy Rain, czytałem komentarze typu, nie tego oczekiwałem..., siedzenie i raz na jakiś czas machanie analogiem...
Muszę przyznać, że mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z tego, że jednak zakupiłem ten tytuł, wczoraj w nocy skończyłem i wyszedł z tego niezły scenariusz :)
Oczywiście może za długo się rozkręca, może nieraz za bardzo "Tobą" kieruje, ale naprawdę dobra mimo wszystko GRA.
8,5/10

Poniżej opis zakończenia :) (na biało)

Ethan - na autostradzie miał wypadek, nie odcioł sobie palca, za to przeszedł przez elektrownie, zabił dealera i wypił truciznę. Znalazł adres i zdążył uratować syna.
Madison - przeżyła pożar mieszkania (schowała się w lodówce), pojechała w miejscę gdzie przetrzymywano syna Ethana, spotkała ich w ostatniej scenie.
Norman Jayden - Był bliski wykrycia sprawcy, dowiedział się, że to były Policjant, niestety przedawkował i zmarł.
Shelby - W ostatniej scenie zjawia się w miejscu gdie przetrzymywał syna Ethana, na miejscu spotyka całą 3-kę i strzela do Ethana, próbuje zabić Medison. W ostatniej chwili okazuje się, że Ethan żyje i strzela do niego.
Madison i Ethan zostają parą (wcześniej scena łóżkowa w hotelu) i razem z synem Ethana zamieszkują w nowym mieszkaniu.

Nie lubię grać kilka razy w tę samą grę (nigdy tego nie robię), ale chyba zrobię wyjątek.
 
Ostatnia edycja:

marcinoko

New member
Powiem szczerze, że trochę sceptycznie podszedłem do tytułu, ale śmiało mogę powiedzieć że jest godny polecenia. Ode mnie 7/10...
Grę przeszedłem za jednym przysiadem :) z Fahrenheit-em miałem podobnie...
 
Do góry