HD w UPC

szewol

New member
Bez reklam
Faktycznie sa nowe kanaly HD, jak wyglada sprawa rachunkow i co generalnie zmienili w ofercie?

Jesli masz stary pakiet (Select HD lub Max HD) i nie miałeś wykupionego Super HD, to od czerwca masz dostęp do nowych kanałów HD z pakietu Super HD w zamian za podwyżkę abonamentu o 6 zł od lipca.

Tym samym zawartość Select HD ujednolicili do obecnych Select Extra HD oraz Max Extra HD.
 

marcink121

New member
Jesli masz stary pakiet (Select HD lub Max HD) i nie miałeś wykupionego Super HD, to od czerwca masz dostęp do nowych kanałów HD z pakietu Super HD w zamian za podwyżkę abonamentu o 6 zł od lipca.

Tym samym zawartość Select HD ujednolicili do obecnych Select Extra HD oraz Max Extra HD.

Nie prawda ja tak nie mam!!
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Multiroom podłączają za 0 zł. Wreszcie można poważnie przemyśleć.

Multiroom HD w UPC Polska: Darmowa instalacja i niższy abonament - UPC, Multiroom | media2.pl

... nic za darmo.

Abonamenty :
... za Multiroom SD 15 zł, Multiroom HD 25 zł, Multiroom HD z nagrywarką 35 zł.
Umowy na 24 miesiące.
Chcą napakować do mieszkań kolejne dziadowskie dekodery za full kasy na przymusowe 2 lata i tyle.

Podobnych "cudownych promocji" (w kolejnych miesiącach i latach) będzie jeszcze więcej, bo część klienteli odpływa im do darmowej DVB-T, więc trzeba ratować płatną TV cyfrową.
W Polsce naród biedny, więc przejrzał na oczy i powoli przestaje dawać się dymać.
 
Ostatnia edycja:

PeteShadow

New member
Bez reklam
Masz rację. Jeden 25W złodziej energii mi w domu wystarczy. Rocznie to małe badziewko żre 216kWh coraz droższego prądu. Dwóch takich bym nie zniósł :)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Masz rację. Jeden 25W złodziej energii mi w domu wystarczy. Rocznie to małe badziewko żre 216kWh coraz droższego prądu. Dwóch takich bym nie zniósł :)

Albo nie umiesz liczyć, albo jesteś na wakacjach i rodzice zostawili komputer...
Obawiam się, że wszystko na raz. Albowiem:
1. 25 W pożera tylko wtedy kiedy je (chyba, że nie wyłączasz na noc)
2. Widząc ile tysięcy wydałeś lub rodzice na sprzęt to nawet 120 zł rocznie nie powinno robić Ci różnicy.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Multiroom HD w UPC Polska: Darmowa instalacja i niższy abonament - UPC, Multiroom | media2.pl

... nic za darmo.

Podobnych "cudownych promocji" (w kolejnych miesiącach i latach) będzie jeszcze więcej, bo część klienteli odpływa im do darmowej DVB-T, więc trzeba ratować płatną TV cyfrową.
W Polsce naród biedny, więc przejrzał na oczy i powoli przestaje dawać się dymać.

A czy napisałem, że za darmo ? Czy oszczędność 150-200 zł na samej instalacji to nie jest dużo ?
Jak piszesz, że naród biedny to sprawdź odpowiednie statystyki i zobacz ile wydajemy na fajki czy alkohol. Jeśli ktoś jest biedny to dlatego, że głupi i nie potrafi zarobić a potem zaoszczędzi. Ja już 5-ty raz w ciągu 2,5 roku będę zmieniał kablówkę właśnie po to by zaoszczędzić. Innym się nie chce zawracać głowę dla marnych 300 zł...
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Albo nie umiesz liczyć, albo jesteś na wakacjach i rodzice zostawili komputer...
Obawiam się, że wszystko na raz. Albowiem:
1. 25 W pożera tylko wtedy kiedy je (chyba, że nie wyłączasz na noc)
2. Widząc ile tysięcy wydałeś lub rodzice na sprzęt to nawet 120 zł rocznie nie powinno robić Ci różnicy.
Szanowny brodaczu, osobiste wycieczki zostaw sobie na popijawę z kolegami, a na forum postaraj się jednak zachować przynajmniej pozory kultury.

1. Dekoder pobiera 20W w standby i ponad 30W w online. Nie wyciągam na noc wtyczki z gniazdka, ponieważ cała rodzina korzysta z nagrywarki (każdy programuje sobie nagrania według własnych upodobań), a to oznacza że badziewko musi działać 24h/dobę. Dlatego uśredniłem pobieraną moc do 25W. Z matematyką nigdy nie miałem większych problemów i obliczenia które podałem wyżej są prawidłowe.
2. Produkujesz posty jak Ci podejdzie, bo tu piszesz że 120zł to żaden wydatek, ale już poniżej:

A czy napisałem, że za darmo ? Czy oszczędność 150-200 zł na samej instalacji to nie jest dużo ?
Ja już 5-ty raz w ciągu 2,5 roku będę zmieniał kablówkę właśnie po to by zaoszczędzić.

Więc jak to jest szanowny brodaczu z Tobą i tymi oszczędnościami?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Napisałem wyraźnie, że to dla Ciebie mały wydatek nie dla mnie.
Napisałbym czyją domeną jest czytanie bez zrozumienia, ale nie zamierzam czynić osobistych wycieczek.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Mnie nauczono nie sikać do piaskownicy. Ale wracając do tematu sam telewizor LG jaki umieściłeś w stopce kosztował więcej niż wart jest cały mój sprzęt RTV. Jeśli dodamy do tego całą resztę to dochodzimy do wniosku, że i mieszkanie (dom) w którym z niej korzystasz jest nieliche (w moich sypialniach 37" nie zmieściłoby się). Zatem każdy kto ma IQ większe od planktonu wyciągnie właściwe wnioski, że albo się chwalisz czymś czego nie masz albo świadomie jątrzysz by podkopać pozycję UPC.

Wracając do głównego wątku dodam, że obecnie można zamówić 3-paczki w cenach 75 i 95 zł z instalacją 0 zł i 3-ma miechami gratis... Jest jedna mała gwiazdka - tylko na terenach z Vectrą i tylko u wybranych handlowców (przynajmniej u mojego)
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Ja już 5-ty raz w ciągu 2,5 roku będę zmieniał kablówkę

... zmieniasz umowę co pół roku z kablówką ?

No to szacun za Twoją "siłę argumentów", he he.

2,5 roku (30 miesięcy podzielić przez 5 = ..... 6 miesięcy na jedną umowę).

ŻADEN operator kablówkowy nie daje umowy na mniej niż 12-mcy, a przeważnie jest to 18 lub 24 m-ce.

No chyba, że z miejsca zapłacisz z góry za cały okres trwania umowy (tej co podpisałeś na papierze).
Wtedy jesteś w plecy masę kasy i możesz szukać innej kablówki, która Cię wydoi.

Ale i w to nie wierzę, bo gdzie w Polszy jest taka lokalizacja, gdzie pod jednym adresem jest jednocześnie PIĘCIU operatorów kablówkowych ?

A to forum nie jest od tego, żeby klaskać a la Rubik jakiemukolwiek zasranemu koncernowi telekomunikacyjnemu (informujesz o "cudownej promocji" w UPC, że "warto ją przemyśleć") tylko forum jest po to, żeby wytykać ich wady, kruczki i ściemy.
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Zmieniam kablówki jak tylko wycofują jakiś kanał czyli bez kar (ostatnio październik Universal w Vectrze, grudzień movies24 w Vectrze i Aster, lipiec kilka kanałów w UPC i od października znowu kanały wycofają w Vectrze) Do tego Vectra zawsze daje 3-4 m-ce dużo taniej a teraz i UPC. Dla jasności oferta Vectry była dotychczas DLA MNIE najlepsza ale jak wycofają kanały Cyfry + to już troszkę kiszka. Szkoda utraty możliwości ustawienia kolejności programów w dekoderze i pojemnej nagrywarki, ale jakoś sobie poradzimy. Oby do wiosny ;-)
PS Tylko w mentalności zakompleksionych polaczkuf (bo nie Polaków) jest wytykanie jedynie wad i czepianie się wszystkiego. Co do operatorów kablówkowych to mam w bloku 3-ch ale nawet przy 2-ch to nie problem skakać między nimi.
 
Ostatnia edycja:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Jak piszesz, że naród biedny to sprawdź odpowiednie statystyki i zobacz ile wydajemy na fajki czy alkohol.

... bez urazy, ale prezentujesz zero merytoryki i maksimum populizmu.
Te "fajki i procenty" to typowy argument typowego naganiacza telekomunikacyjnego, wynajętego za psi grosz od każdego posta, żeby zachęcić do podpisania umowy z operatorem.

Tak jak te obleśne reklamy w TV gdzie zachęcają emeryta tekstem "u nas najlepsze ubezpieczenie, wychodzi tylko 1 zł dziennie i nie potrzeba żadnych badań lekarskich"

Chyba od jutra będę zachęcał każdego na tym forum ... "Kupcie mały telewizor marki Technika w Tesco, przecież to wychodzi w kredycie na 3 lata tylko koszt 1 butelki wódki miesięcznie". :D

... a w temacie skakania między operatorami to oczywiście jak najbardziej słuszne ... jeśli operator ci na to łaskawie pozwoli ... usuwając któryś kanał z oferty, jednocześnie nie wprowadzając na jego miejsce innego.
Bo jeśli liczba kanałów się nie zmniejszy, to nic nie wskórasz.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
... bez urazy, ale prezentujesz zero merytoryki i maksimum populizmu.
Te "fajki i procenty" to typowy argument typowego naganiacza telekomunikacyjnego, wynajętego za psi grosz od każdego posta, żeby zachęcić do podpisania umowy z operatorem.
Bo jeśli liczba kanałów się nie zmniejszy, to nic nie wskórasz.

Jeśli ktoś wypala paczkę najpodlejszych fajek dziennie (3650 zł/rok) to traci więcej niż wydałby na najbardziej wypasiony pakiet w jakiejkolwiek kablówce. Nie wspominam o zapijaniu jabolem. Więc nie pisz, że to demagogia. Narzekania samotnych dziadków zajmujących 2-3 pokojowe mieszkania, że nie starcza emerytury na czynsz to też nie demagogia ale fakty.
Co do braku możliwości ucieczki w przypadku pozostawienia tej samej ilości kanałów to jesteś w błędzie. Liczy się jakość (kanały zapisane na liście programowej w dniu podpisania umowy) a nie ilość.
 
Ostatnia edycja:

misiek972

New member
n-sport

kiedy n-sport w upc.chyba przejde do vectry bo tam od października wszystkie kanały sportowe.dochodzą polsaty może ktoś coś wie. pozdrawiam
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Rzucili mi pod drzwi najnowszą papierową propagandę od UPC.
Tym razem chamska i niewyraźna czarno-biała 1-stronicowa kserówka formatu A-5, tanio odbita z kolorowej wersji tej propagandówki.

A na niej (cytuję) m. in. taki tekst :

" Telewizja analogowa zostaje w UPC.
W 2013 roku zostaną wyłączone nadajniki naziemnej telewizji analogowej.
Jednak sygnał Telewizji Analogowej od UPC będzie dalej dla Państwa dostępny.
Nie ma potrzeby kupowania dodatkowego sprzętu, ani wymieniania odbiornika, by nadal nas oglądać ! "


Kumacie "message" jaki przekazują swoim "drogim klientom" :
"Płaćcie nam dalej frajerzy full kasy za analogową TV i broń Boże nie przechodźcie na darmową naziemną cyfrową DVB-T"

Boją się tej DVB-T jak diabeł święconej wody, chociaż tam jest "tylko" około 20 kanałów za friko (w tym TVP1 HD i TVP2 HD).
Za jakiś czas (2013 - 2014 - 2015 rok) w DVB-T będzie łącznie około 30 cyfrowych kanałów za friko (dołączy też Polsat HD i TVN HD)
.... ale przecież DVB-T to "żadna" konkurencja dla płatnych cudownych kablówek, prawda ?
 
Ostatnia edycja:

PeteShadow

New member
Bez reklam
"Telewizja analogowa zostaje w UPC."
To było do przewidzenia. Jeśli spec od marketingu będzie długo myślał, to pewne że w końcu coś takiego wymyśli. Polityka kazdej korporacji rządzi się zawsze tymi samymi zasadami. W ostatecznym rozrachunku liczą się wyłącznie słupki i nic nie jest w stanie tego zmienić. Zadaniem konsumentów jest zawsze i wszędzie pamiętać o tym i zdawać sobie sprawę z pobudek jakimi się oni kierują.
 
Do góry