HD w UPC

szewol

New member
Bez reklam
Można rezygnować JEDYNIE w przypadku posiadania Pakietu Select HD, który od stycznia 2011 roku drożeje o więcej (3 zł) niż tylko VAT.

Z kolei z powodu wyłączenia od stycznia kanału Rush HD można rezygnować też z pakietu Super HD.
 

Bobb

New member

Z kolei z powodu wyłączenia od stycznia kanału Rush HD można rezygnować też z pakietu Super HD.
Rush HD miał być wyłączony w styczniu, a tymczasem 29-go wieczorem był, a 30-go już go nie było. Zadzwoniłem do BOK, powiedzieli że coś im się zawiesiło i zaraz to naprawią, ale nadal do teraz nie ma sygnału.
Ciekawe co dają w zamian. Rush HD był nadawany w "czystym" Dolby Digital, w przeciwieństwie do innych kanałów, gdzie po przełączeniu na DD amplituner twierdzi, że to tylko Dolby Surround, a tymczasem ten sam program z satelity jest nadawany w DD. Wniosek - UPC downmiksuje sygnał audio do Surround'a.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Pełen pakiet C+ z HD bez upustów kosztował 40 zł od nowego roku kosztuje 41 zł więc tu jest OK problem jest w innym miejscu, promocje są zdecydowanie gorsze i ti jest pies pogrzebany a raczej UPC.
 

szewol

New member
Bez reklam
Pełen pakiet C+ z HD bez upustów kosztował 40 zł od nowego roku kosztuje 41 zł więc tu jest OK problem jest w innym miejscu, promocje są zdecydowanie gorsze i ti jest pies pogrzebany a raczej UPC.

Właśnie o to chodzi. Po drugie nawet gdyby utrzymali najlepszą promocję 19,90 za Canal+, to będzie obowiązywała tylko SD. Więc te 6 zł na HD będzie trzeba wydać więcej, gdyby ktoś chciał HD. Do tej pory. Jakby nie ptarząc... HD było w cenie ;)

Gdyby jeszcze z opłaty HD zwolnili przynajmniej tych co maja wykupione Super HD i biorą Canal+, to by jeszcze jakoś to wyglądało. A tak. Za SUper HD płac, Za Canal+ HD płac, za HBo HD płac... a nie daj Boże sprawdzi się to co pisze w komentarzach pod newsem użytkownik Serwusik, że Eurosport HD będzie za 10 zł. I tak telewizja wyjdzie z 200 zł ;)
 
Ostatnia edycja:

REBUS82

New member
Koledzy konczy mi sie promocja na super hd w cenie 15zł.Wiem ze teraz zmniejszyli ilosc kanalow,czy opłaca sie wogule brac ten pakiet bo chyba jest juz droższy od 15zl (kiedys byla promocja 6x15zł).Czy ktos moze dostał ten pakiecik w promocji za 15 po starych cenach jezeli zdecydowal sie go przeduzyc?Bo placic wiecej za mniej kanałow to mija sie wedlug mnie z celem.Te 15zl to bym ostatecznie dał.Prosze o opinie.
 

szewol

New member
Bez reklam
Na 15 zł chyba nie ma co liczyć. Mi na przedłużenie w grudniu zaproponowali 12 miesięcy za 20 zł (5 zł upustu od starej ceny, czyli 20 zł). Gdzieś na forum czytałem, że komuś pozwolili przedłużyć na zasadach "jak dla nowych", czyli 1 x 0 zł, 6 x 21 zł.

Najlepiej zadzwonić i zapytać. Od razu może lepiej w Biurze Utrzymania Klienta ;). Jak ci nie zależy na Super HD to możesz zrezygnować i zaczekać na rozwój tego pakietu, chociaż podobno jak zdecydują się dołożyć do niego Eurosport HD i kanały "n" jego cena ma wzrosnąć.

Daj znać co ci zaproponowali. Tak z ciekawości.

PS. Dla podpisujących nowa umowę jest opcja: Super HD (16 zł) + FilmBox (11 zł) = 27 zł.
 

slupek

Member
Ja skorzystałem i zrezygnowałem z pakietu Super HD.
To czy się opłaca, to musisz sam sobie odpowiedzieć, ja stwierdziłem, że w sumie niewiele kanałów objętych "Super HD" oglądałem i dlatego wypowiedziałem umowę.
 

kisiek987

New member
ja ma takie pytanie, czy jest szansa aby UPC udostępniło wyjście LAN w dekoderze cisco, jeżeli:?: tak to kiedy? I czy bedzie w ofercie UPC dostepny kanał TVP1 HD:?:
 

piotr818

New member
Bez reklam
Na TVP1 HD ma wyłaczność "N" ciekawe czy dotyczy ona także kablówek. Jeśli tak to jest to strzał w kolano ze względu na ograniczenie zasięgu odbiorców.
 

bizon69

New member
Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum i na wstępie mam małe pytanko techniczne.
Mam dekoder Mediabox z nagrywarka Philips DCR8111/91 z softem 4.0.0.3E2 w sieci UPC.
Czy jest możliwość nastawienie w zarządzaniu poborem mocy czasu mniejszego niż 30min. Chciałbym żeby przechodził do Stanby po 5min :)
 

yacek _b

New member
Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum i na wstępie mam małe pytanko techniczne.
Mam dekoder Mediabox z nagrywarka Philips DCR8111/91 z softem 4.0.0.3E2 w sieci UPC.
Czy jest możliwość nastawienie w zarządzaniu poborem mocy czasu mniejszego niż 30min. Chciałbym żeby przechodził do Stanby po 5min :)

niestety minimalny czas to chyba 30 min. też próbowałem ustawić niżej , ale cały czas wraca do 30
 
Ostatnia edycja:

rtef

New member
czytałem o tym samsungu c8500 kolego i naprawde dowiedz się zanim cos napiszesz - on nie ma mozliwości zgrania nagranych materiałów!!!!
jest tez którys tv samsunga który umozliwia nagrywanie z tunera ale nagrywanie jest kodowane przy pomocy numeru płyty głównej tv - wymiana płyty i juz nic nie odtworzysz

apropo polsatu to zajrzałbys do instrukcji a nie brednie wypisywał:

2½’’ DYSK TWARDY
Szyfrowane nagrywanie TS: Nagra PRM lib
Interfejs SATA
Poziom hałasu: <30 dBA

czyli szyfrowanie za pomoca karty - zapomnij o zrobieniu z tym czegokolwiek


teraz zadam ci bardzo ważne pytanie - jak sobie wyobrazasz że ktos płaci kase za dostęp do kodowanego HBO HD i nagrywa sobie powiedzmy film w niezłej jakości a potem go beszproblemowo zrzuca na komputer i robi z tym co chce?
wyjasnij mi ta kwestię i prosze nie pisz bzdur


Całkowicie się zgadzam z powyższą wypowiedzią. Jest to proste jasne i logiczne. Szanuję to. I nie może być tak aby zgrywać z dysku na komputer - z wiadomych powodów nie mogą sobie na to pozwolić. A mnie interesuje inna kwestia. Do dekodera Sagemcom ESI88 dodawany jest pojemny wymienny dysk 320 GB, fajnie. Jak dla mnie jest to olbrzymia pojemność na którą chciałbym przerzucić swoje zdjęcia z wojaży i oglądać na TV w gronie znajomych. I interesuje mnie taka możliwość - przerzucenia swoich zdjęć, filmów z kompa na ten dysk.Bo chcę wyświetlić na TV. Oczywiście, wiadomo, że bez możliwości ich zgrania z powrotem. A nie mogę tego zrobić bo TV mam z jednym gniazdem (eurozłącze) i mam pod niego podpięty ten sprzęt. Chyba, że ktoś by mi pomógł wytłumaczyć jak podłączyć odtwarzacz (Fergusson D880HX) przez ten dekoder, aby poprzez niego wyświetlać na TV obraz. Wg mnie nie da rady, może jestem za cienki. A nie chce mi się odsuwać sprzętu i przełączać kabelków. A z tego powodu przecież nie będę wymieniał TV.
Niektóre dekodery mają dwa eurozłącza, ten nie. Dekoder i odtwarzacz mają HDMI, ale nic z tego nie wychodzi. Może ktoś mi pomoże. Czy jest do zastosowania jakaś przelotka lub przejściówka w którejś z tych kombinacji? Czy pozostaje mi szarpanie się z kablami?
 

trainiart

New member
Czy ściąganie filmów jest legalne?
W/g "Art. 20 i 21 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, w skrócie - ściąganie plików z internetu (muzyki, ebooków, filmów) jest legalne.
Nie jest natomiast legalne ściąganie programów komputerowych nie będących oprogramowaniem open-source lub gier komputerowych.
Nie jest legalnym również ściąganie plików muzyki, filmów, ebooków z sieci p2p na przykład torrent. Otóż dlaczego? Ponieważ prawo wyraźnie mówi, że zabroniona jest rozpowszechnianie owych plików bez posiadania do nich praw autorskich, a sieci p2p opierają się na udowstępnianiu aktualnie pobieranego pliku. Legalnie można ściągać z rapidshare i innych serwerów oraz z programów typu p2m lub dc++ (pod warunkiem że udostępniamy legalne pliki). Zabronione jest rozpowszechnianie, ale tylko osobom trzecim, bo nie dotyczy to kręgu własnej rodziny i kręgu towarzyskiego. [...], no ale pytanie było o ściąganie, a więc odpowiedź brzmi TAK, ale pod warunkiem że sami nie udostępniamy lub nie ściągamy oprogramowania komputerowego." [cyt. z PrawoSoS.pl].
Z tego, że ktoś nielegalnie udostępnił plik z filmem, nie wynika w żaden sposób, że osoba ściągająca ten plik, ściąga go nielegalnie. (nie jest to w żadnym przypadku tzw współudział w działaniu sprzecznym z prawem).
 

paulo300

New member
Witam

Panowie mam stricte technicznie pytanie. Jako, że zabieram się za remont w nowym mieszkaniu, a chce wziąść UPC cyfrowy wraz z internetem i tv analogową, chciałbym wiedzieć jak mogę rozprowadzić kable, a boję się ze kobiecina w UPC mi nie odpowie.
Zatem mam kilka pytań i prosiłbym o odpowiedź:
- Rozumiem, że tv cyfrowa jak i internet lecą w jednym kablu do modemu
- Z modemu w przypadku podzielenia internetu na 2 urządzania prowadzimy skrętką UTP do routera i po routerze bezpośrednio do urządzeń dwoma kablami lub po wifi.
- Z modemu leci kabel z sygnałem (hdmi?) do tv
- Czy tv analogowa leci osobnym zwykłym kablem do drugiego odbiornika czy też posiada jakiś modem, a może leci przez ten sam modem co cyfrowa?
 
Do góry