HD w UPC

jacecek

New member
panowie mówicie o philipsie 7111?a co wyświetla się na wyświetlaczu podczas aktualizacji?na ekran nigdy nie patrzyłem - na vfd jest wszystko


Wygląda to mniej więcej tak (sorki za jakość fotek, ale cykałem w AUTO - chodzi o treść)

DSCF3381.JPG

DSCF3384.JPG

Czewona ikonka zasilania mruga sobie ...

DSCF3385.JPG

DSCF3386.JPG

... po ok. 3 minutach pokazuje się to co powyżej, nastepnie wszystko się wygasza a za chwilę ...

DSCF3390.JPG

DSCF3392.JPG

... już po załączeniu dekodera ...

DSCF3393.JPG

... widok ekranu z poziomu MENU -> USTAWIENIA -> DIAGNOSTYKA ...

DSCF3395.JPG

... i jest tak jak było ...
 

zsoi3

New member
Bez reklam
Aktualizacja softu została wstrzymana - ja wczoraj zgłosiłem, iż nowy soft zepsuł mi nagrywanie; być może mieli jeszcze jakieś inne zgłoszenia, a poza tym na forum holenderskim ludzie mają różne problemy z nowym softem.

Mi dzisiaj technik z UPC wymienił dekoder. Mam teraz bardzo starą wersję softu ale - podobnie jak Ty - nie mogłem zaktualizować z w.w. powodów.

Musimy czekać jak to naprawią.
 

viben

New member
viben doskonale rozumiem ale to dalej z monopolem nie ma nic wspólnego - przecież nikt cię nie zmusza a i wybór też masz...możesz skorzystać z innego dostawcy - więc DUPA nie monopol...nawet nie quasi bo nikt nie musi ci swojej oferty na kawałki sprzedawać....równie dobrze możesz bredzić o zakupie samochodu w salonie bez tylnej kanapy wycieraczki czy boczków w drzwiach bo ci sie przyda....idź spytaj się o taką opcję - zabiją cię śmiechem

i daruj sobie przykłady wyssane z palca bo bajki to dla dzieci są dobre

i definicje książkowe również - teoria teorią a wiadomo jak to w praktyce

monopol z twoich przykładów to takie brednie jak to że microsoft jest monopolistą (a jest tylko popularny i nie ma ani wymogu ani przymusu używania jego softu) a zmusza się by SWÓJ produkt oferował tak jak chce komisja...efekt był taki że wersja europejska z literką N praktycznie wcale się nie sprzedała bo ludzie nie chcieli okrojonego syfu....

potraktuj to tak - chcesz discovery ale w pakiecie GRATIS dostajesz parę innych bzdur

nie chcesz dekodera?proszę bardzo znajdź sobie innego dostawcę - przestań dopisywać kretyńską filozofię wogóle tu nie pasującą i nie marudź
NIKT CIEBIE DO NICZEGO NIE ZMUSZA - pogódź się z tym że upc tak ma(ok mogliby pomyśleć ale to już ich sprawa)

ps.najlepiej by było jakby można było wybrać czy dekoder czy kartę i każdy kanał pojedynczo osobno płatny - ale chyba orientujesz się czym by się to skończyło patrząc na rynek płatnych mp3 czy filmów na żądanie?

No cóż... Widzę, że nie zrozumiemy się. Twój przykład z samochodem bez siedzenia to strzał kulą w płot. Znacznie lepiej pasuje domaganie się sprzedaży wody mineralnej bez konieczności zakupu musztardy, a nawet bez musztardy gratis. Jeżeli zaś chodzi o dodawanie programów "za darmo" to przytoczę słowa Miltona Friedmana: "nie ma darmowych obiadów, zawsze ktoś musi zapłacić". Jeżeli chodzi o monopole to polecam Ci książkę Miltona Friedmana "Wolny wybór". (Mam nadzieję, że wiesz kto to jest Milton Friedman).
W UPC nikt mnie rzeczywiście nie trzyma, już zrezygnowałem z jej usług i mam Cyfrę+ pakiet prestiżowy. Czy jest to lepsza ofert? Trudno powiedzieć. Tu dużo zależy od indywidualnych oczekiwań. Dla mnie lepsza, chociaż żałuję Polsatu Sport.
Mam za to to czego chciałem. Kupiłem Fergusona TT Ariva z dyskiem 500GB. Jakie ma możliwości? Proszę bardzo.
1. Mogę sortować kanały i tworzyć wiele list ulubionych.
2. Mogę organizować nagrany materiał w foldery, dowolnie zmieniać nazwy.
3. Nagrany materiał mogę poddać edycji, np. wyciąć fragment, z poziomu dekodera.
4. Przez port USB host mam dostęp do twardego dysku z komputera, mogę zarządzać materiałem na dysku (co jest wygodniejsze niż z poziomu dekodera)
5. Mogę skopiować nagrania na twardy dysk (również HD, np HBO HD, Canal+ Film HD, EurosportHD - te akurat wypróbowałem). Pliki nie są zaszyfrowane i spokojnie odtwarza je np. VLC (TAK! To prawda!)
Tego nie ma i sądzę, że nie prędko będzie w UPC.
Oczywiście to mój wybór. Nikogo nie namawiam, każdy ma swój rozum i preferencje. Ma to też swoje koszty, dekoder kosztował mnie prawie 1600 PLN.
Pozdrawiam i życzę miłego oglądania oraz braku problemów technicznych z mediaboxem:lol:
 

REBUS82

New member
Aktualizacja softu została wstrzymana - ja wczoraj zgłosiłem, iż nowy soft zepsuł mi nagrywanie; być może mieli jeszcze jakieś inne zgłoszenia, a poza tym na forum holenderskim ludzie mają różne problemy z nowym softem.

Mi dzisiaj technik z UPC wymienił dekoder. Mam teraz bardzo starą wersję softu ale - podobnie jak Ty - nie mogłem zaktualizować z w.w. powodów.

Musimy czekać jak to naprawią.


U mnie sam dekoder zaczol sciagac nowy soft i wystapil blad jak w opisie.
Wymusilem aktualizacje recznie i jest juz nowy bez problemow sie zaistalował tyle ze jakos wolno mi chodzi przewodnik po programach i pilot wolno reaguje na wciskane klawisze.
U was tak samo jest?
 

zsoi3

New member
Bez reklam
U mnie sam dekoder zaczol sciagac nowy soft i wystapil blad jak w opisie.
Wymusilem aktualizacje recznie i jest juz nowy bez problemow sie zaistalował tyle ze jakos wolno mi chodzi przewodnik po programach i pilot wolno reaguje na wciskane klawisze.
U was tak samo jest?

Kiedy pobrałes nowy softu i w jakim miescie?
 

yacek _b

New member
Słuchajcie , nie obchodzą mnie problemy Holendrów jednak odżałowałem parę złotych i zadzwoniłem do UPC dowiedzieć się co i jak z tym nowym softem .
Absolutnie nie wycofują się z udostępniania nowego oprogramowania , dekoder może od razu nie łapać nowego softu w różnych rejonach . Jednak monitorują jak się ono zachowuje i czy wsio jest Ok.
Od siebie dodam , 2 dni temu zmienił mi się soft , na razie zero problemów , klawisze w pilocie działają jak na starym sofcie , żadnych nagrań nie straciłem i dekoder nagrywa bez problemów ( sprawdzałem ) , nic się na razie nie wiesza .
 

REBUS82

New member
Witam
Wymienili mi dekoder gdyz sie zacinał na taki sam model Philipsa.
Sciagnoł sie nowy soft ale zauwazylem dzis cos co mnie wkurzyło.
Nie wiem czy to wina softu czy tez dysku dekodera a mianowicie ogladajac nagrany film z nagrywarki podczas 80 minuty filmu film sam wraca na 20 minute.
Nagrywarka pokazuje iz caly film nagral sie w 120 minutach.
Podczas przewijania tez film wraca w 80 minucie do 20 minuty.Przywróciłem ustawienia fabryczne ale mimo ze straciłem ustalone programy do nagrywania w przewodniku to film nadal powraca w to samo miejsce czyli nic nie pomoglo.Czy mieliscie lub macie takie problemy i czy to wina softu czy raczej dysku nagrywarki?
Pomozcie bo płacimy duża kase za nagrywarke a jest to wkurzajace.
Nie wiem czy znow interweniowac w UPC w tej sprawie.
Miał ktos podobny problem?
 

pkomp

New member
dużą kasę?
ja jej używam tylko jak chciałbym coś obejrzeć a mnie nie będzie..nie trzymam filmów bo i na takim dysku to ich sie nie potrzyma..a i nie spotkałem od lat filmu który warto nagrac cały w tej publicznej tv....z tych względów nie mam takich problemów - i tak kolego - soft mógł cos zmienić więc film pójdzie do kosza - i nie płacz - jakby padł dysk to też by poszedł bo nie ma żadnej możliwości backup'u
 

zsoi3

New member
Bez reklam
@REBUS82 - a co się działo z Twoim poprzednim dekoderem?

Moim zdaniem - ale ja jestem laikiem - to jest kolejny dowód, iż nowy soft robi jaja.
 

REBUS82

New member
dużą kasę?
ja jej używam tylko jak chciałbym coś obejrzeć a mnie nie będzie..nie trzymam filmów bo i na takim dysku to ich sie nie potrzyma..a i nie spotkałem od lat filmu który warto nagrac cały w tej publicznej tv....z tych względów nie mam takich problemów - i tak kolego - soft mógł cos zmienić więc film pójdzie do kosza - i nie płacz - jakby padł dysk to też by poszedł bo nie ma żadnej możliwości backup'u

Kolego a dlaczego sie nie potrzyma nie rozumiem twoich slow?????????
Po drugie ty mozesz nie nagrywac programów wogule i nie ogladac tv bo moze nie interesuja cie filmy czy programy wiec nie wiem po co ci wogule tv
Z twoich slow tak to wynika.Ja agrywam i nie chodzi tu o programy tv publicznej.
Lepiej sie wogule nie wypowiadaj bo jak masz sie tak wypowiadac to zamilcz.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
a czego kolega nie rozumie?
-mały dysk - duzo materiałów nie wejdzie
-brak możliwości backupu - jakikolwiek problem ze sprzętem/dyskiem i nie mamy nic
-filmy to ja oglądam z płyty/dysku w NMT
-programy czasem nagram jak mnie nie ma (publiczna tv czyli nasz polski syf - nie korzystam - praktycznie tylko discovery history itp)
-nie mam problemu z nagraniem i odtworzeniem całego filmu nawet 3 godzinnego

za to ja nie rozumiem twojego głupiego zdania "po co ci wogóle tv".....

zrób jeszcze raz aktualizację, nagraj na próbę jakis długi materiał i sprawdź czy działa - jak tak to soft coś zmienił i z poprzednimi możesz miec problem - jak nie to nie pytaj sie tutaj tylko dzwoń do upc

proste?
 

REBUS82

New member
a czego kolega nie rozumie?
-mały dysk - duzo materiałów nie wejdzie
-brak możliwości backupu - jakikolwiek problem ze sprzętem/dyskiem i nie mamy nic
-filmy to ja oglądam z płyty/dysku w NMT
-programy czasem nagram jak mnie nie ma (publiczna tv czyli nasz polski syf - nie korzystam - praktycznie tylko discovery history itp)
-nie mam problemu z nagraniem i odtworzeniem całego filmu nawet 3 godzinnego

za to ja nie rozumiem twojego głupiego zdania "po co ci wogóle tv".....

zrób jeszcze raz aktualizację, nagraj na próbę jakis długi materiał i sprawdź czy działa - jak tak to soft coś zmienił i z poprzednimi możesz miec problem - jak nie to nie pytaj sie tutaj tylko dzwoń do upc

proste?

Czytales moj post?
Mowilem ze mam problem z otworzeniem prawidłowo filmu z nagrywarki i pytałem czyj to moze byc blad czy nagrywarki czy softu?
Do tej pory nic takiego nie dzialo sie.Placimy jakas kase za to by moc czasem jak mowisz ogladnac sobie cos z dysku jak nas nie ma czy jak nie mamy mozliwosci a tu dupa.
Chodzilo mi czy ktos mial taki problem a nie prosilem o rozpisywanie sie na temat naszej publicznej tv i korzystania czy tez nie z dekodera.Czy ty cos nagrywasz czy nie to twoja wewnetrza sprawa.
Proste?
 

pkomp

New member
rebus ty dalej nic nie trybisz?NIKT nie zglosił takiego problemu...nikt nawet nie napisał że taki ma


napisałem ci PISZ DO UPC - to ich soft i ich sprzęt
proste?czy za trudne?
 
Do góry