HD w UPC

danan72

New member
Najlepiej z drobną opłatą 2-3 zł za mecz żeby też na tym zarobić? ;-)
Tak poważnie, to myślę że UPC ma te serwisy w umowie bez żadnych dodatkowych opłat i znowu zaspali technicy. Przecież w poprzednim sezonie też tak było. Z tą różnicą, że zdążyli odkodować w trakcie trwania meczów które rozpoczęły się o 21:05
 

szewol

New member
Bez reklam
Sądzę, że wystarczy wprowadzić Polsat Sport Live na Żądanie z drobną opłatą... Ciekawe czy na to wpadną.

Wszystko zależy od podpisanej umowy. Jeśli UPC podpisało umowę na kanały dodatkowe bez dodatkowych opłat to nadawca (Grupa Polsat) musi dostarczyć te kanały operatorowi. Działania Cyfrowego Polsatu nie mają wpływu na umowę z UPC.

Zakładam, że woczorajszy ekran była jedynie "wpadką techniczną" UPC. Bo gdyby umowa zakładała płatny dostęp do kanałów Polsat Futbol to UPC o tym by wiedziało i odpowiednio wcześniej wprowadzono, by pewne rozwiązania. Tak się nie stało więc zakładam, że po prostu jest to wynik nieporozumienia między UPC a Polsatem. Przypomne, że Polsat jest nadawcą Polsat Futbol a nie Cyfrowy Polsat. UPC ma umowę z Polsatem, a nie z Cyfrowym Polsatem.
 

Wicuch

New member
upc włączyło na wrzesień superhd dla wszystkich za free.
czy ktoś się orientuje czy należy samemu złożyć wypowiedzenie czy też pakiet zostanie sam wyłączony z końcem września?
 

REBUS82

New member
Czy wy macie teraz ostatnio problemy z dekoderem cisco ktory nalogowo sie zawiesza podczas ogladania programu albo sie sam resetuje albo zawiesza sie calkowicie?
 

danan72

New member
"Nałogowo" to nie ;-) Ale faktem jest, że mój Cisco z którym wcześniej nie miałem najmniejszych problemów w tamtym tygodniu zaliczył 2 zwiechy takie że pomogło dopiero odcięcie zasilania. A w piątek przy przeglądaniu "Przewodnika TV" miałem powrót starej planszy "Proszę czekać..." Teraz EPG wróciło do normy ale być może coś kombinują.
 
Ostatnia edycja:

REBUS82

New member
"Nałogowo" to nie ;-) Ale faktem jest, że mój Cisco z którym wcześniej nie miałem najmniejszych problemów w tamtym tygodniu zaliczył 2 zwiechy takie że pomogło dopiero odcięcie zasilania. A w piątek przy przeglądaniu "Przewodnika TV" miałem powrót starej planszy "Proszę czekać..." Teraz EPG wróciło do normy ale być może coś kombinują.

Mi sie wydaje ze nic nie kombinuja a to wina softu bo duzo osob tu tak pisze ze to czesta wina,bo u mnie zawieszenie sie philipsa zdarza sie klika razy w tygodniu.
a ten mocel cisco kolego jest lepszy od philipsa?
 

danan72

New member
Czy jest lepszy od Philipsa nie mogę powiedzieć, bo nie mam porównania. Mój egzemplarz jest OK. Używam go od ponad roku i pierwsze poważne zwiechy miał dopiero w ubiegłym tygodniu.
Jednak wiadomo, że są tacy co narzekają tak na Cisco jak i na Philipsa.
Jeśli chodzi o funkcjonalność to też żaden nie ma zdecydowanej przewagi - Philipsy mają możliwość nagrania 2 programów jednocześnie (3-ch w trybie stand by) za to Cisco są mniej prądożerne i cichsze.
 
Ostatnia edycja:

piotr818

New member
Bez reklam
Mam Cisco od listopada 2009 i zaliczyłem 1 zwieche na wyłączenie zasilania. Myślę że, poza 2 programami do nagrywania Cisco jest jednak lepszy technicznie.
 

juzeg76

Member
Pixeloza

Witam , mam pytanie czy czesto miewacie pikseloze na kanałach HD ?? bo u mnie dekoder Philips nie ma dnia bez pikselozy , Wczoraj przez pierwsze 15 min meczu Man Utd- Liverppol w C+sport HD dzis niemal przez całe fakty w TVN HD szału juz od tego dostaje ...
 

szewol

New member
Bez reklam
Witam , mam pytanie czy czesto miewacie pikseloze na kanałach HD ?? bo u mnie dekoder Philips nie ma dnia bez pikselozy , Wczoraj przez pierwsze 15 min meczu Man Utd- Liverppol w C+sport HD dzis niemal przez całe fakty w TVN HD szału juz od tego dostaje ...

U mnie "Fakty" TVN HD dzisiaj jak i codziennie bez zakłóceń. Dzisiaj przez godzinkę oglądałem Animal Planet HD i także był ok. Tylko, że mam ten nowy dekoderek Pace HD.
 

szewol

New member
Bez reklam
to oprócz dekodera cisco i philips z nagrywarka jest nowy model pace?

Tak, Pace HD to ten nowy dekoder do kanałów HD bez nagrywarki ;) Mam go w ramach Multiroom.

Swoją drogą rodzice w swoim pokoju mają Cisco z nagrywarką i tez nie narzekają na problemy z TVN HD, a oglądają bardzo często. Może jest to efekt, że mam dośc silny sygnał w kableku.
 

bahamut24

New member
Witam,
Mam jedno pytanie dotyczące tego pakietu UPC Super HD. Mianowicie chodzi mi o to , że mam umowę na multirooma od lutego br, w tym posiadam jeden pakiet MAX HD z nagrywarką. Ostatnio jak oglądałem HISTORY HD nadusiłem czerwony przycisk aby wyświetlić tą wiadomość od nich i zdziwiłem się gdy przeczytałem , że ten program będę miał odkodowany do końca września. Z jakiej paki tak jest skoro od lutego mam ten program ( jak i National Geographic HD) w moim pakiecie MAX HD za którego płacę grubą kasę aby mieć kanały w HD a z tego wynika (z tej promocji SUPER HD) , że oba kanały w październiku będę miał zakodowane :hmm:. Chyba , że to promocja dla nowych klientów a starym zostawią po staremu jak było ... czy ktoś mi może odpowiedzieć na pytanie : Czy w październiku będę musiał płacić dodatkowo 20+ zł za NG HD i History HD?
BTW jak dla mnie to kiepski ten pakiet SUPER HD ino Discovery , History , NG i Animal Planet ciekawe a reszta nie warta tych 20 zł
 

viben

New member
Witam wszystkich. Ja w nieco ogólniejszej sprawie. Od wielu lat korzystam z usług UPC ale dojrzałem już do tego aby definitywnie się z tą firmą rozstać. Główny powód to ciągły brak możliwości skorzystania z własnego dekodera. Rok temu pojawiła się informacja, że UPC rozważa wprowadzenie modułów CI. Mija rok i nic a nawet gorzej niż nic, bo informacja, że UPC nie widzi potrzeby takiego rozwiązania.
Jet to o tyle ciekawe, że w innych krajach UPC takie moduły udostępnia. Polscy użytkownicy skazani są na Mediaboxa z wszystkimi jego wadami. Brak możliwości edycji kanałów (nazwy, kolejność, kilka list ulubionych itp.), brak możliwości edycji nagranego materiału (np. wycięcie reklam, przerwy w meczu, materiału przed i po filmie), brak możliwości nagrania na zewnętrznym dysku lub USB, brak możliwości skopiowania na zewnętrzny nośnik. Niech nikt mi tu nie mówi o prawach autorskich (patrz argumenty brodacza, swoją drogą na 100% wtyczki UPC) bo takie możliwości dają dostępne na rynku dekodery DVB-C i DVB-S. Oglądałem ostatnio takie cacko, które to wszystko umożliwia a dodatkowo może odtwarzać z USB, lub po przegraniu na dysk, zewnętrzne materiały jakości HD ( w tym mkv).
Oczywiście mogę sobie coś takiego sprawić ale wykorzystam tylko jako odtwarzacz mediów zewnętrznych. Dekoder DVB-C, który to urządzenie posiada będzie nie do wykorzystania. UPC uważa, że mogę się bez tego obejść i zadowolić się Mediaboxem. Otóż ja tego nie akceptuję i dlatego ponieważ kończy mi się umowa zrezygnuję z UPC.
Wybiorę Cyfrę+ lub Polsat bo z tego co wiem w n-ce mają podobne kłopoty z dekoderami jak w UPC. Wiem, że ma to
swoje wady (bo UPC ma w stosunku do platform cyfrowych pewne przewagi jeżeli chodzi o spektrum programów), ale wolę mieć możliwość wykorzystania takiego dekodera jaki chcę.
Swoją drogą czy ktoś ma dokładniejsze informacje jak to wygląda w innych krajach? Moje informacje pochodzą wyłącznie z netu. Podobno w Szwajcarii udostępnianie modułów CI przez wszystkich operatorów wymusza prawo. Czy ktoś z Was wie może coś więcej?
 

kmilewe

New member
Brodacz na pewno, jego arogancja jest typowa dla UPC, a co do meritum zagadnienia to w UK (Londyn) jak zapłacisz to możesz mieć dekoder z dowolnymi bajerami o jakie Ci chodzi
 
Do góry