HD w UPC

qrak01

New member
Seavolv napisał:
Przy okazji proszę również o ustosunkowanie się do wypowiedzi pani Lidii Gos z Państwa biura prasowego, która na łamach Gazety Wyborczej zapewniała, że TVP Sport oraz TVP HD pojawią się w ofercie UPC w czasie igrzysk. Proszę o informację, dlaczego wprowadzacie Państwo swoich klientów w błąd poprzez takie informacje?
A gdzie w tym artykule rzecznik UPC mówi ze te kanały pojawia sie w czasie igrzysk ?
Ja widze :
"Zarówno TVP HD, jak i TVP Sport na pewno będą w naszej ofercie, ale na razie nie mogę powiedzieć, czy od pierwszego dnia igrzysk - zapewniała we wtorek po południu Lidia Gos z biura prasowego UPC Polska."

Ja rozumiem "na pewno będą" jako info ze moze za tydzien , moze za rok...moze za dwa ...:-D
 

wek

New member
podoba mi sie pomysl, z wysylaniem e-maili z DW do TVP i Gazety Wyborczej
pozostaje ustalic adresy, na jakie bedziemy wysylac, ja znalazlem takie:
info.upc@upc.com.pl
pomoc@gazeta.pl
widzowie@tvp.pl
dajcie znac, czy macie inne adresy, zawsze mozna wyslac na wiecej niz jeden :)
poza tym pamietajcie dawac zadania potwierdzen dostarczenia i przeczytania wiadomosci
jak ustalimy adresy to mozna zaczac rozsylac :)
dajcie tez znac znajomym, rodzinie, innym, ktorzy maja UPC, a co, czym wiecej osob wysle to moze skutek jakis bedzie
 

wek

New member
jedrek_125 napisał:
Zupełnie nie rozumiem po co to wszystko , firma zrobi i tak jak zechce ,
a rozgoryczeni klienci zupelnie z niewiadomych dla mnie przyczyn pozostaja klientami UPC. Przeciez nie ma przymusu i nikt nie musi brac ,,takiej ,, tv cyfrowej , bo i po co wszyscy zgodnie orzekli ,ze oferta kanalow hd jest mizerna , wiec pytam jeszcze raz zamiast nie brac i tym dac do myslenia firmie ktora sprzedaje niekompletny produkt , to bierzecie i potem narzekacie .
najlepszym stymulatorem podnoszenia jakosci jest brak wynikow sprzedarzy tv cyfrowej , zaloze sie o wszystko ze kiepskie wyniki przyspieszylyby poszerzenie oferty w ,,tri miga ,, :)
Śmiesza mnie takie ,,apele ,, ktore tutaj chcecie wysyłać , to wolny i nieprzymuszony rynek powinien decydowac o takich sprawach a nie apele i prosby . Mam kabel analogowy UPC ktory zostawilem sobie po zamontowaniu N-ki i mam spokoj , wszystkim radze takie samo rozwiazanie :) a do kwestii cyfrowej tv HD w UPC wroce jak firma bedzie miala co zaoferowac :)

jak nie chcesz to nie wysylaj, nas i tak nie zniechecisz :)
 

wek

New member
qrak01 napisał:
A gdzie w tym artykule rzecznik UPC mówi ze te kanały pojawia sie w czasie igrzysk ?
Ja widze :
"Zarówno TVP HD, jak i TVP Sport na pewno będą w naszej ofercie, ale na razie nie mogę powiedzieć, czy od pierwszego dnia igrzysk - zapewniała we wtorek po południu Lidia Gos z biura prasowego UPC Polska."

Ja rozumiem "na pewno będą" jako info ze moze za tydzien , moze za rok...moze za dwa ...:-D

poprzez czytanie ze zrozumieniem, skoro pani rzecznik mowi, ze kanaly sie NA PEWNO pojawia ale nie wie, czy OD PIERWSZEGO DNIA IGRZYSK, to nalezy to rozumiec, ze NA PEWNO sie pojawia W CZASIE IGRZYSK, ale nie wiadomo, CZY OD PIERWSZEGO DNIA ICH TRWANIA
 

pawel-krk

New member
NiEb0 napisał:
W Aster:
sam internet z transferem 3mbps w dzien 6mbps w nocy i wysyłem 512 kbps z umową na 24 miesiące to koszt: 82,58 pln bez umowy to koszt aż 141,01 pln

Dziwne, bo jakoś podpisałem umowe na 12 miesiecy i zadnej znizki z powodu n-tej uslugi nie mam. Mam tylko internet od nich, wczesniej nie mialem nic z Aster (bylo chello) wiec zadnej znizki za staz nie dostalem. Jakbys poza ogladaniem cennika zagladnal jeszcze w rubryke promocje, ktore obowiazuja STALE, zadzwonil na infolinie, to bys wiedzial, ze realne koszty internetu sa duzo nizsze niz w tym Twoim cenniczku. Poza tym... co tu duzo gadac... mialem rok Chello i teraz prawie rok Aster, wiec uwazam ze jestem w stanie wydac obiektywny komentarz odnisnie jakosci. Nie wroce do Chello nigdy!! Moze ktos ma inaczej, ale u mnie awaryjnosci UPC byla ogromna, podczas gdy Aster nie reklamowalem jeszcze ani razu.
Poza tym, zeby miec internet tani nie musze tak, jak Ty korzystac z dwoch lub trzech uslug. Nie sobie wsadza w d... rabat na trzecia usluge. Wole miec jedna, ale tania, niz brac kazda kolejna zeby miec wiekszy rabat. Miales w ogole kiedys net z Aster, czy tylko sie oczytales suchej teorii z pdfa ktory zostal wydany nie wiadomo kiedy??

Oczywiscie płace 69, a nie zadne 89, ani 140

Chcesz cos na ten temat powiedzic jeszcze Niebo to pisz na priv bo to nie jest na temat. Tu jest HD a nie internet.
 
Ostatnia edycja:

zsoi3

New member
Bez reklam
dobra kolego - masz inernet w Aster, ktory jest super/hiper/ naj naj. ok - super i gratuluje swietnego wyboru. internet w chello jest beznadziejny/awaryny/be be. niech bedzie - trzymajmy sie dla uproszczenia tej wersji i konczmy off-topic.

bez urazy oczywiscie :)
 
Ostatnia edycja:

pawel-krk

New member
zsoi3 napisał:
bez urazy oczywiscie :)

Fakt, faktem... ten topic tworza głównie klienci UPC. Zarowno internetu, jak i TV, a wiadomo, że każdy broni swojego :) Tylko ja, pewnie jako nieliczny "odmieniec" ;) mam cyfrową tv z UPC, ale neta z Aster. Nie mam zamiaru z nikim sie kłócić, bo to na pewno nie najważniejsze, ktory net jest lepszy - zwłaszcza na forum o telewizji HD :roll: Najważniejsze tutaj jest to, że wszyscy użytkownicy cyfowej UPC, niezalznie czy z chello, astrem, neostradą, czy innym ustrojstwem... mamy ewidentnie problem, ale natury telewizyjnej. Co za tym idzie: jedynymi osobami, jakie z przyjemnościa bym na pewno zbluzgał, albo wsadzil pilot do d... i kręcił raz w prawo, raz w lewo, są Ci z "góry" UPC. Prezesi, czy inni główni odpowiedzialni za stosunek do swojego klienta. No coż... myśle, że ta wypowiedzia przekonam wszystkich, ze moje przekonania nie mają na celu nikomu "dopiec" :)

A nowych kanałów w "haj definiszyn"... oczywiście jak nie było, tak nie ma...
 
Ostatnia edycja:

NiEb0

New member
@zsoi3: hehe, podpisuje się pod Twoją wypowiedzią :)
A ty Pawełku skończ trollować w tym temacie i idź wychwalać ukochany Aster gdzie indziej. Nie żebym miał coś do firmy Aster, a i na UPC też sobie ponarzekam czasem. Ale obiektywnie patrząc w UPC jest taniej. Skoro nie chcesz tego przyjąć do wiadomości twoja sprawa i nic mi do tego, więć na privie nie mamy o czym mówić. To definitywnie mój ostatni post w tym temacie i jeszcze raz przepraszam za ten cały offtop.

To jak z tymi mailami? Którą wersję przyjmujemy za ostateczną i gdzie to wysyłamy? Wypadało by jeszcze nagłośnić sprawę na różnych forach i gdzie tam się da jeśli zdecydujemy się już coś wysyłać bo faktycznie wysłanie tego maila przez 10 osób jest raczej bezcelowe...
 

Dalthon

New member
otan napisał:
Skad ty to wiesz ze nikt z decydentów UPC nie czyta tego forum. Idąć twoim tokiem rozumowania to należy siedzieć cicho i czekać aż UPC coś łaskawie dołoży do oferty. Jakiekolwiek działania są lepsze od biernosci i narzekania. Bierzmy sprawy w swoje recę i róbmy dym wokół mizernej oferty w HD. Wierzę że takie działania na pewno nie zaszkodzą a mogą pomóc. Czasami nie zdajemy sobie sprawy jaką siłą dysponujemy razem.(...) Więcej wiary i optymizmu a siła w Nas razem.
sorry ale zdajecie sobie sprawe na jakich warunkach dziala rynek? najwyrazniej nie, skoro wyobrazacie sobie ze jakiekolwiek forum (i 10 e-mail'i z marudzeniem) moze zmusic do czegokolwiek firme ktora ma mln abonentow. Wasz glos nie jest nawet promilem uzytkownikow i nic nie znaczy. no bo do kogo on moze trafic? do osoby odbierajacej e-mail'e? a co ona moze? naprawde wierzycie ze taka osoba ma wplyw na dzialanie wielkiej ogolnokrajowej firmy? no prosze Was bardzo - zejdzcie na ziemie.
poza tym gdy podpisywaliscie umowe to nie bylo w niej ani slowa o obiecanych nowych kanalach HD. sa jakie sa, dojda nowe - fajnie, ale macie swoim "pospolitym ruszeniem" na forum (i poprzez e-mail'e (w ilosci sztuk 3)) wplyw na dzialanie UPC zerowe.
wiecej realizmu :)

ps. o tym jakie nastepne kroki podejmie upc zadecyduje chlodna kalkulacja - jesli dodanie nowych kanalow zwiekszy ilosc abonentow cyfr. tv to je dodadza. o wszystkim decyduja cyfry (kasa) a nie zadowolenie lub niezadowolenie obecnych abonentow. podpisales umowe wiec zgodziles sie na to co dostajesz - wszystko co jest dodawane jest robione z mysla o nowych abonentach a nie obecnych. szczegolnie ze konkurencyjne kablowki nie wszedzie sa dostepne gdzie jest upc.
 
Ostatnia edycja:

zsoi3

New member
Bez reklam
Panowie narzekający na nasz pomysl wyslania emaila - ja to ujme tak: nasza intecją jest prawo do informacji nie zas wymuszanie wprowadzania nowych kanalow (najlepiej od razu, w ilosci minimum 10, w HD i do tego za darmo). ja osobiscie chce informacji, zwlaszcza jak przeczytalem slowa rzecznicki UPC, ktora okazala sie dezinformacja.

czy otrzyamnie prostej informacji to zbyt duzo welug Was? czy prawo do informacji to jest bezczelnosc z naszej strony, iz zwracamy sie z pytaniem do duzej firmy? czy w w spoleczenstwie wobec firmy znaczym ymniej niz zero, ze mozna nam sprzedawac slodka papkę i fundowac dezinfomacje?

to gdzie my jestesmy? wydaje mi sie, ze czlowiek z czlowiekiem moze sie komunikowac, pytac, porposic o pomoc, informacje, nawet sie madrze spierac.

zdaje sobie sprawe, ze firma nie bedzie sie opierala na paru forumowiczach. zdaje sobie sprawe, ze ma swoj interes, swoj biznes, rachunke ekonomiczny, plany, etc...

ale wiedziec możemy - o ile to nie narusza tajmnicy handlowej lub po prostu nie mieści sie w jakis tam zasadach biznesowych - czy np. w najblizszym czasie zostana wprowadzone jakies kanaly, czego mozemy sie spodziewac co do software mediaboxa, etc...

mozna napisac - bedzie tak i tak, albo nie bedzie tego i tamtego, albo planuje sie to i to, obiecujemy tamto i siamto, nie liczcie na inne rzeczy, etc....

nie dam sie upodlic i poniżyć, sprowadzic do maszynki dajacej kase innym - to tylko tv, internet, inne uslugi, etc... to nie jest najwazniejsze w zyciu. firma ma na mnie zarabiac, ja mam byc zadowolny i traktowany godziwie - poprzez rzeczowa informacje, poprzez BOK, support, etc...

tyle
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Dalthon napisał:
sorry ale zdajecie sobie sprawe na jakich warunkach dziala rynek? najwyrazniej nie, skoro wyobrazacie sobie ze jakiekolwiek forum (i 10 e-mail'i z marudzeniem) moze zmusic do czegokolwiek firme ktora ma mln abonentow. Wasz glos nie jest nawet promilem uzytkownikow i nic nie znaczy. no bo do kogo on moze trafic? do osoby odbierajacej e-mail'e? a co ona moze? naprawde wierzycie ze taka osoba ma wplyw na dzialanie wielkiej ogolnokrajowej firmy? no prosze Was bardzo - zejdzcie na ziemie.
poza tym gdy podpisywaliscie umowe to nie bylo w niej ani slowa o obiecanych nowych kanalach HD. sa jakie sa, dojda nowe - fajnie, ale macie swoim "pospolitym ruszeniem" na forum (i poprzez e-mail'e (w ilosci sztuk 3)) wplyw na dzialanie UPC zerowe.
wiecej realizmu :)

ps. o tym jakie nastepne kroki podejmie upc zadecyduje chlodna kalkulacja - jesli dodanie nowych kanalow zwiekszy ilosc abonentow cyfr. tv to je dodadza. o wszystkim decyduja cyfry (kasa) a nie zadowolenie lub niezadowolenie obecnych abonentow. podpisales umowe wiec zgodziles sie na to co dostajesz - wszystko co jest dodawane jest robione z mysla o nowych abonentach a nie obecnych. szczegolnie ze konkurencyjne kablowki nie wszedzie sa dostepne gdzie jest upc.


Zamiast pisać bzdety bez sensu, pewnie też uwazasz ze nie ma co głosować bo i tak wybiorą inni to z takim nastawieniem daleko nie zajedziesz chyba ze zrobia to za ciebie inni. Gratuluję podejsxia do życia i filozofi na przyszłosć. Z takimi malkontetami jak ty to nic nowego nie powstanie a jak sadzę dalej byś żył w komunie. Jak masz pisać takie banialuki to lepiej poprzestań na tym co masz i czekaj na mannę z nieba. Pamiętam jak UPC 4 lata temu chciała transmitować piłkę tylko w Warszawie i katowicach. Dopiero pospolite ruszenie zmusiło operwtora do udostępnienia transmicji i w Trójmiescie. Nie chcesz to nie pisz i czekaj co inni załatwia za Ciebie. Każda uwowa kiedyś się kończy a klientów przybywa i z powodu nie dotrzymania obietnicy można i należy zaatakować UPC. Liderowi nie wypada wprowadzać w błąd obecnych i przyszłych klientów.Nasza akcja nie zaszkodzi a może pomóc nam wszystkim. Małym kosztem możemy spróbować powalczyć o swoje.

Pozdrawiam
 

szewol

New member
Bez reklam
Hehehehe.
Pracownicy UPC chcieliby, aby abonenci wierzyli w każde głupstwo wciskane klientom.

Dzisiaj przez 5 minut jakiś pacan (przepraszam za to stiwerdzenie, ale nie lubię gdy wciska mi się kit) w infolinii (zadzwoniłem z pytaniem o nowe promocje na HBO) zapewniał mnie, że 30 zł za HBO to oferta najlepsza na polskim rynku. Hehehehehe. I jego stwierdzenie "taniej nie będzie". Więc ja na to krótko - "to nie wykupię, proste".

Dodam jeszcze, że słaba sprzedaż cyfrowego C+ wymusiła na UPC obniżenie promocyjnej ceny za C+ z 40 do 30 zł. Czekam aż podobnie będzie z HBO.
 
Ostatnia edycja:

BlackC

New member
W Czechach mają już 200 tyś. abonentów cyfrowych i tylko 3 kanały HD .
Chyba długo sobie poczekamy na większą ilość kanałów w HD ...
 

zsoi3

New member
Bez reklam
mam pdolaczony Mediabox HD z Panasonic'iem 42PV80P za pomoca kabla HDMI do portu HDMI1.

wszystko dziala - ale za cholere funkcja Auto (ta od skalowania obrazu) nie dostosowuje obrazu, tak aby czarne pasy u gory i na dole zniknely.

w trybie TV - na zwyklym sygnale analogowym - dziala to w porzadku.

wyjasnijcie mi to prosze

p.s. przy okazji - od paru godzin brak odbioru History HD
 
Ostatnia edycja:

wek

New member
Dalthon napisał:
podpisales umowe wiec zgodziles sie na to co dostajesz - wszystko co jest dodawane jest robione z mysla o nowych abonentach a nie obecnych. szczegolnie ze konkurencyjne kablowki nie wszedzie sa dostepne gdzie jest upc.

umowe podpisalem, ale w miedzyczasie UPC zmienilo regulamin co daje mi podstawy do wypowiedzenia umowy bez zadnych skutkow negatywnych dla mnie :) upc samo mnie o tym poinformowalo w liscie

a co do dostepnosci innych kablowek, to sa jeszcze platformy satelitarne :)
 

wek

New member
Seavolv napisał:
Ja nic nie pisałem zrobiłem małą korektę twojego listu, tak żeby się łatwiej czytało :D

ale zmieniles rowniez tresc merytoryczna - to dotyczace regulaminu i wypowiedzenia umowy :)
no chyba, ze tylko ja dostalem informacje, ze jest nowy regulamin i ze w zwiazku z tym moge go nie zaakceptowac i wypowiedziec umowe :)
 

wek

New member
ok, moja propozycja jest taka, zaczynamy wysylac
proponuje oczywiscie moja wersje listu oraz te adresy, co podalem, jezeli macie ciekawsze propozycje, to oczywiscie jestem chetny do ich realizacji (inna tresc, "lepsze" adresy)
 

faraonI

New member
wek napisał:
ok, moja propozycja jest taka, zaczynamy wysylac
proponuje oczywiscie moja wersje listu oraz te adresy
jeśli już ustalicie,że mamy słać, to w jednym poście skopiuj jeszcze raz ten tekst i adresy żeby to szybko szło do nich :) ( nie szukać po stronach itd)
jestem za, a jakby tak wysłało tych maili ze 200 ludzi to już by troszkę pomyśleli i byłaby reakcja prasy jakaś...
 
Do góry