HD w UPC

pawel-krk

New member
badus napisał:
Nie jestem abonentem UPC (na razie obsługuje mnie konkurencja), ale przy wyborze providera telewizja HD ma dla mnie duże znaczenie, może być nawet decydującym czynnikiem

A kto jest odbiorcą Twojej comiesięcznej daniny za tv cyfrową, jeśli można wiedzieć? :)
 

otan

New member
Bez reklam
Mówiąc krótko i na temat. Panowie niedowiarki i malkontenci. Nie przesądzam o efektach maili skierowanych do UPC. Biernie nie mam zamiaru przygladać się jak na łamach Gazety Wyborczej rzecznik prasowy UPC obiecuje i nie dotrzymuje tych obietnic. UPC jest za poważną firmą aby pozwolić sobie na takie wpadki i wprowadzanie klientów w błąd. Uważam za naturalne napiętnowanie takich praktyk. Kto chce przyłaczyć się do apelu w sprawie zwiększenia oferty programowej w HD to niech to robi a kto potrafi tylko narzekac i marudzić to niech się cieszy z tego co ma i na nic wiecej nie liczy. Przykro czytać niedowiarków opinie ale i tacy są tylko nie bardzo rozumiem na co liczą w przyszłości. Ja osobiście razem z kolegami wysłałem już 6 maili do UPC. Jeśli nic nie zwojujemy to i tak bedę miał satysfakcję że próbowałem. Destrukcyjne działania jeszcze nikogo nie uszczęśliwiły i nie wniosły nic celem poprawy naszego standartu życiowego. Więcej optymizmu i wiary we własne możliwości i siłę we wspólnym działaniu.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Zamówiłem w nowej promocji HBO. Żadna rewelacja bo 25 zeta ale miesiąc na próbę więc z C+ i cinemaxem wychodzi średniorocznie ok 60 zł. Lepszy rydz niż nic.
 

szewol

New member
Bez reklam
brodacz napisał:
Zamówiłem w nowej promocji HBO. Żadna rewelacja bo 25 zeta ale miesiąc na próbę.

Tragedia. Szczególnie dla tych, którzy HBO chcą dokupić do pakietu C+. Jednym słowem... promocje na kanały premium w UPC coraz gorsze w porównnaiu z Multimedia Polska (12 miesięcy po 19,9 zł), Vectra czy Aster.
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Witam,

Czy u Was na TVP2 nie ma informacji o programach? U mnie na TVP2 od początku nigdy nie było żednego info. Zauważyłem ze wtyk antenowy przy dekoderze lekko się grzeje. Sprawdzcie jak to jest u Was i dajcie znać bo nie wiem czy zgłaszać jako usterkę dekodera.

Pozdrawiam
 

zsoi3

New member
Bez reklam
otan - u mnie tez wtyk sie grzeje przy antenie. musi sie to wszystko przeciez grzac troche :) jaka masz temperature odczytana w menu? ja mam przy wlaczonym mediaboxie okolo 43-45 stopni. i takie temperatury tutaj padaly na forum - wec jest to calkiem normalne :)

jezeli sie mediabox bardzo grzeje to na 99% nie chodzi wiatrak - rowniez mozna to sprawdzic.

co masz na mysli z TVP2? zawsze mam info - pod klawiszem OK, info oraz w Guide. wczoraj nawet ustawilem w Guide nagrywanie Gwiezdnych wojen, ktore byly w TVP2 :)
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
U mnie MediaBox bardziej się grzeje podczas czuwania niż podczas pracy. W programie TVP2 nie mam żadnego info o aktualnie wyświetlanym programie i nastepnym jaki bedzie. Pisze - Brak informacji!
Opisana sytuacja występuje tylko na TVP2. Na innych kanałach jest OK. Jest to sprawa softu albo dekodera - zgłaszam problem do serwisu.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
no dziwne - bo podczas czuwania wylacza sie dysk twardy, pownno byc chlodniej.

odczytales ta temperature?

a jaka masz wersje softu?

daj znac co wymysli support UPC

p.s a masz info o programach np. na kanałach TV Trwam, Mezzo, E! International oraz Baby First TV? u mnie nie ma
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Witam,

Tak jak zapowiedziałem w poprzednim poście zgłosiłrm sprawę do serwisu. Pan z serwisu najpierw kazał wyłączć z gniazdka dekoder na 20s. Nic nie pomogło. Dalej kazał w ustawieniach przywrócić ustawienia fabryczne dekodera. Też nic nie pomogło. Info dalej się nie pokazywało na TVP2. Włączając przycisk na pilocie GUIDE wyświetla info o wszystkich programach poza TVP2. Pan z biura ogsługi poinformował mnie że zgłasza problem do działu technicznego i dostanę od nich informację kiedy i jak dokonają naprawy. Brak info tylko na kanale TVP2 i grzanie sie dekodera podczas spoczynku wpisał do karty zgłoszeniowej. Ciekawe kiedy ktoś oddzwoni celem umówienia sie na wizytę (jak sądzę wymianę dekodera) Pan z działu wsparcia technicznego uznał mój przypadek za co najmniej dziwny i nie spotykany w zakresie braku info. Pozostałe funkcje działają prawidłowo. 3 kolejne maile poszły do UPC w formie skargi na wprowadzanie klientów w błąd odnośnie wprowadzenia do oferty kanałów TVP HD i TVP Sport.

Pozdrawiam
 

Dalthon

New member
otan napisał:
Pan z działu wsparcia technicznego uznał mój przypadek za co najmniej dziwny i nie spotykany w zakresie braku info. Pozostałe funkcje działają prawidłowo.
ha! mam dokladnie to samo (brak info na tvp2 i grzanie sie przy antenie), wiec pewnie takich zgloszen bedzie wiecej. czy Tobie tez dekoder podczas czuwania sam z siebie uruchamia co jakis czas wentylator? trzy razy gdy (na czuwaniu) tez sie restartowal - moze robil to czesciej ale nie zawsze siedze w pokoju z tv ;)
 

zsoi3

New member
Bez reklam
Panowie - czy info na kanalach, o ktorych pisalem dwa posty wczesniej macie czy tez nie?

Ja nie mam - ale na TVP2 mam :)

Sprawdcie wersje softu i podajcie tutaj. Znalazlem wypowiedz na innym forum, iz komus zaladowalo wersje 3.5.3, po czym powrocilo do poprzedniej. Moze macie jakis bug w sofcie, ktory im nie wyszedl? Moja wersja softu - mam ja od 1.5tygodnia - to 3.5.21

Co do wentylatora - moze on ma wartosc progowa dla ktorej sie wlacza i wylacza? Zwroccie uwage, ze jak dekoder jest zimny - np. po wylaczeniu go z pradu i wlaczeniu po jakims czasie to wiatrak nie chodzi. Po nagrzaniu sie dekodera - wlacza sie. Moze u Ciebie - np. w nocy dekoder stygnie, masz chlodny pokoj/klime/etc :) i dlatego wiatrak sie wylacza. Podobnie jak to sie dzieje w notebookach.
 
Ostatnia edycja:

Dalthon

New member
zsoi3 napisał:
Panowie - czy ino na kanalach, o ktorych pisalem dwa posty wczesniej macie czy tez nie?
u mnie nie ma opisu na:
TVP2
TVP Info
Mezzo
TVE International
TV5 Monde
Mango TV
TV Trwam
zsoi3 napisał:
Sprawdcie wersje softu i podajcie tutaj.
a jak sprawdzic?
zsoi3 napisał:
Co do wentylatora - moze on ma wartosc progowa dla ktorej sie wlacza i wylacza? Zwroccie uwage, ze jak dekoder jest zimny - np. po wylaczeniu go z pradu i wlaczeniu po jakims czasie to wiatrak nie chodzi. Po nagrzaniu sie dekodera - wlacza sie. Moze u Ciebie - np. w nocy dekoder stygnie, masz chlodny pokoj/klime/etc :) i dlatego wiatrak sie wylacza.
ale wlasnie jest wylaczony a co jakis czas sie uruchamia wiatrak (i dosc dlugo mieli) i w koncu sie zatrzymuje i znowu uruachamia...
 

zsoi3

New member
Bez reklam
dzieki

a stacja Baby First TV?

info o sofcie masz na ekranie Menu-Ustawienia-Diagnostyka (Wersja oprogramowania)

sprawdz jeszce temperature mediaboxa - Menu, a potem wpisz 1789 (wychodzi sie z tego ekranu klawiszem Back)
 

zsoi3

New member
Bez reklam
no - to wszystko ok z temperatura. wydaje mi sie, ze jak wylaczysz do standby to ostygnie (wylacza sie dysk twardy) i spadnie Ci ponizej 40 stopni i wiatrak sie wylaczy , ale to musialbys sprawdzci bo tego pewny nie jestem.

wiec ja tez nie mam infoa na tych programach - ale tvp2 jest. moze to problem lokalny? zobaczymy co wymysla otanowi.
 
Ostatnia edycja:

zsoi3

New member
Bez reklam
tego nie wiem czy co jakis czas - ale NA PEWNO resetuje sie rowno 10 minut po wlaczeniu standby. sprawdzcie.

byla informacja, iz jest to konieczne do sprawdzenia czy jest nowy soft do niego na forum polskim oraz holenderskim (wypowiedz technika z UPC)

tak wiec - moze nie jest to eleganckie - ale moze byc prawidlowym objawem tego sprzetu
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Witam,


Oprócz braku informacji na TVP2 , TVP Info , MEZZO, TVE International, TVN5 MONDE, Mango TV, TV Trwam. Baby First TV. Zauważyłem że podczas czuwania dekoder potrafi się sam wyłączyć. Pan z działu wsparcia techniczego powiedział że to sprawa uaktualniania softu. Moja tem. podczas pracy dekodera wacha się w granicach 42-45C. Zaraz po właczeniu tem wynosi 37-39C. Soft z diagnostyki to 3.5.21. Numer wersji oprogramowania z menu serwisowego to 2.8.12.

Pozdrawiam.
 
Do góry