HD w UPC

wek

New member
rzeczywiscie, ale news, fatalnie :(

rzeczywiscie, aster ma duzo lepsza oferte, discovery etc, no ale niestety w Opolu nie ma aster
 

zsoi3

New member
Bez reklam
no moze cos w wrzesniu sie zmieni? widzialem to TVP HD w sklepach - narawde ladna jakosc i olimpiada zupelnie inaczej wygladala, niz na kanalach SD.
 

kavoo

New member
wek napisał:
rzeczywiscie, aster ma duzo lepsza oferte, discovery etc
No wlasnie - czy na pewno DUZO lepsza?

Pod wzgledem HD byc moze, ale na dzien dzisiejszy HD to nie jest oferta, tylko malutki dodatek do oferty...

Natomiast jesli sie porowna wlasciwa OFERTE, to juz to tak rozowo na korzysc Aster nie wyglada. Przegladalem ostatnio wszystkie oferty i porownywalem, no i niestety, oferta Aster mocno kuleje...

W porownaniu do UPC brak w niej: TV4, Kino Polska, Hallmark, Movies24, Eurosport2, TVN Meteo, Polsat Sport, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra, BBC Entertainment, BBC Knowledge, BBC Lifestyle, Universal Channel, Sportklub, Nat Wild Geo, NASN i Motor TV.
W druga strone (w Aster jest, w UPC brak) lista jest duzo krotsza: Filmbox, Eurosport HD, Discovery HD, TVP HD.

(Pogrubilem te kanaly, na ktorych mi najbardziej zalezy)

Tak wiec bylbym wdzieczny za sprecyzowanie w ktorym dokladnie miejscu Aster ma DUZO LEPSZA oferte, uwzgledniajac fakt, ze w tej chwili UPC z kompletem dodatkowych pakietow kosztuje 170zl, a Aster jest o 33zl drozszy...
 

zsoi3

New member
Bez reklam
wypadaloby, aby ktos z mediow podrazyl temat w tym upc - a tak slyszymy tylko od nich standardowe wyjasnienia i zbywania. nie da sie jakos spytac kompetentnych osob kiedy bedzie powiekszona oferta o kanaly hd w upc?

wiecej wiedzielismy z negocjacji z USA w sprawie tarczy - a tutaj nikt nic nie wie na czym stoi ustalanie szczegolow miedyz UPC a TVP :hmm:
 

chill

New member
kavoo napisał:
W porownaniu do UPC brak w niej: TV4, Kino Polska, Hallmark, Movies24, Eurosport2, TVN Meteo, Polsat Sport, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra, BBC Entertainment, BBC Knowledge, BBC Lifestyle, Universal Channel, Sportklub, Nat Wild Geo, NASN i Motor TV.
Kolego w Aster jest zarówno TV4, jak i Kino PL, Movies 24,TVN Meteo, Sportklub więc nie wprowadzaj ludzi w błąd. Uważniej przeglądaj strone konkurencji. Brakuje jedynie paczki PS i BBC. Zresztą jako były abonent UPC mogę porównać śmiało obie sieci kablowe i oczywiście porównanie wypada korzystniej - jeśli chodzi o jakość dla Aster, a jeśli chodzi o cene to UPC.
 

kavoo

New member
chill napisał:
Kolego w Aster jest zarówno TV4, jak i Kino PL, Movies 24,TVN Meteo, Sportklub więc nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Porownanie robilem wg ponizszej listy kanalow:

http://www.aster.pl/files/wwa/pliki/oferta/lista_programow_tv_0.pdf

Wynika z niej wyraznie, ze wymienione przez Ciebie kanaly sa dostepne tylko w ofercie ANALOGOWEJ, natomiast w przypadku oferty CYFROWEJ nie wystepuja. Inne kanaly, jak np. TVP 1/2/Info/Polonia, Polsaty, TVN-y itp., sa wyszczegolnione w obydwu ofertach, co wg mnie swiadczy o tym, ze oferta analogowa nie ma nic wspolnego z oferta cyfrowa i nalezy je traktowac osobno.
 

chill

New member
kavoo napisał:
Porownanie robilem wg ponizszej listy kanalow:
Wynika z niej wyraznie, ze wymienione przez Ciebie kanaly sa dostepne tylko w ofercie ANALOGOWEJ
Właśnie zapomnialeś tego dodać w poprzednim poście. Niemniej jednak każdy sobie wybiera co może bo przecież nie wszędzie w Warszawie jest UPC i Aster, co woli a także na co go stać. Niektórzy wolą bogatszą ofertę HD a niektórzy wolą bogatszą ofertę cyfrową, która od analogu różni się minimalnie.
 

lbk

New member
kavoo napisał:
Inne kanaly, jak np. TVP 1/2/Info/Polonia, Polsaty, TVN-y itp., sa wyszczegolnione w obydwu ofertach, co wg mnie swiadczy o tym, ze oferta analogowa nie ma nic wspolnego z oferta cyfrowa i nalezy je traktowac osobno.
mają tyle wspólnego, że analogowa i cyfrowa występują razem. Nie siej więc poruty.
BTW... ów dodatek do oferty Aster, jak raczyłeś nazwać programy HD, pokrywa 80% mojego zapotrzebowania - wszystko zależy od potrzeb i upodobań.
 

Mojjo

New member
Witam.
Mam problem z trybem TV w pilocie od dekodera (MediaBox z HD). Wygląda to tak. Po uruchomieniu dekodera przełączam pilota w tryb TV i włączam telewizor. Uruchamia się w trybie tv, przełączam więc na dekoder i wszystko jest ok, mam obraz z dekodera. Po powrocie w pilocie w tryb UPC nadal wszystko jest ok, ale już po ponownym wciśnięciu TV jest co prawda możliowść obsługi telewizora, ale ginie obraz i dźwięk, pomimo tego, że w telewizorze zródłem sygnału jest cały czas dekoder (pojawia się informacja o tym na ekranie, poza tym ponowny wybór sygnału z dekodera przyciskiem page down/AV też nie przywraca obrazu). Muszę znowu przejść w tryb UPC, aby obraz wrócił. Ktoś wie, jak temu zaradzić?
 

kavoo

New member
lbk napisał:
mają tyle wspólnego, że analogowa i cyfrowa występują razem. Nie siej więc poruty.
I co? Tobie to wystarcza? Bo ja na przyklad nie widze powodu, dla ktorego mialbym miec czesc programow w cienkiej, analogowej jakosci, a pozostale w cyfrowej. Dla mnie to jest zadna oferta, taka jakosc to ja z anteny zbiorczej moge miec...

No ale jesli tobie jakosc analogowa odpowiada, to OK, sa przeciez rozne gusta i wymagania. Ja dla odmiany jestem od 10 lat uzytkownikiem Cyfry+ i nie widze sensu degradowania jakosci sygnalu wracajac do archaicznego analogu przy planowanej zmianie talerza na kabel.
 

MarioM74

New member
Mane napisał:
ja mam pytanie , czy pry przedluzaniu umowy u handlowca mozna dostac jakies lepsze promocje chodzi o przedluzenie pakietu pelnego plus internet 10mb, dzisiaj sie dowiedzialem w salonie ze jedyne co moga mi zaoferowac to 10% upust z calej kwoty 145 zl troche to smieszna promocja dla stalego uzytkownika , wczesniej bylo chociaz 50% na tv a teraz nie ma, umowe mam do 25 i zastanawiam sie co zrobic, (tv analogowa jak narazie)
Ja dzisiaj zamówiłem u handlowca Pakiet Max z dekoderem HD. Żeby objęła mnie 20% zniżka na wszystkie usługi zamówiłem też telefon (który będzie nieużywany za bardzo, bo mamy wszyscy w domu komórki), ale dzięki temu będę miał w TV Cyfrową z nagrywarką HD (podłączone do plazmy Panasonica), TV analogową (na 3 CRT'ach), internet 10mb i telefon za 187zl. Obecnie za analogowa TV i Internet 10mb płacę ok.168zl, więc podwyżka nie za duża - oby jakość TV była większa :)
Zobaczymy jak technikowi pójdzie podłączanie, bo w domu mam niezłą kablowisko z kilkoma rozgałęzieniami.

pozdrawiam
MarioM
 
Ostatnia edycja:
MarioM74 napisał:
Ja dzisiaj zamówiłem u handlowca Pakiet Max z dekoderem HD. Żeby objęła mnie 20% zniżka na wszystkie usługi zamówiłem też telefon (który będzie nieużywany za bardzo, bo mamy wszyscy w domu komórki), ale dzięki temu będę miał w TV Cyfrową z nagrywarką HD (podłączone do plazmy Panasonica), TV analogową (na 3 CRT'ach), internet 10mb i telefon za 187zl. Obecnie za analogowa TV i Internet 10mb płacę ok.168zl, więc podwyżka nie za duża - oby jakość TV była większa :)
Zobaczymy jak technikowi pójdzie podłączanie, bo w domu mam niezłą kablowisko z kilkoma rozgałęzieniami.

pozdrawiam
MarioM
Nie wiem u którego handlowca zamawiałeś ale ten pakiet to 170 zł... chyba, że wcisnął Ci droższy telefon.
 

MarioM74

New member
handlowiecupc napisał:
Nie wiem u którego handlowca zamawiałeś ale ten pakiet to 170 zł... chyba, że wcisnął Ci droższy telefon.

Nie, wziałem ten najtańszy, Start czy jakoś tak.
Ale ja jeszcze do netu mam UPC Wifi, dzierżawie router. Wiem, że taniej wyszłoby kupić sobie samemu router i podłączyć, ale lubię sobie upraszczać życie :)

pozdrawiam
MarioM
P.S. A co handlowca - nie wiem który to, obsługuje Warszawe Wolę :)
 
Ostatnia edycja:

bulek

New member
otan napisał:
U mnie też na TVP1 występują czasami zakłócenia. Jestem ciekaw czy wezwany przez Ciebie technik coś na to zaradzi.
Technik był. Oczywiście od rana ani jedno zakłócenie się nie pojawiło przed jego wizytą :). Ale byłem przygotowany i dzień wcześniej nagrałem kawałek z zakłóceniami. Nic w sumie nie mógł zrobić, więc po prostu wymienił dekoder. Wszystko było ok... aż do tej chwili... właśnie zobaczyłem na jedynce znajomą pikselozę :(. Co za pech... nie znoszę takich "dolegliwości", których nie można pokazać na żywo.
 

lbk

New member
kavoo napisał:
I co? Tobie to wystarcza? Bo ja na przyklad nie widze powodu, dla ktorego mialbym miec czesc programow w cienkiej, analogowej jakosci, a pozostale w cyfrowej. Dla mnie to jest zadna oferta, taka jakosc to ja z anteny zbiorczej moge miec...
Ja nie widzę powodu, dla którego mam oglądać badziewne SD (nawet cyfrowe), gdy mam 10 kanałów HD. Jak napisałem w poprzednim poście - to pokrywa 80% mojego zapotrzebowania. A TVN24 mogę sobie oglądać nawet z analoga.
kavoo napisał:
No ale jesli tobie jakosc analogowa odpowiada, to OK, sa przeciez rozne gusta i wymagania.
I właśnie o to mi chodzi. Co kto lubi i potrzebuje, bez zbyt kategorycznych osądów
 

kavoo

New member
lbk napisał:
I właśnie o to mi chodzi. Co kto lubi i potrzebuje, bez zbyt kategorycznych osądów
A mi chodzi o to, ze porownywalem oferty CYFROWE, wiec nie rozumiem, po jaka cholere wyskakujesz tutaj z oferta ANALOGOWA. Na pewno nie po to, zeby sie rzeczowo odniesc do mojego posta, wiec chyba tylko po to, zeby napisac cokolwiek na potrzeby statystyk... ale juz niekoniecznie na temat.

A to, ze kanaly HD, oferowane przez Aster, spelniaja 80% twoich zapotrzebowan, akurat w tym przypadku jest kompletnie nieistotne i nikogo (poza toba) nie obchodzi. Ja nie porownuje twoich upodoban do moich upodoban, ja porownuje OFERTY. A jaka jest miedzy nimi roznica - widac czarno na bialym.
 

chill

New member
kavoo napisał:
A mi chodzi o to, ze porownywalem oferty CYFROWE, wiec nie rozumiem, po jaka cholere wyskakujesz tutaj z oferta ANALOGOWA.
Wcale nie porównywałeś tylko próbowałeś pokazać jaki to UPC jest znakomity i Ci nie wyszło :D Ani słowa nie napisaleś o ofercie cyfrowej co już wcześniej nadmieniłem ;)
Zresztą Ty będąc abonentem Cyfry+ powinieneś wiedzieć, że z kablówką jest podobnie jak z platformą cyfrową albo zadowalasz się gorszą jakością w Cyfrowym Polsacie bądź "N" (w odniesieniu do kabla to będzie UPC) albo wybierasz lepszą Cyfre+ (kabel - Aster) :)
 
Ostatnia edycja:

kavoo

New member
chill napisał:
Wcale nie porównywałeś tylko próbowałeś pokazać jaki to UPC jest znakomity i Ci nie wyszło :D
A wiesz, gdzie ja mam to, czy UPC jest znakomite czy nie? Baaaardzo gleboko.

Nie jest znakomite, bo nie ma w nim Eurosportu HD, TVP HD i Discovery HD. Aster natomiast jest do dupy, bo nie ma w nim chocby sportowych Polsatow czy NASN. Roznica polega na tym, ze Eurosport HD, TVP HD i Discovery HD w UPC predzej czy pozniej sie pojawia, a sportowych Polsatow w Aster nie bedzie na pewno, bo Polsat odmowil przedluzenia umowy z nimi.
 

chill

New member
Zobaczymy co będzie dodane zarówno w jednej jak i drugiej kablówce.
BTW. Co do Polsatu Sport to obecnie oferuje ligi piłkarskie drugiej kategorii bo wszystko trzyma C+ i - Sportklub - Bundesligę. Więc jeśli chodzi o sport to napewno wystarczy Aster ;) F1 w jakości HD nie ma a wszystko oprócz sesji treningowych jest w otwartym Polsacie. Co do tenisa to 3 turnieje Wielkiego Szlema ma Eurosport HD a tylko Wimbledon leciał na PS HD. Ten kanał miał wcześniej większy potencjał niż ma aktualnie. ;)
Co do NASN to jest to kanał dla fanów sportów zza oceanu: NHL, NFL , czy baseball to raczej kręci garstkę widzów :grin:
 
Do góry