HD w UPC

AnTurek

New member
Mojjo napisał:
Witam.
Mam problem z trybem TV w pilocie od dekodera (MediaBox z HD). Wygląda to tak. Po uruchomieniu dekodera przełączam pilota w tryb TV i włączam telewizor. Uruchamia się w trybie tv, przełączam więc na dekoder i wszystko jest ok, mam obraz z dekodera. Po powrocie w pilocie w tryb UPC nadal wszystko jest ok, ale już po ponownym wciśnięciu TV jest co prawda możliowść obsługi telewizora, ale ginie obraz i dźwięk, pomimo tego, że w telewizorze zródłem sygnału jest cały czas dekoder (pojawia się informacja o tym na ekranie, poza tym ponowny wybór sygnału z dekodera przyciskiem page down/AV też nie przywraca obrazu). Muszę znowu przejść w tryb UPC, aby obraz wrócił. Ktoś wie, jak temu zaradzić?

Też tak mam. Radzę soie w ten sposób, że gdy przełączam pilota w tryb TV, to chowam go w poduszkę :) Obraz mi nie ginie i mogę nim sterować odbiornik TV.

Wychodzi na to, że pilot przy przełączaniu jego rybu na TV, wysyła jakiś sygnał również do STB bądź ten go wyłapuje i coś tam przestaia.

PANOWIE TECHNICY UPC !!! CZY ZNACIE TEGO POWÓD?
 

AnTurek

New member
Problem z teletextem

Witam.

Nie mogę zaakceptować funkcjonowania teletextu. Otwiera się on bardzo powoli, gubi znaki, w ogóle porażka.

Czy tak to ma wyglądać? Proszę o wypowiedź Waszą ponieważ nie wiem, czy to jest spraa wymagająca zgłoszenia do serwisu. Bez sensu przecież jest wykorzystywać analogową TV do czytania telegazety.
 

AnTurek

New member
Canal+ film

Następna sprawa:
Oglądałem wczoraj filmik na C+filmHD. Co mniej więcej 3 minuty robiła się pikseloza na 1 sek. podobna do mozaiki co stawało się w końcu upierdliwe.

Meczyk w HD sport C+ przebiegł bez żadnej wady.

Czy może to być związane ze słabym sygnałem? Chyba nie, ponieważ inne HD odbieram prawidłowo a w "teście połączeń" figuruje 62 ms
 

pawel-krk

New member
Mam jeszcze jedno podobne pytanie... Czy w Waszych telewizorach tryb HDMI również nie włącza sie automatycznie po włączeniu dekodera? Musze telewizor ręcznie przerzucać, a na przykład jak włącze DVD to sam sie przestawiua na tryb AV. Przy DVD może, a przy dekoderze nie?
 

ravel

Banned
pawel-krk napisał:
Mam jeszcze jedno podobne pytanie... Czy w Waszych telewizorach tryb HDMI również nie włącza sie automatycznie po włączeniu dekodera? Musze telewizor ręcznie przerzucać, a na przykład jak włącze DVD to sam sie przestawiua na tryb AV. Przy DVD może, a przy dekoderze nie?
U mnie to samo :???:
 

pawel-krk

New member
Holt_ napisał:
a DVD nie masz czasem podłączone przez Scarta?

Zgadza sie, przez Scart. Mam w takim razie rozumieć, że nowocześniejsze technicznie złącze HDMI jest pod tym względem "głupsze" od Eurozłącza?

Ale moment... teściu ma Cyfrowy Polsat podłączony przed HDMI i tam telewizor przełacza sie automatycznie po włączeniu dekodera.
Wydaje mi się jednak, że wina leży po stronie dekodera UPC.
 

pawel-krk

New member
A tak w ogóle to zauważyłem, że TVN HD zmienił znaczek. Od razu pomyślałem, że może to znak rozszerzenia oferty programów HD na tym kanale. Pogrzebałem trochę w internecie i znalazłem to:

Zapowiadane programy w HD oraz 16/9 na sezon jesień 2008 i wiosna 2009

HD
  • Taniec z gwiazdami 8 (dźwięk Dolby Digital 5.1)
  • You Can Dance - Po prostu tańcz 3 (dźwięk Dolby Digital 5.1)
  • Mam talent
  • Sopot Festival 2008 (dźwięk Dolby Digital 5.1)
  • BrzydUla
  • Teraz My
  • Teraz albo nigdy! sezon drugi (dźwięk Dolby Digital 5.1)
  • 39 i pół sezon drugi, wiosna 2009 (dźwięk Dolby Digital 5.1)
  • Szymon Majewski Show
  • Twarzą w twarz sezon drugi (dźwięk Dolby Digital 5.1)
16/9
  • Dzień dobry TVN
  • Kawa na ławę
  • Rozmowy w toku
  • Sędzia Anna Maria Wesołowska
  • Sąd rodzinny
  • Detektywi
  • Na Wspólnej
  • Kuba Wojewódzki
Oczywiście sprawa dotyczy TVN HD. Wczorajszy Sopot Festival faktycznie był nadawany w HD i D.D.5.1 wykorzystując nowy nabytek TVN - wóz transmisyjny HD

Zamieścil bym zdjecie lub sam link do foty nowego wozu, ale jestem za młody i administrato nie pozwala :p
 
Ostatnia edycja:

AnTurek

New member
pawel-krk napisał:
Mam jeszcze jedno podobne pytanie... Czy w Waszych telewizorach tryb HDMI również nie włącza sie automatycznie po włączeniu dekodera? Musze telewizor ręcznie przerzucać, a na przykład jak włącze DVD to sam sie przestawiua na tryb AV. Przy DVD może, a przy dekoderze nie?

U mnie się również nie włącza. To, czy się ma przełączyć, czy nie, w dużej mierze zależy od urządzenia podłączonego do odbiornika TV. On IMHO musi wysłać odpowiedni sygnał przełączający. Czy się mylę?
 

AnTurek

New member
wek napisał:
nie jestem pewny, ale wydaje mi sie, ze to dziala jedynie na euro zlaczu, na hdmi juz nie

Jestem ciekaw, czy jest tak, jak piszesz. Musi być coś jednak w tym, skoro np. Panasonic opracował swój interface VIERA LINK, który właśnie powoduje m.in. przełączanie na odpowiedni tryb AV.
 

ravel

Banned
AnTurek napisał:
Jestem ciekaw, czy jest tak, jak piszesz. Musi być coś jednak w tym, skoro np. Panasonic opracował swój interface VIERA LINK, który właśnie powoduje m.in. przełączanie na odpowiedni tryb AV.
Jak pisałem wcześniej u siebie też muszę przełączać za każdym razem tryb AV a telewizor Panasonica mam połączony z z dekoderem tylko przewodem hdmi inny przewód np. scart nie jest z nim połączony.
 

fajny52

New member
Czy za montaż dekodera w mieszkaniu musimy zapłacić, zaznaczam, że w mieszkaniu (gospodarstwie domowym) jest już instalacja z upc pod telewizję analogową?
 
Do góry