HD w UPC

NiEb0

New member
pjurek02 napisał:
sorka ale nie końca
- promocja o której mówisz nie dotyczy pakietu max z mediaboxem z HD I Nagywarką - w innym przypadku oczywiście mozna dostać rabat na 12 i instalację za 29 PLN ale nie z maxymalnym pakietem
Fakt - jeśli chodzi o pakiet Max, a myśle że tylko ten jest rozsądną propozycją programową, to dostępny jest w mixpakietach w wersji Stadard lub w wersji z nagrywarką - o HD nic nie wspominają. Ale w takim razie za 3 kanały w HD dopłacasz 171pln do instalacji + 25% wartości opłat za internet w skali roku, nie wspominając już o dodatkowych 120pln (bo za TV się wtedy płaci co miesiąc o 10pln drożej). Jak dla mnie troche drogie te HD :/
zresztą nie rozumiem jak komus nie pasuje cena, to niech nie kupje i już.
Ja tam osobiscie wychodze z założenia, że jak coś można mieć dużo taniej to - posługując się cytatem z reklamy pewnego banku - po co przepłacać, ale co kto lubi :)
 
Ostatnia edycja:

qnrad

New member
pjurek02, NiEb0: dzięki za odpowiedzi!
Szkoda, że mediabox nie ma komunikacji z elektronicznym światem zewnętrznym...

Rzeczywiście, te promocje internetowe nie obejmują najwyższej wersji abonamentu z HD... Bardzo ubolewam nad tym, bo mnie całe to przejście na cyfrową tv interesuje tylko ze względu na kanały HD!

Może wychodzą z założenia, że i tak maniacy wysokiej rozdzielczośi kupią ten najwyższy abonament, bez względu na koszty...
 

patryk_waw

New member
A ja z innej beczki :) Czy ktoś z posiadających już DTV UPC posiada też pilota uniwersalnego Logitecha z serii harmony i sprawdzał możliwość konfiguracji?


_______________________________
Samsung LE-32R32B
N-Box Recorder
Technics SA-DX750 + Jamo E700PDD
Harmony 525
 
Ostatnia edycja:

barti60

New member
pjurek02 napisał:
jestem już szczesliwym posiadaczem mediaboxa.

instalacji dosłownie 3 minuty - niezła stawka 200PLN za 3 min pracy:)

sprzet wyglada ładnie, obraz duzo lepszy niz na analogu - NG HD swieci
zarąbiście jak z Blueraya.

opłaty:

pakiet max, media box z nagrywarką i HD, do tego internet - widze żę ludzi wypisujecie głupoty - tu opłata za instalacje 29 tu rabat na 12 miesiecy zamiast na 6.
Prawda jest taka jak ktoś chce pełna opcję to do wyboru ma tylko rabat na 6 miesiecy na internet i instalacja za 200PLN - innej opcji z maxem nie ma.


Napisz cos wiecej jak lepiej to wyglada czy na wszystkich kanalach czy tylko na wybranych..?? Jak wyglada TVN HD warte to uwagi??


co do pracy instalatora to czy grzebal cos w skrzynce jakiejsc na korytarzu czy tylko wpial rozgaleziacz w kabel i tyle..?
 

barti60

New member
NiEb0 napisał:
Fakt - jeśli chodzi o pakiet Max, a myśle że tylko ten jest rozsądną propozycją programową, to dostępny jest w mixpakietach w wersji Stadard lub w wersji z nagrywarką - o HD nic nie wspominają. Ale w takim razie za 3 kanały w HD dopłacasz 171pln do instalacji + 25% wartości opłat za internet w skali roku, nie wspominając już o dodatkowych 120pln (bo za TV się wtedy płaci co miesiąc o 10pln drożej). Jak dla mnie troche drogie te HD :/

Ja tam osobiscie wychodze z założenia, że jak coś można mieć dużo taniej to - posługując się cytatem z reklamy pewnego banku - po co przepłacać, ale co kto lubi :)

bardzo prosilbym o konkretnie o podanie takiego zapisu w regulaminie ktory mowi ze rabat na tansza usluge tylko na 6 miesiacy z pakietem max....


jakosz szukam i szukam i nic nie widze tylko zasady ogolne czyli przy namowieniu przez www koszt instalacji 29 zl oraz rabat 50% na 12 miesiacy na tansza usluge.. :)
 

NiEb0

New member
barti60 napisał:
bardzo prosilbym o konkretnie o podanie takiego zapisu w regulaminie ktory mowi ze rabat na tansza usluge tylko na 6 miesiacy z pakietem max....
jakosz szukam i szukam i nic nie widze tylko zasady ogolne czyli przy namowieniu przez www koszt instalacji 29 zl oraz rabat 50% na 12 miesiacy na tansza usluge.. :)
Ha! Otóż to! Ja tam też właśnie widze tylko zapis o uldze na pełny okres umowy. Podczas zamawiania przez BOK też zaproponowano mi 50% ulgi tylko na połowe trwania umowy - wtedy powiedziałem, że na www jest napisane co innego - na co miła Pani odpowiedziała mi, że przez www dostępne są inne promocje niż te które oni mogą zaproponować telefonicznie. Oczywiście cena za instalację też nie objęta promocją czyli 50, 100 lub 200pln zależnie od dekodera - co ma się nijak do podawanej w regulaminie promocji opłaty 29pln. Ja wczoraj złożyłem zamównienie na Max Standard + inet Turbo poprzez formularz na www - wyliczył mi w sumie 126,50pln miesięcznie i 29pln za instalacje/aktywacje. Mieli oddzwonić w ciągu 24h - oczywiście nie oddzwonili (podobno jest masa zamówień i nie wyrabiają się z oddzwanianiem) więc dziś sam do nich zadzwoniłem żeby o sobie - i swoim zamówieniu - przypomnieć. Poinformowano mnie, że odezwie się ktoś do mnie w tej sprawie w poniedziałek. Ogólnie UPC jak widać nie jest chętne do dawania tej promocji którą opisują na swoich stronach, ale ja jastem cierpliwy i poczekam spokojnie do poniedziałku :)
 

barti60

New member
NiEb0 napisał:
Ha! Otóż to! Ja tam też właśnie widze tylko zapis o uldze na pełny okres umowy. Podczas zamawiania przez BOK też zaproponowano mi 50% ulgi tylko na połowe trwania umowy - wtedy powiedziałem, że na www jest napisane co innego - na co miła Pani odpowiedziała mi, że przez www dostępne są inne promocje niż te które oni mogą zaproponować telefonicznie. Oczywiście cena za instalację też nie objęta promocją czyli 50, 100 lub 200pln zależnie od dekodera - co ma się nijak do podawanej w regulaminie promocji opłaty 29pln. Ja wczoraj złożyłem zamównienie na Max Standard + inet Turbo poprzez formularz na www - wyliczył mi w sumie 126,50pln miesięcznie i 29pln za instalacje/aktywacje. Mieli oddzwonić w ciągu 24h - oczywiście nie oddzwonili (podobno jest masa zamówień i nie wyrabiają się z oddzwanianiem) więc dziś sam do nich zadzwoniłem żeby o sobie - i swoim zamówieniu - przypomnieć. Poinformowano mnie, że odezwie się ktoś do mnie w tej sprawie w poniedziałek. Ogólnie UPC jak widać nie jest chętne do dawania tej promocji którą opisują na swoich stronach, ale ja jastem cierpliwy i poczekam spokojnie do poniedziałku :)


no rzeczywiscie troche cos nie tak w "ich" funkcjonowaniu... ale zobaczymy

oczywiscie pisz na bierzaco co i jak jak juz bedziesz mial wszystko podlaczone,, Jak dziala jaka jakosc:) no i jak necik smiga i jak szybko zassysasz teraz z neta:D
 

farfocel

New member
Otrzymałem pierwszą fakturę po instalacji DTV. Koszty instalacji umowa 12 mies. 39 zł, da się przeżyć.
Co do jakości kanałów HD:
-C+obraz bez zastrzeżeń, tylko brak możliwości wyboru napisów PL dla wersji oryginalnej DD5.1, spora wada. Polska ścieżka to tylko ST
-C+sport większość materiału OK, 16/9 w tym liga polska
-NG HD bez zastrzeżeń, lektor PL i DD5.1
- History Ch.HD obraz rewelacja, tylko Angielski ST
- TVN HD a w zasadzie TVN test, mało materiału HD, w tym Milionerzy, głupawe seriale i oczywiście Taniec z Gwiazdami. Dżwięk do wyboru ST i DD5.1. Filmu HD nie stwierdziłem.

Ogólnie zdecydowana poprawa jakości obrazu w porównaniu z analogiem, co widać zwłaszcza na TVP1 i 2. TVP3 już nic nie pomoże.
Dekoder działa dobrze, może nie za szybko,trzeba poczekać kilka sekund nia obraz HD. Dekodowanie bez zacięć i pikseljozy.

Jak na razie jestem zadowolony.
 

NiEb0

New member
ravel napisał:
NiEbO jaki zamawiałeś dekoder?
Ten bez HD i bez dysku - jak na razie nie mam telewizora w technologii HD i przez następne 12 miesięcy nie planuje takiego kupować, a nagrywareczke z dyskiem 160GB już mam i dwie mi całkowicie niepotrzebne, stąd najlepsza dla mnie opcja to "Standard". Tyle, że niestety w BOKu twierdzą, że z tym dekoderem nie można wziąść żadnej promocji w mixpakiecie (przynajmniej drogą telefoniczną). Myślę, że taka sytuacja potrwa jakiś czas - nałapią klientów na te niby "promocje" a później będzie można normalnie w BOK załatwić mixpakiet na wszelkie możliwe konfiguracje. Tyle, że ja nie chcę czekać - a przynejmniej nie dłużej niż do poniedziałku :D

farfocel napisał:
Otrzymałem pierwszą fakturę po instalacji DTV. Koszty instalacji umowa 12 mies. 39 zł, da się przeżyć.
No! Widać, że jak się chce to jednak się da :) Jak to zrobiłeś, że tylko tyle zapłaciłeś za instalacje? Jak już dostałeś rachunek to musieli Ci to już jakiś czas temu założyć - jesteś może "przedpremierowym" abonentem? Bo wiem że UPC testowo wprowadziła cyfrę już jakiś czas temu dla pewnego grona użytkowników. Jak sprawują się dodatkowe funkcję dekodera - podobnoż ma program telewizyjny, jakieś gry... Mógłbyś napisać o tym pare słów?
 

farfocel

New member
NiEb0 napisał:
No! Widać, że jak się chce to jednak się da :) Jak to zrobiłeś, że tylko tyle zapłaciłeś za instalacje? Jak już dostałeś rachunek to musieli Ci to już jakiś czas temu założyć - jesteś może "przedpremierowym" abonentem? Bo wiem że UPC testowo wprowadziła cyfrę już jakiś czas temu dla pewnego grona użytkowników. Jak sprawują się dodatkowe funkcję dekodera - podobnoż ma program telewizyjny, jakieś gry... Mógłbyś napisać o tym pare słów?

Nie wiem jak to zrobiłem, ale wydaje mi się, że dla stałych abonentów z pełnym pakietem jest promocja. EPG działa oprócz Trwam, HC HD. Można obejrzeć program na 7 dni z funkcją Memo. W trakcie ogladania można podejrzeć inne kanały z opisem bieżącego i następnego programu.

Z dodatkowych funkcj są gry Poker, Kierki, Pasjans, Turniej Piłki Nożnej płatne!!! 2 zł/24h, nie próbowałem. Funkcja VOD jescze nie aktywna.
Nagrywarka z programatorem do 7 dni, powtarzanie działa OK. Zapis HD bezstratny.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
farfocel napisał:
- TVN HD a w zasadzie TVN test, mało materiału HD, w tym Milionerzy, głupawe seriale i oczywiście Taniec z Gwiazdami. Dżwięk do wyboru ST i DD5.1. Filmu HD nie stwierdziłem.

TVN HD mam co prawda na nce, ale Milionerów w HD nie widziałem ani razu - ten program jest nadawany tylko w SD 16:9. Natomiast to co czasami pojawia się w HD nie jest najwyższej jakości. Być może dlatego, że nadają ten program w 720p
 

patryk_waw

New member
patryk_waw napisał:
A ja z innej beczki :) Czy ktoś z posiadających już DTV UPC posiada też pilota uniwersalnego Logitecha z serii harmony i sprawdzał możliwość konfiguracji?
Ech ...sam sobie odpowiadam, ale może komuś się przyda takie info. W sofcie konfiguracyjnym Logitecha do pilotów z serii Harmony mediabox zdefiniowany jest jako "UPC DCR8111 TV SAT", działają bezproblemowo wszystkie funkcje.
 

de.camillo

New member
stacje radiowe

4pac napisał:
Przy okazji - wiadomo jakie stacje radiowe są odstępne w UPC ?
witam
Już wiadomo:
"Obecnie oferta radiowa cyfrowej telewizji UPC Polska przedstawia się następująco: AntyRadio, Eska, Eska Rock, PiN, Planeta FM, Radio BIS, Radio Jazz, Radio Kolor, Radio WAWA, Radio Zet, Radiowa Jedynka, radiowa Dwójka, radiowa Trójka, RMF, RMF Classic, RMF Maxxx, Tok FM, Vox FM, Złote Przeboje."
Więcej można doczytać TUTAJ

pozdro
 

sebooh44

New member
Wczoraj rozmawiałem z hadlowcem z UPC; starszy gość i jak sam mówi dopiero sie tego uczy, troszkę jeszcze nie czai tematu, ale....nie może zaoferować lepszej oferty niż ta, która jest w promocji na stronie, z tym wyjątkiem, że u niego instalacja pakiet select z nagrywarką+HD: 50zł.
Żadne dodatkowe negocjacje ceny, upusty na pakiety premium, itp., ciągle się tylko upierał na instalacje telefonu, którego nie chcę.
Nie wiem czy rzeczywiścei mają takie ceny przedstawiciele, czy koleś sam się już w tym pogubił.
Widziałem tu gdzieś na forum wpisy Pana: handlowiecupc, może on nam coś więcej przybliży o ofercie.

Na stronie UPC doczytałem się, że obecne promocje są ważne do końca maja, mam nadzieję, że w czerwcu będą jakieś lepsze.
Czy ktoś może wie, jak wyglądają rozmowy UPC ws. polsat sport HD.
Mogliby wrzucić jakąś ładną promocję przed EURO.
 

random

New member
Mam takie głupie pytanie. Czy ten dekoder HD jest podłączany do tv przez HDMI i czy w kabel muszę się zaopatrzyć we własnym zakresie?
 

4pac

New member
de.camillo napisał:
witam
Już wiadomo:
"Obecnie oferta radiowa cyfrowej telewizji UPC Polska przedstawia się następująco: ....

THX.
Są te stacje na których mi zależy. Czekam wiec na okablowanie bloku przez UPC (chyba nie zdążą niestety przed ME :( )
Tym samym olewam ofertę Astera.
 
Do góry