HD w UPC

mariusz67

Member
Bez reklam
Rozwiązałem nową umowe na 100zł, wadliwy dekoder i modem.

Dostałem nową ofertę za 110zł
- 120mb/s
- mediabox z nagrywarką
- drugi mediabox z nagrywarką (czyli multiroom)
- pakiet HBO (na cały czas trwania umowy)
- pełen pakiet max HD
- telefon

Myślę, że bardzo ok. Za 10 zł więcej dostałęm m.room, 120/mb, HBO HD i telefon.

Wifi jakieś 70Mb/s, po kablu 90Mb/s. Nie jest to 120Mb/s, ale już mi nie zależy. Te 90Mb/s w zupełności mi wystarczy.

Obsługa bardzo ok, instalator od ręki wymienił niesprawny dekoder i modem.
Pisales ze dales wypowiedzenie i jak to sie wszystko poukladalo bo teraz piszesz ze rozwiazales umowe napisz konkret bo nie kumam
 

TOMGDY

New member
Od czasu jak na kanale 1 i 2 wprowadzili TVP 1 i 2 w wersji HD nie mogę skutecznie wprowadzić na listę ulubionych programów takich jak:

1 TVP1 HD
2 TVP2 HD
111 BBC BRIT HD
114 TLC HD
393 BBC EARTH

Dekoder Pace przyjmuje te programy do ulubionych po czym następnego dnia już o nich nie pamięta.
Ponownie programuję i następnego dnia to samo. Restartowanie i pobieranie nowego softu nie pomaga. Nie dość, że nie ma listy ulubionych kanałów w dowolnej kolejności to jeszcze ta pseudo lista ulubionych nie działa jak zapewnia dostawca - zaczyna mnie to upc męczyć :(
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od czasu jak na kanale 1 i 2 wprowadzili TVP 1 i 2 w wersji HD nie mogę skutecznie wprowadzić na listę ulubionych programów takich jak:

1 TVP1 HD
2 TVP2 HD
111 BBC BRIT HD
114 TLC HD
393 BBC EARTH

Dekoder Pace przyjmuje te programy do ulubionych po czym następnego dnia już o nich nie pamięta.
Ponownie programuję i następnego dnia to samo. Restartowanie i pobieranie nowego softu nie pomaga. Nie dość, że nie ma listy ulubionych kanałów w dowolnej kolejności to jeszcze ta pseudo lista ulubionych nie działa jak zapewnia dostawca - zaczyna mnie to upc męczyć :(

A już myślałem, że tylko ja mam ten problem :niewiem:
Masz BBC Brit w HD? u mnie na 111 jest BBC Brit
 

kecyrf

Member
Od czasu jak na kanale 1 i 2 wprowadzili TVP 1 i 2 w wersji HD nie mogę skutecznie wprowadzić na listę ulubionych programów takich jak:

1 TVP1 HD
2 TVP2 HD
111 BBC BRIT HD
114 TLC HD
393 BBC EARTH

Dekoder Pace przyjmuje te programy do ulubionych po czym następnego dnia już o nich nie pamięta.
Ponownie programuję i następnego dnia to samo. Restartowanie i pobieranie nowego softu nie pomaga. Nie dość, że nie ma listy ulubionych kanałów w dowolnej kolejności to jeszcze ta pseudo lista ulubionych nie działa jak zapewnia dostawca - zaczyna mnie to upc męczyć :(


Wiele osób ma ten problem. Ja dzwoniłem do technicznego, kazali resetować ustawienia w dekoderze, ale na następny dzień znowu to samo. A ma kolega takie coś że jak ma ustawione ulubione to przy wybieraniu np kanału 110 z klawiatury numerycznej wychodzi z ulubionych? Ja tak mam z kanałami zaczynającymi się od 1.
 

TOMGDY

New member
zochu91
111 BBC BRIT to kanał nadawany w HD pomimo iż w nazwie tego nie widać
( na pasku masz znaczek HD, potwierdza to również lista kanałów na upc.pl )
nadają również materiały SD więc nie zawsze widać jakość HD.

kecyrf
mam to samo o czym piszesz - wpisanie niektórych numerów kanałów z palca powoduje przejście z listy ulubionych na wszystkie kanały. Nie testowałem wszystkich numerów ale z jedynką to powszechne zjawisko.

Widać, że idą na ilość a jakość to jakoś to będzie !

Pozdrawiam Wszystkich ceniących Jakość i Ergonomię :D
 

TOMGDY

New member
Mam pytanie macie BBC Earth

macie...


Widzę, że mieszają dalej z numeracją kanałów.
Wykasowali TVP 1 i 2 HD z numerów 101 i 102.
Obecnie dublują kanały HD ( Discovery, ID, TLC ) widać zatem jakieś ruchy - oby szybko i z sensem !

Mam nieodparte wrażenie, że niektóre kanały z listy ulubionych znikają w momencie jak dokonują zmiany w numeracji kanałów ( czasami nawet po zniknięciu potrafią cudownie z powrotem trafić na taką listę ).

Obserwujemy dalej....
 

wysio

Member
Bez reklam
Podejrzewam, że prędzej wyremontują most łazienkowski, niż na liście kanałów w UPC zagości porządek. W dodatku mam jakieś problemy z zaplanowanymi programami do nagrania. Wcześniej było ok, a teraz np na TVN turbo nagrywa mi wszystkie powtórki, a nie premiery. Mam masę śmieci do kasowania. Często też po jednym nagraniu kalendarz nagrań się zawiesza i nie nagrywa następnych odcinków...
 

TOMGDY

New member
Wygląda na to, że mieszanie w numeracji kanałów pociąga za sobą wiele niedogodności w różnych obszarach. Czy nie da się tego zrobić jednym szybkim cięciem skoro chcą finalnie listę ułożyć na wzór tej z dekodera Horizon ?
 

mariusz67

Member
Bez reklam
Czy w dedoderach jak ustwicie ulobione macie 1tvp hd i 2 czy a kazdym razem brak .Bo mnie cos trafi ze codziennie trzeba ustawiac szok
 

wysio

Member
Bez reklam
Czy ktoś z Was zna 5-cio cyfrowy kod do pilota UPC Mediabox? To niemożliwe, żeby nie można było ustawić sterowania dekoderem z innego pilota...
 

wysio

Member
Bez reklam
Niestety nie mam takiego. Mogę tylko ręcznie wprowadzić pięciocyfrowy kod. Pilot od ampli Onkyo niestety tak ma...
 

chix

New member
A więc wczoraj nadejszła wiekopomna chwila i mamy nowy soft w Horizonie ;)

Nie miałem czasu przysiąść i poszukać wszystkich news'ów, ale od razu rzuciło mi się w oczy, że poprawiła się szybkość działania interfejsu.

Nagrania też nie zdążyły zniknąć i wyświetlają się wkońcu poprawnie. Za chwilę wchodzi wiosenna ramówka, więc będą okazję do ponagrywania kilku rzeczy - potestujemy.

Wieczorem pogrzebie co tam się pozmieniało i napiszę uwagi.
 

TOMGDY

New member
chix
napisz coś więcej - może pojawiła się możliwość kreowania własnej list kanałów ? :grin:

ja dziś złożyłem pisemną reklamację na znikające kanały z listy ulubionych - zobaczymy co odpiszą
 

chix

New member
Dosięgnął mnie kompletny brak czasu w tym tygodniu...

TOMGDY - sprawdzę to wieczorem i napiszę czy coś się w tej kwestii zmieniło, bo kompletnie nie miałem czasu na dłużej przysiąść.

Na tyle co tam do snu oglądałem tv to interfejs działa szybciej i z nagraniami jest już wszystko ok.

EDIT:

Nietety w dalszym ciągu mamy ulubione i nic poza tym.
 
Ostatnia edycja:

TOMGDY

New member
chix
Ty masz przynajmniej ulubione, my z Pace-em nie do końca :(
Te nasze niektóre ulubione myszkują i uciekają do tych nie ulubionych.

Dostałem odpowiedź z UPC w której potwierdzają ten problem. Pojawił się on od momentu majstrowania z numerami kanałów, dotyczy dekodera Pace i "usilnie" pracują nad jego rozwiązaniem.

Czekam jeszcze na informację o formie rekompensaty - pożyjemy zobaczymy.
 

mariusz67

Member
Bez reklam
chix
Ty masz przynajmniej ulubione, my z Pace-em nie do końca :(
Te nasze niektóre ulubione myszkują i uciekają do tych nie ulubionych.

Dostałem odpowiedź z UPC w której potwierdzają ten problem. Pojawił się on od momentu majstrowania z numerami kanałów, dotyczy dekodera Pace i "usilnie" pracują nad jego rozwiązaniem.

Czekam jeszcze na informację o formie rekompensaty - pożyjemy zobaczymy.
Ja napisalem ze brak mozliwosci ulubionych ucieka 1 i 2 i ze chce horizona odpisali ze to nie mozliwe wiec dalej ich atakuje ze kanaly uciekaja i ze chce wymiane dekodera piszcie do UPC wszyscy co macie brak 1 i 2 w ulubionych
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Czy ktoś z Was już ma w mieszkaniu (domu) ich światłowód? Mam kilka pytań bo sam niebawem będę miał tak podłączone ich usługi. By nie mącić proszę o info na PW.
 
Do góry