HD w UPC

wysio

Member
Bez reklam
Ja obecnie za net 120 Mb, telefon 240 min, oraz pakiet full hd bez HBO i C+ z nagrywarką płacę 115 zł. Na Horizonie zależało by mi tylko, gdyby dawał lepszą jakość obrazu. Ktoś chyba tu pisał wcześniej, że ten dekoder lepiej skaluje... Na nagrywaniu kilku programów na raz również mi nie zależy, chociaż parę razy do roku taka funkcja by mi się przydała. Wygląd zewnętrzny faktycznie na minus, ale już wygląd menu i szybkość chyba na plus. Ciekawe, ile by chcieli dopłaty za ten dekoder....
Dziś zadzwoniłem do UPC z pytaniem, ile musiał bym płacić, gdybym chciał wziąć dekoder Horizon i usłyszałem, że 160 zł + rozmowy bez limitu. Dużo za dużo, zwłaszcza że stacjonarny telefon leży i tak nieużywany, a telewizji to ja oglądam w tygodniu może 2h dziennie max, w weekend może 3h. Więc dla mnie sprawa mocno nieopłacalna. A dekoder w sumie tylko miałbym ochotę zmienić ze względu na lepszą jakość obrazu, bo resztę bajerów już dużo mniej mi jest potrzebna...
 

TOMGDY

New member
Spokojnie, nie rozpędzajcie się...

wykasowali TVP 1 i 2 SD zastępując je wersjami HD.
Pozostałe kanały bliźniacze SD/HD pozostały.
Zatem zmiany symboliczne :-(

Pozdrawiam
 

chix

New member
Kolejny tydzień z dekoderem Horizon mija i... ktoś wyżej wspomniał o znikających nagraniach, a więc przydarzyła mi się podobna sytuacja.

Za pierwszym razem myślałem, że coś jest nie tak w opcjach, ale wczoraj znowu nagrania zaginęły w boju... pomogło wyłączenie prądu guziorem z tyłu i restart urządzenia.

A softu nowego jak nie było tak nie ma - nic się nie zmieniło.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dostałem listowną ofertę zwiększenia szybkości internetu do 250Mb/s całkiem gratis. Gdzie jest haczyk bo w cuda nie wierzę ?
Ktoś korzystał ? Wymieniają może też router ?
 

wysio

Member
Bez reklam
Tylko wiedz, że jeśli komputery będą łączyć się jedynie bezprzewodowo, to nawet połowy tej prędkości nie wykorzystasz.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Tylko wiedz, że jeśli komputery będą łączyć się jedynie bezprzewodowo, to nawet połowy tej prędkości nie wykorzystasz.

:D dzięki kolego za podpowiedź. Te sprawy znam dobrze. I powiem więcej. Dobrze będzie jak z tych 250 Mb/s po wifi uzyskamy 1/4. Z tej oferty bardziej potencjalnie interesuje mnie wymiana routera wifi niż szybkość łącza. Stąd pytanie czy ktoś skorzystał z oferty, czy wymieniono router i jak to się przekłada na warunki bieżącej umowy ?

Pozdr
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Proponują ci to bo zapewne płacisz jakieś chore pieniądze a boją się, że uciekniesz do Netii. Taka zmiana to jednoczesny cyrograf na 2 lata. W styczniu z UPC do Netii przeszło tyle ludzi, że w tej drugiej dekoderów zabrakło. Najbliższe terminy na podłączenie to początek marca. Ale co się dziwić jak 300Mb z HBO i podstawową TV dają za 62 zł na 2 lata?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Tak, płacę "chore" pieniądze. Nie wybieram się do Netii bo do końca umowy jeszcze hohoho, a oferta programowa w UPC jest dość szeroka (gdzie z resztą jest inna ? Wszędzie to samo). Ucieknierzy z UPC to w większości dawni abonenci Aster (zależne od UPC), którą z nakazu UOKIK odsprzedano Netii. Nie dziwi więc, że chcąc konkurować z potentatem muszą być atrakcyjni cenowo. Jedyne co mnie denerwuje w upc to tandetne sprzęty (router, dekoder) i nic nie idzie na lepsze. Mój obecny router Cisco to porażka. Z wifi korzystam jedynie na tabletach w zasięgu 2-4 mtr od routera, a poziom sygnału to istne wariactwo. Dekoder z nagrywarką to następny bubel. Nie dość, że dysk wyje na okrągło to jeszcze wyświetlacz wali po oczach jak żarówka (pospać się przy tym nie da). Menu zamulone i wszędzie nachalne VOD (naciśnij czerwony). Kolejność kanałów ni z gruchy ni z pietruchy i nic nie poustawiasz po swojemu. Nowy Horyzon to jak widzę następny gniot. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Poczekamy zobaczymy. Jakby co to przyłącza Netii są obok siebie :)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dostałem listowną ofertę zwiększenia szybkości internetu do 250Mb/s całkiem gratis. Gdzie jest haczyk bo w cuda nie wierzę ?
Ktoś korzystał ? Wymieniają może też router ?

Odpowiem sobie sam bo jestem po rozmowie z działem utrzymania klienta.
Gratisowe zwiększenie szybkości nie wpływa ani w całości, ani częściowo na terminy aktualnej umowy.
Konsultantka zapewniała o tym dwukrotnie.
Pomarudziłem o jakości wifi w obecnym routerze i zaproponowali mi Ubee. Mój obecny to Technicolor (Cisco).
Ktoś może używa i może się podzielić uwagami ?
 

wysio

Member
Bez reklam
Ja mam Technicolor i na 50m2 mam wszędzie bardzo dobry zasięg. Jedynie sieć czasem potrafi zniknąć na chwilę, ale nie dzieje się to często. Kiedyś miałem białego Thompsona i to dopiero była porażka. W połowie mieszkania już tracił zasięg. Ten Technicolor to też nie mój pierwszy router. Pierwszy się często wieszał i miał słaby zasięg, drugi się spalił, i teraz obecny działa jakoś wreszcie dość długo. Nagrywarkę też raz wymieniałem, bo padł dysk. Obecna jest dużo bardziej cicha i dobrze działa.
Podsumowując: w UPC nawet ten sam sprzęt może zupełnie inaczej się zachowywać...
Co do łącza, to ja mam 120 Mb, komputer podłączony oczywiście kablem, a i tak często nie mogę osiągnąć pełnej prędkości, bo serwery po drugiej stronie są obciążone. Jedynie filmy z płatnych serwerów typu catshare wykorzystują niemal tą przepustowość...
 

fonsa

New member
ja mam problemy z jakością UPC i jak przychodzi kontrola to jest ok a 2 godziny później znowu przerywa i się psuje...
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dzięki Kolego wysio. Cenne uwagi. Czyli ze sprzętem w upc jest tak jak mówiłem. Trzeba w miarę dobrze trafić, a niezawodnych nowości uwzględniających życzenia klientów BRAK.
Temat poruszyłem z ciekawości bo szybszy internet jest mi na kij potrzebny. Obecne 60Mb wystarcza. Wifi też mi zanika czasami i to jest już męczące. Będe ich zatem mordował o zmianę routera.
Kolego fonsa, a co u ciebie jest nie tak z jakością ?
U mnie od jakichś 2 mcy ciągle pixeloza na ekranie i przerwy w dźwięku. Czasem sporadycznie, a czasem często. Sprawdzałem domowe łącza i niby jest ok. Jako, że używam modułu CAM to podejrzewałem moduł. Ale to nie moduł. Po wyjęciu modułu na programach z pakietu podstawowego jest to samo.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozwiązałem nową umowe na 100zł, wadliwy dekoder i modem.

Dostałem nową ofertę za 110zł
- 120mb/s
- mediabox z nagrywarką
- drugi mediabox z nagrywarką (czyli multiroom)
- pakiet HBO (na cały czas trwania umowy)
- pełen pakiet max HD
- telefon

Myślę, że bardzo ok. Za 10 zł więcej dostałęm m.room, 120/mb, HBO HD i telefon.

Wifi jakieś 70Mb/s, po kablu 90Mb/s. Nie jest to 120Mb/s, ale już mi nie zależy. Te 90Mb/s w zupełności mi wystarczy.

Obsługa bardzo ok, instalator od ręki wymienił niesprawny dekoder i modem.
 
Do góry