HD w UPC

Bucek

Banned
Skoro n-ka się chwali to ich sprawa, ja więcej pary nie puszczę - to nie jedyne nowości. No może tylko dodam, że będą też dekodery HD bez nagrywarki. I może nowy producent ? I nowa forma dystrybucji ? Więcej ode mnie nie wyciągajcie. Znikam na miesiąc bo muszę przygotować Wam odpowiednią ofertę. I uczynić wszystko by to o czym piszę doszło jak najszybciej do skutku.

Panie Brodacz .....

lepiej mi Pan powiedz, kiedy w koncu przyjdziecie do Torunia ????????

bo ja kdobrze rozumiem jest Pan z UPC?
 

tomek_fcb

New member
pamietajcie ze w czerwcu mistrzostwa swiata w piłke i znow zacznie sie lament gdzie TVP HD czy chociaz TVP Sport , jesli chodzi o pilke nozna Polsat Futbol nie wiele wnosi , zapewne pamietacie ze te ligi jeszcze kilka miesiecy temu byly w polsacie sport czy extra tak wiec naprawde nic nowego nie dostalismy tylko oddano nam to co wczesniej zabrano ....zaległosci HD jakie byly takie sa i nic sie w tym temacie nie zmienilo , no serwis na 4 kanałch ok dobra sprawa ale to tylko to
NIe wiadomo w ogóle czy TVP HD i TVP sport będą nadawać do MŚ w RPA, są one nieopłacalne i mogą zniknąć niedługo z rynku. Dobrze, że oferta się rozwija, to nie wina UPC, że Cyfrowy Polsat uruchomił nowe kanały Polsat Futbol i podległe mu serwisy. Jak dla mnie to dobre rozwiązanie, podobne do tego z C+sport i Nsport. A propos pakietu N w UPC to podobno rozważają wprowadzenie dodatkowych serwisów na LM :D
 

Wicuch

New member
witam
jestem nowy więc na początek ładnie się przywitam :) Dobry wieczór :)

właśnie dzisiaj został zainstalowany u mnie komplet 3 usług w postaci pakietu max z hd, internetu 25mbit i telefonu 360min do wszystkich. w promocji jedna usługa gratis więc jako że internet można odliczyć zdecydowałem się na telefon gratis (koszt obu usług jest taki sam).

muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony zarówno jakością jak i odbiorem programów. u mnie wybór dokonał się sam ponieważ na klatce pozostały jedynie tpsa (bardzo niedobre doświadczenia z przeszłości) i dialog (właściwie bez zarzutów ale jednak oferta cenowa jak i parametry zdecydowanie lepsze ze strony upc). wybór padł więc po raz pierwszy na upc.

jakość kanałów hd jest jak dla mnie, jako kogoś kto jeszcze nie miał z nimi styczności, rewelacyjna.

mam dwa pytania:

jaka jest rozdzielczość kanałów hd?
czy zmiana w ustawieniach dekodera z 720p na 1080i (jest taka opcja) w ogóle coś daje jeśli chodzi o rozdzielczość kanałów hd?

zdaje sobie sprawę że to laickie pytania :p
pozdro i dziękuje za odpowiedź
 

cooper69

New member
Nie kombinuj z ustawieniami 720p na 1080i tym bardziej, że i oznacza interlaced czyli przeplot. Generalnie TV nadają w standardzie HD mniej lub bardziej skompresowanym (przez to niestety różna jakość obrazu). FullHD nie nadaje nikt w Polsce i pewnie dłuuugo jeszcze nie będzie nadawał bo jest to nie opłacalne ze względu na potrzebną infrastrukturę (dużo większy strumień danych do przesłania) i zajętość pasma (w miejsce jednego kanału FHD wchodzi kilka HD). Tym bardziej, że różnicę między FHD a HD zobaczysz z ergonomicznej odległości na tv powyżej 60 cali. I tak można by dalej ciągnąć :)
 

piotrflo

New member
Który z dekoderów polecacie do HD w UPC? Philips czy Cisco? Nie zalezy mi na mozliwosci nagrywania dwoch kanalow. Wiec to nie argument dla mnie. Bardziej jakosc odbioru i jak wyglada kwestia wieszania sie dekoderow? Dzieki za wszelkie opinie na ten temat.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Który z dekoderów polecacie do HD w UPC? Philips czy Cisco? Nie zalezy mi na mozliwosci nagrywania dwoch kanalow. Wiec to nie argument dla mnie. Bardziej jakosc odbioru i jak wyglada kwestia wieszania sie dekoderow? Dzieki za wszelkie opinie na ten temat.
Dekodery to nie bułki w sklepie. Nie masz wyboru. Dostaniesz taki jaki mają na stanie. Ale na 80% będzie to Cisco. Chyba, że zamówisz po 01.04.2010... nowe modele jak w przysłowiu do trzech razy sztuka, może wreszcie połącza zalety obu, nie będąc obciążonymi ich wadami.
 

igoor1983

New member
n vs upc

witam , meczylem sie z upc pol roku i wkoncu sie odwazylem i przeszedlem na n. oczywiscie koszta byly niemale bo trza bylo antene zamontowac, ale jak juz wszystko zostalo zainstalowane i od 1 marca jestem uzytkownikiem nki to powiem tak: jak ktos sie zastanawia niech wali w ciemno, bo to tak jakbyscie sie z commodore na atari przerzucili, wszystko , po prostu wszystko jest lepsze oprocz 2 rzeczy: brak nagrywania 2 kanalow jednoczesnie i brak history hd. jakos programow hd ogolnie jest bardzo porownywalna (czyli jak zwykle nie wszystko na kanale hd jest tak naprawde w hd) a do tego jest ich az 14 , a cena taka sama czyli 100 za miesiac, no a poza tym jeszcze radio internetowe- rewelacja, ogolnie jestem bardzo zadwolony, oczywiscie to jest tylko moje zdanie ale skoro nka za taka cene daje tak wiele to po co korzystac z marnego upc ktore tylko zdziera i wiele obiecuje a nie robi nic (chociaz nieee w sumie dali jakis tam disney:p )
 

yacek _b

New member
igoor1983 wszystko sie zgadza , tylko brak polsatów :???: a rodzinka też to ogląda i lipa :neutral:

a wiesz ostatnio szarpneli się na polsat HD , futbol , film , eskatv i kanał rosyjski
 

brodacz

Active member
Bez reklam
witam , meczylem sie z upc pol roku i wkoncu sie odwazylem i przeszedlem na n. oczywiscie koszta byly niemale bo trza bylo antene zamontowac, ale jak juz wszystko zostalo zainstalowane i od 1 marca jestem uzytkownikiem nki to powiem tak: jak ktos sie zastanawia niech wali w ciemno, bo to tak jakbyscie sie z commodore na atari przerzucili, wszystko , po prostu wszystko jest lepsze oprocz 2 rzeczy: brak nagrywania 2 kanalow jednoczesnie i brak history hd. jakos programow hd ogolnie jest bardzo porownywalna (czyli jak zwykle nie wszystko na kanale hd jest tak naprawde w hd) a do tego jest ich az 14 , a cena taka sama czyli 100 za miesiac, no a poza tym jeszcze radio internetowe- rewelacja, ogolnie jestem bardzo zadwolony, oczywiscie to jest tylko moje zdanie ale skoro nka za taka cene daje tak wiele to po co korzystac z marnego upc ktore tylko zdziera i wiele obiecuje a nie robi nic (chociaz nieee w sumie dali jakis tam disney:p )

Ciekawe czy będziesz się tak cieszył po 01.04..., ale wrócić zawsze możesz.
 

chelseaadam

New member
Brodacz, mówisz że od kwietnia w UPC pojawią się nowe dekodery. Czy jakby okazały się one lepsze od dotychczasowych to można będzie wymienić stary dekoder na nowy np. podczas podpisywania nowej umowy?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Brodacz, mówisz że od kwietnia w UPC pojawią się nowe dekodery. Czy jakby okazały się one lepsze od dotychczasowych to można będzie wymienić stary dekoder na nowy np. podczas podpisywania nowej umowy?

A czy teraz można było coś wymienić ? Nie liczyłbym na cud. Będą nowe dekodery ale nie ścigajcie mnie jeśli to nie będzie 01.04, a dopiero 30.04. Nie wszystko zależy od UPC.
 

szewol

New member
Bez reklam
Pies trącał dekodery. Od miesiąca mam Cisco i (jak na razie) spisuje się dobrze. Chodzi cicho, nagrywarka śmiga, nie zwiesza się. Może... kanały SD lekko dziwnie odbiera, ale ogólnie jest ok.

Ja tam Brodacza nie będą ścigał za opóźnienie w dekoderach. Ale na nowe kanały TV jeszcze przed świętami czekam ;)
 

piotrflo

New member
Pies trącał dekodery. Od miesiąca mam Cisco i (jak na razie) spisuje się dobrze. Chodzi cicho, nagrywarka śmiga, nie zwiesza się. Może... kanały SD lekko dziwnie odbiera, ale ogólnie jest ok.

Ja tam Brodacza nie będą ścigał za opóźnienie w dekoderach. Ale na nowe kanały TV jeszcze przed świętami czekam ;)

A co to znaczy, ze lekko dziwnie odbiera kanaly SD? Przeciez juz masz przez ten dekoder typowo cyfrowo sygnal puszczony. Chyba, ze nie bardzo rozumiem.
 

szewol

New member
Bez reklam
Jak by to powiedzieć.

Przed przejściem na dedkoer HD miałem tzw. dekoder standardowy. I mam wrażenie, że kanały SD przed dekoder standardowy były bardziej wyraziste niż przez dekoder Cisco. Widać to m.in. przy grafice komputerowej (np. przy napisać TVN24).
 

yacek _b

New member
Ludkowie moi , czy wy już zapomnieliście jak kolega brodacz zrobił wielu nadzieję na nowe kanały , nowe zmiany , ba zrobił nawet konkurs zgaduj-zgadula , co wtedy wyszło ? No nie dajcie się wkręcać , w UPC do końca nie można być pewny czy coś dadzą czy nie . Ostatnio dodane kanały , tez osobiście nie wierzyłem dopóki nie pokazały się na dekoderze i wam radzę też tak podchodzić .
Będą to OK . Nie będą , to nikt nie może UPC zarzucić że coś mówili bo nawet słówkiem o tym nie pisnęli.
 

piotrflo

New member
Jak by to powiedzieć.

Przed przejściem na dedkoer HD miałem tzw. dekoder standardowy. I mam wrażenie, że kanały SD przed dekoder standardowy były bardziej wyraziste niż przez dekoder Cisco. Widać to m.in. przy grafice komputerowej (np. przy napisać TVN24).

Pytam bo wlasnie zamierzam przejsc ze standardowego cyfrowego dekodera na HD w UPC jak tylko nowy TV lub stary z nowa matryca wroci z serwisu.
 
Do góry