HD w UPC

biopal123

New member
Abonenci UPC wkoncu doczekali sie nowego kanalu -UPC na zadanie kanal 12,zapewne to ten spuzniony szumnie zapowaiadany przez pania Patrycje Golos do konca 2009.Ale HIT!!!! .Narazie tylko w Warszawie moga sie nim cieszyc,szkoda wielka....ha ha.
 

Cygi1

New member
Witam, proszę pięknie o podpowiedź w kwestii następującej - mam neta 25 Mb w UPC, dwa kompy, stacjonarny i laptopik, na pierwszym XP, na drugim Vista. Stacjonarny podłączony przewodem do puszki UPC /czyli do ichniego rutera/, laptopik bezprzewodowo. Podpowiedzcie proszę, czy jest możliwość aby te 2 kompy się "widziały" - chciałbym móc swobodnie przerzucać obszerne "dane" z jednego do drugiego. Ciągłe latanie z penem mnie wkurza ;p Da się coś na to poradzić ? Jak się do tego zabrać ? Z góry dziękuję za podpowiedzi :)
 

anc

New member
Da się tak połączyć, by oba się widziały - sam tak mam skonfigurowane. Spróbuj tymczasowo wyłączyć firewall Windows w komputerze stacjonarnym, a następnie zrobić ping z laptopa (używając adresu IP komputera stacjonarnego). Jeśli to zadziała można spróbować połączyć się przez nazwę komputera i udziału. W razie konieczności napisz na PW, bo to raczej nie temat tego forum.
 

Dick45

New member
Witam, proszę pięknie o podpowiedź w kwestii następującej - mam neta 25 Mb w UPC, dwa kompy, stacjonarny i laptopik, na pierwszym XP, na drugim Vista. Stacjonarny podłączony przewodem do puszki UPC /czyli do ichniego rutera/, laptopik bezprzewodowo. Podpowiedzcie proszę, czy jest możliwość aby te 2 kompy się "widziały" - chciałbym móc swobodnie przerzucać obszerne "dane" z jednego do drugiego. Ciągłe latanie z penem mnie wkurza ;p Da się coś na to poradzić ? Jak się do tego zabrać ? Z góry dziękuję za podpowiedzi :)


Witam
Mam właśnie tak połączone sprzęty jak to opisałes oprócz tego do rutera podłączony kablem Panasonic V10.Wszysto widzi się bezproblemowo laptop z vistą stacjonarny z xp.Oczywiście pliki do przenoszenia muszą być udostępnione. W tv oglądam filmy z obu komputerów oraz z sieci bez najmniejszych problemów.
 

Dick45

New member
Dekoder Cisco

Witam
mam pytanie do użytkowników dekodera Cisco U mnie jest tak,ze najpierw muszę włączyć tv Panasonic V10 podłączony przez hdmi a dopiero potem dekoder odwrotnie nie działa.Trochę to dziwne.Gdy wyłączę sam tv to i tak żeby moc oglądać po ponownym włączeniu tv trzeba wyłączyć i włączyć dekoder wyłącznikiem sieciowym z tylu.
 

piotrflo

New member
Witam, proszę pięknie o podpowiedź w kwestii następującej - mam neta 25 Mb w UPC, dwa kompy, stacjonarny i laptopik, na pierwszym XP, na drugim Vista. Stacjonarny podłączony przewodem do puszki UPC /czyli do ichniego rutera/, laptopik bezprzewodowo. Podpowiedzcie proszę, czy jest możliwość aby te 2 kompy się "widziały" - chciałbym móc swobodnie przerzucać obszerne "dane" z jednego do drugiego. Ciągłe latanie z penem mnie wkurza ;p Da się coś na to poradzić ? Jak się do tego zabrać ? Z góry dziękuję za podpowiedzi :)

Czy masz od nich router bezprzewodowy czy sam sobie postawiles siec bezprzewodowa uzywajac jakiegos routera wlasnego?
 

Dick45

New member
Ruter z wifi z UPC nic z nim nie robię po podłączeniu nowego sprzętu cz to przez wifi czy kablem przypisuje mu od razu adres i widać go w viście w menu sieć a w xp w otoczeniu sieciowym.PDA (EtenX500) też łączy się bez problemu z siecią domową wystarczy uruchomić wifi.Synchronizuję go z kompem tylko przez sieć.Nie wiem dlaczego masz problemy z siecią domową może ruter trzeba wymienić.Ja mam Thomsona z UPC Dokupiłem do niego tylko antenę na kablu bo ruter jest schowany w szafce i na górze był słaby sygnał wifi.Teraz w całym mieszkaniu jest ok wszystkie kreski na zielono.
 
Witam
mam pytanie do użytkowników dekodera Cisco U mnie jest tak,ze najpierw muszę włączyć tv Panasonic V10 podłączony przez hdmi a dopiero potem dekoder odwrotnie nie działa.Trochę to dziwne.Gdy wyłączę sam tv to i tak żeby moc oglądać po ponownym włączeniu tv trzeba wyłączyć i włączyć dekoder wyłącznikiem sieciowym z tylu.

Ja mam dokladnie ten sam problem. Musze najpierw wlaczac TV i dopiero pozniej dekoder.
 

ryuuza

New member
a czy w tym CISCO idzie dzwiek DolbyDigital przez HDMI?

podlaczal ktos to do ampli? Bo dzis sie dowiedzialem ze ten Philipsa ma tak, ze cyfrowy dzwiek tylko przez optyka ale wtedy obraz przez EURO
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Będą wreszcie nowe kanały HD !!!

Mam już dość konkretną informację nt. nowych kanałów i daty ich wprowadzenia. Ponieważ jednak nie wszyscy moje posty traktują poważnie - aby nie "spamować", osoby zainteresowane co i jak proszę o maila. Odpiszę prywatnie.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Witam
mam pytanie do użytkowników dekodera Cisco U mnie jest tak,ze najpierw muszę włączyć tv Panasonic V10 podłączony przez hdmi a dopiero potem dekoder odwrotnie nie działa.Trochę to dziwne.Gdy wyłączę sam tv to i tak żeby moc oglądać po ponownym włączeniu tv trzeba wyłączyć i włączyć dekoder wyłącznikiem sieciowym z tylu.


Ten typ tak ma ale i tak wolę od Philipsa
ps. zmiana przewodu HDMI nic nie daje.
 
Do góry