Harman/Kardon HKTS 11 za duży subwoofer! czyli problem z żoną :)

ra74

New member
za jakiś miesiąc czasu i ja będę miał dylemat z głośnikami, nie mam problemu z WAF ale na nieszczęśnie sam widzę że zwykłe kolumny nie będą pasowały :(
Myślałem o kupnie czegoś pokroju hkts 11 i jak będzie źle to dam to małego pokoju do komputera. Dziś w MM oglądałem logitecha ten najwyższy model i kurde ale to ma dużego suba, a hkts ma chyba jeszcze większego. Nie bardzo widzę miejsce żeby go gdzieś zmieścić w dużym pokoju, w małym to może na szafie :joke
 

Bman

New member
Sam zastanawiam sie nad podobnym sprzetem
z uwagi na malo miejsca w pokoju (22m2):

pod uwage biore 2 zestawy:

HK 147 + dvd 27 + HKTS 11

ONKYO HT-S990

Szczegolnie interesuje mnie wasza opinia co do Onkyo bo o HK na tym forum pisalo sie i to duzo...

Zestaw uzywany prawie i wylacznie do kina.
Czy ONKYO ze swoim 7.1 i THX bedzie mial duza przewage?
 

Bman

New member
Martwi mnie tylko brak jakiegokolwiek wejscia HDMI w HT-S990.

Jak mowilem zestaw prawie wylacznie do kina...
Pozatym idac z biegiem czasu zestaw HK bedzie trudno rozszerzyc do 7.1.

Na sprzet mam do wydania 3 500 zl i nie wiem czy znajde cos innego
w podobnych "gabarytach"...
 

acomitam

New member
To ja jeszcze ponowię pytanie, głośniki będą zamontowane na ścianie na wysokości około 2m, ja będę siedział na wypoczynku zaraz pod ścianą. Głośniki na oryginalnych uchwytach będą skierowane na wprost, czyli dźwięk będzie nade mną. Czy tak to zostawić, czy od razu kupić uchwyty z możliwością regulacji poziom-pion i tu pytanie do blackninja lub kikiego czy macie takie coś na sklepie??
 

acomitam

New member
goostaf66jak tam remonty u ciebie, u mnie też się trochę przedłuża remont ale max we wtorek fachowcy wychodzą z domku i mógłbym kupować HKTSy. Czekam na opinię.

 

goostaff66

New member
no niestety jak to z remontami... właśnie dzisiaj kończą i wynoszą się ;)
Będe montował i sprawdzał sprzęt w sobotę (i to już jest ostateczny termin) bo dzisiaj wyjeżdżam do Rygi.
W sobote wieczór, max. niedziela po południu będzie raport z odsłuchu :eek:k:
Pozdrawiam
 

jaroslawp

New member
Dotarł do mnie zamówiony Onkyo 606 i HKTS11 (dzięki Blackninja za błyskawiczną realizację). Sub jest fatycznie wielki, no i jest mały problem z WAF :) Jakoś muszę to zamaskowć między meblami.
Nie miałem dotąd czasu podłączyć. Dziś lub jutro pospinam i potestuję. Satelitki HK mimo iż plastikowe, są solidnie wykonane i po prostu ładne.
A ampli... też ładny i dość ciężki. Zobaczymy jak to pohula.
 

jaroslawp

New member
Ok.
Napiszę coś tak na szybkiego.
Wrażenia laika:
Głośniki nie wiszą jeszcze w docelowych miejscach, bo: primo najpierw musi zawisnąć tv, żeby je dopasować, secundo muszę rowki w ścianie pod kable wykuć (Żona nie dopuszcza swobodnie zwisających przewodów).
Połączenie ampli i kolumn zgodnie z instrukcją bezproblemowe. W pudle z kolumnami są przewody 6m i 12m. Oznaczone kolorami, więc trudno się pomylić z podłączaniem do zacisków na tylnym panelu ampli.
Nie dane mi na razie było przeprowadzenie ustawienia automatycznego głośników - należy to zrobić w ciszy, a przy dwójce dzieci, to nierealne. Chyba jakiś urlop na to konto z pracy wezmę:).
Ustawiłem więc głośniki "organoleptycznie". I jestem zadowolony z tego dzieła. Wzmacniacz pozwala na dokładną regulację głośności poszczególnych kanałów dźwięku.
Ogólnie bardzo jestem zadowolony z zakupu.
Satelity, mimo że niewielkie, mają w sobie dość mocy by nagłośnić pomieszczenie ~4m×4m.
Sub daje potężną dawkę basów. Często oglądane filmy nabrały nowej przestrzeni. Wczoraj wieczorem zapodałem sobie LOTR. I usłyszałem dźwięki, które do tej pory były mi nieznane. Wrzaski orków otoczyły mnie. A dziecko się wytraszyło :twisted:, a przecież mówił tatuś, że to film dla dorosłych....

Wady:
1. Ampli cholernie się grzeje. Muszę usunąć tylną ściankę szafki, żeby jakieś przewietrzanie było.
2. innych na razie nie zauważyłem.
 
Ostatnia edycja:

acomitam

New member
Dzięki za opinie, czekam jeszcze na opinię goostaff66, ma podobny pokój do mojego:), ale szczerze mówiąc jaka by nie była i tak zamówię HKTSy:).

Szkoda że ampli się tak grzeje (miał wejść w szafkę). Teraz muszę jakoś to inaczej zaplanować.

I jeszcze jedno co mnie męczy HK 155 czy 255 do tych głośników, tym bardziej że nie będę w tym pokoju na pewno nic rozbudowywał.:roll:
 
Ostatnia edycja:

jaroslawp

New member
Ja wybrałem onkyo pod kątem przyszłego zakupu odtwarzacza BR.
Ampli jest wyposażony w dostępne obecnie dekodery dźwięku, zatem nie będę musiał kupować wypasionego odtwarzacza płyt. Wystarczy dobry, tani transport. Bd-live i inne gadżety są mi niepotrzebne. Zamierzam jedynie oglądać filmy.
 

acomitam

New member
HK 255 ma jakiś wentylator?? czy radiatory?? Bardzo sie grzeje?? Bo będzie w szafce i nad nim będzie jakieś 3 cm a za nim troszkę miejsca i ściana.
 

goostaff66

New member
acomitam - sorka, troche się naczekałeś ;), ale byłem za granicą...
mam juz podłączony sprzęt i trochę testowałem. Poniżej kilka uwag:
- świetna jakość wykonania - sprzęt po prostu wygląda super zwłaszcza z podstawkami (przy montażu trzeba bardzo uważać żeby ich nie porysować)
- bardzo proste podłączanie głośników do ampli - tak jak kolega wyżej wspominał przewody są wystarczająco długie i oznaczone kolorami (nie ma możliwości żeby się pomylić)
- sub jest dość duży ale tego się spodziewałem więc nie byłem zaskoczony
Teraz jeśli chodzi o brzmienie:
- tak jak się spodziewałem do stereo to te głośniki się za bardzo nie nadają. Oczywiście graja OK i jak na tą wielkość to i tak bardzo ładnie, ale: nie ma średnich tonów, nie ma głębi (słychać głównie górę i bas z suba), bez suba muzyka brzmi troche kartonowo. Porównuję to do mojego zestawu nr 1 czyli DALI, ale to jest inna półka. Radio brzmi lepiej ale stacje nadają z reguły "podbitą" muzykę.
Być może moje odczucia wynikają z tego że CD odtwarzałem na XBOXIE (w piątek kupuję Pioneera), ale nie wydaje mi się żeby to była aż taka róznica.
- ampli się troche grzeje, a w pewnym momencie, po dłuższej pracy zaczął mi "pierdzieć" transformator (tak mi się przynajmniej wydaje że to on). Blackninja czy to normalne?
- dźwięk przy DVD jest bajka! Bardzo miły dół (bez buczenia i dudnienia), dobra separacja wysokich. Testowałem na "Szeregowiec Ryan", "MATRIX", "Atak klonów" i efekty są bardziej niż zadowalające.
- przy SAT, ampli sam zmienia (przy włączpnej opcji auto) dźwięk dopasowując do nadawanego z satelity (Dolby).
Zauważyłem trzy dziwne sprawy:
- nie mogę ustawić 5 stereo - albo odtwarza 2 stereo albo 7! A ja przecież mam podłączone 5 głośników. Może trzeba zmostkować wejścia w ampli? Blackninja znasz problem?
- przy odtwarzaniu muzyki z CD (w XBOX), graja mi tylko dwa przody (niezależnie jaki surround ustawię) i nie mogę zmienić ustawień na 5 stereo czy 7 stereo
- przy podłączeniu ampli to TV po HDMI 1.3 i równoczesnym podłączeniu dekodera do TV po HDMI 1.0, coś się "gryzie". Dekoder mi wariuje i obraz robi się pokolorowany na różowo :). Jak odłącze dekoder i podłącze po componencie to wszystko wraca do normy.
Ale się rozpisałem :)
Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
- ampli się troche grzeje, a w pewnym momencie, po dłuższej pracy zaczął mi "pierdzieć" transformator (tak mi się przynajmniej wydaje że to on). Blackninja czy to normalne?
Podczas naszych testów na sklepie; ostre granie, filmy, włączony 12h/dobe nic takiego nie miało miejsca, a słuch wyczulony :)

nie mogę ustawić 5 stereo - albo odtwarza 2 stereo albo 7! A ja przecież mam podłączone 5 głośników. Może trzeba zmostkować wejścia w ampli? Blackninja znasz problem?
Tylne głośniki wykasowane? (none)

- przy odtwarzaniu muzyki z CD (w XBOX), graja mi tylko dwa przody (niezależnie jaki surround ustawię) i nie mogę zmienić ustawień na 5 stereo czy 7 stereo
W jakim formacie wychodzi dźwięk z xboxa?

- przy podłączeniu ampli to TV po HDMI 1.3 i równoczesnym podłączeniu dekodera do TV po HDMI 1.0, coś się "gryzie". Dekoder mi wariuje i obraz robi się pokolorowany na różowo :). Jak odłącze dekoder i podłącze po componencie to wszystko wraca do normy.
Może dekoder podłączyć do amplitunera?
To jakiś problem z tv.
 
Do góry