Harman/Kardon HKTS 11 za duży subwoofer! czyli problem z żoną :)

goostaff66

New member
acomitam

podłącz sobie tuner po hdmi do AVR-a
W Panasie jest funkcja (myślę że w Twoim też) AUTO, która ustawia automatycznie obraz (powiększa lub pomniejsza) w zależności od wyświetlania. Jeśli podłączysz tuner bezpośrednio do TV to po hdmi nie zadziała. Działa po EURO i componencie.

U mnie jest tak:
- tuner po hdmi do AVR
- Pionner po hdmi do AVR
- XBOX po hdmi do AVR
- AVR po hdmi do Panasa

pytanie do fachowców (kiki, blackninja):

do soboty miałem skonfigurowane głośniki ręcznie.
w sobotę postanowiłem pobawić się automatyczną konfiguracją i:
- czy głośność przy automatycznej konfiguracji powinna być ustalona wcześniej? przed konfiguracją miałem głos na ok. 30db
- po konfiguracji wydaje mi się, że amplli gra ciszej i muszę robić głośniej na kanałach, na których wcześniej (przed auto config) miałem mniej db

Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii czy to tylko moje wrażenie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Shagohad

New member
Bez reklam
Goostaff - w przypadku Onkyo 606 mialem podobnie. Po prostu tak zadzialala autokalibracja. Nie wiem czy jestem odosobnionym przypadkiem, ale wolalem samemu poustawiac. I dopiero teraz mam ok (jak na moj sluch).
 

acomitam

New member
No w końcu udało mi się uruchomić sprzęt. Co mogę powiedzieć - jak dla mnie REWELACJA !!! :eek:k:Z opisów użytkowników wiedziałem że ma grać fajnie, ale na prawdę te małe "piździawki" grają super. Wczoraj zdążyłem obejrzeć koncert Nelly Furtado w DTS i byłem pod dużym wrażeniem, teraz na tapecie parę filmów, tylko kiedy to obejrzę??? Brak czasu.

Tak więc jeśli ktoś szuka nie dużych kolumn, ładnie wyglądających i nieźle grających to POLECAM. U mnie dają sobie radę prawie na 30m2. :)

Pozdrawiam:)
 

acomitam

New member
Małe pytanko do fachowców. DVD działa bez problemu, radio też, polsat cyfrowy (tuner samsung HD) podłączony do amplitunera przez HDMI, głos w głośnikach mam ale brak obrazu, hdmi od ampli do tv mam podłączone pod hdmi2 w tv, jak to załączę to mam głos ale brak obrazu i jest napis Use HDMI OUT. Gdzie to ustawić??

Pozdraiwam
 

acomitam

New member
Witam.
Ponawiam swoje pytanko w sprawie podłączenia tunera sat. do tv.

Wszystko mi działa nie mogę tylko ustawić, żeby głośniki działały na cyfrowym polsacie.

Jak podłączę HDMI z tunera do ampli to mam tylko głos. Mogło by tak działać ale wtedy muszę włączyć TV przez Euro, wyciszyć go i przez hdmi mam głos. Troszkę nieporęcznie. Jest na to jakiś sposób???

I następna sprawa z cyklu czy ten sprzęt tak ma. Jeśli na Dvd zrobię pauzę lub będę przewijał to czasami po tych operacjach nic nie słychać w głośnikach, musze wyłączyć i włączyć amplituner i jest OK. Czy tak powinno być??
 
M

Marcel14

Guest
Proszę o pomoc z Audio h/k + Sharp

blackninja napisał:
Wiele takich zestawień poszło 255+29+HKTS11 i na razie wszyscy zadowoleni :) nie zaprzątaj sobie głowy kombinacjami.
Mam pytanie i proszę o pomoc
Kupiłem zestaw AVR 255 + HKTS 11do tego mam DVD Blu ray Sharp BD-HP 20S + TV Sharp Aquos
Parametry DVD poniżej
Konwersja do HDTV 1080pTak Dolby Digital AC-3Tak Digital Theater System DTSTak Inne systemy dźwiękuDolby® TrueHD Wyjście HDMITak HDMI - szczegółySygnał o pełnej rozdzielczości HD zgodny z sygnałem 1080p/24 Hz Wyjście HDTV (component) 3*RCA CinchTak Wyjście cyfrowe CoaxialTak Wyjście cyfrowe optyczneTak Wyjście Composite video RCA CinchTak Wyjście S-Video mini DINTak Wyjście audio 5 + 1 (6 x RCA Cinch)Tak Wszystkie filmy które posiadam są w blu ray w jakości DTS-HD Master Audio
Pomieszczenie 25m2 i chcę 100%- jakość kina domowego.
W jaki sposób najlepiej podłączyć ten zestaw aby osiągnąć 100% satysfakcji uwzględniając możliwości HD audio.
Wiele pisze się o DTS,DD, DPL, DPL II, DTS HD- ale co wybrać? jak podłączyć? jakimi przewodami (najlepiej)?
Bardzo proszę o odpowiedź, z góry dziękuję, a powiem jakie wrażenia.
Zapomniałem dodać że do tego jest jeszcze platforma cyfrowa Polsat.
 
Ostatnia edycja:

zibil79

Member
Witam, ostatnio również stałem się posiadaczem zestawu kolumn hkts 11 + onkyo 606 (jeszcze raz wielkie dzięki blackninja).Fakt sub jest ogromny ale o dziwo moja żona nie zwróciła w ogóle uwagi na jego rozmiar:). Co tu dużo pisać zestaw jest rewelacyjny, w grach i filmach sprawdza się super.
Jednak zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie po zrobieniu automatycznej konfiguracji amp ustawił mi głośniki na 6 ohm i 150 Hz. Ja ręcznie zmniejszyłem na 120 Hz a impedancja została na takim samym poziomie (możan jedynie zmienić na 4ohm). Z tego co wyczytałem w instrukcji te głośniki są 8 ohm-owe. Czy jak tak zostawie to nic się nie stanie głośnikom i ampowi?
Pozdrawiam
 

goostaff66

New member
a ja znalazłem jeden minus AVR255... strasznie denerwuje fakt, że przy każdej operacji pilotem trzeba go kierować na ampli!!! I to dokładnie na ampli. Jeśli mam pilota skierowanego na bok to już nie działa. A na dodatek kupiłem Logitecha Harmony ONE i zamiast raz nacisnąć i położyć go żeby sie wszystko powłączało, to muszę go trzymać skierowanego na AVR!!!
Czy to jest normalne?
 

dziubek123

New member
Witam
Mam pytanie, po jakim czasie wyłącza się Subwoofer w HKTS11, wyłączam ampli wieczorem i nie mogę się doczekać aż subwoofer się wyłączy, oczywiście nad ranem jest wyłączony.
 

Alf2

New member
u mnie niebieska dioda zaczyna swiecic na pomaranczowo po kilku minutach bezczynnosci i tak zostaje....
nie gasnie nigdy jesli o to pytasz...
 
Do góry