Harman/Kardon HKTS 11 za duży subwoofer! czyli problem z żoną :)

acomitam

New member
goostaff66, jery-- napiszcie na jakiej powierzchni macie ten sprzęt, jakie wrażenia, słuchaliście może jakiegoś koncerciku w dts, lub coś w stereo??? Jakie wrażenia???
pozdrawiam
 

goostaff66

New member
Blackninja - dzięki ;)

acomitam - właśnie dziś przyjechał sprzęt kurierem :D. Jeszcze nie podłączony.
jak się pobawię i potestuje to dam znać. Na szczęście mam porównanie z Yamahą i DALI.
 

jery--

New member
Bez reklam
Mój pokój ma 25m2 i Paradigmy nagłaśniają go bez problemu.
Z koncertów Jean Michael Jarre, rewelacyjne efekty przestrzenne !
Słuchałem trochę muzyki w DTS ale tu dużo zależy od konkretnej płyty. Niekture robią wrażenie a inne nie.
Stero słucham najczęściej w trybie 5ch stereo, lubię gdy muzyka wypełnia cały pokój. Tryb PURE DIRECT brzmi najlepiej ale w stereo nie działa wtedy sub i czasami brakuje basów (małe głośniki;)).

Ps. Jedyny dla mnie minus to czas oczekiwania, około miesiąca. W tansporcie uszkodzono maskownicę suba i wymiana trwała pół roku, w sklepie tłumaczyli się niedostępnością u dystrybutora.
 

goostaff66

New member
Pokój 25 m.

Może weźmiecie mnie za laika ale mam pytanie:
a) czy XBOX360, Pioneer DV410 lepiej podłączyć pod AVR255 i z AVR wyjść na TV (46" Panas Full HD) jednym przewodem hdmi (jeśli jest to możliwe), a jeśli tak to jakie są plusy? Fergusona raczej podepnę componentem niż hdmi.
b) czy podpiąć Audio tych urządzeń do AVR-a, a video do TV? I czy coś na tym zyskam czy strace?

Stary zestaw Yamahy mam podłączony w drugi sposób, ale 6 lat temu nie było (chyba) hdmi i możliwości podpięcia wszystkiego pod ampli.

Dzięki z góry za rady.
 

acomitam

New member
goostaff66 pomęczę cię troszkę, widzę że pokój masz podobny do mojego (metrażem), sprzęt kupiłeś taki jaki ja mam w planach za mniej więcej 2 tygodnie, więc opisuj wrażenia. H/K 255 + HKTS 11. :) No i pisałeś, że masz porównanie do innych głośników więc do dzieła :)


A może jest ktoś z forumowiczów którzy dłużej użytkują ten zestaw na podobnym metrażu (ok.28m2) i coś dodadzą od siebie, wiem że jak blackninja mówi że dobre to dobre ale... nie ma to jak posłuchać opinii użytkowników.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

goostaff66

New member
blackninja,

Czyli XBOX i DVD po HDMI do AVR-a i z AVR-a tylko hdmi do TV? Rozumiem że coaxial czy spdif są tylko do obrazu (i musiałbym podłączać osobno audio), a hdmi przesyła wszystko?

Aha i jeszcze jedno pytanie, czy warto mi robić kalibrację TV, a jesli tak to czy masz jakieś namiary w Bydgoszczy lub okolicach?
 

Boodzisz

New member
Witam. Koledzy mam dylemat ktore glosniczki wybrac . Mianowicie HkTS 11 czy Infinity Beta HCS. Glosniki potrzebne bedą glownie do audio i kina domowego sporadycznie do Xboxa. Zastanawialem sie nad kupnem zestawu kina domowego ale czytając na szczęscie lub niestety brne w coraz to drozszy sprzęt wychodząc z zalozenia ze jak kupowac to cos co posluzy kilka ładnych lat. Adiofilem nie jestem ale dostrzegam roznice jak próbuje mi ktos w markecie wcisnąc jakies badziewie mowiac ze bede bardzo zadowolony. Lubie muzyczke w zasadzie kazdą ,no moze z przewagą czarnych rytmów.
Warunki ktore prezentuje pokoj w ktorym beda staly glosniki:
3,20x4,80m (niestety na tej wezszej czesci) Glosniczki wyselekcjonowalem niewielkich gabarytów poniewaz nie ma mozliwosci zakupu tzw. podlogowych. Musze kombinowac na regale i czesc powiesic na scianie.

To jest pierwszy dylemat, a kolejny to oczywiscie jaki ampli? i dvd?
Budżet to max 4000zł . Wiem wiem ,mało. Ale tak kombinuje ze jak kupie dobre glosniki to pozostaly sprzet moze byc z ciut nizszej pólki. Przypominam, pokoj ma 12m2. Wiec nie potzrebuje mocy (tym badziej ze mam upierdliwych sasiadów)

Jeszcze jedno. Znacie moze JBL CS 680BK??Jak to gra??
 

armi

New member
Bez reklam
jak planujesz słuchać na tym też muzyki to Infinity Beta HCS będą lepsze wg mnie.
ampli H/K avr 255
dvd 400 - pioneer / lub jakiś H/K
 

goostaff66

New member
acomitam
sorka ale musisz poczekać do końca przyszłego tygodnia. Właśnie zacząłem remont tego pokoju (kable w ściany, TV na ścianę itp.). Majstry mówią że skończą w przyszły piątek. W sobotę (przyszłą) będe podłączał i testował całość więc napewno podzielę się wrażeniami.
Myślę, że moja opinia może być przydatna nie tylko dlatego że mam porównanie z Yamahą i DALI, ale też dlatego że jestem muzykiem i "słyszę dźwięki" ;).
 

Boodzisz

New member
Tak ,napewno bede uzywal zestawu do muzyki, ale moj budzet to 4000 a avr 255 to chyba 2500zl sam kosztuje?? Czy oplaca sie poczekac i kupic wlasnie ten ampli??Tv mam full hd , czy ma to jakies znaczenie, bo ten ampli z tego co wiem odtworzy obraz 1080p. Nie ukrywam ze hkts 11 bardziej gabarytowo mi pasuje, al dzis posluchalem chwile Hkts 7 w jednym z marketow i nie zucily mnie na kolana powiem szczerze.
 

asoz

New member
Wiesz, nie należy się spodziewadź niewiadomo czego od głośników za 1500pln.
Więc może warto kupić np. AVR 155 i więcej kasy zainwestować w jakieś większe kolumny. To chyba powinno zagrać lepiej.

PS Też jestem muzykiem :D
 

Boodzisz

New member
ja nie jestem muzykiem. Apropos duzych glosnikow, jak pisalem wczesniej u mnie nie wchodzą w rachubę. Nie mam gdzie postawic. Poza tym pokój ma 12m2 , wiec potrzebuje raczej dźwieku niz mocy. Czy to jest jedyny złoty srodek jak chodzi o kolumny tych gabarytow czy sa jakies jeszcze podbone zestawy godne uwagi?? A ampli avr 255 korci mnie ale czy bede w stanie wykorzystac jego mozliwosci??
 

radzique

New member
ano ;), i co ważne, są dostępne czarne co w moim wypadku było bardzo ważne.

Teraz jeszcze muszę znaleźć ampli do tych infinity bo jade na pożyczonym sony.
Co byś Blackninja polecił w cenie do 1200-1300 ?
Myślełem o czymś z dekoderami hd, ale w tej cenie łapie się tylko nowy soniak 820 i może czasem yamaha 663. Czy one zagrają lepiej z Infinity niż avr147 ? Ten zestaw ma chyba dobrą synergię bo jest często łączony.
 
Do góry