Harman Kardon HK 990

xgutti

New member
Bez reklam
Pięknie też na nim wypadają na nim lokale, po przesiadce na inne kolumny rzucają się braki w tym paśmie, kobiece wokale już tak nie błyszczą i wiele tracą na wybrzmieniu.

Oj to fakt, wokal czy to męski czy kobiecy brzmi wyjątkowo. Wczoraj słuchałem Cohena a żona później Amy Winehouse i zabrzmiało świetnie. Wokal był przejrzysty i mega czysty oraz było czuć specyfikę ich głosów. Nie wiem czy to bardziej zasługa HK czy LS 80. Dziwię się tylko że seria LS w naszym kraju absurdu i głupoty nie zdobyła uznania na jakie zasługuje.
 
Ostatnia edycja:

eddielublin

New member
. Dziwię się tylko że seria LS w naszym kraju absurdu i głupoty nie zdobyła uznania na jakie zasługuje.
Twierdzenie, że nasz kraj jest krajem absurdu i głupoty z powodu braku uznania dla JBL LS jest zbyt daleko posuniętym wnioskiem. Może po prostu ludziom nie odpowiada sposób prezentacji dźwięku przez JBL i wybierają inne "lepsze".
PS serii LS nie słuchałem
 

xgutti

New member
Bez reklam
Twierdzenie, że nasz kraj jest krajem absurdu i głupoty z powodu braku uznania dla JBL LS jest zbyt daleko posuniętym wnioskiem. Może po prostu ludziom nie odpowiada sposób prezentacji dźwięku przez JBL i wybierają inne "lepsze".
Nie twierdzę że nasz kraj jest krainą absurdu i głupoty za sprawą JBL :) (taki pogląd uznać by trzeba za herezje) :) tylko ogólnie za sprawą tego co się w nim od wielu lat wyprawia.
A co znaczy " lepsze " na jakiej podstawie można uznać że dana kolumna głośnikowa jest lepsza, skoro dla jednego basy w niej będą dynamiczne i wygładzone, a dla drugiego zbyt płytkie i wolne. Słuch każdego z nas jest subiektywny a do tego mamy osobiste preferencje brzmieniowe i gusta. A może uznajemy coś za "lepsze" za sprawą marketingu producentów, którzy robią wszystko, by zainteresować nas swoją ofertą, więc wymyślają albo nowe technologie, albo nowe treści reklamowe które są często niepotwierdzonymi sloganami. A może po prostu uznajemy coś za "lepsze" za sprawą poglądów samozwańczych "super-znawców", chcących stworzyć wokół siebie otoczkę mistrza. Ogromne jest tu pole do wszelkiego rodzaju nadużyć od manipulacji po niekompetencje jak i zachowania stadne, snobizm, uprzedzenia a kończąc na ludzkiej naiwności. Nie ustalono bowiem pewnych i uniwersalnych zasad oceniania jakości sprzętu.
 
Ostatnia edycja:

eddielublin

New member
Nie twierdzę że nasz kraj jest krainą absurdu i głupoty za sprawą JBL :) (taki pogląd uznać by trzeba za herezje) :) tylko ogólnie za sprawą tego co się w nim od wielu lat wyprawia.
A co znaczy " lepsze "
no jak tak to zgadzam się w 100%, lepsze celowo wziąłem w cudzysłów, bo jak napisałeś ta lepszość jest niejako pochodną preferencji słuchacza albo co gorsze mechanizmów które opisałeś. Ale to w końcu lenistwo i snobizm są motorami postępu...
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Oj to fakt, wokal czy to męski czy kobiecy brzmi wyjątkowo. Wczoraj słuchałem Cohena a żona później Amy Winehouse i zabrzmiało świetnie. Wokal był przejrzysty i mega czysty oraz było czuć specyfikę ich głosów. Nie wiem czy to bardziej zasługa HK czy LS 80. Dziwię się tylko że seria LS w naszym kraju absurdu i głupoty nie zdobyła uznania na jakie zasługuje.
To zasługa compresion driver :) w LS.
 

dzik87

New member
Pisałem dziś do kilku firm w sprawie 990. Dowiedziaem się, że już tego nie produkują.

Ciekawe, czy szykują coś nowego...
 

xgutti

New member
Bez reklam
Ciekawe, czy szykują coś nowego...
Myślę że godnego następcy HK 990 długo nie będzie, tak samo jak nie ma godnego następcy AVR 760. Harman Kardon poszedł teraz w produkcję uniwersalnych plastikowych zestawów kina domowego, kończąc tym samym erę masywnych klocków ważących po 20kg.
 
Ostatnia edycja:
P

PlayStation

Guest
Xgutti.

Zgadza się.
Brak następcy HK 990 w katalogu Harmana :sad:

Jest jeszcze jego brat bliźniak :D Markuś
 

xgutti

New member
Bez reklam
Harman Kardon z tego co obserwuję postawił obecnie na produkcję plastikowych designerskich systemów audio, wybrał półkę na której jest mniejsza konkurencja i można dobrze zarobić. Nie widzi sensu aby ścigać się w wypuszczaniu co rok nowych modeli tych samych urządzeń jak choćby dla przykładu robi to Marantz który co rok wypuszcza nowe modele które dla potrzeb marketingowych delikatnie różnią się jedynie specyfikacją techniczną. np. SR 7005, 7007, 7008, 7009. Gdy kupowałem AVR 760 konkurencją był SR 7005, minęło 3 lata i mamy 3 nowe modele wywodzące się z prostej linii genealogicznej od SR 7005. Wielkim koncernom tak jak i politykom chodzi o zyski a nie o nas, nikt nie produkuje sprzętu hi-fi charytatywnie więc firmy wybierają różne drogi by nas do siebie przekonać, jedni w krótkich odstępach czasu wypuszczają nowe praktycznie niczym nie różniące się modele a inni zaczynają produkcje plastików :)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
No tak, ale od czasu avr760 to już trochę czasu minęło i już dawno nie jest dostępny. Szkoda, że Harman wypuszcza nowe modele tylko w niższych seriach. Najwyższy to avr370 (były kolejno 360/365/370) Myślę, że firmy głównie utrzymują się ze sprzedaży tańszych modeli ze średniej półki i na tym się skupił Harman.
 
I oczywiście zarabiają na rynkach korporacyjnych. Np 90% kin na świecie posiada głośniki jbl. Nawet u mnie w laboratorium głośniki systemu ochrony sa jbl :). Dodatkowo zarabia na markach typu Mark Levinson której tez jet przecież właścicielem jak i jbl. Do tego dojdą akg i multum innych podmarek.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

xgutti

New member
Bez reklam
I oczywiście zarabiają na rynkach korporacyjnych. Np 90% kin na świecie posiada głośniki jbl. Nawet u mnie w laboratorium głośniki systemu ochrony sa jbl :). Dodatkowo zarabia na markach typu Mark Levinson której tez jet przecież właścicielem jak i jbl. Do tego dojdą akg i multum innych podmarek.
Jako ciekawostka Harman Kardon w roku 1958 stworzyło jako pierwsze na świecie odbiornik stereofoniczny. Nazwa firmy JBL nawiązuje do pierwszych liter nazwiska jej założyciela Jamesa Bullough Lansinga, który udźwiękowił pierwszy film w historii kina. :)
 
P

PlayStation

Guest
Dla mnie jedne z najpiękniejszych kolumn JBL.....seria " Tik "
Pamiętacie ?
Kolumny podstawkowe, prezentowały się obłędnie szczególnie z maskownicami :-D
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pamiętamy, bardzo fajne:

bild
 
P

PlayStation

Guest
:shock:........ toż to mój mój HC Room, czyli pokój gracza.
U mnie konfiguracja 2.1 " Oczywiście bez :hihi: centralnego "
Na moich kolumnach zamiast czapek....... miśki

U mnie w okresie świątecznym choinka ląduje na :hihi: subwooferze.
Polecam... klimat jest ;)
 
P

PlayStation

Guest
Ja miałem kolumny.
Subwoofera nie miałem, ale słuchałem :wink:
Nie pamiętam, czy subwoofer był w pudełku :-(

Jak zobaczyłem zdjęcie pokoju, to mi się przypomniały stare czasy :)
Pierwsze kino, pierwsze stereo ech... i tak już wszystkiego nie pamiętam..tyle lat mięło.
 
Do góry