Gran Turismo 5

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Faktycznie drogo zwłaszcza na polskie warunki ale coś za coś, ja tam jeszcze poszukam po sieci i może znajdę jakąś przejściówkę, bo z tej kiery pod x1 i ps2 jestem mega zadowolony (mad catz 2mx) i fajnie było by na niej pograć w gt5.
 

premek111

Active member
Bez reklam
ostatnie info dotyczace uszkodzen w GT5 pochodzace z IGN
``Now, for starters, there's going to be deformation damage -- scratches and stuff -- for all normal cars, but race cars are going to take hits hard in a way that will cause doors and side panels to tear completely off.``czyli wszystkie normalne samochody maja miec uszkodzenia(deformacje itp) a wyscigowe powazne uszkodzenia,odpadajace drzwi ...
``Now, even though the Subaru looked like death and the Benz/Ferrari looked scratched up, all three drove like crap after the accidents. Whereas I could fly around in the rides beforehand, now I felt tension in the wheel when I'd be driving down a straightaway and cornering was tougher than ever. `` uszkodzenia beda miec powazny wplyw na model jazdy ..
http://ie.ps3.ign.com/articles/102/1028707p1.html
 

wasylhh

New member
Bez reklam
drosophilia napisał:
grafika masakra, ocieramy sie Panowie o real

Przeciez to rendery sa. Gra tak naprawde nie bedzie tak wygladac. Pelna wersja GT5 graficznie nie bedzie sie roznic id GT5 prologue....wiec nie ma sie co podniecac renderami.
 

asoz

New member
Kapral_Hicks napisał:
asoz prologe miał trasy od gthd i rodem z ps2, londyn był chyba jedyną nowością, do reszty dodali jedynie 3d kibiców i kwiatki. Natomiast zobacz sobie filmiki nagrane hd kamerą z tgs'u, widać kolosalną różnice i nie ma co tu się dziwić w końcu od premiery prologa wydaje się że minęły wieki. Teraz w końcu podali oficjalną datę premiery, 6 miesięcy minie szybko więc spokojna rozczochrana. Ja mam na uwadze że przy produkcji gt4 Polyphony nie miało konkurencji, teraz to co innego wiec liczę, a w zasadzie jestem pewien że będzie to najlepsza część gt.


To wszystko prawda, tylko co to zmienia? Zobacz jak wygląda GT5 Prologue na zdjęciach, a odpal go na swoim sprzęcie i porównaj. Jeśli liczycie, że GT5 będzie wyglądał tak jak na pokazanych tu ostatnio fotkach, to sądzę, że się zdziwicie.
 

mataman

New member
Bez reklam
Ogr napisał:
Kurka wpisując ta nazwę na allegro wyświetla się kilku producentów chodzi o logitech ?


Tak chodzi o logitecha. Ale moim zdaniem driving force pro zupełnie wystarczy. 900 stopni obrotu, force feedback, dzwignia zmiany biegów. No i w dobrej cenie mozna dostać.

A co do kółka działającego na ps3 i x360 to poza tym fanatec 911 turbo chyba innej nie ma z FF. Bez FF nie ma sensu kupować
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
drosophilia napisał:
grafika masakra, ocieramy sie Panowie o real
Oj kolego, jakbyś nie znał sztuczek Polyphony...

Tak jak ktoś napisał wcześniej to są rendery pozbawione m.in aliasingu. Grafika będzie taka jak w GT5 Prologue, a tam gwarantuje poziom graficzny baaardzo odbiega od tych zdjęć.

PS: Drosophilia, Ogr zagrajcie sobie w GT5 Prologue, to się trochę rozczarujecie co do grafy.
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
To wszystko prawda, tylko co to zmienia? Zobacz jak wygląda GT5 Prologue na zdjęciach, a odpal go na swoim sprzęcie i porównaj. Jeśli liczycie, że GT5 będzie wyglądał tak jak na pokazanych tu ostatnio fotkach, to sądzę, że się zdziwicie.
:D rendery ?, filmik z tg'su nagrany kamerą HD też był zmanipulowany klatka po klatce:rolleyes:. Pamiętam jak za czasu gt3, pokazałem szwagrowi co miał ps1 powtórkę to mówił żebym mu nie puszczał filmików bo to render i chciał zobaczyć prawdziwą grę.

w GT5 Prologue, to się trochę rozczarujecie co do grafy.
Ja się nie rozczarowałem, choć fakt faktem te lokacje z gt hd odbiegają od "tokyo" z tgsu, widać jak niesamowite postępy poczynili :D

Swoja drogą odpaliłem po moim ostatnim komencie już zakurzone GT3 z ciekawości pierwszy raz na kierce to wciągnęło mnie do tej godziny. Niesamowite wrażenia aż nie liczyłem że tak mnie wciągnie kiedykolwiek jeszcze jakaś gra, w sumie już myślałem że ostatnimi czasy gry jako takie mi się znudziły. Kierownica + gran turismo = mega zabawa, nawet nie wiedziałem jak dużo mnie omijało grając kiedyś na padzie, no mistrzostwo. Przecież jak wyjdzie gt5 to każda inna gra przestanie dla mnie istnieć. Panowie z polyphony wydając gt5 sprawią ze znów wywindują sprzedaż play'a na szczyty, pamiętam jak za czasu ps2 przed tym tytułem mizernie sprzedaż szła i zmieniło się wszystko po premierze tej gry. A jeszcze god of war 3 hohoho, nieźle nieźle
 
Ostatnia edycja:

debeef

New member
Bez reklam
Daj już spokój Carbon, będzie jaki będzie i tak jak wyjdzie ludzie rzucą się jak na ciepłe bułeczki i ja zamierzam grać, a nie patrzeć na ząbki.
 

Peek

New member
Bez reklam
debeef napisał:
Daj już spokój Carbon, będzie jaki będzie i tak jak wyjdzie ludzie rzucą się jak na ciepłe bułeczki i ja zamierzam grać, a nie patrzeć na ząbki.
Jestem ciekaw jak chcesz grać nie patrząć na ząbki:confused: Ja najprawdopodobniej nie kupie, bo przynam szczerze że GT5 Prlogue mi się nie podobał a sądze, że i graficznie i grywalnie ta gra niewiele się zmieni. Antyaliasingu na prologu nie ma, tesktury trawy są lepsze w Shifcie:confused: .

Sam zachwycałem się GT1 na PSX, ale niestety moim zdaniem GT5 (przynajmniej prologue) to grywalnościowa porażka.
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Peek napisał:
Oj kolego, jakbyś nie znał sztuczek Polyphony...

Tak jak ktoś napisał wcześniej to są rendery pozbawione m.in aliasingu. Grafika będzie taka jak w GT5 Prologue, a tam gwarantuje poziom graficzny baaardzo odbiega od tych zdjęć.

PS: Drosophilia, Ogr zagrajcie sobie w GT5 Prologue, to się trochę rozczarujecie co do grafy.
Widziałem i powiem ze to i tak dużo lepsze jak nowa Forza ,niestety :( Mowa o grafie oczywiście !!!
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
AA to standard w retuszu więc niech ci będzie że jest dodany, tak czy inaczej na podstawie tych zdjęć które ja dodałem nie da się ocenić jakości AA bo oryginał był 1080, nawet jak by nie było AA to po takim zmniejszeniu nie będzie raził aliasing. Co do samego aa w grach to przecież wiadome że tą rzecz nie ma co porównywać z PCtami, większość gier na ps3 nie ma aa, na xboxie większość znowu ma tylko aa2 (czyli tyle co nic) czasem 4. Jak ktoś chce grać z głową w monitorze/tv i widzieć AA24/Q16 to niech sobie gra tylko na kompie i po problemie.
Odnośnie jeszcze gt5 to widzę że dużo sceptycznych głosów się pojawia, przypomnę że przy okazji gthd mówiono że ps3 nie wyświetli więcej niż 1 taki wymodelowany samochód, później przy okazji prologa były narzekania na trasy zaczerpnięte z gthd, teraz na AA.. więcej wiary w polyphony:D
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
11jqbo9.jpg


mn1d34.jpg



clipboard06o.jpg



Zdjęcia pochodzą z gry właściwej w prologa, nawet zadbano o taki detal jak napis na reflektorze:cool:, faktycznie grafika i aa nie pozwalają grać w ta grę, jak oni mogli tak się postarać co nie ?
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Ludzie którzy narzekają na grafikę w GT5 Prologue BREDZĄ, albo też w niego w ogóle nie grali i sugerują się jakimiś kalumniami na tą grę publikowanymi na forach zazdrosnych fanbojów Xbox'a.

Mam Prologue od prawie roku i TA GRA DOKŁADNIE TAK WYGLĄDA na żywca. Od dawna nazywam ją na tym forum najbardziej zaawansowaną technologicznie grą na świecie (do 16 TAKICH aut na torze realtime online i offline, audio nieskompresowane LPCM 7.1, FULL HD 1080p i stałe 60 fps, jedyna gra na
świecie gdzie zastosowano cieniowanie raytracing realtime).

Gra GT5 Prologue działa w 2 rozdziałkach 1080p i w 2 framerate'ach:
1) w trakcie wyścigu: 1280x1080p - 60fps
2) w trakcie powtórek: 1440x1080p z "depth of field" - 30 fps

Jezeli ktoś widzi "ząbki" w GT5 Prologue to radzę wyregulować odbiornik LCD :rolleyes: Skoro ja ich nie widzę na swoich 92" 720p to wy na swoich 32-46'' 1080p tym bardziej nie powiniście (po odpowiedniej kalibracji waszych LCD). Także, Peek radzę Ci ustawić wreszcie ten swój TV. ;-) Żal grać na wynaturzonych kolorach, glupio podpitej ostrości i gryzącym oczy kontraście w trybach "GAME" "Dynamic" np. na telewizorach Samsung, albo na monitorach komputerowych ktore próbują udawać telewizory HD.

Framerate test z GT5 Prologue (12 aut w wyścigu; dobrze widać jak framerate wskakuje z 30 fps na 60 fps zaraz jak zaczyna się wyścig): http://www.youtube.com/watch?v=kQGlbGaQd5g Jak widać 60fps nawet nie drgnie w dół w GT5 Prologue, co powinno dać do myślenia niektórym developerom ktorzy zabierają się za robienie gier na PS3 (vide Bayonetta, GTA4 i inne "multiplatformy"). Programiwanie na 6 rdzeniach archirektury równoległej wymaga kunsztu, ale też pozwala robic takie perełki graficzne jak seria Uncharted, MGS4, Heavenly Sword, Killzone 2 czy GT5 Prologue).

Można narzekać na słabą fizykę w GT5 Prologue, ale na grafike NAPRAWDĘ nic nie wypada narzekać. Wręcz przeciownie. Zatsanawiam się ile trzeba screen'ów i filmików na Youtube opublikować, żeby ludziska uwierzyli, że TA GRA TAK WYGLĄDA W REALU i kropka.
 
Ostatnia edycja:
Do góry