Gran Turismo 5

Carbon_

New member
Bez reklam
Kapral_Hicks, nawiązanie do AA było odpowiedzią na najnowsze screeny z GT5, które według Ciebie pochodzą bezpośrednie gry, podczas gdy oczywistym jest, że w samej grze taki antyaliasing jest nie osiągalny.

Grafika będzie mocną stroną GT5, co do tego nie ma wątpliwości. Natomiast fizyka i AI (chociażby jeżdżące po sznurku samochody nie próbujące ominąć przeszkody na trasie) jak na razie nie zachwycają.

BTW. Wstawiaj mniejsze foty, albo rób to umiejętnie, bo rozwalasz całą stronę.
 

premek111

Active member
Bez reklam
Cała seria GT charakteryzuje sie tym,ze filmiki i replaye sa znacznie lepszej jakosci niz faktyczny obraz gry,tym razem bedzie to samo.Mimo tego i tak ją wszyscy kupimy.A porównania do innych gier nie maja sensu(moim skromnym zdaniem)
pozdrawiam
 
S

spy

Guest
Bambolo82 napisał:
[cut]
jedyna gra na
świecie gdzie zastosowano cieniowanie raytracing realtime).

Zapomniales dodac, ze tylko w scenie z mechanikami przed wyscigiem.
Na ray-tracing w wyscigu troche jeszcze poczekamy...
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Cała seria GT charakteryzuje sie tym,ze filmiki i replaye sa znacznie lepszej jakosci niz faktyczny obraz gry,tym razem bedzie to samo
grałem wczoraj w gt3 i przy replayach można zmieniać kamerę na tą zaa samochodu, widać ze nie jest nic przekombinowane. Na temat gt 1 i gt2 się nie wypowiem bo nie grałem w te gry dużo, możliwe że tam takie zabiegi były ale to było ps1.
 

debeef

New member
Bez reklam
Przypomniałeś mi GT 1 gdzie po zdobyciu 100% można było zagrać w podwyższonej rozdziałce na nocnych trasach...przez godzinę szukałem szczeny:)...przed oblookaniem GT 5 będą ją musiał mocno przykleić.:D
 

asoz

New member
Bambo, bredzisz to akurat Ty. Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy tym,
co pokazuje nam Polyphony a tym, co dostajemy w grze,
to radzę iść do okulisty, i to szybko.

gt5_prologue_new_racing.jpg


88052_1.jpg


Jeśli ktoś piszę, że ocieramy się o real, to niech włączy GT5 Prologue
albo popatrzy na obrazek nr. 2, i to powtórzy. Jest ładnie, ale nie odbiega to
aż tak od innych gier, a do ideału jeszcze daleko.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
asoz Pierwsze zdjęcie jest nie z tej planszy więc co to wogóle za porównanie do toru który jako jedyny został od podstaw zrobiony dla gtp;). Swoja drogą na tej fotce zastosowany filter rozmycia który nawet przy powtórkach w gt3 jest, co tu dziwnego. Efekt jest taki ze pół widoku jest rozmazany i może to wyglądać jak real. Pytam natomiast, czy widziałeś filmik z tgsu nagrany HD kamerą, widać żę grafika jest faktycznie wypas (mówie o tej toru). Jeśli nie podważysz autentyczności tamtych filmików to twoje argumenty ze zdjęciami jeszcze rodem z gtgh.ps2 są prze zemnie wyśmiane.

Tu już mam natomiast moje własne porównanie, profesjonalne jak zawsze rzecz jasna i niektórzy mogą doznać szoku gdy uzmysłowią sobie że grafika na xboxie 1 miała często więcej detali auta ;)

800na600.jpg



A tu link do większej rozdziałki jakby co.
http://img188.imageshack.us/img188/9406/forza3111.jpg

Chciałem jeszcze porobić porównianie z hot pursuit 2 na ps2 ale emulator coś się wysypał. Macie wszyscy racje, gran turismo z takim poziomem detali nie będzie mogło sie równać z ta grą ;)
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Bambo grałem zarówno na Samsungu jak i na Sony i zapewniam Cię, że ząbki były.

I nie czaruj, że gra wygląda dokładnie tak samo jak na renderach, bo każdy średnio zorientowany gość wie, że osiągnięcie takiego AA nie jest możliwe. Na swoich 92" zabków nie widzisz, bo przez rozmiar masz o wiele większą plamkę, czyli mniej dokładny obraz, a swój TV mam ustawiony idealnie, więc tutaj nie ma co się czepiać.

Rzeczywiście grafika stoi na bardzo wysokim poziomie, ale nie ma co tutaj gloryfikować jak zaślepiony Bambo, ta gra, tak jak killzone 2, nie będzie wyglądać jak na renderach, bo nie tlyko Polyphony, ale także inni wydawcy stosują takie sztuczki, żeby kupić ich gre.

Pozdrawiam
 

debeef

New member
Bez reklam
Patrząc na to w ten sposób, że wszyscy używają tych samych sztuczek...każda gra byłaby z grafą na tym samym poziomie, a tak na pewno nie jest.
 

Bambolo82

Banned
Asoz, jasne że widze różnicę na tych 2 obrazkach. Oba pokazują 2 różne trasy, które RZECZYWIŚCIE TAK WYGLĄDAJĄ JAK NA TYCH OBRAZKACH W REALU. Zarówno trasa Londyńska jak i tor Suzuka są w Prologue.

Po drugie, obrazek drugi jest mniej efektowny, ale pamietaj że nie jest tak że w GT5 Prologue widac zawsze tylko jeden pojazd na ekranie (jest ich nawet 16) i to do tego w mało efektownym kolorze bialy-nie metalik.

GT5 Prologue wyglada dokładnie na zywo tak jak TE OBA OBRAZKI!!!!

Z takimi manipaluacjami to się możesz schowac, albo najlepiej przenieść na jakieś hardcore forum fanow Xbox'a, gdzie jest sporo takich zagrywek i będą bić Ci brawo.

Radze kupić PS3 i GT5 Prologue (40 zł na allegro) i samemu się przekonać, bo tak dalej będziesz bredził.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Zamiast krytykować zdjęcia z innych torów to dajcie ten z replay'a w Londynie , tak będzie rzetelnie. A z tymi ząbkami to proszę, ja wiem ze teraz moda na granie metr od 42 cali, ale jak ktoś gra z głową w tv przy ustawieniach dynamicznych, zwłaszcza na full HD z max ostrości to niech się nie dziwi. W czasie quake1 był alliasing, tutaj to tylko przeszkadza PCtowym wyjadaczom, np żaden z moich znajomych nie narzeka na to gdy gra na ps3 ani ja, a większość uważa mnie za narzekającego na wszystko, co dopiero wy, wszędzie znajdziecie problem. Wypowiedzcie się na temat filmu z gts'u bo level tam zaprezentowany wygląda dużo lepiej niż "Londyn", co mu zarzucicie że klatka po klatce był retuszowany ;)

Fota z gt którą tu wrzuciłem była ściągnięta hdstriperem przez gamerswire, nie od polyphony cwaniaki.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Jasne Peek, i pewnie jak graleś w "swoje" GT5 Prologue to zawsze widziałeś na ekranie tylko jeden bialy samochód na tle niebieskiego nieba i nudnego pastwiska wokół toru Suzuka, a tor w Londynie to prerender... Bu Hah hahahahahaha :fool:

Peek, czy ty w ogóle właczyłeś ta grę?!?!?!?

Ludzie, nie róbcie z siebie idiotów. Przecież na youtube od 2 lat są setki filmików z GT5 Prologue, setki replay'i, setki filmików z wyścigów, w tym z trasy Londyńskiej i KAŻDY WIDZI ŻE TAK WYGLĄDA TA GRA!!!!

Jeszcze jak ktoś słucha opowieści zgredów w stylu "nie grałem ale i tak GT5 Prologue to demo" to faktycznie uwierzy że jest tam jeden prosty tor i jeden bialy samochodzik na tle białej chmurki, ktora robi za pobocze toru.

Bu ha hah ahhaaa :fool:
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Lista kluczowych elementów Gran Turismo 5:
  • Samochody
- Ponad 950 pojazdów
  • Trasy
- Ponad 20 lokacji
- Ponad 70 wariacji
  • Fizyka
- Nowe doznania fizyczne w grze
- Wywracanie samochodów
- Zniszczenia
- Przesuwalne obiekty na trasie
- Najnowsze pojazdy hybrydowe i elektryczne
  • Tryb arcade
- Singleplayer
- Split Screen dla 2 graczy
  • Tryb GT
- Mapa Świata
- Mój Garaż
- Dealer Samochodowy
- Sklep z Tuningiem
- tryb Championship Race
- Licencje
  • Online
- Otwarte lobby
- Głosowy / tekstowy chat
- Prywatne pokoje
- Album zdjęciowy online
- Album replayów online
- Export replayów na YouTube
  • Tryb foto
- Fotka w trakcie jazdy
- Fotka w trybie statecznym
  • Gran Turismo TV
- Ulepszony interface
- Eksport wideo na PSP
- Pobieranie w tle

Pojazdy hybrydowe i elektroniczne, nieźle nieźle:D
 

asoz

New member
Bambo, kto tu z siebie robi idiotę ? I to już od bardzo dawna.
Mam PS3, mam GT5 Prologue, do tego Pioneer'a KURO.
Jeśli twierdzisz, że trasa w Londynie i Ferrari 599 wygląda tak,
jak na tym zdjęciu, to nie mamy o czym rozmawiać.
I każdy nie-fanboy przyzna mi rację.
A teraz idź bić pokłony do swojego PS3 i GT.
 

premek111

Active member
Bez reklam
Panowie to jakis obłęd.Gra nie bedzie wygladac tak jak na filmie z Ferrari 458.opanujcie sie.jestem fanem serii GT,ale uzywam zdrowego rozsadku.
Asoz,masz racje.
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
icon1.gif

Panowie to jakis obłęd.Gra nie bedzie wygladac tak jak na filmie z Ferrari 458.opanujcie sie.jestem fanem serii GT,ale uzywam zdrowego rozsadku.
Asoz,masz racje.
Jak można mówić ze gra nie będzie wyglądać tak jak na tym filmie skoro wszystko jest nagrane kamerą :D Podejrzewasz 2x ps3 pod ladą?? Ciekawe Ciekawe, no panowie, poczekajmy na premierę. Zrobimy wtedy show show, strzele jakieś porównanko do forzy3 czy coś. Teraz to już nawet film nagrany kamerą nie jest żadnym gwarantem tego że film nie był przekombinowany:p
 
Do góry