Gran Turismo 5

Carbon_

New member
Bez reklam
Może przestraszyli się wydania robionej tyle lat gry w której fizyka i AI nie istnieją ?
2cx6kw8.gif
[/quote]
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Masta, skąd by było w takim razie tak potężne opóźnienie jak by mieli gotową ver.
BTW ten gif dobrze nie wróży jeśli faktycznie już nie usprawnią tej gry :(
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
http://www.gameswire.net/comparison...9-85492553_gran-turismo-5-prologue_stack.html

Jest to screen porównawczy do demonstracyjnej forzy 3, kurde no jestem zszokowany grafiką in minus w forzy a jeszcze nie dawno pisałem że szkoda że nie wybrałem 360:D. Na screenach wyglądała grafika super a tu takie coś, (wygląda to tak jak by z zewnątrz nie było nawet tekstur w kokpicie, wszystko czarne) .

Jeśli forza 3 będzie wyglądać tak jak demko to przeboleje tą obsuwę gt.
 

debeef

New member
Bez reklam
Czytałem w Neo, albo w Extrimie notkę, że strasznie słabo Forza 3 wyglądała na Gamescomie...ale jako, że to temat o GT nic o tym nie pisałem...tym bardziej, że tu tyle ludzi jest tak bardzo podnieconych Forzą. Zastanawiam się czy na forum x-a nie ma tematu tej ścigałki...
 

premek111

Active member
Bez reklam
Kapral_Hicks napisał:
http://www.gameswire.net/comparison...9-85492553_gran-turismo-5-prologue_stack.html

Jest to screen porównawczy do demonstracyjnej forzy 3, kurde no jestem zszokowany grafiką in minus w forzy a jeszcze nie dawno pisałem że szkoda że nie wybrałem 360:D. Na screenach wyglądała grafika super a tu takie coś, (wygląda to tak jak by z zewnątrz nie było nawet tekstur w kokpicie, wszystko czarne) .

Jeśli forza 3 będzie wyglądać tak jak demko to przeboleje tą obsuwę gt.
no tak ale to jest render a nie rzeczywisty gameplay
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
premek111- to screeny ściągnięte z replayów w ver demo obydwu pozycji i użyte później do porównania wiec nie za bardzo render.

http://www.gamersyde.com/stream_gran_turismo_5_tgs09_gameplay-13015_en.html

http://www.gamersyde.com/stream_gran_turismo_5_tgs09_ferrari_cockpit-12989_en.html


Ten filmik potwierdza ze gt5 to graficzny mistrz, normalnie i trasa i auta w genialnej jakości. Sciąnąłem ver HD, wiele budynków ma szyby w oknach (widać np lampy na sufitach) a nie tylko tekstura na cały budynek, masakra. Jeśli gt5 każda trasa będzie takiej jakości to poczekać te 6 miesięcy jeszcze można;).
 
Ostatnia edycja:

premek111

Active member
Bez reklam
Kapral Hicks-ok,to replay.wiem ze GT bedzie ladniejsze ale na razie biore Forza.w cos musze grac do czasu GT5.mam tylko nadzieje ze jak juz wydadza( w końcu )to jakosc nas powali na podłoge ;)
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Jestem zszokowany datą premiery. Bardzo się zawiodłem na Sony w tej kwestii. Zaczęła im baaaardzo dobrze iść sprzedaż PS3 i od razu przesuneli premierę GT5. Pewnie też dlatego że FFXIII będzie pod koniec 2009 w Japonii eksluzywem dla PS3 i Sony nie chce puścić tam GT5 w konkurecje z FF. EPIC FAIL Sony!!! :x

Jedno co cieszy to rewelacyjny wygląd GT5. Mamy już kilka filmików z gameplay. Ta gra (pod wzgledem grafiki) zmiażdzy Forza 3. Grałem wczoraj w demko Forza 3 i wygląda jednak na żywo znacznie gorzej niż 2-letni już GT5 Prologue. Samochody w Forza 3 mają bardzo dużo detali, ale jednak cieniowanie raytracingiem na PS3 robi swoje i samochody nie wyglądają tak "kartonowo" jak w Forza 3. Do tego na PS3 jest 16 aut w wyścigu, a w Forza 3 tylko 8 (widocznie taka była cena za choćby nieudaną próbę dorównania grafiką GT5 Prologue).

Chcę jednak zaznaczyć, że naprawdę dobrze życzę Forza 3 i tak w ogóle to będzie i tak świetna gra wyścigowa. Podoba mi się entuzjazm wokół Forza 3 i - poza grafiką - na pewno nikogo ta gra nie zawiedzie.

Co do porównania GT5 Prologue do GT5, to w oczy rzuca się jeszcze lepsze oświetlenie pojazdów niż w Prologue. W GT5 jak pojazd jedzie na tych filmikach pod drzewami, to widać dosłownie pojedyncze listki rzucające cień na karoserii. REWELACJA!!! Grafika jest naprawdę kosmiczna.

Zobaczcie (koniecznie w HD) ten gameplay z GT5: http://www.youtube.com/watch?v=bbAPggiaIfI&feature=player_embedded

GRAFICZNY KOSMOS!!!
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Co gorsza w marcu 2010 też jest przewidywana dooooskonała sprzedaż PS3 i premiera zostanie znowu przesunięta, gdzieś pewnie za czerwiec :confused:

Pozdrawiam,
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Te przesunięcie na pewno nie jest spowodowane czekaniem na odpowiedni okres, by gra się lepiej sprzedała. GT5 to chyba jedyny tytuł który sam może popchnąć sprzedaż ps3 do góry o lata świetlne. Polyphony to po prostu perfekcjoniści, przywiązują uwagę do najmniejszych detali a jak w grze ma być prawie tysiąc aut to ja już nie wiem jakie tempo muszą mieć by zrobić tak dokładne modele. Swoją drogą co do forzy 3 to poczekam z osądami do finala:D, bardzo możliwe że grafike udoskonalą, bo to co było wcześniej pokazywane na screenach nijak nie pokrywa się z tym co jest w demku. Te oświetlenie auta poprawią i już będzie naprawdę super, bo teraz to czasami wygląda jak by go nie było.
 

Bambolo82

Banned
Sieć zalały pierwsze porównania grafiki z gameplay'u Forza 3 i GT5.

Proszę, detale Ferrari 458 Italia w Forza 3 (demo):
458Italia3forza.jpg


Proszę, detale Ferrari 458 Italia w Gran Turismo 5 (build TGS'09):
458Italia2.jpg


Trochę retrospekcji:

Prosze, detale w Forza 2:
1180063562.jpg


Prosze, detale BMW w Gran Turismo 5 Prologue:
11jqbo9.jpg
 
Ostatnia edycja:

mietek099

New member
wow... :eek:k:

EDIT:
Przychodzi mi do głowy pewna myśl. Fotka z Ferrari zaprezentowanym w GT jest z wyścigu czy z "prezentacji" fury ? Wydaje mi się, że z prezentacji, w której jak wszyscy wiemy cała moc obliczeniowa konsoli idzie właśnie na wspomnianą furę. Fotka Ferrari z Forzy 3 wydaje mi się wyjętą z wyścigu (chyba, że się mylę) gdzie konsola musi przeliczyć przykładowo 8 (?) takich fur. Jeżeli jest tak jak myślę, aż tak ogromna wyższość GT jes wtedy oczywista. Nie zmienia to jednak faktu, że GT i tak wygląda nieporównywalnie lepiej jeżeli porównujemy czysty gameplay.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Tak. Turn 10 należą się wielkie brawa. Wycisneli z Xbox'a 360 na prawdę dużo. Od czasów Forza 2 osiągnęli wielki postęp na X'ie. Microsoft ma wreszcie doskonałe, wewnętrzne studio deweloperskie.

Polyphony Digital wygra technologicznie tylko dlatego, że zwyczajnie programuje GT5 na lepszym, potężniejszym sprzęcie (CELL Processor). Dwa lata temu zrobili GT5 Prologue, ale GT5 nie jest takim skokiem jak Forza 2--->Forza 3.
 

premek111

Active member
Bez reklam
wszystko pieknie ale porownajcie screeny bezposrednio z samej gry(czysty gameplay,a nie replay)nie to ze sie czepiam ale ten optymizm hura chyba troche na wyrost,spokojnie.
 

Bambolo82

Banned
Po tym co pokazał Carbon widzę, że Forza 3 ma pięknie zrobione trasy. Te z Prologue się do nich nie umywają. Ta górska trasa z demka jest bajeczna i co najważniejsze ciekawie się na niej jedzie.
 

mietek099

New member
premek111 napisał:
wszystko pieknie ale porownajcie screeny bezposrednio z samej gry(czysty gameplay,a nie replay)nie to ze sie czepiam ale ten optymizm hura chyba troche na wyrost,spokojnie.
I tu i tu replay jest liczony w czasie rzeczywistym więc IMO takie porównanie ma sens.
 
Do góry