Gran Turismo 5

Bambolo82

Banned
Dawidowski1000 napisał:
I tak mijają kolejne lata a już zdąrzyłem się zestarzeć i kupić własną małą wyścigówkę. Do czasu pojawienia się pełnego GT5 pewnie zostane dziadkiem:D :D :D

Pozdro

Chorujesz na przyspieszone starzenie??? Mam nadzieje że do gwiazdki tego roku jeszcze nie zgrzybiejesz :p

Ja też się nie moge doczekać, ale produkcja dobrych gier trwa z reguły ok. 1,5-2 lat, i tu Gran Turismo 5 niczym się nie wyróżnia. Na Forze 3 przyjdzie nam czekać ok. 2,5 roku (od chwili premiery Forzy 2). Samo Playstation 3 jest na rynku przez ok. 2 lata i przez ten czas Polyphony wyprodukowało i wydało Gran Turismo 5 Prologue, 3 darmowe dodatki do Prologue (SPEC I, II, III), wyprodukowało i przygotowało do wydania w pazdzierniku 2009 pełnowartościowe Gran Turismo na PSP (35 tras i 800 aut), a wczesniej zakończyło produkcję Gran Turismo 5 na Playstation 3 (ok. 100 tras i 800 aut oraz wprowadzenie licencjonowanych rajdów WRC i wyścigów NASCAR + zsynchronizowanie garażu z PSP). Synchronizowanie grażu z PSP oznacza że modelarze i graficy Plophony mieli podwójną pracę bo musieli każdy z 800 aut modleować osobno dla PS oraz PSP (razem 1600 modeli). Obecnie Polyphony i Sony przygotowują premierę pelnego Gran Turismo 5 na Playstation w okolicach gwiazdki 2009 r.

Myśle, zatem że zadanie jakie postawiło sobie i wykonało Sony nawet kilkukrotnie przerasta to co przez te dwa lata osiągnął Microsoft z Forzą 3.

Także, zupełnie nie rozumiem Twojej aluzji. Wez pod uwagę to co napisałem i przemyśl ją sobie jeszcze raz.
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
Gran Turismo 4 kupiłem w marcu 2005 (okolice europejskiej premiery). Teraz mamy czerwiec 2009 i nawet nie został zaprezentowany gameplay z GT 5. Jak dla mnie to ponad 4 lata, ale być może w Gdyni czas liczony jest inaczej :rolleyes:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
(...)a wczesniej zakończyło produkcję Gran Turismo 5 na Playstation 3 (...)
Obecnie Polyphony i Sony przygotowują premierę pelnego Gran Turismo 5 na Playstation w okolicach gwiazdki 2009 r.
@Dawidowski1000
Nie bierz sobie tego przypadkiem pod uwagę bo to perfidne kłamstwa.

Pozdrawiam,
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Dlatego już mnie nie podnieca ta gra bo czekam na nią cztery lata jak na zbawienie a i tak wiem że nie będzie to żadna rewolucja. Te same dzwięki i lekko zmieniony model jazdy a w zamian miliard samochodów. Już nic nie napiszę więcej na temat przewagi w niektórych aspektach Forzy nad gt bo jak widzę są tacy którzy mają ode mnie inne pojęcie na temat słowa DYSKUSJA i nie podoba im się że staram się omówić istotne różnice między tymi dwiema grami. Tak więc napiszę coś tylko na temat gt5 p. Gt5 prologue to wspaniała i rozbudowana gra wyścigowa która nie ma sobie równych pod żadnym względem. Twórcy umieścili w niej 1348 torów oraz 26589 pojazdów od 157 producentów z których każdy posiada unikalny (real time) system uszkodzeń oraz rozbudowaną możliwość tuningu umożliwiająca nawet zmianę auta w prom kosmiczny. Gra posiada ultrarealistyczny model fizyczny który właśnie wdrażany jest do wojskowych symulatorów. Gt5 prologue działa ze stałymi 180 klatkami na sekundę w rozdzielczości 19200x10800 a na ekranie podczas wyścigu zobaczymy jednocześnie 256 pojazdów i to bez żadnych spadków animacji. Dodatkową atrakcję stanowią zmienne warunki atmosferyczne które itotnie wpływają na prowadzenie pojazdów.

Litości...to jest forum...tu się dyskutuje...a dyskuja nie polega na gadaniu tylko o tym o czym chce nasz rozmówca...a skoo to wątek o gt5 to mysłę że dyskusja na temat różnic między gt5 a innymi grami wyscigowymi jest jak najbardziej na miejscu.
 

Peek

New member
Bez reklam
SierzantHarris napisał:
Litości...to jest forum...tu się dyskutuje...a dyskuja nie polega na gadaniu tylko o tym o czym chce nasz rozmówca...a skoo to wątek o gt5 to mysłę że dyskusja na temat różnic między gt5 a innymi grami wyscigowymi jest jak najbardziej na miejscu.

Dokładnie, gdybyśmy umieszczali tylko oficjalne komunikaty na temat gry, to w temacie byłoby ok 10 postów po 3 z każdego roku.

A co do prologu zapomniałeś dodać, że mozliwa jest tez zabawa z tysiącem osób online z na jednym torze,a ogólnie graficznie Uncharted 2 wygląda przy Gran Turismo 5 jak Pac-Man.
 

-AS-

New member
SierzantHarris napisał:
Litości...to jest forum...tu się dyskutuje...a dyskuja nie polega na gadaniu tylko o tym o czym chce nasz rozmówca...a skoo to wątek o gt5 to mysłę że dyskusja na temat różnic między gt5 a innymi grami wyscigowymi jest jak najbardziej na miejscu.

Watek jest o Gran Turismo 5 i tylko o tym, a Twoj sarkazm nie jest wcale potrzebny. Nikt Ci nie broni stworzyc watek o GT5 vs Forza, albo GT vs (cos innego). Dyskusja jest jak najbardziej na forum potrzebna, ale byloby fajnie, gdyby byla na temat.

Tak, jak Masta J przypomnial watek byl stworzony prawie 2 lata temu i od tego czasu jedyne co mozna w nim przeczytac, to jak kiepska jest seria GT w porownaniu do Forza, albo narzekania, ze w GT5 Prologue nie ma tego, co powinno byc (jak nie wierzysz poczytaj sobie pierwsze parenascie stron watku). Najsmieszniejsze jest to, ze od tego czasu Wam sie to jeszcze nie znudzilo (w dyskusji tej biora udzial, mniej wiecej, te same osoby od dwoch lat).

Pozdrawiam
 

Dawidowski1000

New member
Bambolo82 napisał:
Chorujesz na przyspieszone starzenie??? Mam nadzieje że do gwiazdki tego roku jeszcze nie zgrzybiejesz :p

Także, zupełnie nie rozumiem Twojej aluzji. Wez pod uwagę to co napisałem i przemyśl ją sobie jeszcze raz.

Stary, ale walnąłeś mi kazanie ;). To nie żadna aluzja. Sam mam PS3,X360,PSP i czerpię przyjemność z grania kiedy tylko mam wolna chwilę, ale ileż można coś przekładać w nieskończoność?? Coś mi się wydaje, że prędzej wyjdzie Forza 3 i nie będzie wcale gorsza niż GT5 a może nawet lepsza??:cool: Kończąc moją wypowiedź życząc trochę dysytansu oraz konstruktywnych postów ;)

Pozdro
 

Bambolo82

Banned
Spoko, bez urazy Dawidowski1000. Po prostu wkurza mnie czasem brak refleksji i powtarzanie fanbojskich formułek, ktorę często bledną jak się zapoda kilka faktów. Jakiś czas temu był tu taki post że czekamy na GT5 jak na Duke Nukem Forever...ręce opadają. Jak się chce coś odpowiedzialnie krytykować na rozsądnym poziomie, to wypada chociaż to przemyśleć, policzyć, samodzielnie sprawdzić daty premier itd. Czasem mam wrażenie że nie ktorzy, pisząc posty sami nie główkują tylko powtarzają za innymi. Cztanie takich postów, to jest dopiero nuuuuuuuda, drogi AS'ie. ;)

Ja też myśle że flagowe wyścigi Sony i Microsoft'u będą bardzo dobrymi grami, ponieważ te koncerny sowicie finansują ich produkcję od 2-3 lat. Dla developera nie ma nić lepszego niż:
1) sowita kroplówka finansowa bogatego patrona (Sony lub Microsoft)
2) dużo czasu na zrealizowanie swojej wizji; BRAK POŚPIECHU

Ostatnio szef Polyphony Yamauchi zdradził, że GT 5 jest już gotowe, ale premiera jest odsuwana za zgodą Sony, ponieważ chcą jeszcze szukać błędów i dodatkowo ją ulepszać. Yamauchi ma ten luksus bo pracuje pod skrzydlami Sony. Gdyby pracował dla np. EA albo Konami to po takim oświadczeniu zostałby natychmiast zwolniony, a gra ukazałaby się w sklepach po tygodniu.

Takiego luksusu (ani pieniędzy z zewnątrz ani też dużo czasu) nie mają niezalezni developerzy, którzy są poganiani, a do tego robią gry za kredyt bankowy he he. Nie mają też swobody twórczej. Oni robią gry za swoje lub pożyczone pieniądze i muszą ograniczyć czas produkcji do minimum (jak najszybciej grę sprzedać i mieć z czego zapłacić np. wynagrodzenia). Powoduje to, że gry eksluzywne są z reguł lepsze i bogatsze od multiplatform.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Jak się chce coś odpowiedzialnie krytykować na rozsądnym poziomie, to wypada chociaż to przemyśleć, policzyć, samodzielnie sprawdzić daty premier itd.
Carbon_ napisał:
Gran Turismo 4 kupiłem w marcu 2005 (okolice europejskiej premiery). Teraz mamy czerwiec 2009 i nawet nie został zaprezentowany gameplay z GT 5. Jak dla mnie to ponad 4 lata, ale być może w Gdyni czas liczony jest inaczej.
itp.. itd..

Skończ już bambo, bo swoimi wypowiedziami ośmieszasz nie tylko siebie, ale i osoby udzielające się na tym forum :-/
 

Peek

New member
Bez reklam
Będąc na miejscu Polyphony Digital nie zwlekałbym z premierą, bo graficznie ta gra to juz nie taka megainnowacja jak 2 lata temu (nie ma antyaliasingu, tory przynajmniej z prologu są zrobione co najwyżej średnio), a na horyzoncie NFS: Shift i Dirt 2, które wyglądają od GT5 ładniej, nie mówie, że bardziej realistycznie, ale ładniej dla oka (lepiej dopracowane tory, bardzo dobry dym, który w GT5 stoi na bardzo niskim poziomie), a także jeszcze Forza 3, także GT5 może sie obudzic z ręką w nocniku.

Zobaczymy, czy gra wizualnie się zmieni w stosunku do prologu (jak przez te kilka miesięcy nic nie robienia nie zrobili antyaliasingu to bedzie po prostu śmieszne), ale do renderu z E3 daleko prologowi.
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
Nie grałem w GT4, ale co ono ma wspólnego z GT5, że co poniektórzy liczą czas od tej gry ?? :hmm: Czy przypadkiem GT4 nie było wydane na PS2 ?
 

mietek099

New member
Jak już wspominałem, mi nie robi kiedy Sony wyda GT5, ale zwróćcie uwagę na to, że Killzone 2 też był tworzony bardzo długo i dzięki termu dostaliśmy w pełni (IMO) dopracowaną grę. Natomiast, że nie przypadła niektórym do gustu to już inna sprawa. Także z pewnością warto czekać. Narazie nie ma co spekulować czy Forza będzie lepsza czy GT. Przecież nikt z nas jeszcze nie grał ani w tą ani w tą. Co więcej, nikt z nas nawet nie widział gameplay'u z GT5 więc o czym tu mowa... Można co najwyżej omawiać fakty już dostępne, bądź snuć jakieś nadzieje.

EDIT:
Wiem, że to temat o GT5, ale popatrzcie tylko na te screeny z GT Mobile... IMO masakrator... mam nadzieję, że to jest grafa w real time.
http://www.ps3site.pl/screenow-z-gt-psp-nigdy-za-wiele/19154/#more-19154
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
gadulinho napisał:
Nie grałem w GT4, ale co ono ma wspólnego z GT5, że co poniektórzy liczą czas od tej gry ?? :hmm: Czy przypadkiem GT4 nie było wydane na PS2 ?


To ma wspólnego że to następna część serii. Kiedy wyszła GT2 to ludzie nie czekali na GT3 które wyszło juz na następną platformę ?

Widze że wykazujesz logikę ala bambo której nierozumiem i nie tylko ja zresztą. Wszyscy na GT5 czekaja od skończenia części czwartej czyli najmarniej 3,5 roku.
 

Bambolo82

Banned
Tak, mietek099. Tak wygląda tealtime Gran Turismo na PSP. Widzałem gameplay na E3 filmowany zza ramienia wprost na ekraniku PSP (Go i Slim) i dokładnie tak to wyglada.

Niestety, odbyło się to kosztem liczby aut w wyścigu. Otóż na PSP będą się ścigać tylko 4 auta.

Podobnie w Forza 3. Bedzie ich zaledwie 8. Lepsza grafa niż w Forza 2=redukcja czegoś innego. Coś za coś.

W GT 5 będzie 16 aut online i offline, tak jak w Prologue. Pełne zniszczenia bedą prawdopodobnie tylko w trybie WRC, tyle ze odbędzie się to kosztem zredukowania liczby aut na ekranie do...1. Być może jakaś symulacja zniszczeń będzie w NASCAR, tyle że tam będzie musialo to biedniej wyglądac niż w trybie WRC bo na ekranie będzie aż 16 aut. Na "renderze" z E3 widzieliśmy że model zniszczeń w trybie WRC w GT 5 najprawdopodobniej będzie fenomenalny i będzie daleko lepszy od tego w Forza 2 i 3, gdzie walisz w bandę z prędkością 150 km/h i...szyba się zbiła, lusterko się wygięło, a samochód zamienia się w helikopter, ktory czasem lata czasem jedzie dalej po torze. W tradycyjnym trybie GT (16 aut na torach) zniszczeń raczej nadal nie będzie, co najwyżej zużycie opon (będzie obsługa PIT STOP, ktora jest nieaktywna w Gran Turismo 5 Prologue).

Warto zauważyć, że nie jest tak jak narzeka Sierżantharris, że GT 5 to tylko "kolejnych 1898 tras i 5647 samochodów". W Forza 3 zaiste tak będzie, ale nie w GT 5. Zwróccie uwagę, że ta gra to bedą w zasadzie 3 gry: GT klasyczne (robienie licencji i wyścigi samochodami GT i supercars + obsługa PIT) + pełna licencja WRC (klasyczne rajdy samochodowe) + pełna licencja NASCAR (Daytona i Indianapolis, amerykańska agresywna jazda "w kółeczku" na stadionie). I dopiero te 3 tryby dają 800 aut i te ok. 100 tras w GT 5. Także treść GT 5 zapowiada się na razie dużo bogaciej niż Forza 3.

Aha, nie zapomnijmy ze w GT 5 pojawi się handel online samochodami i częsciami zamiennymi do nich poprzez wyszukiwarkę i przegladarke internetową w PS3 wedle na zywo aktualizowanych cen katalogowych producentów. :eek:k: Fajna sprawa, bo oprócz ścigania będziemy mogli bawić się w tuning i związane w tym "szperanie" w necie. A potem wyjechać czyms takim na tor! SUPER POMYSŁ!!! Tego w Forza 3 też nie uświadczymy.

PS. W tym roku po raz pierwszy rajd mistrzostw świata WRC odbywa się w Polsce (Rajd Polski w Mikołajkach). Ciekawę czy Mikołajki załapią się do Gran Turismo 5 albo chociaż do Dirt 2.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Ciekawe czy Mikołajki załapią się do Gran Turismo 5
Nie da rady, bo przecież GT5 podobnie jak większość największych hitów z datą wydania koniec 2k9, 2k10 i późniejszą, są już od co najmniej roku gotowe i czekają tylko w szufladach Sony :lol:
 
Ostatnia edycja:

mietek099

New member
Bambolo82 napisał:
Tak, mietek099. Tak wygląda tealtime Gran Turismo na PSP. Widzałem gameplay na E3 filmowany zza ramienia wprost na ekraniku PSP (Go i Slim) i dokładnie tak to wyglada.
Ja też widziałem gameplay na E3, ale IMO aż tak dobrze to nie wyglądało. Swoją drogą co powiesz na cytat związany z tymi screenami :

"Pięknie to wygląda, ba w zasadzie niektóre konsole stacjonarne by się tego nie powstydziły, a to przecież Gran Turismo PSP. No i w tym właśnie rzecz, że jest to raczej odległe graczom, bo my tego nie doświadczymy na naszych małych konsolkach, ponieważ te obrazki są wyciągnięte w sporo wyższej rozdzielczości z trybu photo-mode. Zapomnijcie o takim AA na PSP, zresztą wystarczy zerknąć na kilka obrazków z rozgrywki by czuć różnicę"

Źródło: http://polygamia.pl/Polygamia/1,953...we_wszystko_co_zobaczycie__czyli_obrazki.html
 

Bambolo82

Banned
Tak, ja też widze różnice, ale w ruchu, na małym ekraniku PSP GT dla tego hanhelda wygląda znakomicie. Prawie kompletnie nie widać ząbków, ktore z kolei widać na sporym, jasnym, wyostrzonym monitorze komputerowym na zrzutach ekranowych na PC.

Gry na PSP mają zaledwie ok. 470 linii i wyglądają paskudnie na monitorze PC lub dużym LCD TV.

Nie ma mowy żeby na PSP zrobić antyaliasing, ktory i tak sensu nie ma na 3.5-4" ekraniku.

Te fotki z wygładzaniem zostały trochę urealnione aby oddać wrażenia wizualne z małego ekraniku na monitorze PC.

Jedyne co matwi to tylko 4 ścigające się auta, czyli wracamy do poziomu z PSX.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Napisał AS "Watek jest o Gran Turismo 5 i tylko o tym, a Twoj sarkazm nie jest wcale potrzebny. Nikt Ci nie broni stworzyc watek o GT5 vs Forza, albo GT vs (cos innego). Dyskusja jest jak najbardziej na forum potrzebna, ale byloby fajnie, gdyby byla na temat.

Tak, jak Masta J przypomnial watek byl stworzony prawie 2 lata temu i od tego czasu jedyne co mozna w nim przeczytac, to jak kiepska jest seria GT w porownaniu do Forza, albo narzekania, ze w GT5 Prologue nie ma tego, co powinno byc (jak nie wierzysz poczytaj sobie pierwsze parenascie stron watku). Najsmieszniejsze jest to, ze od tego czasu Wam sie to jeszcze nie znudzilo (w dyskusji tej biora udzial, mniej wiecej, te same osoby od dwoch lat)".


OOł kaman...napisalem DWA posty nie po czyjejś myśli a już mam kogoś na plecach kto stara się mówić mi jak mam żyć i co myśłeć oraz dlaczego mam kochać polyphony. Osobne wątki...hmmm. Przecież w takim układzie trzeba by zakładać milion oddzielnch tematów jak np "gt5 vs Forza", "kiedy w końcu (nie)wyjdzie gt5" , "czy i dlaczego gt5 jest najlepsze" bądz "czy i dlaczego forza i inne są gorsze".Rany...ale się trzeba nagimnastykowć żeby nie urazić dumy fanbojów i nie obrazić ich Bożka. Czy to jest wątek o gt5 czy kącik wzajemnej adoracji fanatcznych fanów i miłośników ps3 oraz gt5 którzy jak dzieci wychwalają pod niebiosa zwykły produkt. Nie no, jak czytam te ciągłe zachwyty nad polyphony i ich cudem to aż czuję czasem (często) zażenowanie a niektóre (sporo) sformułowania są tak cukierkowe że aż niedobrze mi się robi. Klepmy się po tyłkach dalej i łykajmy wszystko jak małe dzieci - developerzy i wydawcy lubią takich klientów a sony to już w szczególności...

p.s. - to samo było w przypadku mgs4 - ZERO OBIEKTYWIZMU czyli achy, ochy i (naprawdę sorry za słowo ale żadne inne mi tu nie pasuje i żeby nie było bo nie jestem homofobem) "pedalskie" obrażanie się gdy ktoś "zbezcześci" tak wspaniałe dzieła nie zgadzając się z ogólnymi zachwytami (to w tym przypadku najlżejsze słowo bo wątek o gt5 to zwyczajna masturbacja)

p.s2 - niech każdy dziecinny wyznawca sony i polyphony wbije sobie do głowy że gt5 to będzie gra. Zwykła choć bardzo dobra gra ale NIE JAKIEŚ BÓSTWO ani ŻADEN CUD TECHNIKI.

p.s.3 - to ciekawe jakie emocje wywołuje u coniektórych porównanie ich cudu do Forzy (strach?, lęk?) a jaki jest ich brak przy porównaniu do innych produkcji...
 
Ostatnia edycja:

debeef

New member
Bez reklam
Ktoś tu miał chyba stan przedzawałowy:roll:
Dla mnie to jest proste, nie podobają Ci się posty o GT5 to tu nie w wchodź, a już się nie bedziesz musiał tak zapowietrzać i używać bolda:grin: na potęgę.
Jasnym jest, że jak ktoś pisze regularnie w jakimś wątku temat tego wątku musi być dla niego w jakiś sposób bliski i kiedy ktoś troluje na temat tego wątku może to innych denerwować. Jest tak na całym forum. W temacie lcd Sony nie mile widziane są uwagi typu "a Panas jest i tak lepszy". Dlatego nie wiem czemu dziwisz się, że ludzie piszący na topicu MGS 4 i GT 5 sie nim zachwycają, mnie bardziej dziwi, że tobie chce się pisać w wątku, który Cię aż tak nie interesuje...chyba że chcesz tylko trollować.
 
Do góry