Gdzie kupujecie filmy blu-ray? Najlepsze oferty i promocje.

Kadajo

New member
Bez reklam
W dzisiejszych LCD temperaturę kolorów można ustawić dosyć dokładnie, a jak komuś się nie chce to wybieramy w menu ciepłe lub ciepłe 2 i tez jest całkiem dobrze.

Sent from my GT-I9300
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Tak,też się tym bawiłem ale i tak nie otrzymasz takiej palety barw jak na plaźmie.Chyba że są jakieś nowe model które to potrafią...
Pamiętam że Sharp AQUOS LCD miał czwarty kolor co miało skutkować bardziej nasyconą żółcią,ale nie bawiłem się tym telewizorem...
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Oglądałem tylko wersje 2D.

"Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" i "Noe: Wybrany przez Boga" są zupełnie inaczej nagrane pod względem wideo (powiększcie sobie obrazki).
W tym pierwszym filmie mam wrażenie że obraz ma jakby więcej szczegółów i "wyższą rozdzielczość" :
http://images2.static-bluray.com/reviews/10462_29_1080p.jpg

Z kolei w drugim,jakby była lepsza głębia i cieplejsze barwy...Obraz jest również na całym ekranie,ale to już jak kto lubi...
http://images4.static-bluray.com/reviews/10210_2_1080p.jpg

to jest chyba specjalnie zrobiony klimat filmów. Matrix znowu był zielony :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
to jest chyba specjalnie zrobiony klimat filmów. Matrix znowu był zielony :)

To jest na pewno zamierzone,tylko dziwi mnie jedno...Dlaczego w dużo filmach używają "słabych" jakościowo kamer.
Nie lepiej kręcić najlepszymi,z lepsza ostrością,głębią i większą ilością detali np. Sony F65.Nawet jak ta kamera nie ma funkcji wyboru odcieni (w co wątpię) to przecież jest masa programów które to zmienią...
Już kiedyś pisałem że filmy azjatyckie są kręcone lepszymi kamerami (przynajmniej lepiej to wygląda) niż amerykańskie.Nie wiem dlaczego...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To jest na pewno zamierzone,tylko dziwi mnie jedno...Dlaczego w dużo filmach używają "słabych" jakościowo kamer.
Nie lepiej kręcić najlepszymi,z lepsza ostrością,głębią i większą ilością detali np. Sony F65.Nawet jak ta kamera nie ma funkcji wyboru odcieni (w co wątpię) to przecież jest masa programów które to zmienią...
Już kiedyś pisałem że filmy azjatyckie są kręcone lepszymi kamerami (przynajmniej lepiej to wygląda) niż amerykańskie.Nie wiem dlaczego...

Diabli wiedzą czy to kwestia tylko kamer czy też inne czynniki mają na to wpływ..
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Diabli wiedzą czy to kwestia tylko kamer czy też inne czynniki mają na to wpływ..
:-| Niestety ale od wprowadzenia techniki cyfrowej w kręceniu filmów i w kinach , obraz jest dla mnie beznadziejny, jeszcze się tym chwalą na całego, bo to cyfra i tanie nośniki do kin , podobno 10 razy tańsze itp.Uprościli sobie przemysł filmowy do maksimum, zapominając o jakości obrazu jaką zapewniał stary wspaniały wynalazek, zwany celuloidem:cry:.Obraz, fakt częsty był lekko zaszumiony i nieostry przez zużycie w projektorach ale to wcale nie przeszkadzało w przyjemności oglądania, niż teraz cyfrowy pozbawiony kolorów i ich głębi oraz totalny brak czerni na ekranie powoduje mieszane wrażenia albo ich całkowity brak:?.Hollywood idzie teraz w ilość nie jakość.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Teraz zauważyłem filmik, ale zdecydowanie wolałbym ryk Sashy Grey :)
Chyba podeślę pomysł do Vivida lub Private, może się odwdzięczą i podeślą jakiś secik filmów na blu :)
 
Do góry