Gdzie kupujecie filmy blu-ray? Najlepsze oferty i promocje.

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Takie małe sprostowanie....
Jak Noe mógł być chrześcijaninem, a tym bardziej katolem... ;)
Dla mnie to jest mitologia....ale trzymajmy się faktów :)

Nie chcę się wypowiadać nt. wiary, ale to wszystko nie trzyma się kupy. Jak pierwszymi ludźmi na świecie byli Adam i Ewa, to reszta ludzi powstała z kazirodczego związku? Podobna sprawa z rodziną Noego i ponownym zaludnieniem planety.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Poza tym Panowie moi drodzy. Pisałem wcześniej, że to NIE jest film targetowany do tej samej grupy co Transy. Film celuje w ludzi myślących i refleksyjnych, którym przy okazji serwuje trochę holywoodzkich efektów (smakowite i nienatarczywe dźwięki i 3d). Wiele osób ten film zjechało, ale jak widzę takie dyskusje to już wiem dlaczego. Patrzymy w tv, ale nie oglądamy filmu. Widzimy, ale nie rozumiemy. Jest to o tyle dziwne, że film jakoś zbytnio skomplikowany nie jest.... Zatem,

SPOILERY

Bóg wybrał Noego na wykonawcę swojej woli, gdyż Noe był:
- DOBRY (w rozumieniu "etyczny" i "o dobrym sercu", zatem "mózg i serce", a jeszcze inaczej "rozum i uczucia"),
- MĄDRY i INTELIGENTNY,
- ODWAŻNY.
A dlaczego taki zbitek cech? Dlatego, że Bóg przewidział, iż jego wola może nie do końca być dobrze zrozumiana. Dlatego musi to być człowiek, który "w najważniejszym momencie podejmie dobrą, mądrą decyzję". Wiedział o tym dziad Noego i jego żona. Mówią o tym wprost. I tak się dzieje. Zatem to nie Noe jest zaślepiony wiarą w Boga, tylko Noe nie od razu rozumie cel zadania. Mylnie interpretuje potop jako "koniec człowieczeństwa". Tymczasem na koniec przychodzi zrozumienie, że chodzi o "nowy start człowieczeństwa". I jako człowiek, który odważnie i rozumnie podchodzi do sprawy, a następnie pod wpływem ogrooooomnych emocji podejmuje decyzję zgodną również z sercem i sumieniem, Russel wypada znakomicie. Emma Watson mimo, że małolata zagrała matkę i pokazała jej emocje świetnie. Jennifer Connoly również klasa. Aronofsky natomiast w swoim stylu wybrał historię niezgodną z kanonem (kościół katolicki), co wyszło filmowi na dobre, przychodom z filmu już niekoniecznie.

I jeszcze coś o klimacie - jest tutaj mieszanka początkowego "o co chodzi? co to za biblia? co to za golemy?", z dalszym klimatem "mad max w świecie biblijnym" (brudny, zepsuty świat, mroczny klimat, kodeks silniejszego, apokalipsa), następnie wchodzi efektowny potop (tutaj zwolennicy Transformersów przestaną na chwilę ziewać), żeby na koniec przywalić filozoficznym zacięciem nt. rodziny, wiary, miłości i boga. Dla mnie bardzo dobry film :)

PS. Nie mam nic do fanów Transów. Sam je uwielbiam i to nawet bardzo. Nie jest bowiem tak, że ktoś kto jest targetem dla Transów, nie może być targetem dla Noego. Mimo wszystko jednak, filmy kierowane są do innych widzów.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Nie chcę się wypowiadać nt. wiary, ale to wszystko nie trzyma się kupy. Jak pierwszymi ludźmi na świecie byli Adam i Ewa, to reszta ludzi powstała z kazirodczego związku? Podobna sprawa z rodziną Noego i ponownym zaludnieniem planety.

Już sam nie wiem, które mity lepiej przyjąć, wyobrażasz sobie z jakiego związku taki Mieeetek powstał :p
View attachment 10316
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie chcę się wypowiadać nt. wiary, ale to wszystko nie trzyma się kupy. Jak pierwszymi ludźmi na świecie byli Adam i Ewa, to reszta ludzi powstała z kazirodczego związku? Podobna sprawa z rodziną Noego i ponownym zaludnieniem planety.

Już sam nie wiem, które mity lepiej przyjąć, wyobrażasz sobie z jakiego związku taki Mieeetek powstał :p

Tak mi się przypomniało ;)
[youtube]TLgacbYRQ_I[/youtube]
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Czytalem ze w pierwszych zwiazkach kazirodztwo bylo dozwolone,dopiero potem Bog tego zakazal.
Sam Adam i Ewa nie mieli tylko Kaina,Abla i Seta.Jest napisane ze po zrodzeniu Seta,Adam zyl jeszcze bardzo dlugo i mial wiele synow i corek.Te dzieci w tamtych czasach mogly sie ze soba rozmnazac,bylo to dopuszczalne,tak samo jak kilka istot uratowanych przez Noego po Wielkim Potopie.Dopiero pozniej tego zakazano...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czytalem ze w pierwszych zwiazkach kazirodztwo bylo dozwolone,dopiero potem Bog tego zakazal.
Sam Adam i Ewa nie mieli tylko Kaina,Abla i Seta.Jest napisane ze po zrodzeniu Seta,Adam zyl jeszcze bardzo dlugo i mial wiele synow i corek.Te dzieci w tamtych czasach mogly sie ze soba rozmnazac,bylo to dopuszczalne,tak samo jak kilka istot uratowanych przez Noego po Wielkim Potopie.Dopiero pozniej tego zakazano...

A to coś mi się następnego przypomniało:
[youtube]ob2yMsnpyQs[/youtube]
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Nie chcę się wypowiadać nt. wiary, ale to wszystko nie trzyma się kupy. Jak pierwszymi ludźmi na świecie byli Adam i Ewa, to reszta ludzi powstała z kazirodczego związku? Podobna sprawa z rodziną Noego i ponownym zaludnieniem planety.

właśnie kwestią wiary jest to czy w to wierzysz... sam sobie możesz odp na to pytanie.

nie ma sensu na forum filmowym roztrząsać sensu istnienia Boga, religii itd.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W merlinie robią takie sztuczki jak kiedys w rtv agd ... np przez kilka dni film jest po 100 zl po czym w piątek wchodzisz na ten sam film i widzisz że cena tego filmu niby jest 115 i jest ona przekreślona i widnieje kwota 100 zł - zysk teoretyczny 15 zł ( wszyscy myślą że film staniał) - mam nadzieję że skończą z takim oszustwem ludzi bo UOKiK się nimi tez zajmie...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek widziałeś już Kapitana Amerykę 2 ? :-D

Nie Kolego czasu nie ma, teraz też w międzyczasie sprawdzam sprawozdanie za ostatni miesiąc które kobitka napisała, robię poprawki, bo w poniedziałek u dyrektora muszę zatwierdzić:)
Ale włączałem na chwilkę to powiem ci że dźwięk mega był :)
Wczoraj bym obejrzał ale leciał film Paranoja więc obejrzałem, dzisiaj znowu leci world war z, jutro leci , wielki gatsby :) a ja 3d lubię oglądać po zmroku jakoś najbardziej wtedy tym się delektuje... a jeszcze do obejrzenia jest noe, trzeci już zamówiłem film 300 początek imperium.. ale myślę że w przyszłym tygodniu a jak nie to w następna sobotę już obejrzę. Ale obraz chyba lepszy jest w Noe... ale jak obejrzę to będę pewien..
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ale obraz chyba lepszy jest w Noe... ale jak obejrzę to będę pewien..

Oglądałem tylko wersje 2D.

"Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" i "Noe: Wybrany przez Boga" są zupełnie inaczej nagrane pod względem wideo (powiększcie sobie obrazki).
W tym pierwszym filmie mam wrażenie że obraz ma jakby więcej szczegółów i "wyższą rozdzielczość" :
http://images2.static-bluray.com/reviews/10462_29_1080p.jpg

Z kolei w drugim,jakby była lepsza głębia i cieplejsze barwy...Obraz jest również na całym ekranie,ale to już jak kto lubi...
http://images4.static-bluray.com/reviews/10210_2_1080p.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oglądałem tylko wersje 2D.

"Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" i "Noe: Wybrany przez Boga" są zupełnie inaczej nagrane pod względem wideo (powiększcie sobie obrazki).
W tym pierwszym filmie mam wrażenie że obraz ma jakby więcej szczegółów i "wyższą rozdzielczość" :
http://images2.static-bluray.com/reviews/10462_29_1080p.jpg

Z kolei w drugim,jakby była lepsza głębia i cieplejsze barwy...Obraz jest również na całym ekranie,ale to już jak kto lubi...
http://images4.static-bluray.com/reviews/10210_2_1080p.jpg

A zdarza Ci się oglądać na pewno i 3d to powiedz nie masz wrażenia że filmy na 3d mają inną barwę w stosunku do tego samego filmu na 2d - są tak jakby bardziej cieplejsze, sprawiające większe doznanie wizualne koloru? Czy może to tak 3d działa że człowiek ma takie odczucie.. I to w kilku filmach miałem takie odczucie ...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
A zdarza Ci się oglądać na pewno i 3d to powiedz nie masz wrażenia że filmy na 3d mają inną barwę w stosunku do tego samego filmu na 2d - są tak jakby bardziej cieplejsze, sprawiające większe doznanie wizualne koloru? Czy może to tak 3d działa że człowiek ma takie odczucie.. I to w kilku filmach miałem takie odczucie ...

Tak i osobiście wolę te cieplejsze kolory,takie jakie są na plazmach.Mam nadzieję że popracują nad technologię OLED bo z tego co widzę to trochę cukierkowe i zimne te kolory...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak i osobiście wolę te cieplejsze kolory,takie jakie są na plazmach.Mam nadzieję że popracują nad technologię OLED bo z tego co widzę to trochę cukierkowe i zimne te kolory...

Dokładnie cieplejsze są fajniejszymi kolorami, a ja osobiście jeszcze lubię jak są takie kolory jak np thor 2 ( brąz i odcienie brązu - pochodne tego koloru ) A co do oleów jak je dopracują Kolego będziemy cieszyć się widokiem tych tv w naszych salonach :) zobaczysz
 
Do góry