Ferguson DVP868HD

Forest89

Active member
Bez reklam
Mam pytanie. Czy po włożeniu płyty CD-audio odtwarzacz automatycznie zaczyna odtwarzać muzykę czy jakaś playlista się otwiera ?
 

lolo1

New member
WITAM 868HD posiadam od 3 miesięcy podłączony był z tv przez hdmi przed tygodniem odcień wyświetlanego obrazu zmienił się na fioletowy zmiana kabla hdmi ani nowy soft w dvd nie pomógł, przez pozostałe złącza działa bez zarzutu, obecnie używam wyjścia komponent i tu pytanie bo wcześniej nie zrobiłem porównania czy z tego wyjścia sygnał jest takiej samej jakości? Poza tym mam problem z głośnikami słychać w nich denerwujący pisk przy pauzowaniu filmu znika, dvd podłączyłem bezpośrednio z głośnikami od kompa i było to samo daje się to częściowo wyeliminować poprzez skręcenie wysokich tonów, ma ktoś ten problem? mam nadzieje że panowie z fergusona przestaną olewać swoich klientów i poprawią błędy softu które mają podane na tym forum, może wtedy zacznę dawać dobre opinie a nie jak teraz kupującym odradzać
 

mb79

New member
Posiadam FergusonaDVP868HDod około 4 miesięcy.
Do zakupu tego modelu zachęcił mnie sprzedawca a MM.
Mówił że odtwarzaczy firmy M wraca więcej do reklamacji i naprawy.
Moje spostrzeżenia po krótkim użytkowaniu: źle zaprojektowany pilot, przyciski ułożone nie intuicyjnie. Po każdorazowym wyłączeniu odtwarzacza lub włożeniu innej płyty głośność automatycznie ustawia się na maksymalną wartość.
Menu ustawione na język Polski a zawsze przy włączaniu pojawia się
initializing ... ;)
Kolejna wada a dla firmy Ferguson to chyba zaleta - gwarancja 1 rok.
Wydaje mi się że w UE obowiązuje 2 lata gwarancji na sprzęt elektroniczny ale mogę się mylić.
 

matyz33

New member
Witam czy odtwarzacz dalej ucina końcwki filmów ??
mam zamiar kopić odtwarzacz do którego będę mógł podłączyć głośniki 5.1 geniusa , i chce aby odtwarzał xvid i divx
 

deskjet

New member
Co do gwarancji to jest niby na rok, ale sprzedawca mi powiedział, że po okazaniu paragonu gwarancja jest na 2 lata. Podobno właśnie unia europejska dała takie wymogi. Ciekawe czy to faktycznie działa...
 

adlerfromsc

New member
Ja dzisiaj odkryłem jeszcze jedną wadę/błąd tego odtwarzacza. Po przekroczeniu pewnej ilości plików odtwarzacz nie widzi napisów - wydaje mi się, że ma limit zaindeksowanych plików (ok 300-350 z napisami). Zanim domyśliłem się o co chodzi oczywiście zmarnowałem ponad 2 tyg na rekompresję plików i napisów.. Jak usunę trochę plików to napisy oczywiście już widzi. Tak czy siak w przyszłości raczej już nic z marki F. nie kupie:/
 

dakkon7

New member
do rav 126

a nie kupujesz nowego fergusona bodajże z numerem 890 ?
tani i podobno dobry :p, ale to się okaże po testach bo jak na razie gorący towar
 

Cof

New member
Czy Ferguson DVP868HD odczytuje napisy robione na klatki i czas filmu?

na klatki przykładowo wyglądają tak:
{5541}{5586}/Wszyscy mamy swoje|/życie publiczne,
{5590}{5631}/życie prywatne...
{5635}{5679}I twoje życie sekretne.
{5683}{5735}To, które cię definiuje.
{5739}{5837}/Jako twoja matka|/figuruje Lorraine Hill.
{5841}{5882}Gdzie ona jest?
{5886}{5909}Nie żyje.
{5913}{5941}Od pięciu lat.
{5945}{6041}/Wygląda na to,|/że twój ojciec jest...

na czas tak
00:07:18:Koszt nie zrobienia niczego|może być nawet wyższy.
00:07:21:Nasz klimat jest delikatny.
00:07:22:przy takim tempie zużycia paliw|kopalnych i niszczenia środowiska
00:07:26:czapy polarne wkrótce znikną.
00:07:27:profesorze... Hall.
00:07:31:Nasza gospodarka jest tak|krucha jak środowisko.
00:07:34:powinien mieć Pan to na względzie, zanim|postawi pan tak sensacyjne żądania.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Co z tymi napisami?

Kupiłem właśnie ten player ze względu na w miarę nowy i wydajny procesor wideo i zachwalaną szybkość USB, przede wszystkim do filmów DivX dla żony. Choć urządzenie ma datę produkcji 5 listopada 2009, wgrałem profilaktycznie najnowszy firmware i... nie czyta plików .txt, które mają inne nazwy niż pliki .avi. Po użyciu subtitle z pilota pokazuje się komunikat, że wyłączone... Choć w changelogu ostatniego firmware i na tym forum stoi jak byk, że ma czytać, a opcja wyłączone po naciśnięciu subtitle jest tylko w przypadku takich samych nazw plików... Czysta rozpacz, bo filmów DivX z napisami różniącymi się tytułami mam, że ho, ho... Niech ktoś coś doradzi.
Ogólnie to dziwna sprawa, bo wyczytałem, że po nowym firmware dioda w stand by ma być niebieska, a u mnie jest czerwona... Jak w tym czymś można sprawdzić jaki jest firmware?
I jeszcze jedno: obwódki wokół białych napisów mam w jakmś odcieniu fioletu i zdaje się, że jest to niezmienne...
 

yacek _b

New member
a opluwany wszędzie bellwood 311 USB łyka wszystkie napisy nie muszą mieć takiej samej nazwy co plik z filmem , usb działa b.dobrze , bardzo ładny obraz przez hdmi :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ferguson va. Manta 056

No to taka próbka opinii na temat MANTA DVD-056 EMPEROR HD vs. Ferguson DVP 868 HD. Testowałem ostatnio (druga połowa grudnia) obydwa urządzenia, kupione nowe. Ferguson 270 zł, Manta 169 zł. Jak dla mnie są to klony, poza lekkimi różnicami w wyglądzie zewnętrznym (Ferguson ma na całą szerokość przedniego panelu klapkę, pod którą kryje się złącze USB, Manta ma klapkę kilkucentymetrową i złącze USB włożone "do góry nogami" oraz czytnik kart pamięci) myślę, że nawet firmware nie jest zbyt zróżnicowany, a interfejsy użytkownika (menu) są praktycznie takie same. Nie zauważyłem praktycznie żadnych różnic w działaniu po czterech dniach intensywnego użytkowania każdego.
Obydwa zaliczyły po jednym zwisie (wczytana płyta z DivX-ami i w tym momencie przejście na USB - obydwa wywaliły po razie do menu). Podkreślę, że szukałem odtwarzacza przede wszystkim dla DivX/Xvid, z mocną platformą i Sunplus SPHE8203A sprawdza się bardzo dobrze: ma HDMI 1.2 transmitter, świetnie obsługuje USB 2.0, DVD-9 itp., ma jeszcze sporo w zapasie, więc może pojawi się jakiś niezależny firmware, którzy wykorzysta jego możliwości do końca. Szeroko zachwalany przez producentów obydwu urządzeń DivX HD to taki trochę pic, bo trudno o "legalne inaczej" materiały w tym formacie, trochę filmów za opłatą oferuje DivX Inc., ale to starocie. Konwersja Matroski do DivX HD to pracochłonne zajęcie, ale przyznam, że efekt na ekranie całkiem całkiem... Dla posiadających większe kolekcje "divxsiarzy" dodam, że mankamentem jest fakt, iż plik wideo i plik z napisami powinny mieć taką sama nazwę (odczytują też napisy, gdy minimum osiem pierwszych znaków nazwy plików są identyczne). Jeżeli chodzi o napisy Manta i Ferguson mają dokładnie to samo: trzy pozycje napisów, tę samą liczbę kolorów napisów, ten sam typ outline (bez możliwości zmiany koloru), tę samą liczbę kolorów tła. De facto interfejsy użytkownika są klonami.
Dużym plusem jest, że obydwa urządzenia bardzo dobrze i bezproblemowo radzą sobie z dużym bitrate - "Surrogats" 1892 kbps (Qf 0.361, 720x302) poszedł jak burza, jakość jak DivX HD. Inne odtwarzacze "rwą" przy tym bitrate, albo nie ruszają.
Mój domowy "konkurs" wygrała Manta z uwagi na cenę, złącze kart pamięci oraz ciutkę lepsze menu (wersja firmware 022.42AQA32-000). W Mancie firmware nie ruszałem (nie robiła żadnych problemów, więc po psuć?), w Fergusonie sprawdzałem trzy ostatnie wersje, bo miałem na początku kłopoty z HDMI, konkretnie odtwarzacz nie chciał działać przez koncentrator HDMI.
 

yacek _b

New member
Czy tenże Bellwood ma USB 2.0? Bo coś mi się wydaje, że jest on zrobiony na dość wczesnym chipsecie MTK i obsługuje USB 1.1, co niesie ze sobą określone problemy. Ale może się mylę wię proszę o poprawkę...

tak ma usb 2.0 , wszystkie modele z 2009r mają usb 2.0 .
zresztą praktycznie nie pale już płyt tylko wsio z pena oglądam .
 

szyba23

New member
Czasowa synchronizacja napisów

Wybaczcie jeżeli to głupie pytanie, ale nigdzie nie mogę tego znaleść. Jak w tym fergusonie przesuwa się napisy np. o sekundę do tyłu?
 
Do góry