Ferguson DVP868HD

gnycz

New member
reklamacja

Co do gwarancji to jest niby na rok, ale sprzedawca mi powiedział, że po okazaniu paragonu gwarancja jest na 2 lata. Podobno właśnie unia europejska dała takie wymogi. Ciekawe czy to faktycznie działa...

powinno, Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dn. 27.07.2002 r. (z późn. zm.). W przypadku awarii najpierw polecam skorzystać z gwarancji (udzielanej przez producenta) a jak nie zadziała (np. ograniczenia zw. z regulaminem gwarancji) to wtedy udanie się do sprzedawcy (z paragonem lub fakturą) i zgłosić niezgodność towaru z umową na zasadach określonych w podanej ustawie.

pozdrawiam :smile:
 

vaxel

New member
Mam zamiar kupic tego ferdka ale wyczytalem gdzies ze ze napisy rozjezdzaja sie z dzwiekiem:roll:nie wiem czy to prawda czy ktos kituje
 

remmyhi

New member
Rzeczywiście był taki problem, jednak to dźwięk się z obrazem rozjeżdżał, nie napisy (z tego co pamiętam). Występowało to głównie we filmach z dźwiękiem ac3. W najnowszej wersji softu ten problem był naprawiony (albo po prostu po ostatniej wersji softu nie zauważyłem).
Cały czas mam na sprzedaż dvp868hd. Cena do uzgodnienia. Odtwarzacz ma rok. Kupiony w oryginalnej dystrybucji. info na prv.
 

mb79

New member
Mam pytanie do użytkowników Fergusona: kupiłem nowy kabel HDMI firmy Prolink i coś dziwnego zaczęło się dziać z odtwarzaczem. Podczas odtwarzania płyty co kilka minut widać małe wahnięcie/ skok obrazu, a w głośnikach TV słychać lekki trzask. Sprawdzałem na kilku płytach i tych oryginalnych i nagrywanych na komputerze ale efekt jest ten sam. Odtwarzacz jest mało używany. Nie wiem czy uszkodzony jest kabel HDMI czy coś dzieje się z odtwarzaczem.
 

szeniek

New member
Jeśli ten objaw nie występuje przy odtwarzaniu np. przez złącze EURO to wina może leżeć po stonie kabla HDMI albo gniazda - sugeruję kupienie nowego przewodu (wcale nie musi być to drogi PROLINK - taki w okol.30,00zł. Taka operacja wyjaśni wszystko bo nawet na tanim kablu takie objawy nie mają prawa występować. Jeśli sytuacja się powtórzy to raczej winne będzie gniazdo hdmi. Oczywiście będzie problem w zidentyfikowaniu które (w TV czy w odtwarzaczu)
Pzdr
 
Ostatnia edycja:

jarasch

New member
Ferdek 868HD

Minął roczek użytkowania i podsumowanie...Odtwarza bez problemu filmy,muzykę i wszystko inne z pendriva,z płyt czyta bezproblemowo divixy,natomiast dvd...wczytuje niemożliwie długo,potrafi wczytać i zawiesić się,przy przeglądaniu chapterów też się wiesza...Zastanowiłbym sie drugi raz nad kupnem tego modelu.:-?
 

mb79

New member
Jak wygląda sytuacja z aktualizacją oprogramowania do Ferguson 868 HD ?
Na stronie producenta nie ma żadnych plików do aktualizacji do tego modelu.
Coraz częściej niestety pojawia się napis że "unsupported audio format".
Wydaje mi się że wsparcie do tego modelu ze strony firmy zakończyło się około rok temu.

Po około 2 latach użytkowania stwierdzam że drugi raz nie kupiłem bym tego modelu.
Cena za jaką kupiłem ten odtwarzacz (ponad 200zł) jest nieadekwatna do jego funkcji i funkcjonalności. Pilot jest bardzo słaby pod względem ergonomii.
 
Ostatnia edycja:

rav126

New member
ja po prawie 3 latach użytkowania wiem, że nie kupię już nic od fergusona. przesiadłęm się na odwarzacz sieciowy Patriot Box Office i jestem zadowolony. a co do firmware, o kupiłem właśnie fergusona bo niby częste aktualizacje robi ta firma. i co? dupa a nie częste aktualizacje, a ddatkowo nie da się ściągnąć żadnego firmware. zdecydowany MINUS dla tego producenta.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
po zaktualizowaniu softu straciłem obraz na wyjściu hdmi wie ktoś skąd można pobrać stary soft po na stronie fergusona nie ma
 

szeniek

New member

mb79

New member
Napisałem do Ferguson w sprawie aktualizacji oprogramowania i jak na razie brak odpowiedzi. Dziwne że sprzedawany model odtwarzacza DVD nie ma wsparcia producenta.
 

PPWojtek

New member
Mam pytanie ponieważ mam ten odtwarzacz, i chciałbym sobie ściągnąć z internetu film i nagrać na płytę, film ma kodek video x264 czy odtwarzacz puści mi ten film bez problemu, czy jednak on takiego formatu nie obsługuje, przepraszam za głupie pytania ale sprzętowo w ogóle nie jestem w tych sprawach zorientowany
 

spinacz66

New member
Bez reklam
witam
posiadam ten odtwarzacz ale zastanawia mnie który soft jest najstabilniejszy i nie ma błędów bo po aktualizacji straciłem obraz na wyjściu hdmi proszę o szybką odp
 

krychos

New member
Witam

Od 3 dni posiadam ten odtwarzacz i mam pytanie. Obraz drga a dźwięk nie działa poprawnie przy odtwarzaniu filmów XviD z USB. Na początku film chodzi ok dopiero po paru minutach zaczyna się tak zachowywać. Podpięty jest na razie przez Euro. Czy ma to jakieś znaczenie?

Próbowałem ze strony F ściągnąć nowsze oprogramowanie ale nie ma nic do pobrania na stronie producenta a serwis nie odbiera telefonów.
 

cezary1020

New member
Witam.Bardzo prosze o ponowne udostepnienie softu na ktorym odpala dzwiek po hdmi.Przeszukalem juz wszystkie tematy i brak jakiegokolwiek dzialajacego linka.
Licze na wasza pomoc.
 

pawelll

Member
Niestety (albo stety) właśnie skończyła się moja przygoda z 868. Jakiś czas temu "nie wstał" po kolejnym wyłączeniu. Prawdopodobnie uszkodzenie zawartości pamięci :( . Koszt naprawy 70 PLN (bez przesyłek). Za 240 kupiłem BD-D5300 Samsunga.
 
Do góry