Ferguson DVP868HD

sony69

New member
przewód 2x RCA 2x RCA chinch

czy tymi przewodami podepnę kupiony niedawno zestaw 5.1 Głośniki ET-678 5.1 MADNESS bo w komplecie były tylko kable do podpięcia kompa :( a odtwarzacz mam podpięty przez euro złącze. A dźwięk chciałbym pościć na 5.1 ale nic spalić przy podłączaniu :) i jakoś poradę co gdzie wpiąć bo instrukcja perfidnie napisana jest pod komputer tylko dopisane jest że można użyć w DVD . A i widzę że fale pilotów się pokrywają ;/ klawisz "ok" z pilota
z ferusona gasi zestaw kolumn.A co do wpiecia tak wpinam sie do wyjscia out fergusona i na kolumny?
zdjecie zestawu 5.1
 

finalfantasy10

New member
Zainstalowałem Oprogramowanie z dnia 2009-04-17 DIVX 720p teraz odtwarza do końca nawet te 4,3GB ale zato auto play nie da się wyłączyć jak naprawią jedno to drugie psują
Szkoda do nich słów ODRADZAM INSTALOWAC NOWE FIREWARE I KUPOWAC TO G...O
 

rav126

New member
@ finalfantasy10
też odradzam kupować! jedyne co go jeszcze ratuje to niezly skaler obrazu...

@sony69
chinch 2xRCA to tylko stereo. czyli 2 kanały. to jak podpiąć do Twoich głośników to zależy jakie masz w nich wyjścia. czy to jest chinch, czy to jest optyczne, czy koaksjalne...
ok, widze na zdjeciach ze po prostu musisz miec kabel 6xrca, masz szczescie ze ten ferguson ma takie wyjscia, bo wczesniejszy 880 ma tylko stereo analogowe.
 

sony69

New member
dzięki :) wiec mogę użyć 6 kabelków cinch cinch albo 3 po 2 razy cinch :) bo 6 razy cinch nie widziałem a jak nawet są to bardzo krótkie :)
 

Attachments

  • DSC01771.JPG
    DSC01771.JPG
    193,7 KB · Wyś: 103
  • DSC01773.JPG
    DSC01773.JPG
    343 KB · Wyś: 102
  • DSC01770.JPG
    DSC01770.JPG
    230,6 KB · Wyś: 122
Ostatnia edycja:

adlerfromsc

New member
rav126 lecą lecą, a już martwiłem się, że tylko u mnie tak jest;) Chyba brakuje im testerów:/ bo to odrazu idzie sprawdzic. Poprostu skandal, coś poprawili - jeden film AC3 dzisiaj poleciał i synchro było ok(ale czasami AC3 przechodziły, dopiero po wydaniu czegoś z Devise będzie na 100% wiadomo czy jest ok..). Na bank naprawili, że pliki są odtwarzane do końca(wczoraj true blood ucięło przed napisami, dzisiaj doszło do napisów no może 1s brakło;)). No i wkońcu się też odezwali właśnie z pytaniem o te 10 s ostatnie filmu - tak to bym pewnie nawet nie zauważył. Prześlę im od razu aktualną listę po weekendzie. Dajcie znać jak u Was się to synchro ma;)
 

dakkon7

New member
witam

Mój 4 letni dvd thompsona pada i przymierzam się do zakupu czegoś nowego.
Pożyczyłem od rodziców starą poczciwą wiwę (za około 160zł) i przyznam że sobie radzi, tylko czasem przy muzyce DTS z CD-R miewa kłopoty (zacięcia)

Miałem zamiar kupić Ferdka 868 ale widzę że sporo negatywnych opinii.
Proszę o opinie posiadaczy jak sprawa wygląda z nowym FW ?

pytanie do was czy:
1. podczas wyboru pliku, okno wyboru jest jedno czy podzielona na 2 kolumny?
podział - http://z.about.com/d/hometheater/1/0/E/Z/ipodmenu800.jpg

na wiwie mam 1 okno przez co długa nazwa filmu jest widoczna

2. napisy, czy można zmieniać wielkość i kolor
3. błędy ferdka z urywaniem 10 sekund
4. błędy ferdka z Autoplay (wątek co czytałem o tym ze podczas braku napięcia a następnym wznowieniu go ferdek czyta wszystkie pliki)
5. czy podczas przegladania plików na ferdku sa widoczne wszystkie pliki (np w folderze mamy .avi, jpg, txt, czy jest to widoczne?)
6. czy można napisy ręcznie wygrać? (przypadke kiedy film nie posiada dokłądnie takiej samej nazwy jak plik z napisami)

proszę was o ogólne uwagi i spostrzeżenia

interesuje mnie zakup sprzętu co posłuży mi 2 lata minimum
będzie miał DTS, HDMI i wyjśćie optyczne typu toslink
zdekoduje formaty DIvX, Xvid, mp3
będzie miał w miarę dobrą dynamikę (rzędu <90, byłbym szczęścliwy)
obsługa napisów txt, srt

ufff :) to tyle
dziękuje z góry
 

rav126

New member
@dakkon7

1. 2 kolumny, długie nazwy wyświetla na górze, ale dopiero jak się włączy plik... więc w normalnym oknie nie da sie odczytać długiej nazwy
2. tak, chociaż czcionka jest brzydka
3.
adlerfromsc napisał:
Na bank naprawili, że pliki są odtwarzane do końca
4.
rav126 napisał:
auto play nie da się wyłączyć
... czytaj wczesniejsze posty
5. plik są w 3 kategoriach - muzyka, zdjęcia, filmy, nie widać wszystkiego naraz
6. chyba tak, ale powinny mieć nazwę taką jak film, ew. ten drugi plik zbliżoną.

co do ogólnych uwag - poczytaj wcześniejsze posty. moja opinia? teraz kupiłbym inny odtwarzacz...
 

rav126

New member
...niż ten fergusson ;)

chyba że naprawde wezma sie do roboty i naprawią soft, albo jakiś nieoficjalny dobry wyjdzie... w co zaczynam wątpić...

a jaki? nie wiem, wolę nie szukać i się przekonywać jaki chłam kupiłem...
 

adlerfromsc

New member
rav126 nowy bug w nowym sofcie:/ Nie wiem czy zauważysz (a może już zauważyłeś), że urywa 1-2 s w środku filmu. Poprostu załamka - sprawdziłem, żeby nie było na kompie i na odtwarzaczu 2 filmy - 1 przeskoczył 1 raz, 2 przeszkoczył 2 razy, na kompie wszystko ok:/
dakkon7 -> ja też jak rav126 bym obecnie kupił inny odtwarzacz. W sumie pokusiłem się na to HD, a żadko kiedy oglądam - nie chce mi się przekompresować z mkv, a zreszta potem i tak dźwięk rozjechany.
Może popatrz na1 Bellwody te "odświeżone" z usb 2.0, albo starszy model ferdka. DVP868HD to 1 wielki bubel - nadal ma z 10-20 błędów (parę stronek wcześniej były wymienione).
Nie wiem jak z AC3 bo oglądałem w weekend tylko 1 i akurat ten był ok, ale te ucinanie 1-2 s jest strasznie wku....
 

dakkon7

New member
posiadam WD media player do HD (wszystkie formaty czyta avi, Xvid, mkv) i szczerze polecam, trzeba tylko txt przerabiać na srt

a dvd potrzebuje do filmów z płyt oraz muzyki
bo nie zawsze chce się kopiować z płytki na pamięć flesh

dlatego szukam czegoś...
ale widze ferdek odpada
co do modeli niższych nie pasują mi bo nie mają optyka (toslink) bądz HDMI
a mówię wam że miedzy composetive a HDMI jest różnica porównywałem film po klatce na 2 TV i wiecej szczegółów i wyraźniejszy oraz oraz głębia

a co powiecie o philipsie?
jak z naisami wygląda sprawa ?
 

jopiii

New member
dakkon7 napisał:
a co powiecie o philipsie?
jak z naisami wygląda sprawa ?

Proponuje, żeby nie odbiegać od tematu i w tym temacie pozostac przy Fergusonie.

U mnie też autoplay'a nie da się dalej wyłączyć choc bardzo liczyłem, że to naprawią bo jest to "niedociągnięcie", które najczęściej denerwuje. Może naprawiło się zapamiętywanie ustawień związanych z napisami, mi już tego nie chciało się sprawdzać...

Jeśli potwierdzi się u mnie to urywanie w środku, o którym pisał adlerfromsc będe jeszcze bardziej zły :evil:
 

adlerfromsc

New member
No ja niestety już 5/6 zwykłe divx ten jeden był z Ac3, reszta z mp3.. Wcześniej odtwarzało bez problemu (m.in. zakochany kundel, Yes man 1 cd, Bride wars 1cd). Dzieje się to najczęściej kolo 45-105 min, ale tylko 1-2 razy i tylko 0,5-2s. Mało tego jest powtarzalne tzn jak przewiniesz do tyłu(Wam też przewija za szybko;/??) i puścisz jeszcze raz to też ci przeskoczy. Spoczątku miałem uczucie: ale ch.. cięcie reżyserskie, ale później po zakochanym kundlu (którego moja córka ogląda setki razy;P) nie miałem już wątpliwości. Na kompie wszystko ok.
 

adlerfromsc

New member
@dakkon7 -> masz te zacięcia na nowym FW ? Tak.
No i kolejny film ścieżka mp3 (6 na 7) prawie w 45 minucie i 1:10 po 0,5 s. Sprawdziłem to samo jest na DVD:/. Nie mówcie mi, że to tylko u mnie:/
 

dakkon7

New member
ja nie mam zacięć, tylko pytam ludzi czy mają (nie posiadam tego sprzętu)
bo aktualnie jestem w sytuacji, gdzie chce kupić jakiś dvd ale nie wiem co dobre
 

adlerfromsc

New member
Zwykła płyta DVD (DTS) przechodzi bez przeskoków, płyta z divxami (mp3) też ma przeskoki (0,5s) ok 45 min. Wg mnie ten błąd związany jest z ścieżką audio - dzieje się to tylko na divxach z mp3, ale za mało ac3 mam, żeby to potwierdzić.
Podsumowanie - na 8 filmów:
6 divx-mp3 wszystkie przeskakiwały (zarówno pendrive (5) jak i płytka(1))
1 DVD DTS było ok
1 divx-ac3 też było ok(albo jeszcze wtedy nie zwróciłem na to uwagi).
Edytowałbym poprzedni post ale nie mam opcji edycji:/

@dakkon7 oczywiście pytanie czy trafia się ten przeskok jest skierowane do posiadaczy tego g... (ale to chyba logiczne;)
 
Do góry