Ferguson DVP868HD

dakkon7

New member
spróbuj przez USB puścić filma
z jakich płyt oglądasz te filmy? może kupujesz słabe dvdr.
miewałem podobnie na moim thompsonie że zrywa mi ostatnie sekundy filmy, ale to nie reguła
 

jopiii

New member
Od aktualizacji tylko jeden film oglądałem i nie zauważyłem, żeby wyrwało w środku. Puszczałem trochę krótszych rzeczy (teledyski, koncerty itp) z usb i w środku na pewno nie wyrywało, ucinało tradycyjnie końcówkę...
 

adlerfromsc

New member
No nic wgram jeszcze raz nowy firmware (ja też oglądałem głównie z pendrive). Na serialach tzn takich 40-50 min mi się to nie zdarza (może raz na 10). Tylko i wyłącznie na filmach (czyli min 1:30). Z tymże czasami wygląda to jak głupie cięcie reżyserskie(dopiero oglądając ten sam kawałek na kompie widać różnice). Być może źle to tłumaczę: odtwarzach nie przerywa oglądania, nie stopuje się, jest tak jakby ktoś zrobił płynny przeskok o 0,5 - 1s (czyli mam np.: 1:10:45 s i nagle jest 1:10:47 s). Być może pada już otwarzacz, ale po 400-500 h pracy to by było trochę żenujące.
 

adlerfromsc

New member
Mam pytanie macie wersje z 19 czy z 23 czerwca? (bo są dwie, ja mam ta z 19 której to obecnie nie ma!) Mi przeskakuje na tej z 19 czerwca niestety po drugim wgraniu widzę, że jest to samo(na serialach jest to jednak mniej zauważalne przeskok ma 0,25-0,5 s). Zmian jest dość dużo więc dzisiaj wgram może przeskoki są wyeleminowane;)
 

rav126

New member
o, faktycznie. dodali nowy firmware, ale z tą samą datą. w tym wcześniejszym był krótszy changelog.

najpierw było:

  • poprawiono: usprawniono obsługę ścieżek audio AC3
  • poprawiono: zapisywanie ustawień w menu setup
Data dodania:
19 Jun 2009

a teraz jest:

  • poprawiono: usprawniono obsługę ścieżek audio AC3
  • poprawiono: zapisywanie ustawień w menu setup
  • zmieniono: kiedy plik z napisami ma dokładnie taką samą nazwę jak plik z filmem zmiana pliku z napisami w trakcie ogladania filmu zostaje wyłączona
  • zmieniono: jest możliwe załadowanie pliku z napisami o innej naziw niż nazwa pliku z filmem. zmiana pliku z napisami w trakcie ogladania filmu jest mozliwa przyciskiem SUBTITLE.
  • zmieniono: aby przewijać w przyśpieszonym tempie (przyciskami FWD lub REV) pliki mp3 należy najpierw nacisnąć przycisk PLAY/PAUSE
  • informacja: pliki większe niż 4GiB nie są oficjalnie obsługiwane. Jednakże odtwarzanie tych plików jest możliwe. Nie jest możliwe przewijanie w przód (szybsze niż 2x) oraz przewijanie w tył. Zmiana ścieżek audio również jest wyłączona.

Data dodania:
23 Jun 2009
Wersja z dnia:
23 Jun 2009


@adlerfromsc
ja właśnie mam tę wcześniejszą wersję i u mnie nic nie przeskakuje. sprawdź tę nowszą i daj znać czy w końcu zapamiętuje ustawienia. i czy dalej Ci ucina.
 
Ostatnia edycja:

adlerfromsc

New member
Porównałem wg zawartości są to dwa identyczne pliki, czyli zmienili tylko opis. Ja i tak się cofam do poprzedniej wersji jeśli będzie też przeskakiwać tzn ze to wina sprzętu i oddam go na gwarancji z nadzieja odzyskania kasy, jeśli nie to będzie znaczyć, że to jednak wina firmware'u( będę wtedy zdziwiony, że tego nie zauważyliście;).
 

adlerfromsc

New member
No to troszkę sprawa się rozwiązała. Wgrałem stary soft i było to samo:(. Nie dawało mi to spokoju więc zainstalowałem nowy, ale z innego pendrive'a i chyba ostatnio jest ok (odpukać). tzn. AC3 się nie rozchodzi, a w filmie nie przeskakuje. Co prawda narazie tylko na paru serialach i 1 filmie, ale pooglądamy to zobaczymy;).
 

nev7

New member
Jak na złość dopiero dzisiaj :( trafiłem na to forum, gdy już zakupiłem ferdka i dzisiaj go otrzymałem.
No cóż zobaczymy jak będzie działał. Najwyżej go zwrócę.

Mam kilka pytań
W jaki sposób sprawdzić wersję oprogramowania i jakie aktualizacje są wgrane?
Które aktualizacje ze stronki fergusona warto wgrać, a które nie?
 

jopiii

New member
W pliku z aktualizacją (rar) bedzie informacja jak sprawdzic wersje. Mimo wszystko chyba najlepiej wgrać wszystko (nie wiem czy wgranie wszystkiego czasem nie równa się z wgraniem najnowszej)
 

nev7

New member
w pobranych przeze mnie aktualizacjach w pliku pdf jest tylko jak wgrać. nie ma jak sprawdzić po podłączeniu dvd i odpaleniu jaki jest soft.

Też się nad tym zastanawiałem czy jak wgram ostatnią aktualizację to czy równa się wgraniu wszystkich poprzednich?
 

yack102

New member
Nowe oprogramowanie z dnia 2009-08-06

Nareszcie jakiś sensowny soft. Wreszcie po długich mięsiącach oczekiwania coś się zmieniło , po krótkim teście widze 2 ważne zmiany :
- zapamiętuje wielkość czcionki ( co dla mnie było najbardziej denerwujace)
- można wyłączyć autoplay ( też wkurzający)
 

jopiii

New member
nev7 napisał:
w pobranych przeze mnie aktualizacjach w pliku pdf jest tylko jak wgrać. nie ma jak sprawdzić po podłączeniu dvd i odpaleniu jaki jest soft.

A bo teraz pozmieniali. Sciagnij sobie jakas starsza aktualizacje i tam to pisze w pliku txt.


Jesli chodzi o nowy soft to tak jak pisał yack102. Autoplay się nie wlącza jednak dalej wlącza się "autostart" ferdka kiedy się mu włączy zasilanie. Normalne wg mnie powinno być, że jak nie ma prądu a póżniej jest to zapala się kontrolka i ja sabie włączam albo nie. Tu tym czasem samo wszystko wskazuje. Głupia sytuacja jak jesteśmy poza domem i pprzez chwile nie ma prądu np.

Ps. Znalazł ktoś inne róznice po nowym sofcie jeszcze?
 

jarasch

New member
Witam wszystkich.Małe pytanko do osób posiadających ten model.Do USB nie mam uwag,ale po włozeniu płyty z filmem dvd lub divixami zdaża się że,załaduje ją ale ma problemy z odczytaniem.Pokazuje na wyświetlaczu czas,ale nie odtwarza.Dopiero kilkakrotne wysunięcie tacki lub nawet reset powoduje że wraca do życia.Macie podobne problemy,czy tylko na kijowy egzemplarz trafiłem?
 

rav126

New member
hmm, ja akurat w większości oglądam z usb, ale dvd też czasem się zdarzy. no przyznam że kilka razy mi się zawiesił, ale to było może ze 3 razy. pomogło tylko odłączenie zasilania (reset przełącznikiem). nie było to tak nagminnie jak Ty opisujesz, możesz spróbować odnieść do sklepu.
 

ellah

New member
Witam,

Czy ktoś Wie jak można wyświetlić czas pozostały do końca filmu?

Czy komuś sie udało skontaktować z działem technicznym?
 

ellah

New member
Udalo mi sie porozmawiac dzisiaj z dzalem technicznym i tak:

1. Pozostaly czas filmu - nie ma takiej opcji obecnie. W tej chwili sa skupienie nad nowymi produktami i byc moze bdzie nowy firmware po nowym roku z wlasnie takimi poprawkami. Sugeruje by wiecej uzytkownikow im trulo o tym firmware, wtedy poczuja wieksza presje byc moze.

2. Nie znikanie napisow divx w formacie tmplayer - tutaj producent chipa nie chce wspolpracowac i nie ma takiej opcji. Rozwiazanie - uzywac napisow w formacie ramkowym.
 

adlerfromsc

New member
Jeszcze starego do końca nie poprawili, a już się za nowy biorą:( takie dzisiaj czasy. Struktura katalogów i plików na dyskach jest poprostu tragiczna, już nie mówiąc, że brak odczytu w pasku u góry przy przechodzeniu po plikach bieżącego tytułu jest jeszcze gorsze.
jopii u mnie 230(?) GB z osobnym zasilaczem chodziło, ale niestety się wlekło odczytywanie tablicy FAT(pusty dysk >1 min.), więc zmniejszyłem do 100 gb i teraz jest < 1min..
Napęd płyt nie radzi sobie z zabrudzonymi/porysowanymi płytami - przycinki są normalne, a im dłużej użytkujesz tym gorzej;).
Mój problem z przeskakiwaniem 1-2s nadal aktualny (cóż przyzwyczaiłem się), ale mam nadzieję, że odtwarzacz padnie przed grudniem i go odeśle do serwisu:/ Ostatnio się pojawiają problemy z odczytem przez USB. Technicznie to gniazdo za bardzo lata (słabo osadzone) i na dokładkę jak ktoś ma grubszego pena:) to ma problem:) Najlepiej odrazu sobie dokupić paro cm przedłużkę o ile takie są;).
Format TM mnie generalnie grzeje - konwerterów jest pełno.
Ile zostało do końca, hmmm czasami by się przydało - ale struktura plików IMO jest ważniejsza.
I tak po ostatnich poprawkach jest to w miarę dobry odtwarzacz:)
 
Do góry