Ferguson D-890 HX

Gregfight

New member
Witam,
Podzielę się swoimi odczuciami. Mam sprzęt od wczoraj. Nie mam zastrzeżeń do wyglądu, obudowy, przycisków itd - bo przecież widziały gały... ALE Złącze EURO nadal stanowi problem (blokuje TV) poza tym jak puszczam sygnał po Euro to obraz TV zostaje obcięty od góry o ok 10 cm - nie pomagają żadne zmiany ustawień. Kiedy puszczam sygnał przez Chinche wszystko jest OK. TZBIK czy możesz udzielić szybkiej instrukcji jak zainstalować nowy soft i czy nie stracę przez to gwarancji? Dzięki
 

Fibi07

New member
przy wgraniu oryginalnego softu ze strony fergusona nie traci się gwarancji. co i jak, jest tam napisane.

ja mam pytanie, czy po zmianie softu, dvd odtwarza teksty formatowane w MPL2? bo ferguson widzi je jak wybieram film, ale jak odtworzę film, już ich nie wyświetla. w sumie, nigdy nie zwracałem uwagi na to w jakim formacie są napisy,a teraz?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
przy wgraniu oryginalnego softu ze strony fergusona nie traci się gwarancji. co i jak, jest tam napisane.

ja mam pytanie, czy po zmianie softu, dvd odtwarza teksty formatowane w MPL2? bo ferguson widzi je jak wybieram film, ale jak odtworzę film, już ich nie wyświetla. w sumie, nigdy nie zwracałem uwagi na to w jakim formacie są napisy,a teraz?

Rozumiem że wymuszasz wtedy napisy klawiszem SUBTITLE? Jak nie da rady to zamień na SRT i masz z głowy problem.

Edit: choć na forum ktoś wspominał jednak o problemie z MPL2
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
A manta 056/051?

Ale to pytanie jest o obsługę MPL2? No ja nie wiem czy jest sens wybierać odtwarzacz pod względem obsługi MPL2. Osobiście uważam że to mało istotny punkt w wyborze urządzenia. Staram się pamiętać by ZAWSZE mieć w katalogu z filmem napisy TXT i SRT. Przeróbka trwa sekundy a potem nie boli w momencie jak się gdziekolwiek znajdziemy z tym filmem i to na trwale nagranym na DVD.
 

Fibi07

New member
Rozumiem że wymuszasz wtedy napisy klawiszem SUBTITLE? Jak nie da rady to zamień na SRT i masz z głowy problem.

Edit: choć na forum ktoś wspominał jednak o problemie z MPL2

tak wymuszam, ale DVD w ogóle nie widzi, że są jakiekolwiek napisy. mimo że w menadżerze plików widzi.

jak będą napisy zamiast w TXT a w SRT, nie będzie już żadnych problemów?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
tak wymuszam, ale DVD w ogóle nie widzi, że są jakiekolwiek napisy. mimo że w menadżerze plików widzi.

jak będą napisy zamiast w TXT a w SRT, nie będzie już żadnych problemów?

No nie powinno być problemów. Jak mam taki problem to ta metoda jest skuteczna. Czasami się zdarzy ze nie wyświetlają mi się napisy TXT w Ferguson D-890 HX lub Samsung 37B651 to używam programiku SRT_1.4.exe i w parę sekund mam po problemie. Tak naprawdę to staram się od razu wszystkie TXT przerabiać na SRT.
 

Fibi07

New member
dostałem maila od serwisu fergusona.
w/g nich MPL2 to mało popularny kodek i nie mają zamiaru go wprowadzać przy późniejszych softach. więc, pozostaje srt.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
dostałem maila od serwisu fergusona.
w/g nich MPL2 to mało popularny kodek i nie mają zamiaru go wprowadzać przy późniejszych softach. więc, pozostaje srt.

Pewno nie skłamali. I nie ma co płakać za tym formatem. Za często go nie spotykam bo wtedy nawet jestem zdziwiony dlaczego nie ma napisów w TXT. Dopiero sobie po chwili przypominam dlaczego :)
 

NeV89

New member
Witam wlasnie zakupilem ow odtwarzacz, gdy wkladam pendrive TOSHIBA/GoodDrive 8 GB do USB pisze "nieobsługiwane urządzenie" w czym problem, mam reklamowac urzadzenie?! Prosze o pomoc
 

tzbik

New member
Witam wlasnie zakupilem ow odtwarzacz, gdy wkladam pendrive TOSHIBA/GoodDrive 8 GB do USB pisze "nieobsługiwane urządzenie" w czym problem, mam reklamowac urzadzenie?! Prosze o pomoc

Sprawdź czy inne peny widzi ? Czy masz sformatowany pen w FAT32. Jeśli dalej nie działa, skontaktuj się z fergusonem. Ja nie spotkałem jeszcze takiego pendraka, z którym by odmówił współpracy. Co innego jak był jakiś błędny plik na nim, który wieszał DVD.
 

emes1973

New member
Witam
Jestem posiadaczem tego DVD od czterech dni, testowałem na nim sześć pendrive'ów od 256MB do 8GB, nie miałem najmniejszych problemów, wszystkie odczytywane były prawidłowo, jedno co ma minus to nie przełącza sygnału z gniazda Euro które mam podłączone do dekodera sat.
Ogólnie sprzęt oceniam na zadowalający jak za tą cenę.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Nowy firmware do D-890 HX v2010-04-14

Na stronie Ferguson'a leży nowy firmware
D890HX_v2010-04-14.zip


"Najnowsza dostępna stabilna wersja oprogramowania.
Dodana obsługa napisów MPL2, funkcja to testowania podłączenia głośników 5.1 oraz SETUP WIZARD. Ta wersja zawiera również poprawki. Pełna lista zmian w changelog.txt"

EDIT 1:
OK wgrało się bez problemu. Tak naprawdę to wcześniej miałem czasami problem z TXT jak były w MPL2. Oczywiście zamieniałem na SRT i po kłopocie. Teraz na spokojnie zobaczę czy ta drobna dla mnie uciążliwość już ustąpiła.

EDIT 2:
Po kilku godzinach po zmianie na nowy FW mogę stwierdzić że pliki TXT w MPL2 działają bez zarzutu. Tzn. że to co sprawdzałem jak na razie mnie satysfakcjonuje.
 
Ostatnia edycja:

Pinger

New member
karaoke

witam

czy ktos wie jak dziala funkcja karaoke w tym ferdku?
czy mozna zrobic cos na zasadzie vanbasko playera? czy to po prostu jest wzmacniacz do mikrofonu...
 

bels

New member
Witam. A ja mam pewien problem i nie wiem, czy to blad odtwarzacza, oprogramowania? Mianowicie nie dzialaja(tzn. wlaczaja sie, ale przerywaja w roznym momencie, niektore na poczatku, a niektore przy koncu wracaja do menu) mi pliki wieksze, niz 1.60 GB...moglby ktos sprawdzic jak ten ferdek radzi sobie z takimi filmami? U mnie przerywa(filmy brrip, 480p). Juz mialem problemy techniczne z tym modelem i wydaje mi sie, ze znowu dostalem popsuty egzemplarz. W poprzednim nie dzialal caly panel przedni(brak podswietlenia, uszkodzone przyciski). Jesli 890 tak "maja", to poprosze o zwrot kasy, bo chcialem dvd, ktore bedzie radzilo sobie z wszystkimi filmami xvid(najlepsze jest to, ze na starej wiwie te pliki dzialaja).
 

A_q

New member
Witam,


Mam pytanie odnośnie tego modelu a mianowicie chodzi mi o przewijanie filmów. Jeżeli chodzi o przewijanie do przodu wszystko pięknie działa x2 leci na podglądzie aż miło patrzeć, później w zależności od ustawienia zwiększa się prędkość.


Problem lub nie, polega na tym, że w momencie przewijania wstecz x2 film zapiernicza jak Kubica i zanim uda się wcisnąć play to już jestem o dobrą minutę lub więcej w tyle.


Czy to jest tak u wszystkim, czy posiadam jakiś kosmicznie szybki egzemplarz?

Pozdrawiam
 

upfullbwoy

New member
Witam.
Mam problem w fergusonie d-890 przerywa mi filmy brrip, bdirp oraz inne o dużym rozmiarze przed końcem. Czy jest na to jakis sposób. Dodam ze wgrywalem juz nowe firmware
 

SagatPL

New member
Mam tv Sony Bravia 32s5600 ferguson jest podlaczony przez HDMI.
Gdy slucham mp3 i wylaczam TV sony pilotem od sony to wylacza mi sie tez i ferguson. W kablu hdmi idzie jakis sygnal OFF do ferdka i wszystko mi sie wylacza. Nie chce miec wlaczonego ekranu jak slucham audio cd czy mp3.
Soft wgralem ostatni i nic nie pomoglo.
 

rebel240

New member
Witam,niedawno zakupiłem ten odtwarzacz łącznie z kablem hdmi za 152 zł na Fergusonsklep.pl i mam następujący problem.Gdy podłącze go przez wyjście HDMI to albo wyskakuje mi na ekranie brak sygnału albo jest obraz na rozdzielczości 576p27 i pojawiają się zakłócenia na nim,jak zmienię rozdz na 1080i to obraz podczas oglądania filmu co 10s się wyłącza i włącza.Na rozdz 1080p jest brak sygnału.Jak poruszam kablem to na ekranie są jeszcze większe zakłócenia albo obraz się wyłącza i włącza.Mój telewizor to Toshiba 40LV733G Full HD.Testowałem kabel przez podłączenie do komputera i wszystko było ok.DVD działa normalnie na scart i czincz.Proszę o pomoc
 
Do góry