Ferguson D-890 HX

piotrg78

New member
Kurcze, miałem zamiar kupić ten odtwarzacz, ale mam ten sam dekoder polsatu cyfrowego i podejrzewam że tak samo będzie się zachowywał z pilotem od fergusona, szkoda:sad:
 

dakkon7

New member
nie wiem czy dobrze piszę i myślę ale

jak masz amplituner z pilotem wielofunkcynym to możesz go zaprogramować aby ci włączał dvd (ja owy posiadam w yamaha 663) może to jakaś rada
 

urden

New member
odczyt kart pamięci poprzez usb

Czy ktoś wie, czy ferguson d-890 hx da radę odczytać karty pamięci poprzez mobilny czytnik kart z wyjściem usb? Rozwiązałoby to problem braku czytnika :)
 

urden

New member
U mnie działa karta SD w czytniku. Na alledrogo widzę, że są po 1,00 zł :)

Gdyby działał taki czytnik kart na usb to by było super, ale nie wiem co myśleć bo właśnie odpisał mi sprzedawca tego fergusona i twierdzi, że nestety nie. Może się pomylił albo nie wiedział, sam nie wiem.
 

Maverick7909

New member
Co do dźwięku. Czy jest w nim korekcja(equalizer) basowa sopranów itd które można ustawić ręcznie ? Jak wypada z dźwiękiem np mp3 w porównaniu do wiwy z usb 1.0 ? Mam dekoder fergusona 6600 podloczonego componetem czy nie będą sie gryzły ? Dvd fergusona chcę podłączyć hdmi.Czy jak wyłączę dvd to sam znajdzie mi odrazu satelite jak maam teraz w dvd wiwa ??? lepiej opłaca sie kupic 880 Hx ?
 
Ostatnia edycja:

upfullbwoy

New member
Witam. Może ktoś wie czy ten odtwarzacz posiada funkcje progressive scan oraz gdzie można go kupić może być sklep online lub jakaś sieć sklepów typu Media markt,Avans itp bo nigdzie go nie moge dostać.
 

norbi99

New member
tu kupisz www fergusonsklep pl

Mam pytanie czy D-890 HX odtworzy filmy z dysku zewnętrznego podłączonego do USB ? Bo zastanawiam się czy nie popełnię błędu kupując tak zewnętrzny dysk.
 

Krzysztof Jerzy

New member
tu kupisz www fergusonsklep pl

Mam pytanie czy D-890 HX odtworzy filmy z dysku zewnętrznego podłączonego do USB ? Bo zastanawiam się czy nie popełnię błędu kupując tak zewnętrzny dysk.

moze najpierw pozycz od kogos dysk zewnetrzny i sprawdz

ja mam dysk zewnetrzny seagate alee mi nie widzi bo mam tam nie tylko filmy :)
 

brad-82

New member
Witam...

Jestem szczęśliwym posiadaczem D-890HX.
Udało mi się go zakupić w sklepie "nie dla idiotów" :D(Media Markt) za niecałe 150zł. Jest to
pierwsza wersja odtwarzacza - bez srebrnego paska na froncie. Data produkcji - 10.10.2009

Jeżeli chodzi o odtwarzanie filmów - nie sprawia najmniejszych problemów. Podczas przeszło
tygodniowego testowania nie trafiłem na film, którego by nie łyknął - niezależnie czy był
to DivX/Xvid czy DVD (filmy nagrywane na płytach markowych jak i NoName i z różnymi
prędkościami).

Posiada rozbudowaną obsługę napisów oczywiście z polską czcionką.

Co do złącza USB - u mnie poszły filmy z czytnika kart pamięci z włożoną MicroSD - 8GB
Sandiska (zapełniony do 6,5GB w FAT32).

Obraz ostry i bez wyraźnych przekłamań w kontraście/kolorze - ustawienia obrazu można
dopasować sobie do własnych upodobań (kontrast/jasność/nasycenie barw/ostrość/GAMMA.
Interpolacja do wyższej rozdielczości (u mnie do 1080p) spisuje się wyśmienicie
(podłączenie do telewizora Panasonic TX-37LZD800F FullHD/100Hz).

MENU odtwarzacza zarówno jak i pilot - intuicyjne w obsłudze.Przyciski obsługujące
najważniejsze funkcje znajdują się tam gdzie powinny (zawsze pod ręką i w dodatku ładnie
świecą w ciemności). Podgłaszanie z pilota działa tylko przy połączeniu dźwięku przez
HDMI. Pilot mimo iż lekki to jak najbardziej ergonomiczny (rozmieszczenie przycisków z
wyraźnymi odstępami).

Dźwięk przesyłany po kabelku coaxialnym do amplitunera Sony - czysty i wyrazisty.Nie mam
również zastrzeżeń do dźwięku z kabla HDMI. Odtwarzacz posiada funkcję korektora dźwięku (equalizer) zarówno ustawienia predefiniowane (rock/jazz itp), 3D (hall, sala koncertowa itp.) jak i w pełni manualne.

Nie uświadczyłem na nim również rozjazdu dźwięku z obrazem i napisami.

Może nie jest zbyt piękny ale na pewno funkcjonalny.Tacka od napędu wygląda na bardzo
delikatną a samo rozpędzanie płyty jest wyraźnie słyszalne (świerszcze). Dziwnym jest dla
mnie fakt braku otworów wentylacyjnych w obudowie :confused:


Powyższe spostrzeżenia - w porównaniu do DVD Sony DVP NS 330, Manta Emperor IV

Nie wypowiem się na temat funkcji karaoke - nie testowałem.

Jak dla mnie REWELACJA (tym bardziej za tą cenę). :bober:

Mam nadzieję, że producent w miarę często będzie wypuszczał nowsze wersje oprogramowania z
aktualizacjami kodeków AV.
 
Ostatnia edycja:

mp3playerfan

New member
Witam

Dzięki temu forum stałem się posiadaczem tego odtwarzacza.
Miałem wcześniej 780HX i był ok ale niestety jego czas się skończył ze względu na mocne obciążenie ;)
Wpadłem na pomysł żeby za pomocą tego dvd oglądać głownie filmy z dvd dzięki temu że dvd ma USB 2.0
Kupiłem dysk 500GB (2,5 zasilany z dodatkowego zasilacza) sformatowałem FAT32 i śmiga bez problemu.
Skonwertowałem wszystkie dvd/ vcd z bajkami jakie miałem i jest pięknie.
Dodatkowo jak płyty nie ma w środku to odtwarzacz automatycznie uruchamia film z folderu na literkę A z dysku :)
Jest to fajna sprawa bo nic nie trzeba naciskać tylko włączyć i leci i dopiero wybrać co się chce. (choć dość wolno szuka dysku usb przy starcie)
Działanie pilota można sobie dostosować jeśli chodzi o szybkość reagowania na przyciski - dobra rzecz przy przewijaniu listy z folderami i plikami - tak samo można sobie zmniejszyć czcionkę w przeglądarce plików -przydatna sprawa.
Jakość dźwięku i obrazu ok, startuje szybko, czyta bez problemu każdą płytkę ale ja go kupowałem głownie pod dysk.
Karaoke działa bez problemu -ma regulację głośności i pogłosu - ale obydwu mikrofonów na raz.
Dodatkowo podpiąłem gitarę elektroakustyczną i też fajnie a dodatkowo mam efekt echa.
Jak dla mnie super sprawa kilka urządzeń w jednym. Mój wzmacniacz nie ma wejścia mikrofonowego.
Naprawdę polecam. Pilocik też lepszy niż ten w 790HX - noi ta cena. Nie do pobicia.

Pozdrawiam

Jurek
 

artuditu

New member
Pojawił się nowy soft to tegoż DVD. Do zassania na stronie Fergusona.

Niestety u mnie nie widać poprawy jeśli chodzi o Euro :roll:

@tzbik -czekam na info czy u Ciebie się poprawiło ;)
 

bogdans44

New member
Czy fakt, że w fergusonsklep nie ma w ofercie modelu D-890 HX oraz fakt, że na allegro również poznikały oferty sprzedaży tego modelu oznacza, że firma postanowiła wstrzymać chwilowo produkcję i dopracować ten model ? Ma ktoś może jakieś informacje w tej kwestii?
 

adamus120

New member
Mam problem.
Połączyłem dvd z tv za pomocą kabla hdmi. Obraz jest bez problemów natomiast mam problem z uzyskaniem dźwięku w przypadku kiedy film jest z dźwiękiem 5.1. Nie na każdej płycie można wybrać dźwięk 2.0 i stąd mój problem.
Udało się komuś znaleźć obejście tego problemu?
 

tzbik

New member
Pojawił się nowy soft to tegoż DVD. Do zassania na stronie Fergusona.

Niestety u mnie nie widać poprawy jeśli chodzi o Euro :roll:

@tzbik -czekam na info czy u Ciebie się poprawiło ;)

U mnie po zmianie na nowszy soft nie poprawiła się sprawa Euro złącza więc dalej używam kabla bez 8 pina co powoduje, że ręcznie muszę przełączać na AV. Za to zauważyłem poprawę, że po przejściu w stan stan-by wyłączane jest USB, bo wcześniej cały czas świeciła się dioda we włożonym pendraku.

Odnośnie wcześniejszych opisów internauty co do nie czytania jakiejś firmy pendraków to powiem, że nie spotkałem się by robił problemy z marką pena ale z tym co jest na nim nagrane. Raz miałem wgrany katalog z filmem, po włożeniu pena do manty wieszało ją. Po skasowaniu tego katalogu nie było takich objawów.
 

radiks

New member
Witam Po padzie Manty 056 (grała całe 2 tygodnie) postanowiłem przesiąść się na Fergusona 890 HX. Kupiłem, rozpakowałem, podłączyłem (poczekałem aż osiągnie temp. pokojową, poczytałem instrukcję) do EuroScart, włączyłem, TV przestawił się na AV i... ciemno na ekranie. Po 5 minutach naciskania klawisza B na pilocie (wg. instrukcji) postanowiłem spróbować innego wyjścia. S-Video - ciemność. Poszło na RCA ale... Przy każdym włączeniu (nie ważne Stand-by czy zasilacz) DVD ustawia się w NTSC. Aha, na informacji o sofcie itp. widnieje Region 0 (pomimo, że odtwarzałem już DVD). Czy to normalne? Zdaje się, że dostał mi się uszkodzony "fabrycznie" egzemplarz )-: HDMI nie sprawdzę, bo nie mam odpowiedniego TV. Co do innych funkcji - USB - czyta wszystko co podłączę ale... ;-) W przenośnych HDD widać tylko pierwszą partycję dysku (UAWGA na objętość HDD, jak duży i zapełniony filmami, mp3, jpg to wczytywanie katalogów przez Fergiego trwa długie minuty. Co do płyt DVD - nie czyta multisesyjnych - widać tylko ostatnią sesję. No i nie czyta napisów w standardzie MPL2 [xxx][xxx]To tyle wrażeń, sprzęt jedzie do serwisu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry