Ferguson D-890 HX

bugger

New member
Witam.
Chcę zakupić ten odtwarzacz w prezencie dla osoby, która wiem że będzie podłączała go przez jakiś czas przez SCART z racji starszego odbiornika. Czy nadal użytkownicy mają problemy w tym modelu z oglądaniem obrazu przez podłączenie euro-euro ? I czy rzeczywiście występuje jakieś obramowanie czy też obcięcie wyświetlanego obrazu?

dzięki za odp
 

raj

New member
Witam.
Chcę zakupić ten odtwarzacz w prezencie dla osoby, która wiem że będzie podłączała go przez jakiś czas przez SCART z racji starszego odbiornika. Czy nadal użytkownicy mają problemy w tym modelu z oglądaniem obrazu przez podłączenie euro-euro ? I czy rzeczywiście występuje jakieś obramowanie czy też obcięcie wyświetlanego obrazu?

dzięki za odp

Ja mam ten odtwarzacz właśnie podłączony przez SCART i problemów z oglądaniem obrazu (co dokładnie masz na myśli?) nie zauważyłem. Wszystko działa ładnie.
Lekkie obcięcie wyświetlanego obrazu rzeczywiscie występuje, tak jak o tym pisałem w jednym z poprzednich postów. Być może zależy to od TV, bo miałem okazję na krótko podłączyć ten odtwarzacz do innego TV (równiez przez SCART) - sprawdziłem jeden film i wydawało mi się (ale głowy sobie uciąć nie dam...) że obcięcia nie było...
 

raj

New member
A przycisk TITLE? Przechodzi do menu filmu więc możemy wystartować z filmem pomijając reklamy.

Sprawdzę, ale wątpię żeby to zadziałało. To wynika ze sposobu zakodowania tych reklam. Zawieraja one znaczniki (przewidziane standardem DVD) blokujące działanie wszystkich standardowych przycisków nawigacyjnych DVD (typu np. poprzedni/następny, MENU itp. wiec TITLE najprawdopodobniej też). Niektóre reklamy dopuszczają szybkie przewijanie, ale i to nie zawsze. Dlatego właśnie są takie upierdliwe. Funkcja ich omijania (tak jak np. BROWSE w DVP-868 ) to jest specjalna funkcja softu odtwarzacza, nie opierająca się o standardową nawigacje DVD: działa ona tak, że wykrywa w spisie treści płyty tytuł o najdłuzszym czasie trwania i przeskakuje bezpośrednio do niego. Jeśli cos takiego nie jest zaimplementowane w sofcie to żadne standardowy przycisk nie pomoże.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Sprawdzę, ale wątpię żeby to zadziałało. To wynika ze sposobu zakodowania tych reklam. Zawieraja one znaczniki (przewidziane standardem DVD) blokujące działanie wszystkich standardowych przycisków nawigacyjnych DVD (typu np. poprzedni/następny, MENU itp. wiec TITLE najprawdopodobniej też). Niektóre reklamy dopuszczają szybkie przewijanie, ale i to nie zawsze. Dlatego właśnie są takie upierdliwe. Funkcja ich omijania (tak jak np. BROWSE w DVP-868 ) to jest specjalna funkcja softu odtwarzacza, nie opierająca się o standardową nawigacje DVD: działa ona tak, że wykrywa w spisie treści płyty tytuł o najdłuzszym czasie trwania i przeskakuje bezpośrednio do niego. Jeśli cos takiego nie jest zaimplementowane w sofcie to żadne standardowy przycisk nie pomoże.

Naciskam przycisk TITLE i przeskakuje z reklam (te nie przewijalne) do Menu filmu.
Ferguson D-890 HX
 

Kosa86

New member
Ciekawy temat o przyzwoitym sprzęcie ...a że jestem na etapie zakupu odtwarzacza DVD to właśnie na tego Fergusona padł mój wybór. Jednakże mam jedno pytanie, na które nie znalazłem tutaj odpowiedzi: czy razem z odtwarzaczem w opakowaniu jest dołączony jakiś kabel do podłączenia do telewizora? I przy okazji: jakimi złączami najlepiej połączyć taki odtwarzacz z telewizorem crt?
Będę wdzięczny za odpowiedzi :)

Pozdrawiam!
 

daw!d

New member
Od niedawna stałem się szczęśliwym (chyba) posiadaczem takiego dvd i mam pewien problem. Mam również dekoder cyfrowego polsatu samsung dsb-s305g i okazuje się, że pilot fergusona pracuje na tej samej częstotliwości co dekoder samsunga. Po naciśnięci np przyciski ok na dvd, dekoder samsunga uruchamia się bądź wyłącza. Jest jeszcze wiele innych przycisków w fergusonie które uruchamiają różne funkcje dekodera. Czy ktoś ma może podobny problem?

Witam, jestem mocno zainteresowany tym odtwarzaczem. Tylko właśnie zacytowany problem mnie niepokoi. Mam dekoder Samsunga ale model HD DSB-370G. Używa może ktoś tego Fergusona i dekoder samsunga?
 

dziadek11

New member
Ciekawy temat o przyzwoitym sprzęcie ...a że jestem na etapie zakupu odtwarzacza DVD to właśnie na tego Fergusona padł mój wybór. Jednakże mam jedno pytanie, na które nie znalazłem tutaj odpowiedzi: czy razem z odtwarzaczem w opakowaniu jest dołączony jakiś kabel do podłączenia do telewizora? I przy okazji: jakimi złączami najlepiej połączyć taki odtwarzacz z telewizorem crt?
Będę wdzięczny za odpowiedzi :)

Pozdrawiam!

w zestaiwe jest wszystko, tj. pilot z bateriami, instrukcja i kabel tzw. "czincze", czy jakoś tak. chyba czincze najlepsze, jest też euro scart, ale ja nie jestem za bardzo w temacie.

ja podłączyłem do tv kineskopowego i divxy z pendriva 8gb śmigają, ale wez pod uwagę to, że na tv kineskopowym boki obrazu są lekko ucięte. zoom jest na poziomie 25%, 33%, 100, 200, itd. być może gdyby był np 95% to by ten problem zniknął (a najlepiej jakby można było sobie ustalać ręcznie pomiędzy np 25 a 500, wtedy kazdy by sobie dopasował). sa rozne rozdizelczosci divxów, jak masz taki cienki obraz (jak w kinie), to napisy ładnie wchodzą na czarny pasek. jak czarne paski są węższe to napisy wchodzą na obraz (generalnie to najlepiej oglądać z lektorem). trafiły mi się 2-3 filmy których nie chciał odpalić, tzn. sie odpaliły i odrazu stop. dvd z płyty ok.

taki tam trochę plastikowy bajer, ale działa, obraz b. dobry, głos też super. na dużej panoramie lcd pewnie miazga.
 

omerta

New member
Też kupiłem ten model FERGUSON-a. Ale tak szczerze: wygląda niby elegancko z oddali ale z bliska ciutke zalatuje tandetą. Co do "gwizdka" to otworzył Transcend 2GB i jakiś UR25-M 2GB (bez firmowy ??).
Dużo funkcji, dobry dźwięk, sporo ustawień dźwięku.
Zobaczymy jak długo pochodzi bo nie mam zamiaru go zmieniac na inną firmę/model
 

daw!d

New member
Mam go już prawie dwa miesiące i na razie bez zarzutów. Na razie też nie doszukałem się żadnych wad, jak ktoś się nad kupnem tego odtwarzacza zastanawia to niech się nie zastanawia tylko kupuje.
Na razie czytał dwa peny bez zarzutu - starego Kingstona 1GB i jakiegoś no-name 2GB. Teraz zastanawiam się nad jakimś pojemniejszym i chyba zakupię Patriota X-Porter XT 8GB skoro sprawdzony przez kolegę Omerta :)
 

marcopil

New member
Brak dźwięku Ferguson D-890 HX

Witam,

Mam problem z odtwarzaniem dźwięku przy oryginalnych płytach DVD, w większości płyt DVD (choć nie na wszystkich), słychać dźwięk tylko na reklamach i w menu, ale jak tylko włączę film to brak jest dźwięku. Filmy w innym formacie (np. divx), wszystko z dźwiękiem jest ok, mp3 też gra, tylko na niektórych płytach DVD brak dźwięku. Na poprzednim sprzęcie na tych samych płytach dźwięk był ok, tak więc płyty są dobre. Jedyne co się zmieniło to oczywiście sprzęt i sposób połączenia z TV, teraz jest poprzez HDMI, a wcześniej stary sprzęt połączony był poprzez EURO, ale nie sądzę żeby tutaj był problem bo niby dla czego tylko na niektórych płytach DVD brakuje dźwięku ???. Soft był aktualizowany do najnowszej wersji jaki jest dostępny na stronie producenta. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły jak rozwiązać problem to proszę o info, pozdrawiam Marek.
 

falas

New member
Pytane. Czy DVD obsłuży jedynie poprzez zasilanie USB dysk, którego pobór mocy w czasie pracy to 2W?? (USB w DVD zasila niby do 500mA).
Byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź.
 

trebron

New member
Witam,

Mam problem z odtwarzaniem dźwięku przy oryginalnych płytach DVD, w większości płyt DVD (choć nie na wszystkich), słychać dźwięk tylko na reklamach i w menu, ale jak tylko włączę film to brak jest dźwięku. Filmy w innym formacie (np. divx), wszystko z dźwiękiem jest ok, mp3 też gra, tylko na niektórych płytach DVD brak dźwięku. Na poprzednim sprzęcie na tych samych płytach dźwięk był ok, tak więc płyty są dobre. Jedyne co się zmieniło to oczywiście sprzęt i sposób połączenia z TV, teraz jest poprzez HDMI, a wcześniej stary sprzęt połączony był poprzez EURO, ale nie sądzę żeby tutaj był problem bo niby dla czego tylko na niektórych płytach DVD brakuje dźwięku ???. Soft był aktualizowany do najnowszej wersji jaki jest dostępny na stronie producenta. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły jak rozwiązać problem to proszę o info, pozdrawiam Marek.

mam podobny problem :-( na niektorych DVD nie mam dźwięku w filmie, pomimo tego że na reklamach jest, czy ktoś rozwiązał ten problem, mam ten odtwarzacz już ponad półtora roku, i to jest jedyna wada
 

bagiennik

New member
Bez reklam
W ustawieniach trybów dzwięku ustawcie PCM na HDMI (Czy jakoś tak to tam wygląda), zamiast się męczyć półtorej roku, można zajrzeć do instrukcji, która jest po polsku :>
 

trebron

New member
kombinowałem wszystko co było w opcjach w DVD, dźwięku na filmie nie ma przez HDMI, wymiękłem, i obejrzałem przez EURO :) mam jedną płytę , na której nie mam dźwięku przez HDMI
 
Do góry