Ferguson D-890 HX

sebandas

New member
czy zasilanie w USB się wyłącza w trybe czuwania?

Za to zauważyłem poprawę, że po przejściu w stan stan-by wyłączane jest USB, bo wcześniej cały czas świeciła się dioda we włożonym pendraku.

Czy oby na pewno zasilanie w USB się wyłącza w trybie czuwania, bo u mnie tak nie jest mimo najnowszego softu, może coś w opcjach muszę ustawić, jeżeli tak to pomóżcie...:niewiem:
 

falas

New member
Witam. Powiedźcie jak wygląda w DVD sprawa z podłączeniem do niego poprzez port USB dysk zewnętrzny 2.5 cala w kieszeni USB.
Czy normalnie mi odpali? Czy dobra będzie zwykła obudowa (kieszeń) USB, czy musi być z jakimś dodatkowym zasilaniem?
Będę wdzięczny za szybką odp.
Pozdrawiam.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Port USB jest w tym modelu 2.0 więc powinien obsługiwać całą gamę dysków 2.5 cala bez dodatkowego zasilania. Jedna trudno powiedzieć czy nie spotkamy jakiegoś dysku który ma minimalnie większy apetyt na zasilanie. Sprawdzałem na dysku Seagate FreeAgent 320GB i Transcend StoreJet 500GB i nie było problemów. Nawet dysk IDE przez przejściówkę IDE/USB podłączyłem i pracuje. Oczywiście FAT32.
 

falas

New member
hmm. Ja mam dysk wyjęty z laptopa - Toshiba MK8034GSX, który wg. cdrinfo ma pobór mocy 2W. W takim razie nie wiem czy pójdzie. A jaki pobór mocy miały te twoje dyski? Jest do dysk SATA
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
hmm. Ja mam dysk wyjęty z laptopa - Toshiba MK8034GSX, który wg. cdrinfo ma pobór mocy 2W. W takim razie nie wiem czy pójdzie. A jaki pobór mocy miały te twoje dyski? Jest do dysk SATA

Nie sprawdzałem parametrów dysków. Po prostu jak działa to fajnie bo nie był to priorytet działania tego DVD z dyskami 2.5 cala. Bardziej bym sie martwił jaka do tego będzie obudowa. Jak super tania to w tym miejscu mogą być problemy.
 

falas

New member
Nie sprawdzałem parametrów dysków. Po prostu jak działa to fajnie bo nie był to priorytet działania tego DVD z dyskami 2.5 cala. Bardziej bym sie martwił jaka do tego będzie obudowa. Jak super tania to w tym miejscu mogą być problemy.

A co ma do tego obudowa. Obudowa to obudowa, a USB to USB, każde spełnia standard.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
A co ma do tego obudowa. Obudowa to obudowa, a USB to USB, każde spełnia standard.

Tak? Powodzenia. Chyba mało miałeś do czynienia z tanim sprzętem. Bez obrazy ale wystarczy poczytać nawet na tym forum. No i praktycznie z czymś takim się spotkać. Może narobić problemów i popsuć humor.
 

falas

New member
Tak? Powodzenia. Chyba mało miałeś do czynienia z tanim sprzętem. Bez obrazy ale wystarczy poczytać nawet na tym forum. No i praktycznie z czymś takim się spotkać. Może narobić problemów i popsuć humor.

A możesz podać link do takiego tematu? Bo jest ich tyle, ja nie jak teraz poszukać, a na dniach musze zamówić. I jakie są to te tańsze i "niekompatybilne"?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
A możesz podać link do takiego tematu? Bo jest ich tyle, ja nie jak teraz poszukać, a na dniach musze zamówić. I jakie są to te tańsze i "niekompatybilne"?

Ostatni post jaki pamiętam był przy wątku współpracy obudowy USB z Samsung B650. Sam tez mam obudowę typu VAIO która generalnie działa ale ma takie grymasy że szkoda nerwów. Jak przejrzysz ofertę to nie polecam obudowy z niską ceną. Niech przynajmniej za tym stoi jakaś firma co to wyprodukowała.
 

falas

New member
Ostatni post jaki pamiętam był przy wątku współpracy obudowy USB z Samsung B650. Sam tez mam obudowę typu VAIO która generalnie działa ale ma takie grymasy że szkoda nerwów. Jak przejrzysz ofertę to nie polecam obudowy z niską ceną. Niech przynajmniej za tym stoi jakaś firma co to wyprodukowała.

A jakie to są te tanie? Bo nie chce szaleć wydając 100zl na obudowę (1/2.5 ceny dysku).
Szukam głównie na allegro...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
A jakie to są te tanie? Bo nie chce szaleć wydając 100zl na obudowę (1/2.5 ceny dysku).
Szukam głównie na allegro...

To takie w okolicach 6 - 15zł. Wybierz firmowe z prawdziwą dłuższą gwarancją. Jak sortujesz produkt na allegro rozdzielisz wątpliwe modele od reszty. Możesz też użyć Google do wyszukania i poczytania opinii o konkretnej obudowie. Niestety ale nikt nie powiedział że oddzielnie dysk plus przyzwoita obudowa wyjdzie taniej niż cały firmowy dysk.
Nie koniecznie musisz wydawać 100 zł za obudowę, znajdź złoty środek.
 

falas

New member
Mam taki mały problem. Czasem przy oglądaniu filmu, czy to z pendriva czy dvd dzieje się coś dziwnego z dźwiękiem. Taki jakby zwolnione tempo mowy/pogłos nie wiem. Mieliście takie coś ? P.S nic nie przestawiałem w czasie oglądania. Pomaga wyłączenie i wyłączenie dvd pilotem...
 

raj

New member
Pytanie do wszystkich posiadaczy D-890 HX

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy D-890 HX:
czy w tym modelu napotkaliście podobne problemy, jak ja w DVP-868 HD i które niestety zmusiły mnie do oddania sprzętu do sklepu?

Niestety forum nie pozwala mi wkleić linka do postu, w którym opisałem te problemy, więc przekopiuję tu całość:

Po pierwsze - i najwazniejsze - odtwarzacz generuje na wyjsciu audio (stereo jak rowniez 5.1 analog; cyfrowych nie probowalem bo raz ze nie mam na czym, dwa ze interesuje mnie *tylko* dzwiek stereo) dosyc glosny przydzwiek w postaci gwizdu. Na tyle glosny, zeby byl wyraznie slyszalny przy odtwarzaniu plyty i przeszkadzal. To jak dla mnie dyskwalifikuje sprzet jako nienadajacy sie do uzytku.
Byc moze byla to jednostkowa wada tego konkretnego egzemplarza i w innych jest OK, ale niestety byla to ostatnia sztuka dostepna w sklepie, wiec nie mialem mozliwosci sprawdzic innego.

Ale sa i inne problemy, wygladajace na ewidentne bledy w sofcie.

Funkcja omijania reklam, kiedy jest wlaczona, powoduje niemozliwosc normalnego korzystania z menu plyty DVD (kiedy sie juz wcisnie klawisz "menu", zeby do niego wejsc): wejscie do jakiegokolwiek podmenu powoduje automatyczny start pierwszego filmu z tego podmenu, wiec nie da sie np. swobodnie nawigowac po dodatkach na plycie. Na szczescie funkcje omijania reklam mozna wylaczyc na stale, a aktywowac w trakcie ladowania plyty jednorazowo guzikiem na pilocie, wiec nie jest to problem. Ale wyrazny blad w sofcie - na mojej starej Mancie dzialalo to prawidlowo.

Na czesci filmow (gdzies tak okolo 10% z mojej kolekcji) odtwarzanie nie zaczyna sie od poczatku pliku, tylko gdzies tak od 10-15 sekundy. Trzeba dopiero wcisnac przewijanie do tylu zeby cofnac sie na poczatek filmu.

Napisy w formacie czasowym czyli TMPlayer (hh:mm:ss:text) sa wyswietlane zle - powinny automatycznie znikac po kilku sekundach, a pozostaja na ekranie az do momentu pojawienia sie nastepnego napisu. Jezeli w filmie jest np. 5-minutowa sekwencja bez zadnych dialogow (a tym samym bez napisow), to przez cale te 5 minut na ekranie stoi ostatni napis sprzed tej sekwencji. Bardzo to przeszkadza przy ogladaniu.

Na zdecydowanej wiekszosci filmow (zarowno DVD jak i DivX) odtwarzacz wysyla do telewizora niepelna klatke obrazu - kadr jest lekko poobcinany ze wszystkich stron. Prawidlowe wyswietlanie mozna uzyskac przy ustawieniu zoomu na opcje "1/2" - wtedy film akurat wypelnia ekran, ale problem jest w tym, ze kiedy wlaczy sie funkcje zoom, na ekranie caly czas widnieje napis informujacy o wlaczonym zoomie, ktory przeszkadza przy ogladaniu - powinien znikac po paru sekundach, tak jak inne napisy informacyjne.

Powtarzam pytanie - czy D-890 HX (ktory sadzac z opisu rozni sie od DVP-868 HD chyba tylko brakiem obslugi DivX HD) tez ma opisane wady?
 

raj

New member
Odpowiadam sam sobie, bo dzisiaj zdecydowalem sie zaryzykowac i kupic D-890 HX. Ogolnie ten model wyglada na duzo lepiej dopracowany niz DVP-868 HD - juz samo menu konfiguracyjne i ekran startowy robi takie wrazenie :)

Wiekszosc wspomnianych wad nie wystepuje. Przede wszystkim przydzwieku nie ma, dzwiek jest prawidlowy. Co wiecej, jak porownuje z DVP-868 HD widze rowniez duzo lepsza jakosc obrazu (!) - mam takie DVD z koncertu, na ktorym w DVP-868 wyraznie "falowala" mi ostrosc obrazu - obraz byl OK kiedy byl w miare nieruchomy, a podczas szybkich ruchow robil sie nieostry. Ponadto przy ujeciach w ogolnym planie na glowach publicznosci bylo widac wyrazne drganie obrazu. Tutaj tego nie ma, obraz jest stabilny i ostry. Jak na odtwarzacz ktory ma obslugiwac HD to tym bardziej zle swiadczy o DVP-868.

Nie zaobserwowalem na zadnym filmie problemu z odtwarzaniem sie nie od poczatku. Rowniez napisy w formacie czasowym sa wyswietlane prawidlowo, tzn. znikaja same po kilku sekundach tak jak powinny.

Niestety obcinanie kadru wystepuje rowniez i w tym modelu, przy czym skorygowanie tego zoomem nie jest takie proste jak w DVP-868, bo w D-890 zoom 50% oznacza naprawde zoom 50% i obraz jest w ramce na srodku ekranu otoczony dosc szerokimi czarnymi pasami (w DVP-868 opcja "zoom 1/2" zmniejszala obraz bardzo niewiele, na pewno mniej niz 50% - w zasadzie to tez bug, ale akurat byl korzystny ;) - i akurat miescil sie na ekranie).
Moge oczywiscie z kolei zrobic powiekszenie na telewizorze, ale rzecz jasna trace w ten sposob rozdzielczosc... Dobrze przynajmniej ze ikonka zoomu znika z ekranu po paru sekundach tak jak powinna, a nie pozostaje caly czas...

Niestety ten model nie ma w ogole funkcji pomijania reklam i to jest chyba najwieksza szkoda. Ale poza tym - w przeciwienstwie do DVP-868 HD, ktorego po tym porownaniu oceniam jeszcze gorzej niz poprzednio :(, ten model mozna smialo polecic.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
......
Niestety ten model nie ma w ogole funkcji pomijania reklam i to jest chyba najwieksza szkoda. Ale poza tym - w przeciwienstwie do DVP-868 HD, ktorego po tym porownaniu oceniam jeszcze gorzej niz poprzednio :(, ten model mozna smialo polecic.

Ma. Któryś z klawiszy pilota. Jest to opisane gdzieś w wątku o tym DVD. Nie używam ostatnio za często tego playerka. Chyba BROWSE. Sorry ale dawno to było.
 

disnemar

New member
Jeśli zmieniam w telewizorze wejście na HDMI2(pod te akurat mam podpiete dvd) to Ferguson od razu sie włącza.

Gdzie szukać przyczyny? W TV czy w DVD?
 
Do góry