Ferguson D-890 HX

tzbik

New member
dakkon7 napisał:
mam kilka pytań odnośnie tego ferdka bo jestem nim zainteresowany, a model wcześniej 868 miał wady z którymi dział techniczny nie poradził

1. czy podczas braku prądu, jak nam korki wywali czy po ponownym włączeniu zasilania ferdek sam się włącza czy jest w trybie stand by?
2. jak wyglądam sprawa z mp3, czy czyta je po kolei?
3. można prosić o screena TV jak jest ferdek włączony, interesuje mnie jak wyglądam główne menu (zwłaszcza czy jest podział na 2 tabele)
4. odnośnie menu, jest nadal podzielone tematycznie? video, muzyka, zdjęcia
5. nazwy plików; są całe wyświetlane w menu głównym czy tylko kilka pierwszych znaków
6. czy światło z ferdka może przeszkadzać, mam na myśli jego diody, 868 miał o ile pamiętam wnerwiające
7. czy pilot posiada dobre kąty bo w mantach itd piloty są do bani (leżąc na łóżku muszę naprawde z dużą precyzją nacelować na czujnik aby zatrybiło)
Na większość pytań już dostałeś odpowiedź w moich opisach sprzętu, ale odpowiem jak prosisz:
Ad1. Po przywróceniu napięcia zostaje w trybie stand by.
Ad2. Czyta po kolei.
Ad3. Ma takie samo menu jak D-880 więc wystarczy wziąć ze strony fergusona instrukcję albo z opisów sprzętu zobaczyć, że nie ma podziału na 2 tabele tylko jest wybór na cały ekran i porusza się jak w explorerze windowsowym.
Ad4. Nie ma podziału, bo wyświetlane jest drzewo katalogów i plików.
Ad5. Patrz pkt 3 czyli na cały ekran, i można jeszcze to zmienić by przy bardzo długich nazwach wyświetlało początek i ostatnie 3 znaki z końca nazwy pliku
Ad6. Nic się nie świeci w trybie stand by. Wygląda jak by nie było prądu.
Ad7. Nie wiem jak masz usytuowane łóżko ale mi się wydaje, że kąty ma gorsze niż mam w TV Panasonica, choć to jest opinia tendencyjna.
 

dakkon7

New member
dziękuję za odpowiedz na moje wszystkie pytania, piwko dla ciebie
i stało się jasne ze w końcu coś wyszło ciekawego na rynek

co do kątów chodziło mi o moją mantę, u niej kąty są tragiczne co mnie denerwuje, pilot tez słaby dużo zbędnych przycisków gdzie w nocy człowiek nie wie co nacisnąć, durnowate rozwiązanie projektantów

dzięki wielkie raz jeszcze
 

tzbik

New member
dakkon7 napisał:
dziękuję za odpowiedz na moje wszystkie pytania, piwko dla ciebie
i stało się jasne ze w końcu coś wyszło ciekawego na rynek

co do kątów chodziło mi o moją mantę, u niej kąty są tragiczne co mnie denerwuje, pilot tez słaby dużo zbędnych przycisków gdzie w nocy człowiek nie wie co nacisnąć, durnowate rozwiązanie projektantów

dzięki wielkie raz jeszcze

Odnośnie pilota to jest bardzo duży atut D-890 bo jest estetyczny a w nocy najpotrzebniejsze przyciski świecą (fosforyzacyjny plastik).
Na dzień dzisiejszy najpowazniejszą wadą tego odtwarzacza jest EURO złącze, które wymusza w TV przejście na wejście AV i nie pozwala w trybie stand by powrócić na tryb TV. Podobno w Fergusonie pracują nad tym.
 

artuditu

New member
Potwierdzam opinie tzbika jeśli chodzi pilota , z tymi guziorami fajny bajer ;-).

Oby tylko chłopaki w miarę szybko poradzili sobie z tym EURO.
 

tzbik

New member
Po jakimś czasie użytkowania tego odtwarzacza DVD naszło mie kilka refleksji:
- euro nadal z kombinacjami,
- szybkość wczytywania filmów lub utworów. Nawet grając mp3 to mija chyba 3 s zanim wczyta się kolejny utwór. W mancie to było natychmiastowe a tu jak by wczytywał do jakiegoś bufora.
- przyśpieszanie lub cofanie filmu zakodowanego dużym bitrate (ok 1300kbs) zaczyna się długo zastanawiać. Zwłaszcza cofanie. Lepiej już przeskakiwać do konkretnego czasu.
- Z zalet, pisałem już o jakości obrazu i dźwięku, że jest świetny, ale teraz porównałem to ze sprzętem z wysokiej półki a mianowicie z Blu-reyem Denona za 5tys PLN. Oczywiście porównywałem obraz DVD podłączony po HDMI i w fergusonie D-890 włączony upscaling na 1080p(50Hz). Telewizor Samsung LCD 40 cali z serii5. Powiem tak, że raz na czołówce dostrzegłem "śmieci" dookoła dwóch białych liter reklamy. Potem już przy różnych filmach nie było różnicy. Dla mnie to radość by sprzęt za nie całe 150 zł grał tak samo (no lub podobnie) jak sprzęt za grube tysiące.
- jak się skończy gwarancja rozbiorę tego fergusona i pomaluję przyciski na czarno bo te srebrne są brzydkie.
 

shaggan

New member
A czy ktoś zna jakieś rozwiązanie dla mojego problemu?? :
Podłączyłem tego fergusona przez HDMI i w filmach DVD nie mam dźwięku gdy ustawiony jest 5.1 ... gdy np. na płycie jest opcja dźwięku 2.0 to po włączeniu dźwięk normalnie jest. Rezultatem tego jest brak możliwości odtwarzania ponad połowy DVD ..gdyż niestety większość nie ma dodatkowej ścieżki 2.0...tylko 5.1 w różnych językach i wariantach. Dźwięk podłączony przez zwykły cinch z zestawu działa znakomicie w każdej sytuacji.
Jeżeli nikt nie znajdzie jakiegoś rozwiązania to po prostu kupie component + cinch do audio. Wyjdzie na to samo co działające w pełni hdmi :p

Poza tą kwestią jestem bardzo zadowolony z odtwarzacza. Nie ma problemu z odtwarzaniem z mojego pendrive [Kingston 4GB]. Jakość obrazu bardzo dobra. Divx wygląda bardzo przyjemnie. Jeżeli ktoś nie zamierza wydawać więcej niż 200zł na odtwarzacz to naprawdę polecam.
 

Narfi

New member
Dzisiaj zostałem posiadaczem tego odtwarzacza, jestem pełen podziwu dla Fergusona, mnóstwo ustawień dźwięku, obrazu oraz napisów, wszystkie xvidy czyta bez problemu, skalowanie obrazu mało daje ale jest to przecież tylko xvid więc nie oczekujmy cudów, dźwięk mam podłączony przez optical świetnie "rozkłada" kanały dźwięku nawet przy stereo. Obraz zwykłych dvd także świetny. Fajna funkcja dopasowania wielkości obrazu do tv...

Wszystkim polecam którzy oczekują dobrego odtwarzacza do xvidów, dvd za niewielką kasę. Dla mnie hit jakość/cena
 

dakkon7

New member
nie mogę nigdzie znaleźć parametrów technicznych tego DVD tzn interesuje mnie dynamika tegoż odtwarzacz, może z was ktoś coś wie, będę wdzięczny
 

wo__jo

New member
Przede wszystkim Witam. Czytam forum już od jakiegoś czasu ale dopiero dzisiaj nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania :p

Mam pytanko czy odtwarzacz radzi sobie z DIVX + QPL :confused:
 
Ostatnia edycja:

tzbik

New member
nie mogę nigdzie znaleźć parametrów technicznych tego DVD tzn interesuje mnie dynamika tegoż odtwarzacz, może z was ktoś coś wie, będę wdzięczny

Przepisane z instrukcji:
Stosunek sygnał / szum (1kHz) >100 dB
Dynamika (1kHz) > 90 dB
Przesłuch (1kHz) > 100 dB
Całkowite zniekształcenie harmoniczne (1kHz) > 85 dB

Ze swojej strony dodam, że w porównaniu z mantą to ferguson gra ślicznie. MP3 można sobie posłuchać bez bólu uszu.

wo__jo napisał:
Mam pytanko czy odtwarzacz radzi sobie z DIVX + QPL

Nie mam jak samemu sprawdzić ale w instrukcji jest napisane że obsługuje format QPL.
 

Stigmat

New member
W końcu też zdecydowałem się na ten odtwarzacz i jestem w 100% zadowolony. Pięknie odtwarza płytki DVD jak i divix'y zarówno z płytki jak i z pendrive'a (8GB Sandisk Cruzer).
Obraz świetny a przy tym sporo opcji jego ustawień, ustawień dźwięku oraz innych parametrów. Wygląd w porównaniu z poprzednikami też na duży plus.
Jednym zdaniem - wszystko na wysokim poziomie oprócz ceny oczywiście, gdyż za śmieszną kwotę do 150 zł Ferguson w tym segmencie rozłożył konkurencję.
 

maiesky

New member
tzbik, mam pytanie do ciebie:
- szybkość wczytywania filmów lub utworów. Nawet grając mp3 to mija chyba 3 s zanim wczyta się kolejny utwór. W mancie to było natychmiastowe a tu jak by wczytywał do jakiegoś bufora.
- przyśpieszanie lub cofanie filmu zakodowanego dużym bitrate (ok 1300kbs) zaczyna się długo zastanawiać. Zwłaszcza cofanie. Lepiej już przeskakiwać do konkretnego czasu.
Czy można przeskakiwać szybko do przodu o kilka minut podczas odtwarzania .avi lub .mpeg? W pioneerze, który mam mogę tylko włączyć przewijanie i cierpliwie czekać, a mnie interesuje skokowe przechodzenie co kilka minut albo skok do dowolnego momentu po podaniu czasu.

A te pytania do każdego, co może sprawdzić:
- czy dvd odtwarza luźne pliki audio w formacie .ac3 lub .dts? To ostatnie wystarczy, że przekaże na cyfrowe wyjście, w dekodowanie dts nie wierzę,
- czy odtwarza luźne pliki .vob? Obecny Pioneer sobie słabo z tym radzi (obraz się zacina). Poprzenia Manta z powyższymi dwoma wymaganiami sobie radziła doskonale.
- czy zdjęcia .jpeg są w przypadku połączenia po hdmi lub component w rozdzielczości HD? Można powiększać zdjęcie i przesuwać potem w bok lub góra/dół?
- czy plik z napisami może mieć inną nazwę i jeśli jest kilka plików tekstowych czy można wybrać dowolny?
 
Ostatnia edycja:
Witam

Mam pytanie do użytkowników odtwarzacza Ferguson D-890 HX.
Mama zamiar odtwarzać na nim filmy w 90% z portu USB, filmy które będą puszczane są w rozszerzeniach dvix, xvid, rmvb.
Jak czytałem specyfikację na stronie producenta nie są wymienione divx oraz rmvb. Co do rmvb to rozumiem ale divx który jest tak popularny miał by być nie obsługiwany ???
Zastanawiam się jeszcze nad odtwarzaczem Manta DVD-065 lub Manta DVD-056 były one poruszane we wcześniejszych postach jako klon Ferguson-a.

Zastanawia mnie ta rozbieżność Manta jako klon w specyfikacji ma podane DIVX natomiast Ferguson nie ???

Pomóżcie
CO WYBRAĆ

Ferguson D-890 HX
Manta DVD-065

Który odtwarzacz odtworzy większą liczbę popularnych kodeków filmowych.
 

kamilg23

New member
Witam serdecznie.Czy ktoś może napisać jak pracuje ten ferdek?Mam na myśli pracę przy ładowaniu płyty oraz jej odtwarzaniu.Jest głośna czy cicha?
 

adamus120

New member
Kilka odpowiedzi na pytania zadane powyżej:
- można skakać do dowolnego momentu po podaniu czasu, nie wiem czy można skakać co kilka minut,
- testowałem jeden plik VOB i odtwarzał go bez problemu,
- RMVB nie udało mi się uruchomić natomiast filmy zakodowane w DIVX3 i DIVX5 odtwarzał. Oczywiście nie można zakładać, że odtworzy wszystkie filmy. Mam jeden film w XVID i nie działa :(

Zauważyłem jeden mankament - nie zawsze po uruchomieniu filmu działa przewijanie a po wyjściu do exploratora i ponownym wybraniu filmu zazwyczaj opcja przewijania się pojawia.
 

jedi22

New member
Witam, po przeczytaniu wielu informacji na temat tego odtwarzacza zdecydowałem się na zakup. Sprzęt dotarł 31 grudnia i jak narazie jestem bardzo zadowolony z jego pracy. Bardzo fajnie odtwarza DVD, upscaling nie jest może tak dobry jak na PS3 ale całkiem nieźle daje radę i filmy wyświetlane na samsungu le40b650 wyglądają bardzo dobrze. Co do divx i xvid nie ma żadnych zastrzeżeń, co bym nie wrzucił do czyta bez poblemów. Filmy divx i xvid, jpegi i mp3 z pendriva (OCZ rally2 4GB) też odtwarza z tym że zdjęcia trochę wolno wczytuje. Przy odtwarzaniu filmu prawie go nie słychać tylko takie delikatne cykanie ale trzeba wyciszyć dzwięk w tv żeby to usłyszeć. Jak już inni koledzy pisali ustawień dzwięku i obrazu mnóstwo. I to chyba tyle, jak do tej pory większych wad nie zauważyłem, jak za tą kasę sprzęt pierwsza klasa;)
 

marpap

New member
Od niedawna stałem się szczęśliwym (chyba) posiadaczem takiego dvd i mam pewien problem. Mam również dekoder cyfrowego polsatu samsung dsb-s305g i okazuje się, że pilot fergusona pracuje na tej samej częstotliwości co dekoder samsunga. Po naciśnięci np przyciski ok na dvd, dekoder samsunga uruchamia się bądź wyłącza. Jest jeszcze wiele innych przycisków w fergusonie które uruchamiają różne funkcje dekodera. Czy ktoś ma może podobny problem?
 

jack119

New member
Od niedawna stałem się szczęśliwym (chyba) posiadaczem takiego dvd i mam pewien problem. Mam również dekoder cyfrowego polsatu samsung dsb-s305g i okazuje się, że pilot fergusona pracuje na tej samej częstotliwości co dekoder samsunga. Po naciśnięci np przyciski ok na dvd, dekoder samsunga uruchamia się bądź wyłącza. Jest jeszcze wiele innych przycisków w fergusonie które uruchamiają różne funkcje dekodera. Czy ktoś ma może podobny problem?

jedyna rada to nie używać sprzętu jednocześnie...
 
Do góry