Fanatycy futbolu - czyli wszystko o piłce.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek ja nigdzie nie napisałem , że strzelanie karnych jest łatwe. Jest to część futbolu i mam nadzieje , że tak zostanie. Nie wyobrażam sobie żeby po takim meczu jak wczoraj Chorwacja : Dania nie było karnych tylko decydowałyby oddane strzały.

I jeszcze jedno. Jak ktoś zostaje piłkarzem to musi liczyć się z obciążeniem psychicznym, stresem itp. Ci na najwyższym poziomie sobie z tym radzą. Powiem więcej taka adrenalina, splendor, zainteresowanie jest im potrzebne. Żaden piłkarz chyba nie wolałby grać przy pustych trybunach. To tak jakby aktor chciał wystąpić w filmie, którego nikt nie obejrzy. Albo muzyk który nie chce grać przed dużą publicznością. Taki zawód. Jedni się do tego nadają , a inni nie.

Kolego interesuję się piłką od 7 roku życia, bo wtedy pierwszy raz Mama zaprowadziła mnie nie do klubu i tak do 20 roku życia 3 razy w tygodniu plus 4 raz byłem na meczu i powiem Ci jedno jak świat długi i szeroki to tak w większości wypadków wszyscy Ci wielcy w takim czy innym meczu nie dawali rady ze stresem i z emocjami.. bo to jest piłka, a nie szachy.. np. Zidane dawał radę i w ostatnim meczu się popisał wyczynem, który będzie pamiętany przez x lat.. ale w końcu są to tylko ludzie.. We wczorajszym meczu też ile ludzi tyle opinii, ale dla wielu Dania była lepsza.. bo karne to loteria i najlepsi z najlepszych przez ostatnich powiedzmy 20 lat nie trafiali .. i gdyby radzili sobie ze stresem i z presją to by za każdym razem gol padał, bo bramkarz ma 5-10% na obronę karnego pod warunkiem, że nie zostanie wykonany na 100% .. bo przy takim założeniu nie ma szans żadnych. Powtarzam żadnych.. a jednak co jakiś czas ktoś nie strzela, a w wczoraj nawet kilka razy..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I trafiłeś w sedno.
Nie wiem czy Brazylia wywiezie puchar, ale Neymarowi należy się indywidualna nagroda- Złota Malina :)

Co mu się należy to świat kiedyś to oceni... jedno jest pewne jest najczęściej faulowanym zawodnikiem na tym mundialu.. a jeśli będzie wstanie zapanować nad swoimi emocjami, bo na razie głowa nie współpracuje z Jego umiejętnościami to będzie to wielki piłkarz..

Tutaj przykład na to , że wcale nie jest tak do końca, że tych wielkich się pieści.. tutaj sędzia nawet varu nie użył ... nie widzieli pomocnicy sędziego, że Gość specjalnie zrobił to co widać było..

https://sportowefakty.wp.pl/ms-2018...wanie-lauyna-neymar-zwijal-sie-z-bolu-galeria
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Loluś, nikt nie kwestionuje umiejętności piłkarskich, bo gość gra w "innej lidze" i bez wątpienia jest jednym z najlepszych na naszym Globie.
A aktorsko średnio mu to wychodzi, wielu sędziów już nawet nie chce gwizdać jak on leży, stał się swoją własną ofiarą ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bo to motto przewodnie La Masia i nie ważne czy ją ukończyli, tej zasady trzymać się muszą ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Loluś, nikt nie kwestionuje umiejętności piłkarskich, bo gość gra w "innej lidze" i bez wątpienia jest jednym z najlepszych na naszym Globie.
A aktorsko średnio mu to wychodzi, wielu sędziów już nawet nie chce gwizdać jak on leży, stał się swoją własną ofiarą ;)

Zgadzam się, ale wiesz dzisiaj przykład ewidentny, że sędziowie albo ni echcą korzystać z Varu albo robią to specjalnie.. przecież tam siedzą ludzie i widzą co się dzieje.. jak Gość podchodzi i specjalnie staje na kostce drugiego leżącego piłkarza..
A co do samego Gościa to jeśli nic mu się nie stanie i jak głowa zacznie pracować z umiejętnościami to będzie lepszy od Messiego jak i Ronaldo.. ma na to zadatki.. To co On robi to jest inna galaktyka..
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Lolek
Ja myślę że Neymar skończy jak Ronaldinho.
Imprezki, używki i po karierze, a ma gość talent.
Mnie on osobiście irytuje bo wstrzymuje grę, prowokuje dryblingami. Ronaldinho miał magię, ale mijał gości podawał, strzelał, nie musiał trzymać piłki 5 minut i czekać aż podejdzie 3 rywali.

Mam nadzieję, że Real pokusi się na Hazarda bo wniesie on więcej płynności do gry i również może grać na środku czy skrzydle.
 

bokciu

Banned
Patrząc na poczynania rosyjskiej kadry, która z pewnością nie należy tutaj do faworytów, jak tak dalej pójdzie to zaczną się spekulacje, że za wszystkim stoi Putin.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
I trafiłeś w sedno.
Nie wiem czy Brazylia wywiezie puchar, ale Neymarowi należy się indywidualna nagroda- Złota Malina :)

hehe faktycznie :) To mnie w piłce najbardziej irytuje. Ciągłe symulowanie. Praktycznie nie ma bez tego meczu. Wystarczy wpisać w necie najlepsze symulki i jest się z czego pośmiać. Tyczy się to nawet najlepszych piłkarzy. Powinno być to surowo karane i tyle.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To by się skończyło gdyby sędziowie wykorzystywali przepis , który jasno mówi, że za symulację w polu karnym można dać żółtą kartkę. Tylko tego nie robią.. wystarczyłoby jakby raz dali w jednym meczu i drugiego chętnego by już nie było.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Japonia pomimo wszystko na razie daje radę .
No proszę 1:0 .
No i 2:0 .
2:2 . Robi się "meczyk".
3:2 Belgia .
Brazylia - Belgia .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Intenso

Banned
Japonia najsłabsza z naszej grupy, miała z niej nie wyjść.
Gdybyśmy grali z nimi pierwszy lub drugi mecz, dostaliśmy by.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Heaven and Hell , mogą niestety zaśpiewać Japończycy .
Liczyłem na dogrywkę , ale się przeliczyłem . Prosty
błąd drużyny japońskiej w ostatnich sekundach doliczonego czasu .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Całe szczęście, że Beldzy dali radę .. wystarczy, że Rosja gra dalej.. A JAponia niech zajmie się autami i elektroniką , bo to im dobrze wychodzi..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Hehe... malo brakowalo... A juz myslalem ze Lolek bedzie w zlym humorze przez kilka dni.

Z Belgami nie da sie grac na czas tak jak z Polska :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Całe szczęście - dla mnie Japończycy już po meczu z Polską razem z nami powinni się pakować.. wystarczy, że Rosjanie grają dalej, ale zobaczymy na ile dopalacze im wystarczą..
 

accu

New member
Bez reklam
Całe szczęście, że Beldzy dali radę .. wystarczy, że Rosja gra dalej.. A JAponia niech zajmie się autami i elektroniką , bo to im dobrze wychodzi..

Witam uprzejmie,

Co za "Beldzy" dali radę . :|
Japonia pokazała jednak , że potrafi ładnie grać również w piłkę nożną . :|
Pamiętaj o jednym , nie skreśla się szans żadnej drużyny , dopóki mecz się nie
skończy .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry