Fanatycy futbolu - czyli wszystko o piłce.

Pakolo

Active member
Bez reklam
Lolek
Dlatego ja jestem za wprowadzeniem powtórek bo sędziowie już nie nadążają za grą.

A teraz tak troszkę żartów:
Barca w ewentualnym finale zagra bez Messiego i Neymara wobec, których trwają postępowania sądowe, a Walia nie wpuści ich do kraju.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pakolo ja nie mogę pogodzić się że piłka idzie w stronę kasy, a nie w stronę widowiska sportowego - uczciwego żeby wygrywał sport, a nie debilni sędziowie, których miejsce jest na 2-3 ligowych boiskach a nie w LM.. i jeszcze tacy misowie za taki mecz wezmą kasę i to całkiem fajną.. zrobić powtórki , będzie mecz trwał dłużej ale będzie piłka wygrywała a nie sędziowie, bo coraz częściej karne są z dupy wzięte.. i nie istotne jest że w danym meczu ktoś jest lepszy ale jeśli karny decyduje o awansie to jest to niesprawiedliwe ..
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
To co na końcu napisałaś ma sens.... ale, nie ma powtórek, zwolnionego tempa, a z gry, to co było widać w pierwszym momencie wyglądało na ewidentne karne...

HENRY, dziś u kibiców z Madrytu pożar.:razz: Długo nie da się jego pogasić. Piana gaśnicza przyda się :razz:
A ten PSG , to dopiero dno i kiło mułu. Jak można przej...ć zaliczkę w 4 bramki?!! Cztery!!
I niech nie zwalają na sędziowanie, bo jak masz aspyracje na Ligę Mistrzów , a nie zdobywasz dwie 100% bramki przy wyjściu sam na sam, to nic już nie pomoże. I ch..j co do tego sędzia. Jak zdobyłi by drugą bramkę , to było by po meczu i żadne sędzia ani Anioł z nieba nie uratował by Barcy.
My już wygrali ten puchar. Teraz mogą i przegrać z kim chcą , a i tak ten mecz wejdzie do historyj. :popcorn:
Bardzo chcę finał REAL-BARCA. Chociaż by raz za całą historie LM. :blagam:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Savron to nie ma nic wspólnego z kibicowaniem RM bo tak samo kibicuje Barcelonie bo są wirtuozi jak mają odpowiedni mecz.. równie dobrze można powiedzieć że jak ktoś ma aspirację na LM to nie kładzie się X razy żeby karny wymusić tak jak oni dzisiaj to zrobili 3-4 razy , a dwa razy im się udało wymusić karny..
Tylko wiesz czym ja się, rożnie od fanatycznych kibiców danego zespołu??? Ano tym że nawet jeśli kibicuje RM to po wczorajszym meczu jaki zagrali nawet wygrywając 3:1 to gdybym był na tym meczu to bilet wsadziłbym w dupę takiemu czy innemu zawodnikowi bo na to zasłużyli.. a całą drużynę przez morze kajakami puścił .. bo nie gra się w taki sposób jak oni zagrali.. A dzisiaj Barcelona podobnie tylko na swój sposób jeszcze gorzej bo przeszła dalej dzięki karnym - zauważ co napisałem - przeszła dalej.. bo wygrać wygrali zasłużenie.. ale to nie zmienia faktu, że by dzisiaj płakali gdyby były powtórki albo sędziowie nie grali pod presją.. że Barcelona musi wygrać.. jeśli będzie jej się układało dobrze..w ciągu meczu..
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Savron to nie ma nic wspólnego z kibicowaniem RM bo tak samo kibicuje Barcelonie bo są wirtuozi jak mają odpowiedni mecz.. równie dobrze można powiedzieć że jak ktoś ma aspirację na LM to nie kładzie się X razy żeby karny wymusić tak jak oni dzisiaj to zrobili 3-4 razy , a dwa razy im się udało wymusić karny..
Tylko wiesz czym ja się, rożnie od fanatycznych kibiców danego zespołu??? Ano tym że nawet jeśli kibicuje RM to po wczorajszym meczu jaki zagrali nawet wygrywając 3:1 to gdybym był na tym meczu to bilet wsadziłbym w dupę takiemu czy innemu zawodnikowi bo na to zasłużyli.. a całą drużynę przez morze kajakami puścił .. bo nie gra się w taki sposób jak oni zagrali.. A dzisiaj Barcelona podobnie tylko na swój sposób jeszcze gorzej bo przeszła dalej dzięki karnym - zauważ co napisałem - przeszła dalej.. bo wygrać wygrali zasłużenie.. ale to nie zmienia faktu, że by dzisiaj płakali gdyby były powtórki albo sędziowie nie grali pod presją.. że Barcelona musi wygrać.. jeśli będzie jej się układało dobrze..w ciągu meczu..

LOLEK, przecież ja nie na serio:)
Nu to jest ocziewiste że dwie bramki byli niezasłużone. Ale powiedz mi, jak qorwa , może zespół który wygrał 4-0 , powtórzę 44444444-00000000, przeje...ć mecz??! Na swoje życzenie tylko, czyż by nie?
Czy to Barca wygrała czy to PSG , bez walki, bez zaangażowania, bez jaj przegrał ten mecz? Myślę że to drugie. A sędzia? Sędziowie zawsze będą pomagać "marketingu". I nie ważnie czy to Barca, Real, Baern i td. Co nie zmienia faktu , że to była wielka niespodzianka i sensacja. Bo ja nie wierzyłem. Serio. Nie myślałem ze PSG , to takie dno. Naprawdę nie wierzyłem. :|
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Savron
Tak będzie, Real-Barca w finale!

Pakolo bądźmy uczciwi jak tak będą grać jak graja to nie będzie finału z ich udziałem.. RM musi zacząć grać bo na szczęściu to nie powinno się dochodzić do finału LM(choć niewątpliwie trzeba je mieć) .. ale to nie może być podstawa gry... to samo jest w przypadku Barcelony - zawsze karne nie będą im dyktować.. Nie lubię BM ale jak na razie to im się ten finał należy..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
LOLEK, przecież ja nie na serio:)
Nu to jest ocziewiste że dwie bramki byli niezasłużone. Ale powiedz mi, jak qorwa , może zespół który wygrał 4-0 , powtórzę 44444444-00000000, przeje...ć mecz??! Na swoje życzenie tylko, czyż by nie?
Czy to Barca wygrała czy to PSG , bez walki, bez zaangażowania, bez jaj przegrał ten mecz? Myślę że to drugie. A sędzia? Sędziowie zawsze będą pomagać "marketingu". I nie ważnie czy to Barca, Real, Baern i td. Co nie zmienia faktu , że to była wielka niespodzianka i sensacja. Bo ja nie wierzyłem. Serio. Nie myślałem ze PSG , to takie dno. Naprawdę nie wierzyłem. :|

Nie można takiego meczu przegrać to jest nie możliwe - dlatego napisałem że przegrali również na swoje życzenie .. i teraz całkowicie dla mnie PSG nie istnieje - to jest taki sam klub dla mnie teraz jak Legia Warszawa czy Wisła Kraków - patrząc ile tam kasy jest włożone i jakie mają warunki do grania i ćwiczenia a jakie są u nas..
Mówię Ci uczciwie gdybym ja był tym szejkiem właścicielem klubu to trener już by się pakował, a piłkarze wszyscy przez pół roku to 50% by dostawali tego co dostają dzisiaj, a jak się nie podoba to niech idą i szukają szczęścia w innych zespołach.. maja takie prawo.. Właściciel klubu dzisiaj dostał w dupę na XXX $ , nie wiadomo na kogo by trafili i jakby to się potoczyło dalej.. dzisiaj meli wielką szansę , mega szansę.. nie wykorzystali, a mieli 2 setki wystarczyło jeszcze jedną wykorzystać ... a już inna inszość, że nie przeszli przez karne ale niestety na dzisiaj tak wygląda piłka.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
lolek
Nie wiem co miałeś na myśli pisząc o Wiśle i kasie, ale chyba nie śledzisz naszego podwórka, bo Wisła jeszcze do niedawna zalegała, a może nadal zalega z wypłatami pensji dla zawodników. Klub był w dupie finansowej i teraz powoli staje na nogi. Trzeba też dodać, że aktualnie ''chyba'' nieoficjalnie klubem rządzi gangsta, mianowicie gość znany jako Misiek, ten sam który rzucił nożem dawno temu z trybuny w Dino Baggio podczas meczu Wisły z Parmą, ale jak zaznaczałem to są tylko pogłoski zasłyszane od znajomych fanatyków białej gwiazdy.

Nie ma co się lolek unosić, wczorajszy mecz może skłoni Uefę do wdrożenia powtórek i karania zawodników za nurkowanie w taki sposób jak robi się to w Premier Legue w przypadku ostrych fauli, gdzie sędziowie po meczu weryfikują ostre sytuacje. Nie piszę tylko o Suaerzie i Neymarze bo oni są aktualnie w topie nurków, ale również o Ronaldo, który często lubi się przewracać z dupy jak tylko poczuje kontakt z rywalem i zajmuje trzecie miejsce, zaraz za wspomnianą dwójką.

PSG wczoraj zagrało jak Real w pierwszej połowie meczu z Napoli. Zostali stłamszeni, mieli problemy z wyprowadzeniem piłki. Gdyby DiMaria pojawił się na boisku wcześniej może mecz wyglądałby inaczej. W każdym razie 2 karne wymyślone, brak czerwonej kartki dla Neymara za symulki i atak na gościa od tyłu, gdzie nawet nie myślał o piłce, a w doliczonym czasie po jego dośrodkowaniu padła bramka.

Będąc fair należy napisać, że sędziowie skrzywdzili w lidze Barcę w tym sezonie ze 2 razy więc wczoraj zostało im oddane wszystko i to z nawiązką na chyba 2 sezony do przodu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie o to mi chodziło :) miałem na myśli to że patrząc ile zarabiają piłkarze z PSG i jakie mają warunki do treningu, odnowy biologicznej itp w stosunku do tego co mają nasze kluby i patrząc jak oni zagrali wczoraj to mogą sobie pograć z naszymi drużynami - to jest ich poziom..
A trenera PSG to nie jest chyba nikt w stanie zrozumieć bo Di Maria jest zawsze wpuszczany albo prawie zawsze jako "zamiennik" a jest to naprawdę świetny piłkarz pomimo zmarnowanej wczoraj setki, którą powinien strzelić i to nie podlega dyskusji.. ale dla mnie On za mało gra... a jeśli chodzi o kontrole piłki, o to jak szybko On potrafi się obrócić z piłką to myślę sobie że to pierwsza 5 na świecie .. jest rewelacyjny.. pod tym względem.. do tego szybki.. i taki RM zamiast trzymać Gościa i dawać mu grac to się pozbywa człowieka a kupują Hamesa R. który jak się nie przewróci krasnal to dobrze nie zrobi..

A co do powtórek to ja Ci powiem toi co ktoś kiedyś mi powiedział a człowiek związany jest z PN.. że w cale niekoniecznie że kiedyś wprowadzą powtórki bo najważniejsze teraz w PN to kasa.. pomyśl sobie mówi co by było gdyby taki RM albo Barcelona odpadła dosyć wcześnie w LM - ile wszyscy na tym by stracili... ??? A tak jak mecz się układa faworytowi to zawsze są dyskusyjne karne.. Tym sędziom nic nie zrobią , może na jakiś czas ich wyałtują z LM i tyle - za rok, dwa powrócą - to jest klika.. a najważniejsze jest to że jeden z faworytów dalej gra.. i świat się cieszy a to że dwa karne z dupy wzięte za 2-3 lata mało kto będzie o tym mówił..

I żeby nie było gdyby na miejscu Barsy był RM pisałbym to samo a nawet mocniej bo z nimi jestem bardziej sercem.. wiec od nich jeszcze więcej wymagam..

W innych dyscyplinach jak choćby tenis ziemny, czy siatkówka można było to rozwiązać - można a w piłce nożnej pomimo tylu kontrowersji w tylu meczach.. dalej jest dupa..
Na ostatnich mistrzostwach świata taka sama akcja i tak samo obrońca dotyka piłki ręką w polu karnym - w jednym meczu nie dyktuje sędzia karnego w drugim meczu nawet dyskusji nie ma i jest podyktowany rzut karny... gdzie w obu wypadkach nie ma ruchu w kierunku piłki, nie ma tzw. powiększenia swojego ciała, a pomimo tego sędzia dyktuje rzut karny.. wczoraj również w meczu Di Maria bodajże zrobił na obrońcy Barsy taki myk - rzut karny nie został podyktowany - oczywiście moim zdaniem słusznie ale gdyby to było na odwrót - kto wie czy by nie było 3-go karnego :)
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Gdyby na miejscu Barcelony był wczoraj Real to Pique by się powiesił.
Awans zapewnił Neymar, którego przy stanie 3:1 nie powinno być już na boisku. I tak jestem w szoku, że Francuzi w miarę spokojnie przyjęli ten mecz, bo takiego drukowania jeszcze nie było w LM, ale z drugiej strony oni tylko kredkami malują na chodnikach:D

Nie ma co roztrząsać dalej tego meczu. PSG miało setki, które mogły zabić mecz, DiMaria mógł strzelić normalnie albo podawać, a zachciało mu się gwiazdorskiego trafienia. Jako kibic Realu należy się cieszyć, że Barca awansowała dalej bo przynajmniej nie skupią się w 100% na lidze:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Gdyby to była inna drużyna np Włoska albo AM oj to różnie na tym boisku mogłoby być po tym drugim karnym .. bo gdzieś kończy się głupota i oszustwo, a żeby mieć aspiracje do wygrania w LM to trzeba na to zapracować, a nie przejść do dalszych rozgrywek dzięki pomocy sędziów..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zobaczcie ten występ naszych dziewczyn to jest własnie to co lubię w sporcie - 100% wygranej przez sportowców- tu nikt niczego nie drukuje albo jesteś dobry alb o nie.. i jak pięknie coś takiego się ogląda,a tym bardziej jak to Nasi takie cuda wyczyniają.. ..

zobaczcie 3 i czwartą zmianę..

https://www.youtube.com/watch?v=29oIktPG6e4

można kilka razy oglądać.. coś niesamowitego..


a tutaj Meny :)

https://www.youtube.com/watch?v=iKfL3YTX7OQ
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Ty tu lolek tematu nie zmieniaj ;).
To co zrobila Polka na trzeciej zmianie to masakra. Biegla niczym chytra baba po promocje do Biedronki ;). Zmiazdzyla rywalke.
Co do sztafety meskiej zastanawia mnie brak brytyjczykow w finale a wiem, ze oni sa mega mocni oraz ta francuska jakas taka dziwna bo zazwyczaj jest w innym kolorze ;).
Wroce jeszcze do meczu. Barcelona dokonala niemozliwego bo jak wczesniej pisalem jest w stanie. Natomiast nie krzyczalbym tak, jak niektorzy, ze zaraz wygra LM i nikt jej nie pokona. Z tego dwu meczu z PSG inna mocna druzyna moze wyciagnac wnioski i odpowiednio ustawic taktyke.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
l Gdyby DiMaria pojawił się na boisku wcześniej może mecz wyglądałby inaczej. W każdym razie 2 karne wymyślone, brak czerwonej kartki dla Neymara za symulki i atak na gościa od tyłu, gdzie nawet nie myślał o piłce, a w doliczonym czasie po jego dośrodkowaniu padła bramka.
Prawie pełna zgoda ;)
DiMaria powinien wejść wcześniej,
2-gi karny to ostre przegięcie,
co do 1-szej jedenastki to tutaj było 50/50, dopiero na zwolnionym tempie widać było zachowanie Neymara....tak samo jak sytuacja Lewego z Kościelnym ;)
Ale wolny Neymara i dośrodkowanie przy 6-tym golu, majstersztyk :eek:k:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Henry ja to podsumuje tak jeśli czytam opinie o meczu byłego reprezentanta RP w PN że to co zrobił Brazylijczyk to też jest klasa i trzeba umieć się położyć na obrońcy (co prawda przyznaje że przy powtórkach nie powinno być tych karnych, ale jednak powiedział to co powiedział.. )- to tylko o jednym świadczy że skoro piłkarz co prawda były ale jednak piłkarz i jeśli takim ludziom nie zależy na czystej grze i żeby piłkarze wygrywali mecz, a nie sędziowie to jeszcze długo długo możemy nie doczekać się powtórek w PN. Bo tak jak napisałeś to co zrobił to zrobił fantastik ale to co robił pomiędzy tym czyli wymuszanie faulów itp to już inna bajka..
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Neymar wczoraj zagrał perfekcyjny mecz to fakt.
Oglądnąłem jeszcze raz skrót meczu i faktycznie pierwszy karny gdzie Ney wykorzystał obrońcę, nie ma co się kłócić, raczej się należał bo akcja szłaby dalej i piernik wie jakby się skończyła. Tak w ogóle to nikt nie wypomina fatalnego występu bramkarza PSG, przy pierwszej bramce zachował się jak młodziak, powinien już wcześniej wyjść do piłki. I też nikt nie mówi o Messim i Suaerzie, którzy ponownie zostali wyłączeni z gry.

Swoją drogą Messi i Ronaldo to są prze koty, że grając tyle czasu nadal potrafią walić po pare dziesiąt bramek na sezon, gdzie obrońcy znają ich już niemalże na pamieć, piszę o tym, ponieważ może zauważyliście sytuacje Douglasa Costy, który po przyjściu do bayernu mieszał w Bundeslidze strasznie, a aktualnie został rozpracowany przez obrońców i gra bez błysku i fajerwerków.
 

Henry

Active member
Bez reklam
To trochę jak karne Lewego, zawsze się "zatrzyma" i niezbyt mocno strzela, czasem wystarczyłoby odczekać i obronić ;)
 
Do góry