Dolby Atmos, co to??

bubafat

Active member
Bez reklam
Kolega armanig juz bezapelacyjnie poczul potencjal i mozliwosci Onkyo na polu KD.
Pare lat temu ta przewaga nad innymi markami w tym segmencie byla odczuwalnie wieksza. Ale jak to mowia lepiej pozno, niz pozniej.:)
Ja wierze, ze kiedys wroce na łono Onkyo z jakims przyszlym, udanym modelem.
 

fragles123

New member
To ja włożę kij w mrowisko.
Uważam, na podstawie użytkowania onkyo RZ810 oraz Denon AVR-X6300H że bezapelacyjnie kalibracja audyssey z Denon bije na głowę kalibracje z onkyo.
Po kalibracji koniecznie z 8 punktów odsłuchu pojawiło się dużo więcej dźwięków niż z onkyo zwłaszcza przy niskim poziomie głośności.
Teraz dopiero czuję że mam 11.1
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A świstak siedzi i zawija w sreberka ; )
Może gdybym nie spędził sporo czasu na testach i tak bardzo chciał zostać przy Marantzie, z naciskiem na kalibracje, a już na pewno w KD, to uwierzyłbym w to "dużo".
Nie ma "dużo", ba nie ma żadnych dodatkowych dźwięków, nie potwierdziły to moje testy, nie potwierdziły to testy Kolegów z naszego forum, jak i tych z zagranicznych, a wręcz przeciwnie. Głosy są z goła inne. U Ciebie coś widocznie nie "pstrykło" w settingu i stąd takie wnioski.
Nie dziwie się, bo sama w sobie kalibracja Audyssey potrafi płatać figle i tych pomiarów trzeba często przeprowadzić całkiem sporo.

No i piszesz, że poczułeś teraz dopiero 11.1, a na RZ810 nie czułeś 11.1?
No nie czułeś, bo RZ810 obsługuje max 7.1
Co z natury jest porównaniem bez sensu.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żeby nie powiedzieć, że kosztuje x2. To po pierwsze, ale nie koniecznie ma znaczenie.
Tuta za ceną poszła dodatkowa para końcówek.
Druga sprawa, to ta sama kalibracja co w SR7010? No raczej.
Jeżeli gra lepiej, to kwestia upodobań, a nie obiektywnej oceny.
Co jest normalne. Bo co w przypadku takiego RZ3100. Też 11 kanałów i co, też mniej dźwięków słychać?
 

fragles123

New member
Niby trudno porównać bo musiał bym "odłączyć" 4 głośniki
Ale opierając się na wrażeniach słuchowych to dla mnie jest o 100% lepiej
Robiłem kalibracje dla 5 punktów i pomyślałem że zrobiłem zły zakup dopiero po kalibracji dla 8 punktów sprzęt pokazał co jest wart.
Podam przykład. Oglądam film w z dekodera satelitarnego powiedzmy HBO
W pewnym momencie pojawiają się dźwięki z lewej, prawej strony trochę z góry trochę z dołu
Po 5 minutach zajrzałem że słucham stereo a nie surround.....
 

darkan91

New member
Panowie potrzebuje porady bo niestety nie udało mi się nigdzie znaleźć odpowiedzi.

Mam telewizor oled lg 55c6v który nie wspiera atmosa.

Mam zamiar kupić denon x2300w i głośniki 5.1.2 do atmosa.

i teraz pytanie

Czy znacie jakiś odtwarzacz bluray który przepuści przez usb dolby true hd/atmosa

Mam parę filmów na dysku z dolby atmos. Niestety po podłączeniu do usb telewizora, telewizor nie puści przez hdmi arc/optyk atmosa albo true hd.

samsung ubd-k8500 nie wspiera przez usb tych formatów i podobno najnowszy bluray od sony UBP-X800 też nie.

Czy jedyną możliwością jest puszczenie filmu na komputerze i wypuszczenie przez windows media classic nieskompresowanego dźwięku do amplitunera ?

Czy może ktoś zna jakiś najnowszy bluray który wspiera te formaty przez usb ??
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Bluray nie ma nic wspólnego z USB...chyba że mówiąc bluray masz na myśli odtwarzacz - urządzenie do odczytu płyt bluray??

Popatrz na najnowsze Oppo UDP-203 gra po sieci DLNA i SMB + dwa wejścia USB 3.0
 

kaktusr

New member
Dla mnie nie ma sie pieprzyc w filmy z atmosem w *.mkv pelen bluray + ps4 i jest git :) Przy okazji ktos podpowie czy atmos pojdzie przez optyka ?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

Drunk

New member
Bez reklam
przez optyka co najwyżej stratne dd/dts 5.1

ps. Jak chcemy się bawić w pliki typu mkv itp. to szkoda zachodu i kasy na playera. Po prostu zainstaluj sobie pakiet kodeków na laptopa i podłącz za pomocą hdmi do amplitunera.
 
Ostatnia edycja:

kaktusr

New member
przez optyka co najwyżej stratne dd/dts 5.1

ps. Jak chcemy się bawić w pliki typu mkv itp. to szkoda zachodu i kasy na playera. Po prostu zainstaluj sobie pakiet kodeków na laptopa i podłącz za pomocą hdmi do amplitunera.
Nie do konca trzeba miec lapka ktory ma karte graficzna obslugujaca po hdmi atmosa. Moj stary juz laptop z gforce 540m nie obsluguje atomsa.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie do konca trzeba miec lapka ktory ma karte graficzna obslugujaca po hdmi atmosa. Moj stary juz laptop z gforce 540m nie obsluguje atomsa.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

To dziwne :) Bo o ile kojarze to w przesyle atmosa z kompa chodzi o to aby wysylac Dzwiek w formie nie zdekodowanej. Wiec co ma karta graficzna do tego czy dzwiek jest stereo, 5.1, czy atmos? Komputer nie wiem jakis jest dzwiek i wysyla go w formie zakodowanej.

Dekodowaniem dzwieku zajmuje sie avr.
 

kaktusr

New member
Sprawdzalem i u mnie pusz za tylko mals dts dts hd juz wykrzacza sie mpc chyba ze czegos nie umiem zrobic

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

Caparzo

New member
Bez reklam
bardzo dobrze że nie działa, trzeba zacząć kupować filmy a nie bawić się w ściąganie mkv :fool:
 

Drunk

New member
Bez reklam
Jaka obsługa przez kartę graficzną? Nie wspominając już o dźwiękowej która całkowicie jest zbędna... Byle szrot o ile wyposażony jest w wyjście hdmi i odpowiednie kodeki na pokładzie wypuści dźwięk jako bitstream od stereo po atmosa.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Byle szrot o ile wyposażony jest w wyjście hdmi i odpowiednie kodeki na pokładzie wypuści dźwięk jako bitstream od stereo po atmosa.

To niestety nie jest prawda.
Sa, czy raczej calkiem niedawno jeszcze byly dosyc popularne szroty, ktore tego nie potrafily.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Mój pc też nie ma wsparcia dla atmosa ani od strony sterowników jak i oprogramowania typu KODI(bo nie mam zainstalowanego gdyż nie oglądam filmów z plików), a jak odpalę demko z dolby access to jakoś dziwnym trafem na wyświetlaczu amplitunera atmos się pojawia.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Drunk. Nie zrozumiales istoty problemu. Ja mam na mysli sytuacje w ktorej komputer nie jest w stanie bitstreamowac audio HD wogole, czy to ze wzgkedu na ograniczenia SoC, plyta glownej, czy braku steroenikow. Nie fantazjuje bynajmniej, to sa realne problemy z ktorymi zetknalem sie osobiscie.
 
Do góry