Dolby Atmos, co to??

fragles123

New member
Aplikacja Dolby Atmos dla Windows 10 teraz dostępna w Sklepie Windows
Użytkownicy Windows 10 instalujący aktualizację Creators Update będą mieli szansę zapoznać się z aplikacją audio Dolby Atmos, która od dziś dostępna jest w Sklepie Windows. Dzięki tej aplikacji słuchacze będą mogli poczuć głębię dźwięków, korzystając ze złącza HDMI lub słuchawkowego w komputerze z Windows 10 PC, na którym zainstalowano Creators Update. Skorzystają także z pasków dźwięku, nagrywarek i systemów kina domowego z aktywowaną obsługą Dolby Atmos.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tyle, że ja ze złącza hdmi korzystam od dawna, a atmos na ampli jak był, tak jest. Konfiguracja playera i po sprawie.
 

*Krzysiek*

New member
Jak i Xbox one s tak i Windows 10 dostał wsparcie Atmos. Chodź czytałem już jakiś czas temu o tym że win 10 ma otrzymać wsparcie dla Atmos, to myślałem i tak że więcej jest to uzależnione od karty dźwiękowej. Czytałem już jakiś czas temu że gra battlefield 1 ma dźwięk Atmos na PC. Więc dlatego też byłem przekonany że Atmos na pc to nie problem, tylko kwestia karty dźwiękowej.

Tapniete z S7
 

fragles123

New member
Creators Update wprowadzi obsługę aplikacji Dolby Atmos, która przy wykorzystaniu zwykłych słuchawek będzie mogła zapewnić przestrzenny dźwięk jak w kinie.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Zaintrygowała mnie ta nowa aktualizacja i postanowiłem jej się przyjrzeć:









W konfiguracji głośników wybór dolby atmos z listy był niemożliwy i w oknie ustawień dolby atmos for home theater zakończył się błędem. Wychodzi na to, że zdaniem windowsa mój amplituner nie jest "atmos enabled", jednak po odpaleniu demka z aplikacji dolby access efekt był taki jak na ostatnim zdjęciu. Wniosek z tego taki, że jakieś jest to niedopracowane jak na razie.
 
Ostatnia edycja:

czyx78

New member
Onkyo skh-410

Witam a ja mam takie pytanko czy te kolumienki jak w temacie poradzą sobie do filmów w atmosie ciężko coś znaleźć na ich temat dołączyły by do tego co mam ampli onkyo 646 plus audio pro avanto sub jbl 250p czy może darować sobie i zostać przy dobrym 5.1 które mam według mnie pokoik ok.15 m2
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Witam a ja mam takie pytanko czy te kolumienki jak w temacie poradzą sobie do filmów w atmosie ciężko coś znaleźć na ich temat dołączyły by do tego co mam ampli onkyo 646 plus audio pro avanto sub jbl 250p czy może darować sobie i zostać przy dobrym 5.1 które mam według mnie pokoik ok.15 m2
Z tego co się orientuję, te kolumnienki ciężko już kupić. Gdyby jednak Ci się udało gdzieś dostać, to kosztuja niewiele, więc w razie czego niewiele tracisz... kup, sam się przekonasz czy było warto...
 

mrokness

New member
Witam. Mam problem. Co mogę robić nie tak. Atmos 7.1.4. Marantz 7010 + końcówka na dwa tylne atmosowe głośniki w postaci Onkyo 609 (podpinałem też starą wieżę). Wszystko gra. Problem jest w tym że tylne głośniki strasznie cicho grają. Onkyo 609 muszę rozkręcić na 70-80% aby głośność z tyłu wyrównać z przodem. Dodam że normalnie na innym źródle np. radio przy 70% te tylne głośniczki mało co z obudów nie wyskoczą. Marantza 7010 połączyłem z Onkyo jakimś tam starym kabelkiem co zalegał na dnie szuflady. 2 RCA -> 2 RCA. Moźe ten kabel jest wąskim gardłem albo robię coś nie tak. Sprawdziłem drugi kabel 2 RCA -> 2 RCA, który miałem w domu. Ten był minimalnie grubszy. Nadal bez zmian. Może powinienem użyć Coaxiala jakiegoś?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Niestety nic nie poradzisz, to onkyo nie ma opcji pracy jako koncowka mocy. Wiec recznie musisz ustawiac glosnosc.

Standardowo kazda koncowka mocy lub wzmacniacz przelaczony w ten tryb dziala na 100% mocy. Przekonalrm sie raz o tym wyciagajac kable RCA z portu PowerAmp ze wzmacniacza i robiac zwarcie....
 

DrWredman

Active member
Mrokness,
Poszukaj sobie wzmaka Marantza 7003 lub 7004, które mogą robić za końcówkę mocy. Za ok. 1000 zł można znaleźć używkę w świetnym stanie. Piszę z autopsji bo taki kupiłem i odsprzedałem jak jeszcze Marantz był u mnie na salonach.
Nie będziesz miał wtedy problemu z wysterowaniem głośności.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Rada DrWredmana najlepsza.

Opcjonalnie, najtanszym nowym wzmacniaczem z funkcja Power Amp jest Pioneer a30.
 

mrokness

New member
Pokręciłem trochę w tym 609. powyłączałem stare ustawienia głośników zostawiając tylko stereo, dodałem po kilka decybeli w ustawieniach chyba audyssey. Jest kapkę lepiej, głośniej mi się wydaje. Wciskam Pure Audio wyłącza się ekran na onkyo i w sumie to jest spoko tylko niestety głośność musi być podkręcona i jak niczego nie oglądam w danej chwili to słychać donośne buczenie z tych głośników.

Pierwsze słyszę o czymś takim jak power amp. dobrze wiedzieć, dzięki. Na pewno kupiłbym jakiś najtańszy wzmak bo już się przyglądałem denonowi 520 i byłoby pewnie zdziwko. Jakieś inne propozycje może z tym power ampem tak do 1500 koledzy zasugerują? Onkyo A-9050 może? bo lubiłem stereo w 609 i czasem z marantzem bym zamieniał.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Masz ampli marantza, to "fajnie" kupic cos do pary czyli tak jak drwredman napisal pm700x w marantzu ta funkcja sie nazywa Main IN.

Najtanszy to pioneer a30 za 699zl masz na allegro, wiec nie drogo. Potem a50 i a70

Denon od wersji pma1500ae, 1510ae, 1520ae.

Na temat onkyo sie nie wypowiadam, bo sie nimi niebinteresuje.
 
Do góry