Dolby Atmos, co to??

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie a jak pokój 20m2 tv 75cali to ile musiałbym wydać na takie dobre KD żeby to ładnie grało muzyka trance, house, minimal i filmy uhd hdr?
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Zalezy jaka marka sprzetu. Jaka polka jakosci dzwieku i wiele innych mozliwosci. Moze byc sprzet za 10k a moze byc i za 50k.
W dodatku nie czytasz watkow i postow. Temat walkowany setki razy i nawet post wyzej od lola wyhasnia troche sprawe.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Spoko loko lolo 😅 mnue juz wyprzedziles w systemie. Zanim ja dojde do tylu kanalow to ty juz sie kolo 20 zakrecisz haha
 

fragles123

New member
Miejsce raczej jest w tej chwili mam podłączone 7.1 i 5.1.2
Więc do rozbudowy potrzeba by dołożyć 2 głośniki na suficie.
Tylko przeraża mnie koszt amplitunera, może nie to że mnie nie stać
Tylko czy jest sens dopłacić 7 tysięcy za rozszerzenie do 7.1.4



Procentowo ocenic? Musisz wiedziec ze zalezy to od twoich preferencji, akustyki pomieszczenia, jakosci sprzetu itp its.

Zaczne od salonu otwartego na jadalnie kuchnie, zero mebli gole sciany akustyka lezy.
2.0 - 100%
2.1. 110%
5.1 80% (czyli gozej niz stereo, wina akustyka, slabe glosniki nie dajace se rady itp.) Powrocilem wiec do stereo i narazie ani mysle o budowie kina w salonie.

Pokoj przeznaczony pod kino, duze rownomierne pomieszczenie, srednia akustyka, lepszy sprzet niz testowany w powyzszym salonie.

5.1 - 100%
7.1 - 150%
7.1.2 - 160%
7.14 - 185% + 15% za "szpan na wsi"

Wnioski: dodatkowa para podlogowek na boczne suround 7.1 wniosla znakomite przejscie, duze wsparcie filmow, praktycznie kazdy posiada sciezke 7.1. Bylem mega zadowolony.
Nastepnie dodalem dwa gorne do atmosa, w filmach robia praktycznie z tlo (w tle zazwyczaj leci muzyka, niewyrazna ale dajac jakas glebie), duzy pokoj wiec brak bylo tego przejscia, czy jeden glosnik bylby na suficie czy dwa to szczerze zadko kiedy poczulbys roznice. (Ogolnie est akcja to dzwiek na suficie sie wzmaga i zanika) Wina lezy tez w ilosci materialow w Atmosie.
Dolozenie 4 glosnikow na suficie o wiele bardziej wzmocnilo glebie, jak jest jakas wichura, buza helikopter to sa mega mega efekty. Jest plynne przejscie przod tyl, nie ma tego blednego efektu jak przy dwoch glosnikach.

Jak dla mnie, w wiekszos i przypadkow, ci ktorzy maja w miare duzy pokoj, to bede bardziej zadowoleni z 7.1 niz 5.1.2. To jest moja prywatba opinia.

A czy koszt atmosa jest duzy? Mysle ze maly. Najprostrze wyjscie to zakup cienkich glosnikow Heco music style 200f plus kable to jakies 800 - 900zl za pare. Wiec jak dla mnie maly, w porownaniu do kosztow calej reszty systemu. Bo jakby nie patrzac za cene jednego sredniej klasy suba masz 4 glosniki na sufit.


Powyzej to moja prywatna opinia na dzien dzisiejszy, uwzgledniajaca pomieszczenia takie jakie mam, glosniki i elektronike taka jaka mam, oraz chumor i "podniete" nowym sprzetem taka jaka mam. Nie bral bym tej opinni zbyt powaznie bo mozesz sie u siebie rozczarowac.

Najlepiej isc do jakiegos salonu w ktorym maja salke z atmosem puscic film w atmosie a potem odpiac kabelkiod sufitowcow i obejzec w 5.1

TYLKO POD ZADNYM POZOREM NIE SLUCHAJ DEMOWEK ATMOSA. Bo puszczajac demowki, ktore sa swietnie dopracowane pod atmosa to pocieknie ci po kalesonach tak mocno ze nie bedziesz chcial widziec 5.1.

Ja w taka manie popadlem ze wiecej demowek ogladam niz filmow. :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja kupilem swojego Marantz 7010 za bodajze 5400zl. Polska dystrybucja 3 lata gwarancji horn.

I lepiej nie pytaj sie po ile Snikers kupil swojego :)

Ps.
Jakby trafil sie w dobrej cenie (ponizej 4000zl) Marantz 7009 to bralbym 7009. Ma wszystko co potrzeba, a tym DTSx nie przejmowalbym sie.

Takie moje zdanie.

Ps. Oczywiscie jezeli mowa o 7.1.4
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Mi wyszlo na polskie kolo 4500zl plus dostalem kabel hdmi za 500zl gratis. Chociaz dzisiejszy kurs funta jest mniejszy to pewnie taniej.

Ale dalej jak on to liczy ze mu wyjdzie kolo 7 tys. To co on chce kupic konkretnie ?
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nieee, przedtem funt byl po 4.70 - 4.80 jak kupowales bo tez chcialem dolaczyc do zakupow. Co jeszcze 100Ł miales utargowane u Peter Tyson. Po rabacie nawet 4100zl wychodzilo :) Teraz funt prawie 5zl

No ale bylo minelo... (i nie wroci wiecej... )
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Nieee, przedtem funt byl po 4.70 - 4.80 jak kupowales bo tez chcialem dolaczyc do zakupow. Co jeszcze 100Ł miales utargowane u Peter Tyson. Po rabacie nawet 4100zl wychodzilo :) Teraz funt prawie 5zl

No ale bylo minelo... (i nie wroci wiecej... )
Aaaaa tez faktycznie. No ale i tak pierdoly w ofercie byl kabel hdmi za 40f gratis a przeszukali caly sklep jak bylem po odbior i nie mogli znalesc to dali mi QED za 95f hehe
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Szczeze to nie. Bo ja o tym kablu zapomnialem i on do mnie zebym poczekal bo gratisu nie moga znalesc. A ja ze jakiego gratisu bo nic nie wiem. A minute potem przyszedl koles i na ucho cos mu szepnol i z gabloty wyjol ten kabel za 100f a ja uuuu 😅
Wiec jakby sami zamieszania nie zrobili to bym nawet nie wiedzial.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
No ja dalej jakos tego nie moge skumac takze czekam na odpowiedz co on konkretnie chce kupic ze mu 7 kafli wychodzi.
 

fragles123

New member
Mam w tej chwili onkyo rz810, więc teoretycznie rozpatruje modele rz1100 i rz3100
Kompletnie nie myślałem o innych producentach
Stąd te ceny
 
Do góry