Dolby Atmos, co to??

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolo odwarzajac dźwięki od 80hz w górę na kolumnie podłogowej i takie same na podstawkowej to brzmienie będzie zupełnie inne ze względy na kubature samej kolumny oraz użytych przetworników. Dźwięk będzie dużo pełniejszy i mocniej odbierany z dużej kolumny.
Natomiast jeśli porównujesz dwie kolumny o takich samych gabarytach z ta różnica, że jedna ma nieco więcej głębokości a wszystko inne jest praktycznie takie same w tym przetworniki to różnice już nie będą tak kolosalne jak pomiędzy podlogowką a podstawką. Pomiędzy tymi podstawkowymi będą bardzo zbliżone różnice z przewagą na pelniejsza kolumnę.
 

fragles123

New member
Taka ciekawostka, głośnik Atmos
 

Attachments

  • WP_20170314_15_27_46_Rich.jpg
    WP_20170314_15_27_46_Rich.jpg
    589,2 KB · Wyś: 53

*Krzysiek*

New member
Z tego co widać to jest to przymocowane na suficie. Delikatnie ujme to tak wygląda jakby ktoś powiesił na próbę przed remontem. No ale swoją rolę spełnia :) . I czy to można nazwać ciekawostką hmmmmm...

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 

fragles123

New member
Czy wzrost jakości, zadowolenia przy rozszerzeniu z 5.2 do 5.4 i 7.4 jest adekwatny do poniesienia kosztów związanych z zakupem droższego amplitunera?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zalezy o jaki amplituner ci chodzi.
Jak Marantza za 4000 - 5000zl to moim zdaniem warto. Onkyo 3100 za ponad 10k do tego juz przekonania bym nie mial.

Zalezy tez od pomieszczenia
Jak masz mala klitke, to lepiej sie zastanowic. Ale jak masz duzy salon gdzie mozna rozstawic glosniki to jest super.

Ja w swojej salce juz chyba nigdy nie wrocilbym 7.1.4 do np. 5.1.4. Jest duza przestrzen i wrazenie przejscia bardzo duze.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Jesli masz mozliwosc to czemu nie. Tylko zabawa w sufitowe glosniki podnosi koszt i jest troche roboty. Wiadomo ciagniecie kabli itp.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Jesli masz mozliwosc to czemu nie. Tylko zabawa w sufitowe glosniki podnosi koszt i jest troche roboty. Wiadomo ciagniecie kabli itp.

Nie mam żadnego problemu z przeprowadzeniem kabli na suficie tak żeby nic nie było widać,20min. roboty,tylko sam zakup kabli i głośników sufitowych.
A co tam,biorę się nie długo do roboty !!!
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Da się to wyrazić w procentach?
Jeśli 5.2 to 100%
Jaki jest wzrost jakości zadowolenia przy 5.4 a ile przy 7.4?
Nie mozna okreslic wzrostu jakosci po rozbudowie systemu tylko na podstawie liczb. Fakt im wiekszy tym niby lepiej ale tez nie koniecznie. Zbyt maly salon zadusi wszystko. Tak samo jak sie nie oglada filmow typowo z atmosem to liczyc mozna tylko na upmix ktory czasem jest na plus a czsem nie. Nawet zle ustawienie glosnikow moze popsuc system i tak dalej i tak dalej.
Duzo nie wiadomych lecz jest jedna zasada lepiej miec dobrze grajace 5.1 niz skrzanione 7.1.4 itp.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Procentowo ocenic? Musisz wiedziec ze zalezy to od twoich preferencji, akustyki pomieszczenia, jakosci sprzetu itp its.

Zaczne od salonu otwartego na jadalnie kuchnie, zero mebli gole sciany akustyka lezy.
2.0 - 100%
2.1. 110%
5.1 80% (czyli gozej niz stereo, wina akustyka, slabe glosniki nie dajace se rady itp.) Powrocilem wiec do stereo i narazie ani mysle o budowie kina w salonie.

Pokoj przeznaczony pod kino, duze rownomierne pomieszczenie, srednia akustyka, lepszy sprzet niz testowany w powyzszym salonie.

5.1 - 100%
7.1 - 150%
7.1.2 - 160%
7.14 - 185% + 15% za "szpan na wsi"

Wnioski: dodatkowa para podlogowek na boczne suround 7.1 wniosla znakomite przejscie, duze wsparcie filmow, praktycznie kazdy posiada sciezke 7.1. Bylem mega zadowolony.
Nastepnie dodalem dwa gorne do atmosa, w filmach robia praktycznie z tlo (w tle zazwyczaj leci muzyka, niewyrazna ale dajac jakas glebie), duzy pokoj wiec brak bylo tego przejscia, czy jeden glosnik bylby na suficie czy dwa to szczerze zadko kiedy poczulbys roznice. (Ogolnie est akcja to dzwiek na suficie sie wzmaga i zanika) Wina lezy tez w ilosci materialow w Atmosie.
Dolozenie 4 glosnikow na suficie o wiele bardziej wzmocnilo glebie, jak jest jakas wichura, buza helikopter to sa mega mega efekty. Jest plynne przejscie przod tyl, nie ma tego blednego efektu jak przy dwoch glosnikach.

Jak dla mnie, w wiekszos i przypadkow, ci ktorzy maja w miare duzy pokoj, to bede bardziej zadowoleni z 7.1 niz 5.1.2. To jest moja prywatba opinia.

A czy koszt atmosa jest duzy? Mysle ze maly. Najprostrze wyjscie to zakup cienkich glosnikow Heco music style 200f plus kable to jakies 800 - 900zl za pare. Wiec jak dla mnie maly, w porownaniu do kosztow calej reszty systemu. Bo jakby nie patrzac za cene jednego sredniej klasy suba masz 4 glosniki na sufit.


Powyzej to moja prywatna opinia na dzien dzisiejszy, uwzgledniajaca pomieszczenia takie jakie mam, glosniki i elektronike taka jaka mam, oraz chumor i "podniete" nowym sprzetem taka jaka mam. Nie bral bym tej opinni zbyt powaznie bo mozesz sie u siebie rozczarowac.

Najlepiej isc do jakiegos salonu w ktorym maja salke z atmosem puscic film w atmosie a potem odpiac kabelkiod sufitowcow i obejzec w 5.1

TYLKO POD ZADNYM POZOREM NIE SLUCHAJ DEMOWEK ATMOSA. Bo puszczajac demowki, ktore sa swietnie dopracowane pod atmosa to pocieknie ci po kalesonach tak mocno ze nie bedziesz chcial widziec 5.1.

Ja w taka manie popadlem ze wiecej demowek ogladam niz filmow. :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry