Denon avr-x2100w jakie kolumny do niego?

kwida88

New member
Można coś z tym zrobić? Nie uszkodzi się od tego amplituner? Rozumiem że stawianie na nim czegokolwiek w tym przypadku nie zalecane?
 

Rafal7

Banned
Jasne ze nie jest zalecane stawianie czego kol-wiek i to nie ważne czy sie grzeje czy nie, jak dojdzie do krytycznego poziomu temperatury to się wyłączy.
 

kwida88

New member
Zdjęcie słabej jakości i jeszcze stare mieszkanko. Pawel_Sz85 pisał żebym wkleił więc wklejam ;)
 

Attachments

  • 20150912_174132.jpg
    20150912_174132.jpg
    970,1 KB · Wyś: 168

kwida88

New member
A propos stawiania głośnika centralnego. Skoro nie może być na ampli to czy może być na półce szafki rtv? Nie będzie wówczas za nisko? No i czy nie będzie podbite wówczas jego brzmienie? Chociaż może w przypadku centralnego to nie przeszkadza. Nad tv niestety powieszony byc nie moze bo mam ekran do projektora ktory opuszczam przed tv.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Może być jak najbardziej na półce. Często producenci dodają odpowiednią śrubę regulacyjną żeby np podnieść trochę przód głośnika.
Wszelkie podbicia niskich tonów, nawet gdyby wystąpiły zostaną skorygowane podczas kalibracji. To zupełnie nie będzie problemem.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
kwida88 dzięki za fotkę. Fajne niepozorne kolumny. Jakby stały na standach zagrały by jeszcze lepiej. Na szafce są trochę za nisko i pewnie za wąsko rozstawione. Do tych kolumny standy minimum 60cm wysokości. Na amplitunerze nic nie stawiaj.
 

kwida88

New member
Gosciu puszczal mi na odluchu na pma 720 i roznica jesli byla to byla dla mnie tak minimalna ze nie warto wydawac kasy na ten model. Tak jak pisze Pawel jesli inwestowac to juz w znacznie lepszy model. Podobno te glosniki zagraja rewelacyjnie z elektronika drozsza ale i na taniej radza sobie bardzo przyzwoicie. Puszczal mi jeszcze na wzmacniaczu regi za 3500 i tam roznica juz byla odczowalna. Co do rozstawu na nowym mieszkaniu bedzie lepszy bo doloze jeszcze polowe z obecnej szafki rtv. A standow wlasnie chcialem uniknac zeby niestaly przy katach scian.
 
Ostatnia edycja:

kwida88

New member
Nie jestem audiofilem, nie robilem bezposredniego porownania. Na odsluchu sluchalem pma 720 a w domu mam denona avr-x2100w. Nawet sprzedawca mowil ze te sprzety graja dosyc podobnie i sie z nim zgadzam. Moze sie myle, ale skoro mnie ta elektronika nie przekonala to chyba najistotniejsze. Jak by ktos przyszedl do mnie do domu z ta elektronika i przepinalibysmy na bierzaco to wtedy moze bym ta roznice wychwycil. Narazie i tak jestem bardzo zadowolony :)
 

vectra1

Member
Bez reklam
Gosciu puszczal mi na odluchu na pma 720 i roznica jesli byla to byla dla mnie tak minimalna ze nie warto wydawac kasy na ten model.

Wedle kilku osób PMA-720 potrafi w niektórych aspektach zagrać lepiej niż AVR-X4000/4100 więc w przypadku AVR-X2000 nie ma o czym mówić. Ja słuchałem tego porównania i PMA-720 zagrał 2 razy lepiej-bardziej detalicznie, dół był cięższy i dynamika znacznie lepsza. Sytuacja może mieć miejsce jeżeli kolumny nie pokażą różnicy albo słabej jakości źródło.
 

kwida88

New member
Zrodlo akurat chyba najlepsze mozliwe bo plyta audio cd. Nie twierdze w sumie ze napewno sa to podobnie grajace sprzety pisze tylko swoje odczucia. Mam male doswiadczenie w tych sprawach swoje pierwsze kino domowe denona mialem 4 lata temu wczesniej tanie plastiki z media markt wiec doswadczenie zadne. A w tematy wzmacniaczy wogole sie nie zglebialem dopiero teraz i sluchalem zaledwie kilku modeli i to raczej tych tanszych takze nie slyszalem pewnie jeszcze prawdziwych mozliwosci wzmacniacza ��
 

kwida88

New member
A mam pytanie jeszcze co do grzania się ampli. Pograł jakieś 10 minut na dużej głośności i się wyłączył :/ czy jest jakiś sposób żeby te nagrzewanie ograniczyć? I czy jeśli kupie wzmak powinien się grzać mniej czy jest też to indywidualna sprawa?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W poprzednim modelu czyli X2000 zdarzało się, że przy kolumnach o niższej impedancji amplituner nie wyrabiał i się włączało zabezpieczenie. Teoretycznie nowszy model X2100 już obsługuje 4 ohm-owe kolumny więc nie powinno być problemu (rozumiem że nic na nim nie stawisz?) Ale jak widać praktyka pokazuje inaczej. A sprawdzałeś na avr1610? Pytam bo miałem avr1611 i radził sobie z niższą impedancją. Twoje kolumny mają nominalną 4ohm, ale pytanie jaka jest minimalna i generalnie przebieg impedancji. Czytałem kiedyś o Twoich kolumnach, że potrzebują wydajnych prądowo wzmacniaczy. Amplitunery kd, a szczególnie te budżetowe do takich nie należą. Niby duża moc, a "klękają" przy trudniejszych do napędzenia kolumnach. Może też kwestia projektu. Chodzi mi o odprowadzanie ciepła. Przy wzmacniacza stereo tego nie będzie. Przynajmniej tych dobrze zaprojektowanych.
 
Do góry