Denon avr-x2100w jakie kolumny do niego?

Henry

Active member
Bez reklam
Tych Bose nie znam, więc się nie wypowiem ;)
Od siebie mogę ci polecić zestawy Harmana, np. HKTS 35, ewentualnie HKTS16, ale jeśli budżet pozwoli, to te pierwsze będą sporo lepsze
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Ja jestem tym zestawem stereo zachwycony w muzyce ale czy bose sprawdzi sie w filmach w 5.1? Tego nie wiem. Pewnie malo kto ma te kolumny bo kazdy woli kupic duza kolumne pozatym jak na takie malenstwa sa dosyc drogie. A u mnie okazalo sie ze bede mial malo miejsca w salonie na kacik z telewizorem i te glosniczki wielkosciowo byly by najlepszym rozwiazaniem. Jak by sie wypowiedzial ktos kto obejrzal na tych kolumnach wiele filmow, to rozwial by moje watpliwosci. W salonie hi fi moge posluchac glownie muzyki, filmu nie obejrze takze jesli ktos mial okazje z nimi obcowac na dluzej lub je ma bardzo prosze o opinie.

Twierdzisz że to
31BRIWL4xAL._SY300_.jpg

gra super jak duża kolumna?..
 

kwida88

New member
A probowal ktos jak dziala druga strefa w tym amplitunerze? Bo mysle nad rozwiazaniem zeby do drugiej strefy podpiac nowe glosniki ktore sluzyly by praktycznie tylko do sluchania muzyki i czasami dzwieku z tv a w pierwszej zostanie ten zestaw co mam to jest wharfedale vardus 400 do ogladania filmow i grania na projektorze bo do takich zastosowan mi wystarcza. Nowe glosniki maja zagrac lepiej w muzyce.
 

lobos

New member
Bez reklam
A co myslicie o kolumnach Heco Music Style 900? Tez slyszalem duzo dobrego o nich i mogl bym ich posluchac w salonie.
Jak masz możliwość to koniecznie posłuchaj Heco MS 900.
Bipo ma te kolumny i jest z nich bardzo zadowolony a porównywał na odsłuchach z wieloma dużo droższymi ;-) Wiele również o nich pisał na forum.
 

kwida88

New member
Ok. No mi bardzo polecal te kolumny wlasciciel salonu HI FI Studio w Katowicach. Mowil ze zagraja lepiej nawet od nieco drozszych glosnikow a juz napewno w tym przedziale cenowym nic lepszego sie nie znajdzie. Jak byscie mi jeszcze napisali jak jest z ta druga strefa to bede bardzo wdzieczny. Bo slyszalem ze o ile w strefie pierwszej mozna wszystko ustawiac po swojemu to w strefie drugiej juz takiej mozliwosci nie ma.
 

kwida88

New member
Gosciu z salonu powiedzial ze ludzie niedowierzaja ze cos tak malego moze dobrze zagrac. Nazwal to syndromem malego siusiaka. Bo kazdy musi miec wielkie glosniki. Mam duze kolumny w domu i wiesz co Ci powiem? Graja duzo gorzej od tych malych. Pozatym te male naglosnily caly salon muzyczny. Nie od dzis wiadomo ze firma bose wiaze sie z jakoscia jak bys sie troche interesowal sprzetami audio to bys o tym wiedzial. Ich sprzety sa drogie ale bardzo dobre. Najlepiej jest komentowac jak sie czegos nie zna i nasmiewac sie z kogos ze ma inna opinie. A wydaje mi sie ze nie o to chodzi na tym forum tylko o to zeby doradzic komus.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Koleś bzdury gada żeby coś sprzedać. Ma syndrom cwaniaka.
Maleńka membrana nie jest w stanie przetwarzać całego zakresu częstotliwości - czy się to komuś podoba czy nie.

Twoje duże kolumny jakbyś podłączył pod przyzwoity wzmacniacz to by wciągnęły nosem te maleństwa..

A co do pytania. 2 strefa wiąże się z pewnymi ograniczeniami ale generalnie przydatny dodatek. Ograniczenie to np że nei możesz jednocześnie słuchać w głównej strefie radia internetowego i muzyki z dysku w strefie 2.
Ale jak 1 strefie podłączysz analogowo dowolne źródło to w 2 możesz grać czym chcesz.
 

kwida88

New member
Jak tam uwazacie. Pewnie mowisz o wzmacniaczu stereo? W tej chwili mam Vardusy 400 podpiete do denon avr-x2100w i bose acoustic na starszym denonie avr 1610 graja lepiej i to duzo. Moze masz racje moze na ampkach nie powinno sie sluchac muzyki ale cenie sobie multimedialnosc takich urzadzen. Jak bym mial kupe kasy kupil bym pozadne stereo, ale jak widac w temacie pytam o dobre kolumny pod denon avr-x2100w.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Inaczej byś pisał gdyby chodziło o jakiekolwiek "maluchy" JBLa.
Podobają mu się, jest zadowolony z zakupu i bardzo dobrze.
 

kwida88

New member
A podpinal ktos wzmacniacz stereo pod druga strefe tego amplitunera? Jesli tak to jaki efekt i czy wszystkie zrodla dzialaja wowczas pod druga strefe?
 

kwida88

New member
A co myślicie o kolumnach Heco Aleva GT 1002? Mam okazje dostać je za 4 tysie zamiast 5. Słuchał ktoś dobra kolumna? Koleś w salonie bardzo mi je polecał mówił wręcz że rewelacja i bardzo szczegółowe, jednak nie był możliwy wtedy przy wizycie odsłuch kolumn. Słuchał ktoś? Godne polecenia? Ciężko przeczytać coś o kolumnach tej firmy po polsku. Kontaktowałem się z Bipo w sprawie Heco music style 900 i bardzo je poleca, te są podobno jeszcze lepsze, ale jak zaznaczam podobno, bo niestety ani jednych ani drugich nie miałem puki co jeszcze okazji posłuchać. W Katowicach są dostępne chyba tylko w jednym salonie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry