Denon avr-x2100w jakie kolumny do niego?

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja słuchałem na przemian swoich heco music style 900 z heco celan gt 702 (7tyś para). Powiem Ci tak różnicy ja ani mój kolega nie stwierdziliśmy. Budowa praktycznie identyczna również głośniki 17cm. Różnica głównie była w wykończeniu bo celany są wykończone w całości w lakierze a style tylko góra i boki. Natomiast centralny jest to już zupełni inna kolumna bo dużo większa, w budowie zastosowano również głośniki 17cm tak jak we frontach. Dlatego centralnego zakupiłem z najwyższej serii który kosztuje prawie tyle co komplet frontów ale za to gra tak jak powinien...;-)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Wszystko zależy od wykończenia i użytych głośników tj. najniższa seria:
1. Heco victa prime (brak lakieru)
2. Heco Aleva tc (brak lakieru)
3. Heco music style (przód i góra w lakierze)
3.1 500
3.2. 800
3.3. 900
4. Heco aleva (przód,boki oraz góra w lakierze ale widać łączenia)
5. Heco celan gt (jednolita budowa polakierowana całościowo kolumna)
6. New statemenet (całkowicie inna budowa kolumny..;-)

Odsłuchiwałem heco celan gt702 z moimi heco music style 900 obie pary kolumn na głośnikach 17cm i nie stwierdziłem żadnej różnicy w dźwięku jedynie w wykończeniu...;-) Wiele osób się sugeruję ceną i wykończeniem bo jak ładnie polakierowane i cena prawie 2x większa to i dźwięk będzie 2x lepszy a tu d......a..;-) ale co u nie których działa tzw. autosugestia że jak zapłaciłem dużo więcej to na pewno gra dużo lepiej..;-) Ja jak czegoś nie usłyszę lub nie zobaczę to nikt mnie nie przekona że to jest lepsze lub gorszę od drugiego... jest różnica na + to kupuje jak nie ma to po co kupować lub nie kiedy dopłacać...;-) Każdy ma swoje oczy i uszy, jedni słyszą różnicę w dźwięku po miedzy kablami ułożonymi na podstwkach a kablami położonymi na podłodze i chwała im za to...(ps. wielki podziw za niesamowity słuch wyłapujący różnicę na granicach słyszalności co nie których dźwięków gdzie podejrzewam najczulsza elektronika wyłapie zmianę fali dźwiękowej a co dopiero słuch danej osoby no ale...)
 
Ostatnia edycja:

kwida88

New member
No gosciu z salonu twierdzi ze slyszy roznice miedzy music style 900, aleva gt 602 i aleva gt 1002, ze tam gdzie gubia sie inne kolumny nie pogubi sie tylko aleva 1002. Pujdziemy na odsluchy to zobaczymy. Ja za audiofila napewno sie nie uwazam, ale czuje roznice miedzy moimi raczej niskiej klasy vardusami 400 a kolumna za 2000 za sztuje z salonu i to bardzo duza roznice z tad chec zakupu czegos do stereo. Moze poprzestane na music stylach zobaczymy �� ale jesli te alevy nawet tylko czasem maja zagrac lepiej a za dwie sztuki wychodzi 800 zl drozej to moze warto?
 

kwida88

New member
Witam ponownie po przerwie. Wiem już na jakie mieszkanie się przeprowadzę. Salon nie będzie niestety duży bo jest to niecałe 13 m otwarte częściowo na aneks kuchenny 7,4 m. W związku z tym mam pytanie czy alevy gt 1002, albo zensory 7 nie będą zbyt mocne na taki salon? Proszę o rade bo odsłuchy odsłuchami, a ja się obawiam żeby nie przesadzić z mocą i basem przy takim pomieszczeniu.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Z kuchnią łącznie ok 20m2. Jak nie postawisz zbyt blisko ściany to nie będzie źle. Do tego można wsadzić gąbki w otwory bassrefleks.
Zensory zagrają ładnie. Tylko żadnych equalizerów itp, tylko w pure direct.
 

kwida88

New member
No i dobrze bo wszelkiej masci equalizery mnie nie interesuja tylko naturalny dzwiek. Gabek bym nie wsadzal, jak nie doloze suba to basu chyba nie bedzie za duzo. Ewentualnie mozna wziac piatki zamiast siodemek.
 
Ostatnia edycja:

kwida88

New member
Bylem dzis posluchac te tak wychwalane przez wielu forumowiczow zensory 7 w koncu w sali odsluchowej tak jak sie tego sluchac powinno i powiem wam ze w muzyce rockowej dupy nie urywaja. Sa szczegolowe, fajnie slychac wokale, ale gitarowe rify jak dla mnie brzmia slabo, nie maja mocy. Gosciu puscil mi Pylon Audio
SAPPHIRE 25 i te zabrzmialy juz zdecydowanie lepiej. Nie byly moze tak szczegolowe jak zensory, ale zabrzmialy bardziej naturalnie zwlaszcza wspomniane gitarowe riffy. Sluchalem utworu Metallica - Enter Sandman i roznica dla mnie byla wyrazna. Takze byc moze wezme te Pylony, aczkolwiek chce posluchac jeszcze czegos z Klipsha, np RF-62 choc sprzedawca w tym salonie odradzal mi je twierdzac ze sa zbyt jazgotliwe, ale to pewnie kwestia gustu. Niestety nie mialem okazji posluchac tak wychwalanych przez bipo heco, poniewaz znalazlem je puki co tylko w jednym salonie, w ktorym za odsluch kaza sobie zaplacic 100 zl ktore jest zwracane na poczet zakupu u nich, a nie wiem czy na sto procent mi podejda wiec podziekuje za taki odsluch.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Bylem dzis posluchac te tak wychwalane przez wielu forumowiczow zensory 7 w koncu w sali odsluchowej tak jak sie tego sluchac powinno i powiem wam ze w muzyce rockowej dupy nie urywaja. Sa szczegolowe, fajnie slychac wokale, ale gitarowe rify jak dla mnie brzmia slabo, nie maja mocy.
...
aczkolwiek chce posluchac jeszcze czegos z Klipsha, np RF-62 choc sprzedawca w tym salonie odradzal mi je twierdzac ze sa zbyt jazgotliwe, ale to pewnie kwestia gustu...

Dokładnie tak jest z Dali. Rocka grają trochę za delikatnie.

A Klipsch posłuchaj. Wiele zależy od elektroniki z jaką są połączone. Rock grają z odpowiednim ciężarem i dynamiką. Rify, werbel - wszystko gra jak powinno. I do tego duża przestrzeń.
 

kwida88

New member
A jeszcze pytanie troche z innej beczki. Podobno kolumn podlogowych nie powinno sie stawiac np na szafce rtv. Z czego to wynika? Mam niewiele miejsca przy szafce i w sumie chetnie postawil bym je wlasnie na szafke. Czy w ten sposob trace cos na brzmieniu czy bardziej chodzi o to ze meble wpadaja w rezonans? Spotkalem jeden temat z podobnym zapytaniem ale tam byla jedynie odpowiedz ze nie stawia sie na szafce bo sama nazwa mowi ze podlogowe. Ale gdybym sie jednak uparl i ustawil na tej szafce to czym to skutkuje? Mysle ze zadne monitory nie zgraja tak jak podlogowki i rownie dobrze nie naglosnia pomieszczenia ale moze sie myle. O kolumnach wiem w sumie niewiele.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Bylem dzis posluchac te tak wychwalane przez wielu forumowiczow zensory 7 w koncu w sali odsluchowej tak jak sie tego sluchac powinno i powiem wam ze w muzyce rockowej dupy nie urywaja. Sa szczegolowe, fajnie slychac wokale, ale gitarowe rify jak dla mnie brzmia slabo, nie maja mocy.
Zgodzę się z Tobą, że do rocka znajdziesz lepsze kolumny.
One nie mają tego przysłowiowego pazura, który przy gitarze jest potrzebny. Grają bardziej łagodną, delikatną górą.
Ja nie słucham dużo takiej muzy a więcej wokali, wiec dla mnie Zensor są świetne ;-)
 

kwida88

New member
No narazie z wszystkich jakie sluchalem najbardziej przekonaly mnie pylon audio sapphire 25. Posluchal bym jeszcze 30 i moze cos z klipsha ale najpewniej wezme te sapphire. Jak ktos ma to niech sie wypowie jak sprawuja sie na codzien. Te co ja sluchalem byly podobno nie wygrzane a juz zrobily na mnie pozytywne wrazenie. No i zagraly rowniez cieplo moim zdaniem chociaz pod tym wzgledem moge sie mylic :p
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
A jeszcze pytanie troche z innej beczki. Podobno kolumn podlogowych nie powinno sie stawiac np na szafce rtv. Z czego to wynika? Mam niewiele miejsca przy szafce i w sumie chetnie postawil bym je wlasnie na szafke. Czy w ten sposob trace cos na brzmieniu czy bardziej chodzi o to ze meble wpadaja w rezonans? Spotkalem jeden temat z podobnym zapytaniem ale tam byla jedynie odpowiedz ze nie stawia sie na szafce bo sama nazwa mowi ze podlogowe. Ale gdybym sie jednak uparl i ustawil na tej szafce to czym to skutkuje? Mysle ze zadne monitory nie zgraja tak jak podlogowki i rownie dobrze nie naglosnia pomieszczenia ale moze sie myle. O kolumnach wiem w sumie niewiele.

Tak odpowiedź jest własnie taka i innej nie ma. PODŁOGOWE są projektowane grać na PODŁODZE ;)

Monitory potrafią baaardzo wiele. Posłuchaj pare modeli z wielkością membrany co najmniej 6.5" a zobaczysz.
Są nawet takie które mogą zawstydzić nie jedne podłogowe. Np przy okazji wspomnianego Klipscha RB-81 II. Są cąłkiem duże jak na monitory ale szokują dynamiką.
Ale jest tego więcej na rynku.
 

kwida88

New member
Panowie, mam znalazlem glosniki ktore spelniaja moje wszystkie oczekiwania. Myslalem glownie o podlogowkach a najlepsze z tego co sluchalem okazaly sie monitory i to bardzo niepozorne malutkie RLS Callisto IV. Graja naprawde znakomicie w kazdym pasmie, sa tez wyrazne i pieknie brzmiace gitary i moge je postawic na szafce rtv wiec znika problem z mala ilascia miejsca i koniecznoscia ustawiania podlogowek gdzies w kacie. Kolumny graja cieplo, szczegolowo i radza sobie dobrze rowniez z tansza elektronika np taka jak moj denon avr-x2100. Takze decyzja zapewne zapadla :) w przyszlosci dokupi sie jakis wzmacniacz a narazie efekt mnie i tak bardzo zadowala.
 

kwida88

New member
Tak jak mowie wrazenie robia niepozorne z wygladu wiec fotki napewno nic nikomu nie powiedza, ale co tam dac moge. Tylko jestem w trakcie przeprowadzki wiec troche to potrwa zanim moja szafka rtv bedzie miala swoj ostateczny wyglad. Jak tylko sie to stanie wkleje foty ;)
 

kwida88

New member
Mam RLS w domu i powiem wam miazga, tak szczegolowego czystego brzmienia nie slyszalem nigdzie indziej, moze dlatego ze wiele innych kolumn nie sluchalem, a moze dlatego ze sa tak dobre. Poprostu rewelacja super brzmiace gitary, wrazenie niezwykle poteznego dzwieku, duzej sceny mimo przeciez nieduzych gabarytow i nie ogromnej mocy. Rowniez spory zaskakujacy bass. To sie nazywa jakosc. Polecam wszystkim serdecznie. Az strach pomyslec jak by to gralo przy pozadnym wzmacniaczu stereo ale juz teraz efekt jest piorunujacy. Teraz się przekonałem o czym mówili niektórzy na tym forum, że moc nie jest najważniejsza tylko inne parametry jak skuteczność. Waty nie oddają mocy głośnika.
 
Ostatnia edycja:

kwida88

New member
Mam jeden problem mianowicie bardzo zaczął mi się grzać amplituner. Czy bardziej wymagające kolumny mogą być tego przyczyną? Mialem na nim postawiony centralny i zaczal trzeszczec nie wiem czy od tego goraca czy od czego.
 
Ostatnia edycja:
Do góry