Denon avr-x2100w jakie kolumny do niego?

kwida88

New member
A mógł byś paweł polecić jakiś dobry wzmacniacz za około 2000, 3000? Myślałem o marantzie pm7005, bo nie ukrywam że interesują mnie też wyjscia cyfrowe w dodatku ten ma opcje karty dźwiękowej dla komputera a lubie słuchać muzyki z komputera więc teoretycznie by się bardzo nadał ale może w podobnej cenie będzie coś lepszego?
 

kwida88

New member
Ściczyłem go troche i narazie działa do 74 na 98 głośności jest spoko choć i tak jest gorący jak patelnia. Na 78 pochodził dziesięć minut. Też nie wiem czy ograniczeniem nie są kolumny. Do nich jest zalecany wzmacniacz o mocy 60 w. Ale na głośności 78 nie słyszałem jeszcze zniekształceń dzwięku, a słyszałem że to jest wyznacznikiem.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To też jest kwestia skuteczności kolumn. Też mam kolumny o niskiej skuteczności. Kalibrację robiłeś? Uważaj z głośnością bo można spalić wysokotonowe jak pojawią się przesterowania. Co do wzmacniacza napisze Ci w wolnej chwili.
 

kwida88

New member
Tak kalibracja zrobiona. Mi sprzedawca w salonie w ktorym je kupilem polecil posluchac do poziomu do ktorego nie ma znieksztalcen i dac ogranicznik w ampli na glosnosc tylko tak jak pisze na 78 ich jeszcze nie slyszalem a graly dosyc glosno. Do 1610 ich nie podpinalem ale ogolnie mam wrazenie ze grzal sie znacznie mniej nawet na moim starym zestawie kolumn.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie. Ja miałem następce avr1610 i nie za bardzo nie grzał, a miałem go wsadzonego w szafkę.

Wracając do wzmacniacza. Jeśli chcesz mieć od razu DAC na pokładzie to wybór będzie ograniczony. Na pewno ten Marantz jest ciekawy. Nie słyszałem go modelu, ale te, które miałem okazje słuchać brzmiały muzykalnie i energicznie. W podobnych pieniądzach jest np. Cambridge Audio CXA60. Jeśli brałbyś pod uwagę wzmacniacz i osobno DAC to polecam np. Atoll-a IN100SE. Bardzo wydajny wzmacniacz, grający z dużą siłą i dynamiką, a jednocześnie ma przyjemną barwę. Polecam też Music Hall-a a35.2. Troszkę cieplejszy, ale też szczegółowy. Oba dobrze wykonane. Najlepiej posłuchaj przed zakupem.
 
Ostatnia edycja:

kwida88

New member
Ciekawe propozycje, ale przekraczajace te 3000 ktore chcialem wydac. Marantza moge dostac za 2999 no chyba ze roznica az tak ogromna. Przez lata przywyklem tez do brzmienia denona i nie wiem czy nie poszukac pma1500ae w dobrej cenie.
 
Ostatnia edycja:

kwida88

New member
Jesli chodzi o tego denona to raczej nowki sie juz nie dostanie. Jedynie nowsze odpowiedniki ktore sa dosc drogie zwlaszcza pma-1520ae. Czy warto isc w uzywany? Kusi cena bo mozna go dostac ponizej 2000.
 

kwida88

New member
Mam swiadomosc. Niestety kupilem ampli o model za niski do takiej zabawy. Ale w sumie zalezy mi najbardziej na pozadnym stereo z kina bylem zadowolony juz nawet na starych vardusach takze one zostana do kina a stereo bedzie odrebnym systemem. Ewentualnie podlacze sie pod zone 2 amplitunera to bede miec dostep do bluetooth i radia internetowego bodajrze.
 

kwida88

New member
Zreszta nawet uwazam ze rls callisto nadaja sie tylko do muzyki. W kinie slucha mi sie ich tak sobie. Mysle ze do kina juz jest potrzebna odpowiednia moc kolumny.
 

kwida88

New member
To jak z tym denonem warto isc w urzywany? W sumie za niewiele wiecej mam audiolaba 8200a jest teraz w wyprzedarzy. Sluchalem go i mi sie spodobal. Dynamiczny, duzo detali i przyjemnie sie slucha.
 

kwida88

New member
Nie polecam denona 2100 do sluchania muzyki na 4 ohmowych kolumnach. Na 6 ohmowych tez sie w sumie grzal ale po puszczeniu go na pol godziny na 4 ohmowych nie dosc ze jest smrod to jeszcze mozna na nim jajca smarzyc i oczywiscie sie wylacza, bo gdyby nie to to pewnie spalil by sie doszczetnie. Jak nue jest przystosowany do kolumn 4 ohm to nie powinni podawac w specyfikacji ze jest. Wiec jesli planujecie zakup kolumn o niskiej impedancji nie polecam!
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to lipa z tym Denonem. Co do Audiolaba-a w faktycznie są teraz wyprzedaże. Warto się nim zainteresować. Widziałem dziś ofertę na 2200zł.
 

kwida88

New member
Mial ktos problem z kolumnami 4 ohmowymi? Audiolab niestety tak jak denon wylaczyl sie przy polowie mocy. A niby ma 60 w na kanal. Macie jakies pomysly? Moze za szybko zglasnialem? Czy moze te kolumny tak sie gryza ze sprzetem. Nie zgrzal sie tak jak denon ale sie wylaczyl.
 

kwida88

New member
Wylacza sie wzmak oswiecaja sie dwie diody czerwone (normalnie swieci sie jedna) i wylacza sie dzwiek. Po chwili sie wlacza ale jak nie scisze to kilka sekund gra i znow przerwa. Mam tak juz przy polwie mocy. Ma ktos specyfikacje ile mocy ma ten wzmak? Ja znalazlem tylko ze 60w ale nie wiem przy ilu ohmah.
 
Do góry