Cyfra+HD

un-j

New member
Judash napisał:
Zmieniales soft juz dwa razy i dotad nie miales tego komuniktu?
Do dziś soft wchodził bezproblemowo.
Jak za twoja radą wrzuciłem komunikat w Google, wychodzi że jest to jakiś problem systemowy i może się pojawiać przy różnych aplikacjach.
Na razie ducha nie gaszę.
 

vorlon

New member
soft 1.0013 dla humaxa

witam

Wnowym sofcie Epg jest ok i pod :i: są opisy programów, ale jest problem z napisami dla canal+ i canal+ film są pod "opt" w menu napisy są dwa jezyki polskiela tych drógich napisy są w pożądku, ale dla Cnal+ Film HD i canal+ sportHD jest tylko jeden język polski i on nie jest wyśsietlany. Czy ktoś też ma takie objawy?
 

lidl

New member
un-j napisał:
Znowu zaraz mnie trafi.:twisted: Sciągnąłem soft, połączyłem Humaxa z PC - wszystko po bożemu (3 zmiana softu) a tu klknięciu Download wyskakuje mi okienko z X w czerwonym kółeczku i informacją Access violation at address 00000000. Read of address 00000000

Ktoś ma jakąś koncepcję co jest grane?
Sensor niestety tylko do 17:00.

Nie jestem specem od Humaxa ale od Windowsa trochę tak, i wygląda to nasystemowy problem windowsa - coś ci się rozjechało w rejestrach z obsługą portu RS, spróbuj na innym kompie albo
- prawym przycisk myszy i kliknąć na ikonę Mój komputer na pulpicie i wybrać właściwości
- wybrać zakładkę sprzęt, przycisk Menadżer urządzeń
- rozwinąć zakładkę porty COM i LPT
- wywalić porty COM 1 i jeśli jest to COM 2
teraz:
Panel sterowania, dodaj usuń aplikację
Wywalić tą którą ładujesz soft Humaxa
Po restarcie system znajdzie porty i je zainstaluje z automatu. W tym samym miejscu w menadżerze sprawdzić czy porty nie pojawiły się z żółtym wykrzyknikiem.
Zainstalować od nowa program do ładowania softu z tego co wiem to zalecają WDN40AK+ i spróbować wgrać od nowa.
 

karoo

New member
Mółby mi ktoś odpowiedzieć czy dekoder HD Philipsa daje gorszy obraz zarówno na sygnale SD i HD niż konkurencja(Topfield i Humax)? W czym objawiają sie jego wady (obraz itp)?

A jeśli chodzi o np. filmy w Sd to jest jakaś różnica pomiędzy Canal+ film a Canal+Film HD??

pozdrawiam i z góry dziękuję!!!
 

un-j

New member
lidl napisał:
Nie jestem specem od Humaxa ale od Windowsa trochę tak, i wygląda to nasystemowy problem windowsa - coś ci się rozjechało w rejestrach z obsługą portu RS, spróbuj na innym kompie albo
- prawym przycisk myszy i kliknąć na ikonę Mój komputer na pulpicie i wybrać właściwości
- wybrać zakładkę sprzęt, przycisk Menadżer urządzeń
- rozwinąć zakładkę porty COM i LPT
- wywalić porty COM 1 i jeśli jest to COM 2
teraz:
Panel sterowania, dodaj usuń aplikację
Wywalić tą którą ładujesz soft Humaxa
Po restarcie system znajdzie porty i je zainstaluje z automatu. W tym samym miejscu w menadżerze sprawdzić czy porty nie pojawiły się z żółtym wykrzyknikiem.
Zainstalować od nowa program do ładowania softu z tego co wiem to zalecają WDN40AK+ i spróbować wgrać od nowa.

Dzięki lidl, przećwiczę dziś po południu i dam znać jak poszło.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Wgrałem nowy soft do Humka - mam polskie czcionki, ale dalej nie mogę ustawić polskich napisów:???:
Nie natrafiłem jeszcze na program w HD na kanale Sport HD, ale widziałem reklamówki nadawane w HD na tym kanale i wyglądały świetnie! Właściwie to chyba wstępnie można podsumować lipcową akcję Cyfry+: trzeba było tak od razu i nie byłoby lamentów! Jeśli dojdzie więcej programów i jakość nadawania nie będzie gorsza, to mogę powiedzieć że na dzisiaj jestem usatysfakcjonowany tymi działaniami. Oczywiście dochodzi do tego fakt rezygnacji z beznadziejnego pomysłu zakupu kolejnego modułu oraz podpisywania aneksu do umowy. Także cena na początek wydaje się nie być wygórowana chociaż w miarę rozwoju technologii wolałbym inną strukturę cen. Chętnie zrezygnuję z wielu kanałów SD w pakiecie na rzecz HD. Mam nadzieję że teraz będzie tylko lepiej.
 
J

Judash

Guest
jarmalik napisał:
Wgrałem nowy soft do Humka - mam polskie czcionki, ale dalej nie mogę ustawić polskich napisów:???:
Nie natrafiłem jeszcze na program w HD na kanale Sport HD, ale widziałem reklamówki nadawane w HD na tym kanale i wyglądały świetnie! Właściwie to chyba wstępnie można podsumować lipcową akcję Cyfry+: trzeba było tak od razu i nie byłoby lamentów! Jeśli dojdzie więcej programów i jakość nadawania nie będzie gorsza, to mogę powiedzieć że na dzisiaj jestem usatysfakcjonowany tymi działaniami. Oczywiście dochodzi do tego fakt rezygnacji z beznadziejnego pomysłu zakupu kolejnego modułu oraz podpisywania aneksu do umowy. Także cena na początek wydaje się nie być wygórowana chociaż w miarę rozwoju technologii wolałbym inną strukturę cen. Chętnie zrezygnuję z wielu kanałów SD w pakiecie na rzecz HD. Mam nadzieję że teraz będzie tylko lepiej.

Zeby nie bylo z tymi modulami tak jak w grudniu ;). Wtedy nie trzeba bylo brac ich modulu, a nagle stwierdzili koniec promocji ;) od dzis trzeba modul C+HD ;).Do dzis o tym niektorzy pamietaja, bo kupili Astony pod HD ktore po miesiacu okazaly sie niepotrzebne.
 

DanielS

New member
jarmalik napisał:
Wgrałem nowy soft do Humka - mam polskie czcionki, ale dalej nie mogę ustawić polskich napisów:???:
Nie natrafiłem jeszcze na program w HD na kanale Sport HD, ale widziałem reklamówki nadawane w HD na tym kanale i wyglądały świetnie! Właściwie to chyba wstępnie można podsumować lipcową akcję Cyfry+: trzeba było tak od razu i nie byłoby lamentów! Jeśli dojdzie więcej programów i jakość nadawania nie będzie gorsza, to mogę powiedzieć że na dzisiaj jestem usatysfakcjonowany tymi działaniami. Oczywiście dochodzi do tego fakt rezygnacji z beznadziejnego pomysłu zakupu kolejnego modułu oraz podpisywania aneksu do umowy. Także cena na początek wydaje się nie być wygórowana chociaż w miarę rozwoju technologii wolałbym inną strukturę cen. Chętnie zrezygnuję z wielu kanałów SD w pakiecie na rzecz HD. Mam nadzieję że teraz będzie tylko lepiej.
Polskich napisów nie ma jeszcze na C+HD. Były ostatnio na jakimś filmie więc pewnie coś kombinują. Tak jak EPG weszło do NGHD tak pewnie i napisy będą :) Co do cen - ja zrobiłem tak. Miałem pakiet komfortowy + Opcja Premium C+. Zmieniłem na pakiet podstawowy + Opcja Premium C+ i Opcja HD ( C+HD x 2 , NGDH ). Oddam ich tuner i cenowo wyjdzie mi praktycznie to samo. Z pakietu komfortowego brakuje mi jedynie 2 kanałów - Kuchnia TV , który uważam za bardzo dobry kanał oraz VH1 Polska. Zamiast NG mam NGHD. Pozostał jeszcze brak Animal Planet ale ostatnio i obraz nie pierwszej jakości i co nie włączyłem to jakieś pogotowie dla psów tak więc tego kanału już troszkę mnie żałuję :) Mam za to HD i to praktycznie w cenie komfortowego + Premium C+.
Wracając do akcji i działań Cyfry to jestem miło zaskoczony. W ciągu 2 miesięcy zrobili bardzo dużo. Kanały HD , DD na kanale filmowym ( który przypominam nadaje całą dobę 16/9 ). Nie wiem dlaczego ale mam jakieś dziwne wrażenie , że to nie ostatnie słowo C+. Przeciez pozostaje jeszcze najlepszy okres - wrzesien ( jesien ) i święta ( zima ). NIe chce mi się wierzyc ze to ich ostatnie słowo w tym roku. Ostatnio coraz głośniej przebąkiwują o PVR z twardym dyskiem. I powiem Wam , że wcale bym się nie zdziwił gdyby HBO Digital zagościło również w C+.
 

lidl

New member
karoo napisał:
Mółby mi ktoś odpowiedzieć czy dekoder HD Philipsa daje gorszy obraz zarówno na sygnale SD i HD niż konkurencja(Topfield i Humax)? W czym objawiają sie jego wady (obraz itp)?

A jeśli chodzi o np. filmy w Sd to jest jakaś różnica pomiędzy Canal+ film a Canal+Film HD??

pozdrawiam i z góry dziękuję!!!
mój ranking jakości obrazu to:

1. Humax
2. Topfield
3. Philips/Ferguson

Są to obserwacje z kilku wizyt w sklepach przed decyzją zakupu i podłaczanie tunerów do ekranu głównie LCD. Dodatkowo zauważyłem, że najczęściej obraz SD jest ładniejszy przez złącze COMPONENT niż HDMI.
Natomiast obraz HD oczywiście lepiej chodzi przez HDMI.
 
J

Judash

Guest
lidl napisał:
mój ranking jakości obrazu to:

1. Humax
2. Topfield
3. Philips/Ferguson

Są to obserwacje z kilku wizyt w sklepach przed decyzją zakupu i podłaczanie tunerów do ekranu głównie LCD. Dodatkowo zauważyłem, że najczęściej obraz SD jest ładniejszy przez złącze COMPONENT niż HDMI.
Natomiast obraz HD oczywiście lepiej chodzi przez HDMI.

Odwazny jestes z tym rankingiem ;) za chwile poleca gromy ;)
 

lidl

New member
Napisałem, że to mój ranking subiektywny czyli ja mam takie zdanie. Niech inni piszą jakie mają zdanie to ich prawo. Jeśli ktoś zamiast przedstawić swoją subiektywną opinię będzie atakował moją wypowiedź, będzie to tylko świadczyło o jego kulturze. Ja myślę że ten ranking bedzie bronił się sam. najlepiej pójść sobie do sklepu i podłaczyć po koleji każdą skrzynkę i ocenić.
 

mustang

New member
Ja tam mam zdanie takie, ze nie jest warto wywalac ponad 1000 pln za humaxa i czytajac o ciaglych problemach, ze to nie chodzi, a tamto sie nie laduje jestem w tym mocno utwierdzony. Mam philipsa za 300, obraz brzytwa na hd na plazmie, na sd roznie zalezy kto nadaje. Ale faktem jest, ze kazdy ma swoje preferencje i tego sie trzymajmy. :)
 
J

Judash

Guest
mustang napisał:
Ja tam mam zdanie takie, ze nie jest warto wywalac ponad 1000 pln za humaxa i czytajac o ciaglych problemach, ze to nie chodzi, a tamto sie nie laduje jestem w tym mocno utwierdzony. Mam philipsa za 300, obraz brzytwa na hd na plazmie, na sd roznie zalezy kto nadaje. Ale faktem jest, ze kazdy ma swoje preferencje i tego sie trzymajmy. :)

Tak, wystarczy poczytac watek o tym "cudownym" Philpsie zeby odechcialo sie go miec.Jakie ciagle problemy ma wg Humax?-jesli juz to zwiazane ze softem, ale ktory tuner nie ma ze softem problemu?. Na szczescie wszystko jest poprawiane, a do tego uzytkownicy Humax-a, Topfielda wybrali te tunery zeby ogladac m.in wiecej np P......re, TPS itp...ty tego nie zobaczysz no i wyglad tych tunerow jest milydla oka..
 

lidl

New member
Jeśli chodzi o temat co nie chodzi a co się nie ładuje to Philips ma tyle samo zongów co Humax a może i więcej. Z nowym softem z wczoraj mi chodzi wszystko OK. Mam go dobrze zaprogramowanego i poukładanego, z porządnym konwerterem i anteną i naprawdę zmieniam tylko kanały. Z nowym EPG na kilka dni dla obu platform jest wyszukanie czegoś ciekawego naprawdę OK.
Jeśli chodzi o cenę to 299 to była aktywacja i sprzęt nie jest twój własny. Więc porównujesz dzierżawę z zakupem. Kupić można za 699 więc tą cenę zakupu trzeba porównywać. Dzisiaj zresztą już nie ma opcji za 299 zł tylko wynajem za 15 zł/miesiąc.
Dodatkowo kupując odbiornik z 2 złaczami na moduły możesz za 99 zł dostać moduł Polsatu i masz odrazu sprzęt gotowy na dwie platformy(ja tak mam).Zapewne dekoder HD Polsatu nie będzie za darmo więc jak będziesz chciał mieć oba to masz 2 skrzynki niech za każdą będzie 699 zł to tyle samo co Humax z modułami na obie platformy. I jeszcze mi zmiana miedzy platformami dziś zajmuje sekundy ty będziesz miał 2 piloty i przełaczanie między tunerami nie mówiąc o siatce kabli do konwertera.
 

KMN

New member
lidl napisał:
...Dodatkowo kupując odbiornik z 2 złaczami na moduły możesz za 99 zł dostać moduł Polsatu i masz odrazu sprzęt gotowy na dwie platformy(ja tak mam).Zapewne dekoder HD Polsatu nie będzie za darmo więc jak będziesz chciał mieć oba to masz 2 skrzynki niech za każdą będzie 699 zł to tyle samo co Humax z modułami na obie platformy. I jeszcze mi zmiana miedzy platformami dziś zajmuje sekundy ty będziesz miał 2 piloty i przełaczanie między tunerami nie mówiąc o siatce kabli do konwertera.

Mam podobną konfigurację w TP HSCI 7700. Dodatkowo mam HDCI 2000 lecz ten tuner "odstawiłem" do sypialni z uwagi na problemy z EPG (czekam z utęsknieniem na nowy soft opisywany w SAT Kurierze nr 6).
Otóż współpraca dwóch modułów (T-Rex 4.1 z klientem Smart Wi C+ i moduł z kartą CP) w dwóćh CI tego samego tunera (TP HSCI7700) nie odbywa się do końca prawidłowo. Objawy są takie, że kodowane programy Polsatu zawieszają się i potrzebne jest off/on tunera i nie zależy to od numeru slotu CI. Pomaga na 15 minut... Wniosek stąd, że problem jest "termiczny". Sprawdziłem sondą i okazało się, że przy dwóćh modułach włożonych do tunera ich temperatura wynosi 52 deg co jest prawdopodobnie przyczyną zawieszeń. Nie sprawdziłem tego z Humaxem jeszcze, gdyż czekam na nowy soft. Być może przyczyna tych zawieszeń leży po stronie Topfielda (zła współpraca CI z kartą CP, o której kiedyś czytałem), a może po stronie modułu CP, który doskonały również nie jest.
Na zakończenie dodam tylko, że gdy posiadasz nTV i którykolwiek z pozostałych pakietów (C+ i/lub CP), to dodatkowy pilot z tunerem nie jest już uciązliwy (bo niestety konieczny), a rozwiązuje to problemy techniczne, gdyż zmusza operatora do ich rozwiązania. W przypadku modułów HD C+ i CP odpowiedź operatora będzie zawsze taka sama: "proszę zmienić tuner", a kontakt z Humaxem lub Topfieldem, to one-way-messaging (doświadczam tego od roku!!!). Wolę być skazany na pilota więcej, niż koreański support techniczny...
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
KMN napisał:
Mam podobną konfigurację w TP HSCI 7700. Dodatkowo mam HDCI 2000 lecz ten tuner "odstawiłem" do sypialni z uwagi na problemy z EPG (czekam z utęsknieniem na nowy soft opisywany w SAT Kurierze nr 6).
Otóż współpraca dwóch modułów (T-Rex 4.1 z klientem Smart Wi C+ i moduł z kartą CP) w dwóćh CI tego samego tunera (TP HSCI7700) nie odbywa się do końca prawidłowo. Objawy są takie, że kodowane programy Polsatu zawieszają się i potrzebne jest off/on tunera i nie zależy to od numeru slotu CI. Pomaga na 15 minut... Wniosek stąd, że problem jest "termiczny". Sprawdziłem sondą i okazało się, że przy dwóćh modułach włożonych do tunera ich temperatura wynosi 52 deg co jest prawdopodobnie przyczyną zawieszeń. Nie sprawdziłem tego z Humaxem jeszcze, gdyż czekam na nowy soft. Być może przyczyna tych zawieszeń leży po stronie Topfielda (zła współpraca CI z kartą CP, o której kiedyś czytałem), a może po stronie modułu CP, który doskonały również nie jest.
Na zakończenie dodam tylko, że gdy posiadasz nTV i którykolwiek z pozostałych pakietów (C+ i/lub CP), to dodatkowy pilot z tunerem nie jest już uciązliwy (bo niestety konieczny), a rozwiązuje to problemy techniczne, gdyż zmusza operatora do ich rozwiązania. W przypadku modułów HD C+ i CP odpowiedź operatora będzie zawsze taka sama: "proszę zmienić tuner", a kontakt z Humaxem lub Topfieldem, to one-way-messaging (doświadczam tego od roku!!!). Wolę być skazany na pilota więcej, niż koreański support techniczny...

Moze podlacz Humax-a, wloz moduly i wtedy napisz cos zlego lub dobrego.Na stronie Humax Pl jest nowy soft..czy brak EPG wplywa na jakosc obrazu i zle dzialanie tunera?...
 

maszek

New member
Bez reklam
KMN napisał:
Wolę być skazany na pilota więcej, niż koreański support techniczny...
W przypadku Humaxa wsparcie masz nie w Korei lecz w Polsce (firma Sensor). Jeśli to co koreańskie Ci nie odpowiada, zapytaj Elemisa, kiedy zacznie produkować tunery HD;)
 
Do góry