Cyfra+HD

karoo

New member
Jeśli chodzi o format obrazu na Canal+ Film HD to na karzdej audycji jest 16:9 czy na niektórych jest 4:3? Jeśli niektóre audycje są w 4:3 to czy ich rozciągnięcie na cały ekran dużopogarsza obraz czy nie?



Pozdro
 

DanielS

New member
karoo napisał:
Jeśli chodzi o format obrazu na Canal+ Film HD to na karzdej audycji jest 16:9 czy na niektórych jest 4:3? Jeśli niektóre audycje są w 4:3 to czy ich rozciągnięcie na cały ekran dużopogarsza obraz czy nie?



Pozdro

Canal+Film i Canal+Film HD 24/24 lecą w 16/9. Do tego masz dźwięk DD 2.0 lub DD 5.1 i do wyboru ścieżka oryginalna , ścieżka oryginalna z napisami lub lektor. Do wyboru do koloru.
 

karoo

New member
Serdecznie dziękuję za odpowiedzi!

Pytałem się was o format obrazu ponieważ na stronie cyfry+ w programie
pisali że np Łapu capu, Aktualności filmowe, Simsonowie lecą w 4:3.


Pozdro!!!
 

Lech

New member
Bez reklam
karoo napisał:
Serdecznie dziękuję za odpowiedzi!

Pytałem się was o format obrazu ponieważ na stronie cyfry+ w programie
pisali że np Łapu capu, Aktualności filmowe, Simsonowie lecą w 4:3.
Pozdro!!!

;) reklamy też! Kanały HD nadawane są w formacie 16:9, natomiast część materiału orginalnie nagrana jest w innych formatach. Wtedy występują pasy na ekranie 16:9.
 

robo55

New member
mustang napisał:
Panowie podniecacie sie, by chyba za duzo folderow czytacie i reklam ogladacie, to co MOGE miec, a to co ogladam to dwa odlegle tematy. Na Cyfrze jest tyle programow, ze wystarczy do konca zycia do ogladania. Co do cen to niestety, ale musze Cie zmartwic, najkorzystniej wypada ta dzierzawa za 15 zl, zeby dobic do ponad 1000 zl to musialbym ten tuner dzierzawic z 8 lat, po tym czasie to obecnymi Humaxami i Topfieldami dzieci beda sie bawic, zeby poznac jakie bebechy sa w srodku. Co do philipsa, jakos nie widze narzekajacych uzytkownikow, przejrzyjcie sobie ostatnie no np 10 stron, a to cos zle w Humaxie, a to w Topfieldzie, ale mniejsza z tym, Philips tez na pewno nie jest idealny, ale jedyny minus w nim jaki zauwazam to dlugi czas zalaczania i tyle, reszta dziala bez zarzutu. Reasumujac, stac kogos zeby wywalic ponad klocka za dekoder, ktory duzo moze i ladnie wyglada (ten argument jest najfajniejszy), prosze bardzo, ja patrze na to co oferuje philips za ktorego dalem 300 (i nie jest istotne czy to dzierzawa czy wlasnosc, bo ogladac
moge to samo) i jestem zadowolony, ze zostalo mi ponad 700 na inne przyjemnosci ;).


Stary ja też tak myślałem dopóki kumpel nie przyszedł pod pachą i włączył humaxa na mojej plaźmie. Jak to zobaczyłem to myślę, że 700 stówek dam w niedalekiej przyszłości. Różnica w obrazie ogromna, ale uwierzysz dopiero jak zobaczysz. Natomiast co do innych funkcji użytkowych to już faktycznie rzecz gustu. ale powtarzam jeszcze raz - OBRAZ
 

effe

New member
No nie wiem, jak dla mnie obraz na dekoderze Philipsa jest idealny. Nie widzę żadnych problemów w obrazie czy dźwięku. No ale są różne dekodery i napewno nie wszystkie są idealne, zależy na jaki egzemplarz się trafi. Ja mam swój dekoder od lutego i nie miałem jeszcze z nim problemów. Pozdrawiam.
 

lidl

New member
mustang napisał:
Na Cyfrze jest tyle programow, ze wystarczy do konca zycia do ogladania. Co do cen to niestety, ale musze Cie zmartwic, najkorzystniej wypada ta dzierzawa za 15 zl, zeby dobic do ponad 1000 zl to musialbym ten tuner dzierzawic z 8 lat, .
1080 zł które kosztuje Humax to 6 lat czyli tyle ile trwa eksploatacja dobrze wybranego tunera satelitarnego. Czyli przy dzierżawie 15 zł zapłaci się tyle samo albo prawie tyle samo tyle że w ratach. Dodatkowo ja sobie Humaxa za 99 zł rozbudowałem o Polsat i mam tuner gotowy na HD do Polsatu. Czyli przy jednej platformie kasa jest prawie ta sama, przy dwóch dużo niższa, o wygodzie nie wspomnę.
Ponadto ty jedziesz autem z wypożyczalni a ja jadę takim autem jakie chciałem i jakie mi się podobało.
Po prostu optymalny wybór to nie zawsze jest najtańsza opcja.
 

jacek76

New member
Dźwięk W Philips Hd

Szanowni grupowicze,

dzisiaj odebrałem dekoder HD C+ (philips).
Wszystko działa ok (podłączone przez komponent z tv), mam tylko problem z podłączeniem dźwięku do kina domowego.
Dekoder ma wyjście spdif a w amplitiunerze (jeszcze technics) mam tylko wejście optyczne.
Czy można to jakoś połączyć czy tylko zmiana dekodera.
Proszę o info czy ktoś może polecić jakąś konkretną przejściówkę która będzie na pewno działać.
Czy jak połączę kablem hdmi - docelowo, to czy dźwięk mogę jednocześnie połączyć z kd?
Jeżeli było o tym na forum to z góry przepraszam - nie odnalazłem.
Z góry dziękuję za pomoc.

Jacek
 

sebaa

New member
@lidl
To że masz moduł Polsatu Cyfrowego nie oznacza że odbierzesz na nim w przyszłości Polsat w HD. Dotychczasowe informacje od Polsatu mówiły jednoznacznie że HD będzie chodzić tylko na dedykowanych tunerach Samsunga.
 
Ostatnia edycja:

lidl

New member
przejściówkę z SPDIF coaxialnego na optyczne znajdziesz w większości sklepów ze sprzętem Audio/Video przynajmniej tych dobrze zaopatrzonych. Częściej chyba są przejściówki w drugą stronę. Tyle że przechodzenie z napięciowego na optyka to takie kilka kroków wstecz. Ja mam Humaxa i on ma wyjście optyczne,zdaje się że Topfield też ma optyczne.
 

lidl

New member
sebaa napisał:
@lidl
To że masz moduł Polsatu Cyfrowego nie oznacz że odbierzesz na nim w przyszłości Polsat w HD. Dotychczasowe informacje od Polsatu mówiły jednoznacznie że HD będzie chodzić tylko na dedykowanych tunerach Samsunga.
Ja ich podręczyłem wielokrotnymi telefonami i wiem, że będzie działało. Oczywiście tuner do tego musi być zgodny z normami HD.
 

sebaa

New member
@lidl
Pożyjemy zobaczymy!

Na moje oko dostaniesz nowy moduł z obsługą MPEG4 DVBS2 itd. + sparowaną z nim kartę.

Czarny scenariusz mówi jednak to co napisałem wcześniej. Ktos będzie chciał nabić sobie kasę tymi Samsungami i powiedzmy przez pół roku na nich tylko pójdzie HDpolsatu. Wykrecą sie piractwem i ochroną praw autorskich materiału HD.
 
Ostatnia edycja:

lidl

New member
ale mój Humax ma MPEG4 i H263 czyli to samo co jest w opisach samsungów HD, więc moduł już nic więcej mieć nie musi
 

sebaa

New member
Humax da rade napewno a jeśli bedą jakieś błędy to poprawka softu i po sprawie. Jeśli chodzi o moduł to sprawa nie jest już tak jednoznaczna! Wszystko jest uzależnione od systemu kodowania i jego konfiguracji przez nadawce.

Narazie nie ma nawet testów MPEG4 z polsatu wiec nie wiesz jak zadziała ten ich moduł w innej konfiguracji nadawania. Może wystarczy zdalne upgrade modułu i karty.

Jakby co, wyjdzie w praniu!!!
 

lidl

New member
Ja sądzę, że polsat HD bedzie spoko chodził na module. Hardware modułu jest nowe, bo ma trochę ponad rok czyli powstało już w czasie kiedy istniała przynajmniej teoria transmisji HD. Z tego co wiem jak w zeszłym roku robili testy HD w Polsacie a były takie to puszczali to na modułach. Poza tym człowiek upolowany na telefonie po cichu przyznał się że testy HD robią i mają do tego kilkanaście Humaxów HDCI-2000 i jednego samsunga. To tak sobie myślę że na Humaxie będzie jednak chodziło. Polsat już chyba ze 2 razy robil upgrade swoich modułów, więc ta funkcja też u nich działa, nie sądzę żeby pominęli klientów z modułami przy starcie HD, to raczej niemożliwe.
 

maszek

New member
Bez reklam
effe napisał:
No nie wiem, jak dla mnie obraz na dekoderze Philipsa jest idealny. Nie widzę żadnych problemów w obrazie czy dźwięku. No ale są różne dekodery i napewno nie wszystkie są idealne, zależy na jaki egzemplarz się trafi. Ja mam swój dekoder od lutego i nie miałem jeszcze z nim problemów. Pozdrawiam.
Dopiero jak porównasz obraz z Philka i Humaxa będziesz wiedział co tracisz. Naprawdę.
 

effe

New member
maszek napisał:
Dopiero jak porównasz obraz z Philka i Humaxa będziesz wiedział co tracisz. Naprawdę.
maszek no nie wiem, ja mam lcd firmy samsung 32s71b i obraz jest naprawdę idealny jak dla mnie. oczywiście jeśli chodzi o HBO to jak się podejdzie do ekranu to rzeczywiście widać niedoskonałości. a jak hbo wygląda na humaxie? i czy tego humaxa da rade gdzieś kupić na raty?
 
Do góry